Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2019.02.06 0 0 8477

Vannak Pelikanosok a csoportban, kérlek, türelemmel várd meg őket, amíg erre járnak. Sajnos én nem tudok segíteni.

Előzmény: fakutyafakutya (8476)
fakutyafakutya Creative Commons License 2019.02.05 0 0 8476

Tisztelt Tollbarátok

A közeljövőben szeretnék venni egy Pelikan M800 vagy M805 töltőtollat. Tud-e ajánlani valaki beszerzési forrást, illetve kb. milyen árfekvésben mozognak ezek a típusok mostanság?

 

Üdv, Béla

vino-et-veritas Creative Commons License 2019.01.28 0 0 8475

Kedves Fórumozók!

 

Tud-e valaki esetleg egy még viszonylag jó állapotú, használható Pelikan K100-ról (fekete-arany), mert kedvenc darabom ma, közel 30 éves szolgálat után balesetet szenvedett és lehet, hogy cserélnem kell....

 

Köszönettel, üdv Vino.

rotring05 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 8474

Kedves oys.

 

Kicsit megkésve, de érdeklődöm, hogy nincs-e a "gyűjteményedben" egy 0.3-as, és egy 0.7-es lehetőleg hibátlan tikky special, mert megvenném őket :) Köszönöm a figyelmet.

 

Előzmény: oys... (7029)
...slr... Creative Commons License 2019.01.19 0 0 8473

Nagyon nincs, és engem is érdekelne. Angol nyelvű review-t olvastam már, de nem találtam mérvadónak. Engem az érdekel, hogy ez is olyan kiszáradós-e, mint a Sonnetem. Több töltőtollam is van, a Sonneten kívül egyiknek sincs szellőzőnyílása, ezt a kupakba való belefújással ellenőriztem. A Jotter töltőtoll már-már japános könnyedsége nekem is tetszik, de ezen is van szellőzőnyílás. Kiváncsian várom a tapasztalataidat.

Előzmény: SirJqHiggins (8472)
SirJqHiggins Creative Commons License 2019.01.18 0 0 8472

Csak kiderül... persze nem ingyen, de az ICO rendel nekem a saját szállítmányukban egy hegyet, így ki se kell küldeni hónapokra a tollat.

 

Egyébként Royal Jotter Bond Str. t.tollról van valakinek véleménye/tapasztalta?

Paco155 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8471

Parkert nem tudom, a Faber-Castell kicserélte az F-es hegyet EF-re ingyen.

Előzmény: SirJqHiggins (8470)
SirJqHiggins Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8470

Illetve az előzőhöz kapcsolódóan egy kérdés; az a valóságban is úgy van, mint ahogy a mellékelt parkeres

 papíroson van, hogy ha nem felel meg a szerelt töltőtoll-hegy, akkor kicserélik ingyen X napon belül?

SirJqHiggins Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8469

Őket vettem minap :)

Szerintem az egész London architecture special-t meg fogom szerezni szép lassan... szépek na :)

 

...slr... Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8468

Szia, én is hasonlóan lennék, csak a mártogatós tollakra még nem kaptam rá. Nekem a ceruzák, a mechanikus ceruzák, a befogók, a golyóstollak és a töltőtollak a kedvenceim. Régi hűséges társaim a Cross-ok, szeretem a Faber-Castelleket és a Caran d'Ache-okat, van egy sorozatom Parker Jotterből, de itt a csoportban másnak ilyenből mesés tudásuk és gyűjteményeik vannak. Volt egy éves szertartásom: mivel nem tudok minden töltőtollat napi forgásban tartani, év elején feltöltöttem mindegyiket, aztán minden nap mindegyikkel írtam. Amelyik kifogyott, azt kivettem a sorból, kitisztítottam, eltettem a helyére. Mikor amúgy nem írtam vele számottevően, kedvencem márciusban még vidáman írt.

Megváltozott az életem, most fizikailag nem tudok a kedvenceimmel foglalkozni, de mindig ott vannak a kezem ügyében. 

