Keresés

Részletes keresés

babaji Creative Commons License 2012.03.30 0 0 103

Mindenféle istent kereső és kergető irály hajlamos a materiális,testi szintér lebecsülésére negligálása vágyai megnyomorgatására.

Ez vallásközi általános   :    Aszketizmus krokikus.

Én ellendacára vélelmezem hogy a vaskossági létszintér nem azért van hogy legyen mit utálni és legyen honnan elhuzni minél előbb :))) mert ez igy nagyon nem logikus !

 

Szerinte mekkora esélye lenne egy kulturáltan hedonista vallásnak ?

landdie Creative Commons License 2012.03.24 0 0 102

Mint sokmindenre erre is a szentírás adja meg a helyes választ.

 

A szentségből és a szeretetből való csókolás csókolgatás teljesen rendben van az Ige szerint:

 

Róma levél:16:16Köszöntsétek egymást szent csókolással. Köszöntenek titeket a Krisztus gyülekezetei.

I. Korintus levél:16:20Köszöntenek titeket az atyafiak mindnyájan. Köszöntsétek egymást szent csókkal.

II. Korintus levél:13:12Köszöntsétek egymást szent csókkal. Köszöntenek titeket a szentek mindnyájan.

I. Thessalonika levél:5:26Köszöntsétek az összes atyafiakat szent csókolással.

I. Péter levél:5:14Köszöntsétek egymást szeretet csókjával. Békesség mindnyájatoknak, akik Krisztusban vagytok.

 

A szeretetből, vagy szentségből történő csókolgatással szemben, a méregből, dühből, herpeszcserére történő törekvésből nem szabad csókolózni!

 

(Apokrif)

Nyál apostol a szájborgokhoz írt első levele

1:23 " Gyülekezetetek tagjai egyedül ne csókolózzanak hát.

24. Ha ketten vagy hárman egybegyűlnek csókolózhatnak szentül, avagy szeretetből valóan.

25. Ha nem akartok csókolózni, ne tegyétek, ha csak az Úr nem parancsolja.

26. Atyámfiai intelek benneteket, ne essetek bűnbe mint Ónán, aki utálta a sógornőjét és nem elég, hogy nem hált vele szeplősen, még meg sem csókolta.

Testimonium Creative Commons License 2012.03.17 0 0 101

"az első egyházfőt PÉTER"

 

 

Péter sohasem volt egyházfő, sem pápa.  Máté23:9

 

Ez csak egy kiforgatott katolikus mendemonda. 

Előzmény: babaji (90)
weazot Creative Commons License 2012.03.16 0 0 100

"Akkor Háromagyúlény néven futottam. Úgy volt , hogy befejezem a fórumozást , de aztán még is máshogy döntöttem."

 

Na, ennek kifejezetten örülök! :)

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 99

:)

 

"Persze akik szektavezérek alatt vannak, azok között a legritkább a szerelem. Mr Robot és Mrs Robotina megvárják amint parancsra szexelhetnek, utána meg imádkoznak.."

 

Szerintem ez azért nem így van.Nagyon lesarkítjuk a dolgokat , ha egyből elkezdünk szektázni.Van egy Isteni mérce az Ige , ami szabályoz sokmindent , de ha a Szent-Szellem vezetése alatt állunk nem valamiféle szabélyokat tartunk be , hanem automatikusan összhangba kerülünk az Igével.Szóval nem valamiféle törvény alatt kell élnünk , bár pár ember szerint ez lehetséges.Szerintem ha Szent Szellem nélkül akarjuk betartani a törvényeket , akkor lesz a dologból valamiféle betokosodott szekta.

Ahol Isten Szelleme ott a szabadság is.:)

 

Szerintem nemoly régen váltottunk pár mail.

Akkor Háromagyúlény néven futottam.

Úgy volt , hogy befejezem a fórumozást , de aztán még is máshogy döntöttem.

