Keresés

Részletes keresés

Kitty Creative Commons License 1999.02.21 0 0 34
Koko? szerintem nagyon rulez srac! orszagunk egyik legjobb sportoloja, nem tehetrola hogy nem focista... ha az lenne, biztos imadna mindenki. En anelkul is nagyon birom, csucs amit muvel.
Az kicsit idegesito ahogy mondjak Istvan Koko Kovacs... elvegre Magyarorszagon vagyunk, mondjuk magyarul... es ne terjunk el a targytol!!!!!
Champace Creative Commons License 1999.02.21 0 0 33
Poky mondta, de igazat adok neki.
István "Koko" Kovács giccsember.
originalqszi Creative Commons License 1999.02.20 0 0 32
Giccs?.... giccs, pl. a digócsizma!:DDDDDDDDDD
Kitty Creative Commons License 1999.02.20 0 0 31
A gicss inmar egy esztetikei fogalom lett es egesz pontosan meg van hatarozva, korulirva. Holnap kapom meg a konyvet, aminek cime: Izlesficam avagy a gicss vilaga. Majd idezgetek belole. A gicss egyaltalan nem nezoponttol fugg, a vilagon mindig is volt egy bizonyos etalon ebben a temaban, hogy mi a szep, ertekes, es mi a gicsses, izlestelen. Ebbol az okbol nem lesz soha a Nemezeti Galeriaban porcelanbalerina-nipp :)))
Meg egy-ket cucc:
-vofely (a legtobb)
-pirospottyos menyecskeruha (brrrrr!!!!)
neduddgi Creative Commons License 1999.02.20 0 0 30
Ez egy eleg nagy baromsag, mely tiszteletel.
Bar lehet, hogy van, aki elvezettel nezegeti a ket Oziket az erdei tisztason, himzett kepen, vagy felrakja a polcra a gyonyoru jegesmedve szobrocskat, amint az anyamedve a kolyket nyalogatja, vagy a balerina szep kis porcelan nipp-jet patyolgatja, vagy eppen.... Na nem sorolom, undorito
Előzmény: Mr Spock (29)
Mr Spock Creative Commons License 1999.02.20 0 0 29
Kedves Mindenki,

Nincs olyan hogy GICCS, nincs olyan hogy "izlestelen", legalabbis nem egy objektiv formaban. Az izles mint olyan egy "atlag-jelenseg". Mivel a szep definicioja az, hogy ami "erdek nekul tetszik", akarmi ami erdek nelkul akarkinek tetszik az mar szep. Az "izlestelen", meg "giccs" fogalma teljesen relativ, es a szemlelo masnak tetszo akarmivel valo "tetszesben egyet nem ertest" fejezi ki. De ha az a masiknak erdek nelkul tetszik, akkor az szep, fuggetlenul attol hogy a kritizalo mit gondol arrol. Nem?

Gabor
pudli Creative Commons License 1999.02.20 0 0 28
Nosferatu, Kitty! Nagyjából egyetértek.
De: kiemelnék valamit, amit a giccs lényegének tartok. A giccs mindig hazug. Hazudik a világról, az emberekről, bármiről. Még önmagáról is valótlant állít, megpróbálja elhitetni, hogy ő valódi, igaz, pedig valamilyen módon mindig hamis.
Kitty Creative Commons License 1999.02.20 0 0 27
Megse alsom, merteszembe jutott meg egy-ket dolog:
-Barbie-babak es tarsaik(Bill Clinton, Claudia Schiffer babak), plusz kellekek
(barbie-auto)
-mindennemu ujfajta tavolkeleti undorito gyerekjateknak nevezett borzalom
-kezzel kotott un. kereszteloi ruhacskak, kotott csipkefejfedocskek szegeny bebiknek
-zenelo ladiko
-zenelo karacsonyfa-egofuzer
-dusan faragott nevtabla bejarati ajton
-hatalmas rozsakkal vagy egyebekkel diszitett muszalas bevasarloszatyor
-tavolkeleti szines bor bevasarloszatyor

