Keresés

Részletes keresés

orpheline Creative Commons License 2008.10.08 0 0 48
NDK-s csajok..... csak ezért volt érdemes...:o))... meg a Balatoni világos miatt.....:D
Lángoló Vörös Zászló Creative Commons License 2008.10.08 0 0 46
Best of KISZ! ?
Előzmény: originalqszi (45)
originalqszi Creative Commons License 2008.10.08 0 0 45
Valóban:)))))) Kitűnő dugó alkalmatosság volt:DDDDDD Az előadások szart se értek, de ingyen kaja, munkaidő alatt, szabi nélkül 1 hét a Balcsi mellett:)))))) Jó élet volt Kádár alatt!!!!!!!!! És az a rengeteg csinos, fiatal lány:DDDDDD Ja, és pénteken, a hazamenés napján reggel, mindig tojásrántotta volt:DDDDDDD
Előzmény: én12 (44)
én12 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 44
Nálunk egy KISZ vezetőképtő tábor volt, ami egy épület volt, nem hagyományos tábor. A nép nagyon találóan egyszerűen csak baszótanodának nevezte.
magnesmalac Creative Commons License 2008.10.07 0 0 43
üdv!

A Duna televízióban a minap láttam egy dokumentumfilmet ami az előző rendszerben történő üdültetésről szólt.
Voltak benne persze KISZ-esek is..és igazából ez a lényeg....
volt ott egy srác---aki ma már valószínűleg érett felnőtt....na ő énekelt és gitározott egy számot amit halálra kerestem..de sehol nem találtam meg csak a refrén tudom, ami így szól:

"te csak nézel és nem hiszel nékem, pedig messziről jöttem én..."

azaz ez is csak egy része a refrénnek...sajnos ennyit tudok csak....
nagyon tetszett a zene...és meg szeretném találni a címet+előadót.....végső elkeseredésemben fordultam ide..... :::((((

valaki esetleg ismeri??

Üdv. FERI
Kormányzati Jós Creative Commons License 2007.10.27 0 0 42
brendi2 Creative Commons License 1999.03.01 0 0 41
Úttörőtáborban sosem voltam, mert a mi iskolánkban legalábbis úgy müködött, hogy kikérdezték a szülők foglalkozását. Mivel nekem mind a kettő értelmiségi , ez kizáró ok volt. KISZ-es már ellvből nem voltam.

Üdv.

Arthur Dent Creative Commons License 1999.03.01 0 0 40
Stika!
"Nem is értem, hogy ezek a zsenik miért vitték csődbe az országot."
Én sem értem!!!
Ennek ellenére ma nincs semmilyen közösségformáló szervezet, amely megfelelő irányba terelné az ifjúságot!
Előzmény: stika (36)
kuksi-17 Creative Commons License 1999.02.28 0 0 39
Kedves Banya! Mivel biztos hogy idősebb vagyok nálad (önnél) lehetnék szenilis. De én ugy emlékszem nem csak egymásköszt vitáztunk. A táborok pont ahoz adtak igen sok megerösitést, hogyan érveljünk. Szoval ahoz amiről írsz.Ps.:Amugy tényleg jo volt a Nyárlörinci illetve Izsáki kombinát. Üdv Kuksi-17
Előzmény: banya (16)
Wágner úr Creative Commons License 1999.02.28 0 0 38
Jó volt! De főleg a faluban levő Kocsma, jó hideg Sörrel! Sőt, az még jobb volt! Sőt, az volt az igazán jó!
stika Creative Commons License 1999.02.27 0 0 37
Boccs, de erre akartam reagálni.
Előzmény: Arthur Dent (20)
stika Creative Commons License 1999.02.27 0 0 36
Kedves Arthur Dent!
"Milyen táborba lehet ma menni? Lehet, de milyen árakon? "
Ez a megjegyzésed azt sugalja , hogy az átkosban sikerült egy közgazdasági csodát megvalósítani. Ami ma súlyos pénzekbbe kerül, azt a semmiből elővarázsolva ingyen megvalósítani. Ugyanez vonatkozik a függetlenített párt, -KISZ, -szakszervezeti titkárok fizetésére (hiszen értéket nem termeltek), ezen szervezetek működési költségeire és még sorolhatnám. (Nehogy azt mond, hogy a tagdijakból fedezték.) Nem is értem, hogy ezek a zsenik miért vitték csődbe az országot.
Előzmény: Foti (19)
Arthur Dent Creative Commons License 1999.02.24 0 0 35
Lehet, hogy el vagyok tévedve, de:
1. Csak a Soproni Kékfankost szeretem!
2. Te csak ne küldj engem Koreába, semmilyen alapod sincs erre!
3. Lejárt a munkaidőm, úgyhogy mára ennyi!
Bye-bye
Előzmény: alfalfa58 (34)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.02.24 0 0 34
Idefigyelj Nagy Testvér! El vagy tévedve. Fogj egy butélia villányi merlótot, oszt’ mars Észak-Koreába!
Előzmény: Arthur Dent (33)
Arthur Dent Creative Commons License 1999.02.24 0 0 33
A Nagy Testvér figyel benneteket....
Előzmény: picur (32)
picur Creative Commons License 1999.02.24 0 0 32
alfalfa58
akkor valoszinuleg itt a kettonk kozotti elteres :) 84 valoban nem volt rossz evjarat, a konyvet olvastam :) alapmu.
Előzmény: alfalfa58 (30)
Arthur Dent Creative Commons License 1999.02.24 0 0 31
Dear LDTockij!
Ez az egész topic a Skinhead témából nőtt ki! (Hogy miként, olvass utána!)
Most itt alapvetően nem a KISZ-re, hanem a táborra, az ezzel kapcsolatok élményekre és ezeknek a táboroknak a közösségformáló szereperére vagyok/gyunk kivácsi/ak! Arra, hogy ezek a táborok (akkoriban KISZ és úttörő) eggyé kovácsolták a fiatalok nagy részét és valami olyan emléket adtak nekik, amelyeket ti is örömmel írtok itt le! Ti mindannyian az első ivászatokról/szajozásról/bulizásról/a szabadság első lépéseiről írtok! Egyikötőkben sem maradt meg, hogy ki volt Zoja Kozmogyemjanszkaja! Ne is fontos.
Az a lényeg, hogy szélsőségektől mentesek voltak ezek a táborok! És persze megfizethetőek még egy gyári munkás (ez nem lenézés!) gyermekének is.
Előzmény: LDTockij (27)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.02.24 0 0 30
Kedves picur!

