Keresés

Részletes keresés

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12321

Szerintem amiről beszéltek, az orális candida fertőzés. Pár száz forintos borax-glicerin ecsetelőtőll elmúlik. 

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12320

Ilyen nekem is szokott lenni. Sokszor ijesztő mennyiséget is le tudok "húzni". Egyszer azt mondta valaki, hogy egy pirofoszfát nevű összetevőtől van ez. Nem tudom. De akármilyen fogkrémet használok, mindegyiknél előjön, csak a mennyiség változik. Meg van időszak, amikor egyáltalán nem tapasztalom ezt a jelenséget.

Előzmény: mirla (12318)
Maxxxika Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12319

Hmm, ez a tünet ismerős nekem, én Amodentet használok.

Ez még eszembe sem jutott, hogy a fluorid miatt lehet.

Előzmény: mirla (12318)
mirla Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12318

Én speciel - és családtagjaim - kizárólag a Parodontax kék (fluoridmentes) változatát használjuk, emberemlékezet óta....

Próbálkoztunk mindenféle márkával, ami fluoridot tartalmazott, de nem tudtuk használni.

A fluoridos fogkrémektől érdekes módon mindegyikünknek (fiúnknak is) használat után kis idővel "kezd leválni" a szájában a bélés.... A nyálkahártya annyira lemaródik, hogy kis csíkokban lejön, kézzel szedem ki a számból a "cafatokat".... Lehet, hogy ez egy fajta allergia, de mindenesetre furcsa, hogy mindenki a családban így reagál ezekre a fogkrémekre, pedig különféle génállományunk van, szóval mi már sosem veszünk olyat. Én meg vagyok róla győződve, hogy lehet, hogy a fognak jót tesz, de a számban más is van, aminek viszont nagyon nem.....

Előzmény: Pipicz Sándor (12304)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12317

Köszönöm az ajánlást de nem pesti vagyok sajna:( Van egy fogorvos akinek a honlapja tetszik bár tartok, hogy csak egy jó reklám.

Zsuzsa az iskolatitkár Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12316

üdv Mindenkinek!

Elnézést,hogy ismeretlenül hozzászólok a témához,de ha valaki magán fogorvost keres,csak őszinte szívvel tudom ajánlani a VI.ker.Király utcai SOS Dent fogászatot.Az árai meglehetősen húzósak,de lelkiismeretes munkát végeznek,van olyan felépített fogam amit egy másik fogorvos valódinak,épnek és sértetlennek látott.

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12315

A honlapokkal óvatosnak kell lenni, ott mindig egy kicsit jobb színben tüntetnek fel mindent, mint amilyen a valójában. Viszont, ha vannak képek a munkatársakról, rendelőről, akkor esetleg valamelyik - nem tudni, miért, de valamiért - szimpatikus lehet első (második, harmadik, stb) látásra. Én a helyedben a megérzéseimre hagyatkoznék.

Előzmény: csocsó353 (12314)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12314

Ebben van valami ;) De mondjuk egy idegen fogorvosról ha van honlapja szerinted el lehet dönteni, hogy jó vagy nem?

Előzmény: szaguldo kacaj (12313)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12313

Hát, szerintem sehonnan. Meg kell tapasztalni. :) 

 

Előzmény: csocsó353 (12312)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12312

Őket már kérdeztem, mivel ők is hozzá járnak így ez kilőve. De honnan lehet tudni melyik magán fogorvos jó?

Előzmény: szaguldo kacaj (12310)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12311

Persze, nem hallgatok én rájuk. Elégszer olvastam már a Preventív fogászat c. (régebbi és legújabb kiadást is) könyvet ahhoz, hogy ne dőljek be. Nem is foglalkoztam vele, amíg barátnőm rá nem kérdezett.

Előzmény: Pipicz Sándor (12305)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12310

Ha a helyettes kilőve, akkor muszáj lesz választanod valahogy a többiek között. Helyi ismerősidtől kérdezősködj, vagy keress a neten. Végül is bármelyikhez elmehetsz.