Előzmény: Törölt nick (96)
voltRoxan Creative Commons License 2012.03.16 0 0 98

Előzmény: Norboy (80)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 97

Bocsesz , azt hittem Bagyos vagy.

Előzmény: Báthory Ödönke (95)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 96

"A szex természetesen ugyanúgy tilos, mint minden normális közösségben"

 

A szekták normális közösség??? És ki tiltja két egymást szerető, de nem házas ember szexelését ha már nagykorúak??

 

Persze akik szektavezérek alatt vannak, azok között a legritkább a szerelem. Mr Robot és Mrs Robotina megvárják amint parancsra szexelhetnek, utána meg imádkoznak.


Előzmény: Báthory Ödönke (95)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2012.03.16 0 0 95

Nem tudom, hogy a BAGYban hogy van. Ugyanis nem vagyok BAGYos. Azt tudom, hogy általában az életet nem korlátozzák annyira mindenféle emberi rendelésekkel, mint a HGYben. Kezdve ott, hogy a bejáratnál senki táskáját nem túrják fel, és senkit nem zavarnak el. Nem kötelező brókernek és porszívóügynöknek öltözni, és a nők is sokkal színesebbenn öltözködnek, mint a HGYben. Istentiszteleten bárki oda ülhet, ahová kedve szottyan. Igen, még akár az első sorba is, ha van hely. A büféből se zargatják befelé a népeket, hogy biodíszlet legyenek a prédikáló nagyobb dicsőségére. AZ istentiszteleteket élőben közvetítik, és már az adott összejövetel végén meg lehet venni a friss-meleg felvételt DVDn. Ráadásul csak egy méltányos összeget kérnek érte.

 

Valaha volt ott egy társkereső klub, ahol érdekes etéket töltöttem el. Sajnos akik csinálták, azok kivándoroltak, úgyhogy most nem tudom, hogy vannak ezek. De nekem az nagyon meglepő volt, hogy ott nem tilos a puszi! Bizony, így üdvözlik egymást a népek, persze ismeretségi foktól függően.

 

És hogy a házasság előtti csókkal hogyan állnak? Nem tudom. AZ a helyzet, hogy a csók nekem sose okozott akkora élményt, hogy nagyon forszíroztam volna ezt a kérdést. A szex természetesen ugyanúgy tilos, mint minden normális közösségben. De azt is tudom, hogy emberi rendeléseket nem igazán tesznek a hívek nyakába.

 

b

Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 94

Tényleg , szerinted szabad csókolózni hitesnek házasság elött ???

 

Hogy csinálják ezt a Bagy-ban ?

 

Végül is a Bagy-ot is zömében volt hitesek alkotják, csak a Bagyot nem ismerik annyira az emberek , mint a HGY-t.

Előzmény: Báthory Ödönke (93)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2012.03.16 0 0 93

Érdekes. Azzal kezded, hogy nem tudsz igehelyet, és utána felsorolsz egy rahedli tilalmat. Most ezeket te tiltod meg, vagy az Ige? Ha az Ige, akkor virítsál passzust. Ha te, annak mi köze a kereszténységhez?

 

Utána elhalmozol mindenféle tilalmakkal. Anális, orális szex, csók, puszi, kézfogás, nyelves csók satb. Nem akarsz esetleg egy tételes felsorolást a tilalmas dolgokról? Lehetne még kiadnod egy térképet az emberi testről, ahol különböző színnel jelölhetnéd a barátként, a jegyesként, a házasként, illetve az egyáltalán nem illethető területeket.

 

RTt, és NSt már többször megkérdezték erről a témáról (orális szex). Valóban tanítani kéne azt a virtuóz mellébeszélést, amit ilyenkor előadnak. Hivatkoznak az Igére, de konkrét passzust még sose hallottam. Ráadásul teszik mindezt úgy, hogy gyakran még a szavak jelentésével sincsenek tisztában. Egyik legutóbbi ViVa adásban a FSZAt például megkérdezte egy néző, hogy mi a véleménye az anorexiáról? Erre elmondta, hogy butaságnak tartja, hogyha valaki tollakat dugdos le a torkán, hogy hányjon. Többezer emberből senki nem szólt neki, hogy ne tévessze már össze az anorexiát a bulímiával. Ráadásul ez a beszéd már kilenc hónapja hangzott el, és még mindig így adják le az ismétlésekben.