Sajnos, fiacskám/kisleányom lehetnél… De ezzel ne törődj. Nem lehet mindenki szerencsés.

Most, hogy mondod, felrémlik: fantasztikusan tetsző leány-ügyben - ellentétben az emberi szabadságjogok ügyével - 1984 egyáltalán nem volt rossz évjárat!

Apropó, ha már a dátumnál tartunk: Orwell könyvét olvastad?
Előzmény: picur (29)
picur Creative Commons License 1999.02.24 0 0 29
alfalfa58 csak a vita kedveert :)
"Tudom, hogy voltak (nem is kevesen!), akik számára 1984 Magyarországa valóban szabad ország volt. Azt is tudom, akadtak olyanok is (szintén szép számmal!), akik úgy hitték (elhitték), hogy az." Mennyi idos vagy? En -- toredelmesen belvallom -- '84-ben 14 eves voltam. Akkor meg hihetetlenul nem erdekelt a politika, viszont fantasztikusan tetszettek a lanyok. Es hogy minnel tobbet lassak, arra jo volt az epitotabor :)
Előzmény: alfalfa58 (26)
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.24 0 0 28
Kedves alfalfa58!

kézzel sajnos már nem tudok írni :-( illetve tudok, de nem tudják elolvasni :-)

Nem voltam KISZ tag bár súlyosbító körülmény, hogy kiváló úttörő az voltam :-(

Ha már oklevél (és nem sör) :-( akkor Göncz árpádtól, meret Ő még jövő év közepéig hivatalban van. Olyan sokat nem akarok várni !!!

De komolyandiból: Nem tudom van-e realitás (IMHO nem sok) talán Sólyom L...

bye

Donneck
Előzmény: alfalfa58 (23)
LDTockij Creative Commons License 1999.02.24 0 0 27
Kedves Arthur!

Jó (volt) fiatalnak lenni. Jó emlékezni szerelmeinkre, az első csókolódzásokra, ügyetlen pettingekre. Az izmosodó rockermozgalom ("csövesség")sokunkban még a szabadság illúzióját is keltette. Almaborok, sósborszesz, olcsó kőbányai csapolva, haverok, az utazás mámora. Kopaszkutya.(Milyen klassz volt pl. vonatozni!)Nosztalgiázni divat volt mindig.
Én ugyan effektíve KISZ-táborban nem voltam, mert tanulmányi eredményem miatt kitették a szűrömet a mozgalomból, de természtesen szívesen emlékszem vissza felnőtté válásom eseménydús napjaira. De ki nem?
Na de mi köze ennek a kommunistákhoz?
Csak egy adalék: Az MSZMP még 89-ben is akkora költségvetési támogatást kapott, mint az összes mai pártok apanázsának ötszöröse. (Ez reálértéken ma mintegy 70 milliárd Ft) És akkor még a KISZ-ről nem is szóltunk. Hát abból a lóvéból ma is szépen lehetne közérzetjavításra fordítani. De tedd mellé a Ladára várás öt évét, lehetőségek igencsak szűk keresztmetszetét. Úgy korrekt.
alfalfa58 Creative Commons License 1999.02.24 0 0 26
Kedves picur!