Előzmény: csocsó353 (12309)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12309

Igen csak a helyetteséhez nem akarok menni, mert egyszer már elrontotta a fogtömésemet. Mosonmagyaróváron lakom, de nem tudom kihez menjek.

Előzmény: szaguldo kacaj (12307)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12308

Ez már durva. :) Könnyen le tudtad beszélni az ékszerről?

Előzmény: Pipicz Sándor (12303)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12307

Persze, hogy mehetsz. Mindenki oda megy fogorvoshoz, ahova akar. Csak a körzetén kívül ugyebár fizetős.

 

A dokid, aki nyaral, úgy értelmezem, körzeti. Biztos van helyettese, akinek el kell látnia, mivel fájdalmad van.

Előzmény: csocsó353 (12306)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12306

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kikérni! Begyulladt a fogam és gyökérkezelésre kell mennem. A fogorvosom sajnos nyaralni megy így ő most nem válalta el csak utánna. De szerintem addigra saját kezűleg fogom kihúzni. Ezért én szeretném minnél előbb "elintézni". Szerintetek mehetek magán fogorvoshoz? Hisz időpontot nem kaptam.

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12305

A bejegyzésedben az első bekezdés, ami ugye egy idézet, nos minden mondatban legalább egy ordas nagy hazugság található. 

 

A fluoridot valamiért úgy állítják be, mint ami megvéd a fogszuvasodástól -- nem úgy állítják be, tényleg megvéd.

 

a fluorid egy ipari melléktermék, amely mérgező - a fluorid a 9-es rendszámú elem, nem ipari melléktermék. bizonyos vegyületei erősen mérgezőek (fluorsav), de például nézzük a konyhasót (NaCl) - a klórgáz egy méreg, a nátrium meg spontán gyullad levegőn elemi állapotban, ionkötésben azonban az egyik leggyakoribb "fűszer", a kémia már csak ilyen. Poli-tetrafluor-etilén = teflon, mindenkinek van otthon, sütünk főzünk benne, azzal meg ugye semmi baj nnincs. 

 

Egyes országokban a csapvíz fluorozásával is próbálkoztak, ez azonban nem javította a lakosság fogainak állapotát. - De, javította.

 

Állítólag egy tubusnyi fogkrém halálos adag fluort tartalmaz - Ha van otthon egy pármilliós laborod, és kivonod a fogkrémből a fluort, elemi, gázhelmazállapotú fluort hozol létre, akkor lehet. De akkor megintcsak citálnám a sót. Abban meg klór (klorid ion)van. Az is mérgező lenne.

 

Ez a "biológiai", vagy "holisztikus" megközelítés, ahogyan mondani szeretik magukról egyhetes tanfolyamot végzett értékesítők. Én nem hallgatnék rájuk.

 


  

Előzmény: szaguldo kacaj (12301)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12304

Az ivóvíz fluoridálásától több országban bizonytottan jobb!!! lett a lakosság fogazati állapota. Ipari menyiségű cikk, longitudinális vizsgálat bizonyítja. A fluorid nagy mennyiségben fluorózist okoz, ha és amennyiben megeszik. De a fogkrémet nem esszük. Gyerekfogkrémben annyi van, hogy ha az egész tubus Gabit megeszi a gyerek, akkor se lesz semmi baja. 

A fog felszínén úgy hat, hogy a zományban található hidroxil-apatitban a hidroxil csoport helyére beépül és fluor-apatitot képez, aminek nagyobb az ellenállása az alacsonyabb pH-jú, azaz savasabb közeggekkel szemben (azaz a szuvasodás demineralizációs fázisában kevesebb ásványi anayg oldódik ki a fogból, jellemzően kajálás után).