 

"A HIT gyülekezetének , egyébként szerintem , az egyik legerősebb oldala az Isten Igéjével megalapozott erkölcs.Ebben maga N.S. és szerintem majd az összes Hites élenjárók , valahogy kimnkálta bennük a Szent-Szellem a paráznaság gyűlöletét és az erkölcsi tisztaságra való törekvést". -ez a passzusod külön nagyon szép. Erkölcsi tisztaságra való törekvés. Erről kérdezd meg azt a vállalkozót, akinek milliós kárt okozott a HGY pusztán azért, mert az illető közben BAGYos lett. Persze mindez Isten Igéjével megalapozva: "Aki BAGYos, az eleve átkozott, teljesen helyénvaló, ha tönkremegy az illető"

 

Végül pedig egy személyes kérés: Nem tudnál úgy írni, hogy nem minden mondatot külön sorba? Marha nehéz így olvasni. Próbáld az egy témakörbe tartozó mondataidat egy bekezdésbe rendezni. Továbbá javaslom, hogy a vesszők (,) elé ne tégy szóközt, mert az is értelmetlenné tagolja az írásodat. Persze ez nem törvény, csak egy szerény javaslat volna a részemről. Ráadásul még igehelyet se tudok hozzá.

 

b

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 92

:)

 

Emlékszem amikor esküvő elött kérdeztem a papot , hogy mi van a házasság elötti szexel ő röhögött és azt mondta , hogy ő nem tehet róla , hogy a desszertet az elején ettük meg.

 

Szóval pl.  a katolikusoknak teljesen más a véleménye , ráadásul szerintem nem mindegyik pap mondja ugyanazt.

 

De itt hitesekről van szó és csókról.

Szerintem ezt a Szent Szellem vezetésére kell bízni.

 

Nem tudom , hogy az erotikát és a paráznaságot milyen határvonal választja el egymástól.

 

 

Előzmény: babaji (91)
babaji Creative Commons License 2012.03.16 0 0 91

Ha válogatsz belőle,az már TE VAGY,nem a Biblia.

Márpedig mindenki mazsolázik,egyes részeknél felüvölt hosszasan hozsannázza és magyarázza.Másutt gyorsan tovább lapoz :)))

babaji Creative Commons License 2012.03.16 0 0 90

Jézus nagy mügonddal választotta ki a 12 közül az ő helyettesitőjét,az első egyházfőt PÉTER a házasember kapta a feladatot !

kb egy évezreden át az egyházi emberek szerelmi élete szabad magánügy volt. Pál NEM VOLT PÁPA  mindazáltal magán-vélekedett,hogy a pásztorok lehetőleg csak EGYFELESÉGÜEK legyenek ugyanis többnejüség is divatozott némely helyeken :))))

 

A cölibátusz nem Jézus követése,hanem kritikája.

babaji Creative Commons License 2012.03.16 0 0 89

Az Ige szó a Bibliában nem szerepel !

Hogy a logosz illetve rhéma szavak mit jelentenek és mi a helyes forditásuk az KÉRDÉS.

 

A pásztor és az ecclesia nem uralmasa a hiveknek hanem a SZOLGÁJA.Ne dirigáljanak hanem segitsenek !

 

Az intelem a  paráznaságtol sem a romantikát nem tilalmazza sem az erotikát !

Csupán a házasság megtörését és a nemi elferdüléseket /pénzért,gyerekkel,azonos nemüvel,erőszakkal /.A házasság  éppen a szerelemre és erotikára alapoz a kereszténységben SZENTSÉG !