Na alszom, de mostmar tenyleg
Stoki
Hahahahhaaaa, jo lehet, hol lehet rendelni belole? :)))))
Kitty Creative Commons License 1999.02.20 0 0 26
Nah vegre.... jok vagytok, csak igy tovabb!
A giccs: (ertelmezo kezoszotar): Olcso hatasra torekvo, felszines, erzelgos, gyakran hazug mu.
Kovetkezzrn az en felsorolasom:
-perzsa agytakaro
-perzsa faliszonyeg ozikekkel vagy a Szoktetes a szerajbol jelenettel
-falun konyhaban himzett falivalami: Edes uram, gyere mar, a vacsora keszen var felirattal
-mindennemu vitrin
-rubinkristaly poharkeszlet
-festett, szines viragos uvegpohar
-matricahegyek a huton es csempeken
-Balatoni emlek feliratu hamutarto, stb.
-szekrenykulcson logo horgolt eper
-auto hatso ablakaban bologato kutyafigura
-ures dezodorosdobozok szekreny
tetejen
-csipketeritocskek, amelyek belelognak a teve kepernyojebe
-aranykeretes kepek, rajta rozsaszin ruhas holgy, galambokkal, stb.
-dus mintazatu kepkeretbe foglalt odon eskuvoi fenyket (utolag szinezett)
-uveghal (a kedvencem)
-faragott griff (nagymeretu... tesomek kaptak ajandekba a konfirmalo gyerekek szuleitol(noverem ferje reformatus pap)
-szines, lukacsos porcelanvaza
-derekig ero porcelan kutya
-lampa, lukacsos porcelan ernyovel (a batyam is ref. pap es ok is konfirmalasra kaptak a 3 fenti targyat, majdnem elajultak toluk)
-muanyag Godzilla
-´szep`ruhas agymeretu hajasbabak kanape sarkaba ultetve
-mezeskalacs szivek
-faburkolat mobilra
Egyelore ennyi juttott szembe, de meg van!

Nosferatu

Szerintem nem igazan giccs a NEPI himzesu csipketerito, mert az NEPI. DE ami mar koppincs, az gicss. En peldaul majd meghalok az irasos (kalotaszegi) parnahuzatoktol... imadom oket, de sajna mar ok is csinaljak a giccset, mert a legtobb vevo a gicssre vevo (Sajnos) :(((

Vackorka
Ez igen!!! Biztos maximumot mutatna a gicss-o-meter-em, ha latnam. Belegondolni is szornyu!

Majd holnap tobbet, alszom el a labamon.
Stöki Creative Commons License 1999.02.19 0 0 25
Két éve láttam egy falusi búcsúban (már nem emléxem, hogy céllövölde volt, vagy egyszerű árus):

A HÉT HONFOGLALÓ VEZÉR BARNA MŰANYAGBÓL KIFRÖCCSÖNTÖTT, MAJD KÉZZEL KIPINGÁLT DOMBORMŰVE!!!

