Keresés

Részletes keresés

namam Creative Commons License 1999.05.02 0 0 15
Ja meg van egy ket eves CD jogtaram, anno azt is nyuztam, de nem tudom merre van, meg hart elavult. Viszont az is szok lenni nagyobb konyvtarakban.
namam Creative Commons License 1999.05.02 0 0 14
Barmelyik megyei vagy kozponti konyvtar.

Budapasten Kozponti Szabo Ervin (Kalvin teri) felemelet jobbra. En ezt szok hasznalni.

Esetleg lehet ugyet csinalni Ombudsman felé.

Ja ha ugy gondolod hogy a jelenlegi APEH a jogallamisag csucs, cserelj helyet Fincikutyaval, mert o sokkal okosabb.

Egyebkent udvozlet soltikanak+fincikutyanak!

Előzmény: soltika (13)
soltika Creative Commons License 1999.05.02 0 0 13
namam/J.A.ismerő/
ittenvolna a lényeg !
Vajon mire használta/használhatta/ az állam többmilló magyar adófizető 1 százalékocskáját?
Emberek óriási összegről van szó, ha a manapság statisztikailag 3,5 millió munkavállalót és egyben SZJA-t fizető állampolgárokat vesszük.
soltika/hüllye gyerek/ + Finci Kutya /nagypénzekkel játszó hivatásos állambá/
Ps.: egy mezei soltikának egy jogállamban vannak bizonyos jogai és ezeket a jogokat kérdés szinten felteszi
és azt a terpeszkedő/elhizott/ államot ha kell, akár még biróság elé is cipeli.
Ha tudod az 1996. évi CXXVI. törvény teljes szövegének fellelőhejét azt soltika nagyon megköszönné
namam Creative Commons License 1999.05.02 0 0 12
Szerintem az 2*1%-ek igen keves. Az hogy egyhazaknak megy konkretan az gyik 1 az is kicsit gyanus, nem annyira szimpi. mondjuk ha azt mondanank, hogy ok, 1-2-3 % kotelezoen megy egyhazaknak, de semmi mas, akkor azt mondom, na jo. DE meg akkor is kene szerintem csinalni egy kategoriat ezen belul, hogy pl: A/ateista/deista:, ami keretet egyhazszervezet finaszirozasara nem szabadna kolteni, csak esetleg mondjuk egyhazi kezelesbe allo muemleki epulet felujitasara, vagy egyhazi karitativ szervezet szamara, vagy menne át a masik 2-3-4-10 %-ba ami ugyebar tarsadalmi szervezetek tamogatasara megy.

VAGY a legjobb: az egyhazakon beluli A katagoria (tehat ami nem geyhaznak es nem is nem rendelkezos, azaz aranyosan felosztando) abbol finanszirozni egy olyan intezetet, ami a tarsadalmi szervezeteket es azok adoszamat naprakeszen nyilvantartja.

Egyebkent
egyhaz: buddhistak
tarsszerv: zoldek, azon belul is mondjuk ELTE

soltika Creative Commons License 1999.05.02 0 0 11
soltika a mai nap folyamán a következő emilkét küldte:
"Tisztelt APEH , mélyen tisztelt Dr. *** ***Adóügyi igazgatóhelyettes !

ügyiratszám:9880292309


1999. Február 2.-án kelt levelét megkaptam/1999 április 20.-án/ határozatát tudomásul vettem.
Két kérdésem lenne Önhöz:
1. Az adó és pénzügyi hivatal milyen jogon tartja vissza 1 éven keresztűl a befizetett adóm 1%-át ?/erre könnyű lehet a válasz, az 1996. évi CXXVI. törvény alapján/ Ha lehetősége van rá kérem juttassa el a törvény teljes szövegét ,egy hivatkozással/linkkel/ is kisegitene.
2. Kérnék információt arról hogy az 1997 januárjától befizetett adóm 1%-át az adó és pénzügyi hivatal kamattal együtt utalta -e át?
/Magyarra leforditva: mi a francra használta az állam több mint 2éven keresztűl ezt a pénzmagocskát?/

üdvözlettel 1999 május 2.-án : Pap Zsolt Péter
/adóigazgatási azonositójel:*******/
pap.zsolt@mail.datanet.hu