Előzmény: Modor1 (8463)
danimad Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8467

Ezzel a topic-kal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de tudom ajánlani a következő fórumot:

https://community.fpc.ink

 

Ezt én host-olom, csak írószeres témák vannak rajta.

Több nyelven is lehet rá írni témát. Ezt csak azért mondom, mert angol témák is vannak rajta, és már jelezték, hogy nem egyértelmű, hogy magyarul is lehet. :)

Előzmény: SirJqHiggins (8464)
...slr... Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8466

Szia, él még a topic, azért nem látsz sok kommunikációt itt, mert a kemény mag rendszeresen találkozik IRL. A topic alapító kheiron hosszú szünet után benézett, és rögtön felvetette, hogy jó lenne találkozni. Nem érte meg sajnos, döbbenetünkre nemsokára egy munkatársa jelezte itt halálhírét. Mivel már megvolt az akarat a találkozásra, talán én szerveztem meg az elsőt, majd mások a másodikat és a többit. Elromlott a mozgásom, sokkal kevesebb helyre jutok el, így a most futó találkozókat nem tudom látogatni. Keress rá vagy várd meg a legközelebbit. Vagy egyszerűen írd ide a kérdéseidet - mondásaidat, lesz rá reagálás.

Másik kérdésedre: magyar írószeres csoportba csak ide járok, egyébként meg nemzetköziekbe.

Előzmény: SirJqHiggins (8464)
danimad Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8465

Sziasztok!

 

A következő találkozó január 26-án (szombaton) lesz, 14:00-tól.

Most a Mon Chéri kávézóban fogunk találkozni:

https://www.facebook.com/pg/monchericoffeeshophungary/about/

 

További infó az eseményről:

https://community.fpc.ink/t/januar-pen-meet-budapest/340

 

Mindenkit szívesen várunk! :)

SirJqHiggins Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8464

Sziasztok,

 

Él még a topic, vagy ismer valaki hasonló platformot a témában?

Üdv.

Modor1 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 8463

Sziasztok.

Olvasgatom a fórumot már pár napja, és úgy tűnik közel áll hozzám a társaság témája.

Magamról:

-Legalább 50 tollhegy mártogatóshoz,

-Több féle tinta, 

-Tollhegyek nádba foglalva,

-Signograf,

-MB golyóstoll..

Sokat próbálgatom a tollakat, és mind ugyanúgy tetszik.

Mindegyiknek megvan a maga különlegessége...

Üdv:

Modor

ui.:

Elejétől elkezdtem olvasni a fórumot, már 2002-nél tartok.. 

danimad Creative Commons License 2018.12.12 0 1 8462

Sziasztok!

 

Most szombaton 18:00-tól megint szervezünk egy tollklub-ot a Puskin Kávézóba:

https://community.fpc.ink/t/december-pen-meet-budapest/301

Mindenkit szívesen várunk! :)

Galgomar Creative Commons License 2018.12.07 0 0 8461

Kíváncsivá tett a 90gsm-es Clairalfa, egy kérdés maradt csak: honnan tudnám beszerezni anélkül, hogy egy raklapnyit kéne megvennem belőle egyszerre?

Előzmény: petterisz (8460)
petterisz Creative Commons License 2018.12.07 0 0 8460

Irodapapírnak Clairefontaine Clairalfa 90g-os papírt használunk, eddig azon ilyet nem tapasztaltam...

Előzmény: Galgomar (8456)
d3cadent Creative Commons License 2018.11.24 0 0 8459

Iskolás koromban a füzeteim nagyrészével előfordult ez. Az egyik fele jobban "szívta" a tintát. Utáltam ;)

A "töltőtoll-barát" papírok általában valamilyen bevonattal készülnek. TUDNI ugyan nem tudom, de simán el tudom képzelni, hogy a te papírod két oldala ilyen értelemben nem egyforma.