 

Miután a pólusok vonzalma egyesülése násza TERMÉSZETES és egészséges a létezés alaprendjéhez klappol igy eléggé bugyuta kérdés hogy szabad-e csókolózni randebózni és erotizálni.

Mert hogy P E R S Z E !

Házasság elött közben és anélkül is !

És ehhez képes érdektelen hogy a pap a klerikus a teologus miképpen téved.

 

 

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 88

Hali.

 

Mivel van ez a topik és látom senki nem adott még értelmes választ erre , akkor megpróbálom összekaparni az emlékeimből , hogy egy jó hites , hogy is van ezzel.

 

Az első mérték és egyben az utolsó is nem az , hogy "hogy viselkedik egy ilyen helyzetben egy hites" , hanem az Isten Ígéje. Ez a zsinórmérték , más nem kell.

 

Külön igehelyeket nem irok , de aki tud és észreveszi , hogy tévedtem , annak megköszönném.

 

Ha igazán profi akarok lenni , akkor addig nem adok csókot a páromnak , amíg feleségül nem vettem. Jegyespárok között talán a kéz-fogás megengedett , esetleg egy-egy puszi , az arcra vagy a szájra , de semmiképp nem csók és semmiképp nem nyelves.

 

Szerintem a legjobb az , ha házasságig se pusz se csók , eljegyzés után talán kézfogás sétálás közben.

 

A nyelves puszi nem tudom , hogy mennyire fér össze az Igével , akár házasságon belül is.

 

Az anális és orális sex házasságon belül is stornó és egyébként ha az embernek nincs is tudomása ilyenről az a legjobb.

 

Ha jól emlékszem , akkor a házasságon belüli normális sex nemcsak a gyermeknemzés alkalmával , hanem máskor is gyakorolható , de fő a mértékletesség.

 

Szerintem az Ige nem áll ellentétben azzal , hogy egy házaspár rendszeres nemi életet éljen , viszont szerintem a fogamzásgátló nem Igei , ezért a rendszeresen nemi életet élőknek nagyon sok gyerekük lesz.

 

Itt is a józanság és a Szent Szellem vezetése kell , hogy legyen.

 

 

 

 

 

 

 

Egyébként a csókot nem biztos , hogy kizárja az Ige egy darab férfi és egy darab nő között , akik természetesen még párválasztás elött állnak.

 

 

 

 

 

 

 

Az Igei formációk magyarázatához inkább RT-t vagy N.S.-t kellene megkérdezni.

 

Az ő véleményük eléggé mértékadó és Igeileg alátámasztatott.

 

 

A HIT gyülekezetének , egyébként szerintem , az egyik legerősebb oldala az Isten Igéjével megalapozott erkölcs.Ebben maga N.S. és szerintem majd az összes Hites élenjárók , valahogy kimnkálta bennük a Szent-Szellem a paráznaság gyűlöletét és az erkölcsi tisztaságra való törekvést.

 

A PARÁZNASÁG EGYETLEN FORMÁJA SEM ENGEDÉLYEZETT EGY KERESZTÉNY SZÁMÁRA.

 

Hogy a házasság elötti csók engedélyezett vagy nem e ?

 

Valójában nincs hozzá bölcsességem , hogy ezt meg tudjam válaszolni , de én azt tartom helyesnek , hogy házasságig nincs csók.

Előzmény: m23 (-)
Testimonium Creative Commons License 2012.03.15 0 0 87

Szerinted két öreg hölgy törte be az autód ablakát ?  Nevetséges.  Más jóakaród nem lehetett ? 

Előzmény: Norboy (84)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2012.03.13 0 0 86

Hülyeség. Erről eszembejut egy aranyos vicc, amikor egy ifjú zsidó megkérdezi a rabbit, hogy szabad-e egy férfinak a feleségével táncolnia?

-Nem szabad!

-És miért?

-Mert attól könnyen parázna gondolataitok támadhatnak.

