Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 1999.02.25 0 0 3
Igen,Wallenberg sok életet megmentett.
Te tettél mát ilyet,kedves topicgazda?
Gomboc Artur Creative Commons License 1999.02.25 0 0 2
Johnyka!


Miért kell erről vitázni? Akik rajta, a közreműködésével menekültek meg, azoknak biztos kevés négy emlékhely. Akik nem szerették amit csinált, nem szeretik azokat akiket menekített azoknak nyilván egy is több mint elég. Megemlékezni valakiről nem feltétlenül szoborral kell ez igaz. De a köztéri szobrokról szerintem a többség nem tudja kit ábrázól. Amennyiben nem környezetromboló, sőt környezet építő akkor miért ne?

Az más kérdés, ha azt akarod sugallani, hogy Wallenberg pont az ellenkezőjét csinálta mint amit hiszünk róla. Ha ennyire tisztázni kell az Ő történelmi szerepét akkor igen kérdőjelezd meg. De én úgy vagyok ezzel, ha az én életem lett volna az amit megment - egy a sok közül - akkor igen állítsanak neki és társainak minnél több emléket a mult és a jövő miatt. Nem sajnálom tőlük a köztereket.

G.A.
Előzmény: Johnyka (1)
Johnyka Creative Commons License 1999.02.24 0 0 1
Tisztában vagyok a vitáról, a fővárosi jegyzőkönyveket is alaposan tanulmányoztam a XIII.kerületbe pedig részese vagyok az eseményeknek
politikai és önkormányzati szempontból is.
Mégis azért bocsátottam vitára ezt a témát, hogy szélesebb körből haljak véleményeket.
Előzmény: banya (0)
banya Creative Commons License 1999.02.24 0 0 0
Johnyka!

Felhívom figyelmed, hogy odaát a politikában ugyanerről hosszas vita volt, érdemes lenne előkotornod a topicot.
Johnyka Creative Commons License 1999.02.24 0 0 topiknyitó
A XIII.kerületben a Szent István parkban kívánják elhelyezni Pátzay Pál Kígyóölő- Raul Wallenberg emlékművet.
Kérdésem a következő:
Szükségesnek érezzük-e még egy Wallenberg szobrot egész addig ameddig Wallenberg múltja sem tisztázott teljesen?
1944 -Magyarország-Üldöztetés, embermentés című könyvből idézek
" Az eredményes mentésben a viszonylagos biztonság elérésében a korrupció, pénz gyakran gyors megoldásokban vezetett. Ahogy voltak tisztességes emberek, voltak korruptak is. A korrupt emberek pedig nem lehetek elég korruptak, hogy még mindig ne érjék meg a pénzüket. Az élethalálharcban gyakran segített, hogy a nyilasok között találtak olyanokat, akik a vérnél többre becsülték a pénzt. Raul Wallenberg habozás nélkül fizetett és lefizetett,ahol arra lehetőség nyílt."
Ezt a szobrot amit most fel kívánnak állítani másolat az eredeti Debrecenbe látható.
Raul Wallenberg kellőképen van reprezentálva Budapesten (csak Budapesten négy emlékhelye van).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!