Szerintem ez új dimenziókat nyitott a giccs előtt...
mama Creative Commons License 1999.02.19 0 0 24
talán az, ha egy műtárgy olyat képes adni (átadni, sugallni), amit előtte másik még nem.
Előzmény: Janus (22)
mama Creative Commons License 1999.02.19 0 0 23
Nagyon nehéz egyértelműen meghatározni, mi a giccs, mert mindannyian másra használjuk.
Abban az értelemben, ahogy én tanultam, valami olyasmi, hogy: egy eredetileg szép/művészi/eredeti dolog/gondolat leegyszerűsített utánlövése.
Itt most a leegyszerűsítésben nem arra gondolok, hogy kevésebb álmatyó mintás, gépihímzett abrosz a várban nem giccs...
Dalí mestert nem annyira giccsesnek, mint - a végén - erőltetettnek mondanám. Ő saját magát utánozta, és a különcségét elkezdte kiélni abban, hogy egy kerek folyós órát ábrázoló képnek juszt is a szögletes óra címet adta. De ettől ő zseni volt.
Janus Creative Commons License 1999.02.19 0 0 22
Úgy látszik mintha definiálni szeretnétek a giccs fogalmát. A gond ezzel az, hogy ez nem matematika ( A TUDOMÁNY ) és így a feladat eleve lehetetlen. Sajna.
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mit jelent a művészi érték???
RobuR Creative Commons License 1999.02.19 0 0 21
Szerintem a giccs (foleg muveszeti ertelemben) az, aminek a "mondanivaloja" rogton, elsore latszik. (Igy lenyegeben nincs is neki, csak feluletesen).
Az persze fugg az egyen kulturalis szinvonalatol, hogy mit lat at elsore, es igy mi az amire azt mondja, hogy giccses.
nomira Creative Commons License 1999.02.19 0 0 20
Mindenféle Bolha-piacon lehet a leggiccsesebb dolgok összgyűjteményét fellelni. Abban a töménységben még van benne valami báj is. :)))
acinkos Creative Commons License 1999.02.19 0 0 19
Például amivel a "Boszorkánykonyha" üzletek kirakata tele van. Vagy a Titanic film unos-untalan játszott zenéje. (A filmet nem láttam.)
Nosferatu Creative Commons License 1999.02.19 0 0 18
1. Úgy értettem, hogy gyakorlati funkcióra gondolsz. Nem jött be.
2. Épp azért, mert szubjektív, én (meg pár muv.történész) speciel giccsnek tartom.
3. A bóvli szerintem inkább silány minôségu tömegárut jelent, különösebb esztétikai mellékes nélkül. Például a vacak, muanyag zseblámpám, ami olcsó volt, de megszívtam. Persze giccses bóvli is van.
Előzmény: piggy-wig (16)
Calliope Creative Commons License 1999.02.19 0 0 17
Nekem a "giccs"-ről a porcelán nippek ugranak be. Azok az agyonaranyozott, agyonszínezett kis figurák. Gitározó hölgyike hatalmas szoknyában, furulyás fiúcska kicsattanóan édes arcocskával, vadászkutya, kancsócska, barika...
Brrrr...
Pedig valaha ezek milyen elegáns kis mütyüröknek számítottak!
piggy-wig Creative Commons License 1999.02.19 0 0 16
Ha valami gondolatokat ébreszt v. érzelmileg hat rád akkor már van funkciója, nem? Szerintem minden ember mást tart ízléstelennek és giccsesnek, hiszen mindez szubjektív. Nem kell, hogy tetszen Dalí, de ostobaság giccsről beszélni ebben az esetben. Ha a gagyi utánzásokra és a nyomtatott Dalí képekre gondolsz, akkor viszont agree, mert azokat én is giccsesnek tartom. Vagy inkább bóvlinak? Tényleg, van különbség?
Nosferatu Creative Commons License 1999.02.19 0 0 15
Mert annyira egyértelmuek, mivel a túlzásaik (ragaszkodom az elméletemhez :]) révén a hülye is megérti ôket. Nem késztetnek gondolkodásra, nem kell erôlködnöd a befogadással. Pihentetô, egyszeru kis élmények.
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.19 0 0 14
Szerintetek miért szeretik az emberek (mert bizony szeretik) a giccses dolgokat? Én sem vagyok kivétel, természetesen.
Nosferatu Creative Commons License 1999.02.19 0 0 13
Na jó, ez a kettes pontom túlzás volt. Átfedés van bôven, de mégsem ugyanaz a 2. Nekem is a szívembe lopta már magát pár kis plüssdög... Bocsesz, visszakozom.
Előzmény: Nosferatu (8)
Nosferatu Creative Commons License 1999.02.19 0 0 12
Nem, egyáltalán nem az izmusokkal van bajom, konkrétan Dalí bácsi késôi borzadmányai jutottak eszembe. Mondhattam volna szürrealista helyett, hogy nagyon eredeti, nagyon megdöbbentô akart lenni, csak éppen hülyeségek kerekedtek ki belôle, és akkor nem is vitatkoznánk ezen.
Szerintem Picasso sem úgy alkothatott, hogy na, most föstök egy jó kis vérkubista akármit. Ezek a kategóriák utólag születtek.
De ez az egész nagyon off, szerintem ne másszunk bele.
Előzmény: Péter (9)
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.19 0 0 11
Szerintem a GICCS az még éppen nem ízléstelen, csak ott a határon van.
Előzmény: Nosferatu (8)
Péter Creative Commons License 1999.02.19 0 0 10
Nálam inkább csak lehet, hogy ízléstelen, ami giccs. (Lehet, hogy röhej, de van olyan giccses cucc is, amiről tudom, hogy giccs, mégis tetszik...)
Előzmény: Nosferatu (8)
Péter Creative Commons License 1999.02.19 0 0 9
Lehet, hogy ez hülyeség, de ha igaz, amit írtál, akkor az összes -izmus egyben giccs is, hiszen túlságosan olyan dolog, mint ami lenni akar. (Na ezt most jól elmagyaráztam...)
Előzmény: Nosferatu (4)
Nosferatu Creative Commons License 1999.02.19 0 0 8
1. Tulajdonképpen a muvészetnek sincs gyakorlati haszna, "csak" gyönyörködtet, szórakoztat, gondolatokat ébreszt.
Viszont van funkciója pl. egy neonzöld, macika alakú fröccsöntött ceruzahegyezônek.
2. Igen, nálam legalábbis a giccs egyúttal ízléstelent is jelent.
Másoknál?
Előzmény: piggy-wig (6)
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.19 0 0 7
Ízléstelenségre egy példa. Van nálunk egy vendéglő, az a neve, hogy Piroschka. Ez már így gusztustalan, de azon akadtam ki, hogy csináltak egy gémeskutat az épület elé. Kút az nincs, csak a gém, és a szélén egy világító neon-gólya, a kút pedig körberakva futófénnyel... Valami eszetlenül ronda, és hatalmas ízlésficamról árulkodik...
Előzmény: piggy-wig (6)
piggy-wig Creative Commons License 1999.02.19 0 0 6
Szerintem giccs az, ami nem használható ill. konkrét funkcióval nem rendelkezik, sőt művészeti értéke sincs, sőt semmilyen értéke nincsen. Nosferatu: szerintem inkább az ízléstelen az, amire Te gondolsz, ami végülis valahol giccs...
Nosferatu Creative Commons License 1999.02.19 0 0 5
Szerintem a naplemente ürügyén elkövetett mázolmányokat etc. mondják annak. A természet nem lehet giccses. Csak az, ahogy az ember interpretálja.
Előzmény: Törölt nick (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!