Előzmény: Galgomar (8455)
Galgomar Creative Commons License 2018.11.19 0 0 8458

Két papírra írok, az egyik amit említettem, a másik a Rhodia jegyzetfüzete. Ott nem tapasztaltam ilyesmit. 
Tegnap amikor lőttem a képet, akkor ugyanazt a papírt fordítottam meg, összesen azt a két mondatot írtam le. 
Az egyetlen dolog, amire gondolni tudok, hogy a papír ugyan Clairefontaine, de nem egy top quality cucc. (mondjuk direkt ezt vettem, mert a 90gsm-en úgy csúszkált a toll, hogy feszt nem úgy írtam, ahogy akartam). 
Végülis nem nagy dolog, csak miután megszoktam egy vonalvastagságot, furcsa az átállás a másikra. 

Előzmény: Muszga (8457)
Muszga Creative Commons License 2018.11.19 0 0 8457

Szia! Én nem vettem észre ilyen jelenséget sem Clairefontain-en, sem egyéb papíron.

Az nem lehet, hogy a tinta átfolyása lassul, és vékonyabban húz? Mert ezzel én is gyakran találkoztam, pl. első két oldal egy bizonyos tinta mennyiség jön, a harmadik negyediken pedig láthatóan kevesebb, s ezáltal a tinta halványabb, a vonal végkonyabb. Ez persze inkább gyors írásnál jellemző, és kell hozzá egy olyan toll is, ami nem tudja tartani az iramot a kézzel.

Előzmény: Galgomar (8455)
Galgomar Creative Commons License 2018.11.18 0 0 8456

a papír lemaradt: Clairefontaine Clairalfa 80 gsm

Előzmény: Galgomar (8455)
Galgomar Creative Commons License 2018.11.18 0 0 8455

sziasztok!

Tapasztaltatok olyasmit, hogy egy papír egyik oldalán vastagabban fog a toll, mint a másikon? Régóta furcsálltam, hogy egy oldal teleírása után megfordítva a papírt valami nem stimmel. Eddig elintéztem azzall, hogy 'sokat' írtam egyhuzamban, ezért vastagabb / vékonyabb a vonal (persze ez hülye magyarázat). 
Lőttem egy képet, remélem látható a lehelletnyi vastagságváltozás, mindenesetre érezhető a különbség írás során. 
Diamine Oxblood tinta, Platinum Balance Maestro EF a toll. 

sultati Creative Commons License 2018.11.15 0 0 8454

Megyeri Gábor, ő tervezte pl a Montegrappa Q1 "revolver" töltőtollát, illetve a Bugatti szériákból többet is.

Előzmény: mor_dor (8453)
mor_dor Creative Commons License 2018.11.15 0 0 8453

Rábukkantam egy magyar töltőtoll- és tintakészítő vállalkozásra, nagyon érdekes a koncepció, viszont semmi konkrétumot nem találok róluk. Ti ismeritek őket esetleg?

 

A toll: https://www.etelburg.com/hu/products/r.feather

Egyedi színkeverés: https://www.etelburg.com/hu/products/r.ink

 

Az elképzelés szimpatikus, viszont elég információhiányos az oldal.

Kribo77 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8452

Nagyon köszönöm!

Előzmény: interm (8451)
interm Creative Commons License 2018.10.23 0 0 8451

Hali!

 

Ha jól emlékszem Kistarcsán taláható, penkovacs@gmail.com 20 346 60 50. Persze több év telt el, azóta bármi lehet.

 

 

Előzmény: Kribo77 (8447)
danimad Creative Commons License 2018.10.19 0 0 8450

Sziasztok!

 

Jövőhéten pénteken 18:00-tól megint szervezünk egy tollklub-ot a Puskin Kávézóba:

https://community.fpc.ink/t/october-pen-meet-budapest/235

Mindenkit szívesen várunk! :)

...slr... Creative Commons License 2018.10.18 0 0 8449

Voltam a kiállításán, visszapörgettem a képeimet és az emlékeimet, de sajnos az elérhetőségét nem sikerült fellelnem.

Előzmény: Kribo77 (8447)
VKOrsi Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8448

Lamy 2019-es pastel collectiont láttátok?

muszáj lesz venni 😀 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!