Na jó, akkor javítok.
---------
1. Ilyen az élet. Tudom, hogy voltak (nem is kevesen!), akik számára 1984 Magyarországa valóban szabad ország volt. Azt is tudom, akadtak olyanok is (szintén szép számmal!), akik úgy hitték (elhitték), hogy az. Én egyik kategóriába sem tartoztam.

2. Észak-Koreát nem erőltetem többet. Belátom, a hasonlatosság elfogadása nem kis mértékben ízlés/elfogultság kérdése.
---------

Így jó lesz?
Előzmény: picur (25)
picur Creative Commons License 1999.02.24 0 0 25
alfalfa58
Megint kicsit ferditesz ;) en 84-tol beszeltem, nem a KISZ idokrol. Igaz, nalunk is volt olyan, hogy tornatanar addig futtatott oran (nem az iskolankban, csak a keruletunkben), amig be nem leptel a KISZbe. De akkor mar korantsem ez volt a jellemzo megitelesem szerint. Az, hogy te egyik kategoriaba sem tartozol... hat legyen a te nagy oromod :) Eszak koreat pedig meg mindig nem ertem... jocskan kulonbozo a helyzet, es barmennyire is kuzd a jelenlegi kormany, en remenykedem, hogy addig nem jutunk el :)
Előzmény: alfalfa58 (24)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.02.24 0 0 24
Kedves picur 1999.02.24 11:22!

Ilyen az élet. Tudom, hogy voltak (nem is kevesen!), akik számára a KISz-idők Magyarországa valóban szabad ország volt. Azt is tudom, akadtak olyanok is (szintén szép számmal!), akik úgy hitték (elhitték), hogy az. Én egyik kategóriába sem tartoztam.

Mivel mindez a múlté, hidd el, nem érdemes indulatoskodni rajta. Azonban elfelejteni sem kell/szabad. Az észak-koreai példát természetesen nem véletlenül hoztam fel. Hogy miért? Gondolj csak vissza - nem nehéz - Nagy Imre (de nem csak ő!) újratemetésére.
Előzmény: picur (17)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.02.24 0 0 23
Na jó, beszéljük meg. Én úgy gondoltam, a vitát nyerted meg - már ha volt egyáltalán. Mivel azonban jó kedvemben találtál, más terület(ek)en is nyertesnek nyilváníthatlak - kézzel írott kérelem kellő mérlegelése után. A kérelemben feltétlen térj ki arra, miért nem voltál (lehettél) KISz tag! Ja, és még egy próbatétel: meg kell nevezned a köztársasági elnököt (itt teljesen szabad kezet kapsz), akitől az oklevelet átvenni óhajtod… :-)
Előzmény: Törölt nick (15)
Arthur Dent Creative Commons License 1999.02.24 0 0 22
Dear Garage!
Miért lenne demagóg, édesem?
Pont erre a válaszra vártam, amit írtál.
Hogy ma már nincs igazi közösségformáló szervezet!
Már az egyetem sem az, mint régen...
Előzmény: garage (21)
garage Creative Commons License 1999.02.24 0 0 21
Ma is elmehetsz nyári táborokba - ha szervez az iskolád, vagy szerveznek a cserkészek, vagy valami karitatív egyesület, de a lényeg, hogy legyen rá pénzed!
Hiába, ez az elidegenedett kor, nem kedvez a közösségi életnek, ha van pénzed, megkapod "mű" formában, nézzétek meg az egyetemeket is: általában még a csoportok is megszűntek, egy évfolyam egy nagy csoport, sőt egy kar egy évfolyam, teljesítmény, szürkeség, önmagadbafordulás,..., hű, bocs ez itt nem a demagóg-topic?!
Arthur Dent Creative Commons License 1999.02.24 0 0 20
Mint témanyitónak meg kell állapítanom, hogy sokan visszasírjuk a táborozást, a jó bulikat! (Nem a KISZ-t, félreértés ne essék!) Azt hiszem, nem volt az olyan rossz, amikor több száz fiatal közösen, kisebb kellemetlen megkötésekkel ugyan, de szabadon és jól szórakozhatott!
Ma mi van? Milyen táborba lehet ma menni? Lehet, de milyen árakon?
Köszönöm a hozzászólásokat!
Foti Creative Commons License 1999.02.24 0 0 19
Szántódon hol ?
Én a postás oktatási táborban valék nem 1x.
Előzmény: Alfred (9)
garage Creative Commons License 1999.02.24 0 0 18
Akkor ezek szerint az Építőtáborok KISZ-táborok voltak? Én ezt nem igazán tudtam, nem tudatosúlt bennem. Oda bulizni mentünk, én gimi alatt 3x voltam, azért nem 4x, mert végzősöknek nem engedték.
Életem legjobb bulijai voltak, pénz:), pia, nők, kártya, mi kell még, ja igen, kukoricacímerezés:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!