-És a fotelban szexelni?

-Azt szabad.

-És a konyhaasztalon?

-Ott is szabad.

-És állva?

-Úgy nem szabad!

-Miért?

-Mert könnyen tánchoz vezethet.

 

b

Norboy Creative Commons License 2003.06.18 0 0 84
Láttam egyébként én is olyat, aki teljesen bekattant a Hit-től. Ő is mondott kb ilyen szintü f..zságokat, mint az ur majd választ asszonyt:)))))))

Hát ha igy müködnének a dolgok, én olyan parázna lennék hogy a pokolban nem tudnának nekem megfelelő büntetést találni:))))))))))))))

Tudom, h kicsit más, de kb az a szint: jehova tanui.

Tegnap becsönget két öreg qva, hogy a bibliáról akarnak beszélgetni. Hát elhajtottam őket (nem durván, de azért határozottan). Mit ad isten, két perc mulva megyek ki a ház elé, be van b..zva kővel a kocsim ablaka. Csendes utca, nem is nagyon jár arra délután senki, amikor a banyákat elküldtem még nem volt a kocsinak semmi baja. Nem lopási szándék volt, ez ugyanis egy 15 éves szakadt Trabant, és egy müködésképtelen gyári rádion kivül semmi nincs benne. A legnagyobb érték a 4 liter benzin ami benne van. EZ A TÉRITÉS UTJA?

Már azon se lepődnék meg ha ma visszajönnének hogy jehova megbüntetett:)))))))))))))))))

Előzmény: Daikini (82)
Norboy Creative Commons License 2003.06.18 0 0 83
Hát igy elég hamar ki fognak pusztulni:))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Daikini (82)
Daikini Creative Commons License 2003.06.18 0 0 82
Azt tartom furcsanak, hogy, mint mar jopar HGY-stol hallottam: nore nezni sem szabad, ha csinosnak tartod, mert az mar boven paraznasag.

Azert kivancsi vagyok hogyan ismerkednek arrafele az emberek. Voltak akik ugy mondtak (pl ocsem is): Az Ur nekem valaszt majd asszonyt.

Ez megy kb 3 eve, es nem nagyon kapott azota asszonyt, viszont vetkezett rendesen, mert egy lanyt egesz helyesnak talalt, es elotort belole a buntudat, mert veletlenul az Ur "nem neki valasztotta". Szoval hogy megy az ismerkedes?

Jelenet: az ifju szerelmesek eloszor latjak egymast, azaz latnak, ha nem sutnek le a szemuket a paraznasag megelozese vegett.

- Szia.
- Szia.
- Hozzamjossz felesegul?
- Igen.

Milyen romantikus...

Előzmény: Peaceful (78)
Perverz állat Creative Commons License 2003.06.17 0 0 81
No hadd irgyam le, hogy mit tapasztalt egy kedves cimbim.
Mit ad Isten akkó találkozott a gyülivel, mikó még csak kb. 10-20 embör vót Sándor körű. Látta felnőni a gyülit, sok régi csaja ottan vót, és ő szépen megpuszíta üket, minden találkozásnál. Amíg be nem szótak nékije. Akkó abbahagyta. Később mikó teccett néki egy lány arról is ledumálták, miliomos lévén a gáré, egy belsőkörösnek tartogatták, Jézus nevében. (A Rózsadombi luvnyák, mind a főnökséghez tartoztak akkoriban.)
Osztánnék Sándor kinn járt néhányszó Ámerikában, és megérkezett a Szentlélek a prédikációkra (mer addig csak Biblia értelmezésse múlatták a zidőt). Aztán jött egy prédikátor csaj a zusábó, és puszit adott a népeknek. Ettő kezdve szabad vót ám puszizkonnyi.
Vannak még pikáns sztorik, összetört autóró, (Jézus segedelmével) csempészett ruhákró, satöbbi. De ezzel nem is utatnálak benneteket, inkább mennyetek csókolódzani ezzerre!
Norboy Creative Commons License 2003.06.17 0 0 80
666 :-D
Norboy Creative Commons License 2003.06.17 0 0 79
BETEGRE RÖHÖGTEM MAGAM!!!!