 

A fluoridmentes fogkrém - merthogy a "fluorid köztudottan mérgező" - a forever living cég marketingszemete, ők azok, akik a rendelőintézetek előtt kérdőíveznek országszerte, aztán nyertél valamit dumával felhívnak és aloe vera termékbemutatókra csalnak el. Egy multi level marketing rendszerben működő cég, ahol minden szerencsétlen beszervezettnek az egzisztenciája függ a havi eladásoktól, és jó érzékkel az egészségre, főleg a gyerekek egészségére próbálnak hatni és adják el 2000 forintért / tubus a fluoridmentes, egyébként 10 forintba kerülő fogkrémeiket. (mert ugye megér Önnek a gyermekei egészsége havi 3 doboz cigaretta árát?) A Parodontax nyilván ennek baromságnak a farvizén kiadott egy fluoridmentes fogkrémet, ha veszik veszik. Tetű banda.

 

 

Előzmény: szaguldo kacaj (12301)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12303

Múltkor valaki ékszert akart rakatni a felső kettesére úgy, hogy nem volt nagymetszője :D 

Azért én hozzátenném, hogy a szakszerűen végzett fehérítéstől senkinek nem fog tönkremenni egy foga sem. Eddig olyan 150-200 darab fehérítést végeztem, és a legkomolyabb melékatás az aznapi érzékenység volt, de általában egyáltalán semmi. Ellenben láttam már olyat, aki ebayről rendelt 30% os fehérítőt sablonsínre, mindeféle ínyvédelem nélkül felaplikált magának, annyi esze legalább volt, hogy 2 perc után letépte.

 

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12295)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12302

Maximálisan egyetértek!

 

Előzmény: szaguldo kacaj (12300)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12301

"A fluoridot valamiért úgy állítják be, mint ami megvéd a fogszuvasodástól, pedig a fluorid egy ipari melléktermék, amely mérgező. Egyes országokban a csapvíz fluorozásával is próbálkoztak, ez azonban nem javította a lakosság fogainak állapotát. Állítólag egy tubusnyi fogkrém halálos adag fluort tartalmaz, nem véletlen, hogy nem ajánlják a lenyelését. Vajon kis adagokban tényleg veszélytelen, sőt hasznos?!"

 

Miközben mindenhol azt olvasni, hogy milyen jó, hogy a legtöbb fogrém tartalmaz fluoridot, kezdenek az ellenkező vélemények megjelenni, és velük együtt a flouridmentes fogkrémek előtérbe kerülni. Pont ma kérdezte egy barátnőm, hogy miért jó/jobb a fluoridmentes parodontax fogrém (mert, hogy pont azt akart venni, de megtorpant az új cucc láttán)? Hát, nem nagyon tudtam neki mit mondani.

 

Lándzsa, neked mi a véleményed erről a témáról? Miért jó/jobb, nem jó/nem jobb egyik vagy másik fajta fogkrém.

(Jó, jó, tudom, hogy mindegy milyen, csak használjuk.)

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12300

Én úgy jártam egyik munkatársammal régebben, hogy mindig csodáltam a szép fogait. De tényleg, tök jó formájú fogak voltak meg szép világosak (mondjuk, ő nem fehérített, meg semmit nem csinált, hogy olyan legyen). Ez látszott. Aztán egyszer mondta, hogy el kéne mennie fogorvoshoz, mert hátul alig van foga... Szinte egy világ omlott bennem össze. :)

Szóval  a látszat tényleg csalóka. Inkább legyen rendben a fogazatom, minthogy csak szép, de használhatatlan.

Előzmény: kalika000 (12299)
kalika000 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12299

Van egy ismerősöm, akinek szép hófehér fogai vannak a kirakatban, azokra ráköltött egy rakat pénzt, de enni alig tud, mert rágófogai nem nagyon vannak...

Előzmény: szaguldo kacaj (12297)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12298

Az én fogam A2/A3-as, sose jutna eszembe fehéríttetni. Nyáron amúgy is világosabbnak látszik, mert jól megsüti a nap az arcomat. :)

Előzmény: Maxxxika (12296)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12297

Pont ma beszéltünk erről egy ismerőssel. Mesélte, hogy náluk is szoktak jelentkezni betegek, akik fogfehérítésről érdeklődnek, miközben szinte egyetlen ép foguk sincs, viszont annál több szuvas meg betört gyökér van a szájukban... És csak a "nem szép fehér" fog zavarja, a szuvasodás nem...