Ps.: Tisztelt Hölgyem nem Ön ellen szól ez az emilke !"
Az állam beszedi a személyi jövedelemadót soltikától havonta ez idáig rendben is volna, de soltika szerint az már nincs rendben hogy az állam az adóbevallás és 1%-ról való döntés után ezt az összeget több mint egy évvel később továbbitja.
Vajon mire használta/használhatta/ az állam többmilló magyar adófizető 1 százalékocskáját?
Emberek óriási összegről van szó, ha a manapság statisztikailag 3,5 millió munkavállalót és egyben SZJA-t fizető állampolgárokat vesszük.
soltika/hüllye gyerek/ + Finci Kutya /nagypénzekkel játszó hivatásos állambá/
pipi Creative Commons License 1999.02.16 0 0 10
állatkert
steVe Creative Commons License 1999.02.16 0 0 9
S.O.S. Egyesület a Szenvedélybetegekért.

Ez a szervezet drogelőadásokat tart iskolákban. Prevenciós kiadványokat forgalmaz, felvilágosító tevékenységet végez. Sok ex-kábítószeres része az egyesületnek. Nagyon hasznos (és gyümölcsöző) a tevékenységük, de bizony egy kis támogatás nem ártana nekik.

S.O.S. Egyesület a Szenvedélybetegekért
Tel: 60/413-129
1368 Budapest 5. Pf. 203
Adószám: 18061859-1-01


Köszönünk minden felajánlást. Ha drogos ismerősök vannak, a fenti telefonszámon segítséget is lehet kérni.
Előzmény: Pucros Mackó (8)
Pucros Mackó Creative Commons License 1999.02.16 0 0 8
Nekem az a szokásom, hogy a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek címkézem fel az 1%omat. A másik 1%kal már nem emléxem mit csináltam, de az biztos, hogy semmiféle egyháznak nem adtam belőle.
Szerintem idén is valami ilyesmit fogok csinálni.
acinkos Creative Commons License 1999.02.16 0 0 7
Soltika, ha annyi címet tudsz, véletlenül nem tudod a Sclerosis multiplex Egyesület (vagy valami ilyesmi a nevük) adatait is? Internetes oldalukon nem közlik. Ja, tudom, van egy ingyenesen hívható telefon ahol megkérdezhetném.

Egyébként, én semmilyen egyháznak soha, elvből: ha az a rengeteg állami pénz nem elég, tartsák el a hívek.
Hajléktalanoknak se, de miértjét nem részletezem.
Ahova adom, azt mindig nagyon személyes okból választom ki.
Előzmény: soltika (-)
soltika Creative Commons License 1999.02.15 0 0 6
soltika és ez itt nem a reklám helye két cimet közzétesz:
SZALMASZÁL ALAPITVÁNY
adószám:18077421-1-01
OLTALOM KARITATIV EGYESÜLET
Adószám:19010409-1-42
gondold el hogy az az állam a te általad meg nem nevezett 1%-ot saját maga nevében a különböző egyházfiak meg jutalmazására használja
soltika + Finci kutya
csuge Creative Commons License 1999.02.15 0 0 5
1%.
2%
3%
100%
Vajon nemlehetne egy kicsikét több? Ez így reális. Mennyi a reális. Honnan pont ez az egy %. Vagy ez is sok?
soltika Creative Commons License 1999.02.15 0 0 4
Mondjuk soltika nem gazdag egyházakra gondolna/Finci kutya meg végképp nem/
hanem olyan /talán mostanság nem divatos/szegény /orbán viktor nem igy hivja/polgártársainkra (akiket köznyelv csövesnek és hajléktalanoknak hiv)/
soltika/túlélő/ + Finci kutya
Mogorva Creative Commons License 1999.02.15 0 0 3
Csatlakozom az előttem szólóhoz...
Előzmény: Gyedmaroz (2)
Gyedmaroz Creative Commons License 1999.02.15 0 0 2
A városunk könyvtárának, hogy pótolni tudják a baromarcuak által visszanemhozott könyveket.
steVe Creative Commons License 1999.02.15 0 0 1
www.hit.hu - Hit Gyülekezete
Előzmény: soltika (-)
MGperY Creative Commons License 1999.02.15 0 0 0
www.niok.hu
soltika Creative Commons License 1999.02.15 0 0 topiknyitó
éves keresetéből soltika dönthet hogy kinek adja a kettőször egy%-ot amit amúgy is elvesz az állam ,soltika 1%-al rendelkezhet.
soltika + Finci kutya mire adja/nem sok pénzmag/
Forditsuk Finci kutya királyságára?
netalán értelmes célokra való lehetőségekre?
soltika tele van cimekkel!
soltika

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!