Miért, a csókolózás az bünös dolog? Sándormondtanemszabad?

ÉGJEK EL A POKOL TÜZÉN, DE AKKOR SE HAGYOM ABBA,SŐT, MÉG TOVÁBB IS ELMEGYEK!!!!

Peaceful Creative Commons License 2003.06.16 0 0 78
Sok olyan ember csókolózik, akiknek nem volna szabad...(megcsalások, érdek, "munka", kaland)
Erről miért nem beszél senki?
Dest Creative Commons License 1999.08.04 0 0 77
javítás: ...azért elmondom. Magam is hívőként ismerem magam.
Dest Creative Commons License 1999.08.04 0 0 76
offtopic, nem tasztal, meg minden, de az;rt elmondom. Magam is h[k;nt ismerem magam. Más dolog hívőként is élni. Ez nekem még nem nagyon jött össze (csak rövidebb időkre még az elején), talán a lányok miatt, nem igazán járok a gyülekezetbe. A küzdősportolásról meg annyit, hogy van egy hívő barátom, neki nincs semmi baja ezzel a sporttal, igaz már nem is műveli verseny szinten. Amit e topic elején írt valaki, hogy a srácot ezért elhagyta a csaj, szerintem is BAROMI BAROMSÁG. A gyülibe is sokféle hites jár, viszont szépek a lányok: ahelyett, hogy az urat imádnám, fürkészek, hátha látok valami szépséget, ezt nem tom hogy lehet kiküszöbölni, de ezzel átvonulok a Vallás, Filozófiába. Tehát van olyan hites, aki csőlátású, ha mondasz neki valamit, vagy nem tetszik neki, mert semmi köze Istenhez, vagy csak Istenről lehet vele beszélni. Ezeknek az embereknek minden mondatába ott van az "úr", "Isten", "Jézus", stb. Nagyon unalmasak és én érzem magam világinak mellettük. Tehát az előbbi sráccal nem azért kell(het) szakítani, mert küzdősportos, hanem azért, mert emiatt nem tud hinni (vagy nem emiatt). Én sem szeretném, ha én a menybe jutok majd, ő meg a pokolba, pedig szeretjük egymást, kényszerűségből csak szakítanék vele. A lényeg ugyanaz, csak mégis más a formája, az a srác nagyon utálhatja a HGY-t, megértem. És végül az eredeti kérdésre, bár ezt már tudja mindenki: a házasság előtti csókolózás (is) paráznaság. Amúgy nagyon szigorú a tanítás, aki olvasta/hallotta, az tudja: ránézni valakire "úgy", ez is lehet paráznaság.
Heavenly Guy Creative Commons License 1999.03.02 0 0 75
Nethangya most értelmezem csak útmutató szavaidat!!! HÚÚÚ wazze most látom hogy jön már visszafele az ÚR!! ? Még jó hogy nem paráználkodtam ma az ocsmány szexista perverz ferdehajlamommal. Még szerencse hogy mire visszajön, én már abbahagyom, és így nem látja hogy ocsmány gusztustalan testemmel hirdetem a sátán lehelletét !! :))

Heavenly Guy

Előzmény: Nethangya (3)
Endorfin Creative Commons License 1999.03.02 0 0 74
Szerintem,
egy Hites Embernek, ha ugye
házasember,
már csak a saját Hites Feleségével
szabad csókolóznia, mert különben
baj lehet belőle.

Endorfin

hc Creative Commons License 1999.03.02 0 0 73
Macso!!

Megnéztem és q... jó volt, bár kicseleztem a manust. Nem küldtem neki lóvét és mégis tudok a hátamon forogni, mint a break-táncosok.... A röhögéstől.

hc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!