 

Sajnos, ez a furcsa gondolkodásmód mindaddig egyre több embert kerít hatalmába, amíg folyton csak azt halljuk, hogy a "fehér" mosoly a nyerő. Azt sose teszik hozzá, hogy nem árt, ha emellett (vagy inkább elsősorban) rendezett is az a fogazat.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12295)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12296

Nehogy azt hidd, hogy nem hallgatok rád :)

Azt hiszem lemondom a fogfehérítést, és csináltatok A1/A2 koronát.

 

 

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12294)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12295

hát, látod...

nem csak az bosszant, mikor egészséges fogú páciens érdeklődik, hogy lehetne-e még fehérebb, hanem mikor a dög szuvas, fogköves, gyulladt ínyű, betört gyökeres szájú egyén elengedi a füle mellett a kezelési tervet és csak az érdekli, hogy mennyi a fehérítés. ilyenkor szép napot szoktam kívánni.

Előzmény: mirla (12293)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12294

a szövegből az is kiderül, hogy ez a fehérség egyrészt nem természetes, másrész hollywoodban senki sem normális. de látom van, aki számára ez a példakép.

pont ma esett meg (és sajnos nem egyedi, viszont a praxisomban eddig csak fiatal lányokat érintő probléma).

26 éves nő, utoljára 1 éve volt nálunk utoljára - külföldön dolgozik, ilyenkor jön kontrollra -, én a fogát húztam, a kolléganőm kezelte. a hét elején volt anamnézisre, ma csiszoltuk. az összes foga (nos nem az összes csak felső 4-4-ig) szarráment a fehérítéstől, amit olaszországban végeztek idén tavasszal). gyökérkezelés mindegyiken alap, hogy ne fájjon már neki spontán, és cirkon, hogy fehér legyen. ő is hümmgött a Vita fogszínkulcson (sajnos a cirkonos még régi ABCD kulcsot használja), végül a B1-et választotta. vannak ilyen emberek. a szépség utáni vágy (erősen kérdőjeles és relatív ez a szépség) felülírja a józan észt és az esztétikumot az egészség fölé helyezi.

ráadásul szinte mindig olyan ember követeli a fehérítést, akinek normális színű a foga, semmi brutális defektus. ezért javasoltam a szakirányú beszélgetést fehérítés helyett....

Előzmény: Maxxxika (12292)
mirla Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12293

Istenem, mit nem adnék érte, ha csak ez lenne a gondom, hogy nem tartom elég fehérnek a fehér fogaimat.

Lenne jó sok saját fogam.....

Előzmény: Maxxxika (12292)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12292

Most ezen mi olyan meglepő?

 

"

Ten years ago, white was either shade A1 or B1 from the Vita Shade Guide, which is the most common standard shade guide for dentists. However, with the popularity of bleaching, today those shades would be considered too dark by most. In fact, I don’t know of a single young celebrity in Hollywood who would accept A1 or B1 as a light enough shade for their teeth.

 

The new standard for whiteness is typically a natural bleach shade. This is the color of a natural tooth that has been bleached. I usually use an A1 shade of porcelain blended with a bleached shade to create a color slightly lighter than natural light teeth. This method ren­ders the teeth into a bleached but still natural shade.

 

However, if a patient comes in and wants the most natural smile possible—and I mean the kind of natural that is completely undetectable even to a dentist—then I’d use an A1 shade or a shade slightly lighter than A1, because that’s the lightest that natural teeth can be without bleaching."

 

fogszínkulcs:

http://ep.yimg.com/ca/I/ultra-white-teeth-whitening_2220_102723

Azt ne mondd, hogy az A1 neked olyan marha fehérnek tűnik.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!