Keresés

Részletes keresés

Imnaga Creative Commons License 9 órája -1 0 23053

Egy Nobel dijas tudos mondta régebben hogy neki magyarul gondolkodni segitette a problémàk megoldàsàban...

Előzmény: őszszakál (23052)
őszszakál Creative Commons License 9 órája 0 0 23052

A mennyiség a nyelveknél is a minőség rovására növekszik. Minden nem angol erodálja az akcentusával. A Magyarban az a szép, hogy a tájszólásai nem rontják le annyira, hogy érthetetlen legyen. (különben még a Pápa szerint is a mennyország nyelve);-)

Előzmény: Imnaga (23051)
Imnaga Creative Commons License 10 órája -1 0 23051

Vagy megéred hogy màr mindenki tud angolul....habàr....

Előzmény: őszszakál (23050)
őszszakál Creative Commons License 11 órája 0 0 23050

Arról már lekéstem, hogy most kezdjek idegen nyelvet tanulni, de szerencsémre a technika egyre jobban fordít. Még a végén megélem, hogy amit begépelek, azt érdemben úgy fordítja le azonnal, hogy nem értik félre, a másnyelvűek.:-)

Előzmény: Annaem (23049)
Annaem Creative Commons License 11 órája 0 0 23049

actually interesting and good question

Előzmény: őszszakál (23048)
őszszakál Creative Commons License 12 órája 0 0 23048

Ha már a lelkek halhatatlanok, az emberek egyenlők az Úr előtt, akkor mi végre ez a kiemellek a forgatagból, meg járd végig az utat a legvégéig?

Előzmény: Annaem (23046)
őszszakál Creative Commons License 12 órája 0 0 23047

„beérett a hozott anyag, vagy odahat a szerencsés csillagzat. A kvantumtudat szeszélye.”

 

Erre az passzol a legjobban, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek. A kvantumtudat, meg valóban nagyon szeszélyes, mivel nem törődik a kauzalitással.;-)

Előzmény: Annaem (23046)
Annaem Creative Commons License 12 órája 0 0 23046

Ez így tiszta sor, ott ragadtam még le, hogy van olyan eset, amikor nem kell tanulni, értelmezni, beavatódni a kiválasztottsághoz. A kerékből is ki lehet szabadulni idő előtt. Azt nem tudjuk meg, hogy ő hirtelen miért nyerte meg a nirvánát: beérett a hozott anyag, vagy odahat a szerencsés csillagzat. A kvantumtudat szeszélye.

 

Előzmény: őszszakál (23044)
őszszakál Creative Commons License 12 órája 0 1 23045

„Hermes mindig „én” vagyok, akit vezetnek, aki vezet és akihez vezetnek. Hermes a tudat főfunkciója, „helye”, de a tudat transzmutációja is, ahogy más szinten a tudat egésze is, amelyben minden végbemegy… De soha nem volt jogosabb a kérdésfeltevés, mint éppen itt: ki is hát ez a Hermes?”

 

A tiszta, átalakítatlan tudat, egy nem anyagi, de erővel bíró fluidum. Párhuzamba állítható az anyagmentes téridővel. Ez, inkább a mi kérdésre adott válasz. A ki kérdésre, meg az a válasz, hogy: Vagyok, Aki Vagyok.;-)

Előzmény: Annaem (23043)
őszszakál Creative Commons License 12 órája 0 0 23044

„Hiába mentálizélsz és pólusozol, ha a hullám nem úgy gondolja.”

Ha a lélek halhatatlan, vagy legalább egy univerzum életével párhuzamosan él, akkor az a dolga, hogy végigjárja a „karma” utat. Vagyis megtapasztalja a jót és rosszat, a pólusok minkét oldalán. De nem tudhatjuk meg, hogy mennyi ÉN (lélek) van a forgatagban, mennyi van testben, és mennyi van a mentális SEMMI állapotában. Mert ez a karmában hívők végállomása. Az univerzum, a mindenség nem úgy kommunikál velem, ahogy szeretném, mert nem válaszol azon a nyelven, amit megértenék. A Google fordító, meg nem találja a feltöltött beszélt és holt nyelvei között.  :-(

Előzmény: Annaem (23042)
Annaem Creative Commons License 13 órája 0 0 23043

"  Érdekes távlatokat nyithat meg, hogy egy XIII. sz.-i alkímiai könyv beszámolója szerint Hermes maga Kínában született és Ádám sírjában Ceylonon (a Kincses barlangban) végül is a primordiális ember tudattalanjába süllyedve – találta meg a „gnózist”.  "

 

"  ... ki is ez a Hermes? Három szinten válaszolhatunk itt erre.

Elsősorban az őskor nagy tanítója és prófétája, sőt mint a nagy piramist építtető király ismert egyes legendák szerint;

így a harráni szábiusok legendáiban a két legnagyobb piramis Hermes és Agathodaimon sírja, de egyben a tudás fenntartói, kvázi „könyvtárak”, a világ katasztrófái alatt. Ezen a szinten is felmerül már azonban, hogy a Hermes név több személyt takar, Abú Masar al-Balkhi így ír: „A Hermesek hárman voltak. Ami az első Hermest illeti, aki háromszoros kegyelemmel lett felruházva, az özönvíz előtt élt.”

Az egyiptomi hagyományok azt mondják, hogy maga Thoth volt az első Hermes, Thoth aki a „könyvek fejedelme”, sőt maga az „igazság”, és ebből érthető, hogy míg Clemens Alexandrinus szerint Hermesnek csupán 42 könyve volt, addig mások azt állítják, hogy számuk elérte a 20 000-et, sőt a 36 525-öt. Ezek az elemek azonban már a második szintre utalnak, ahol Hermes nem feltétlenül egy személy vagy személyek neve, hanem kozmikus és ugyanakkor persze pszichikus jelentőséget kap mint Princípium.

(Hermes első és második értelmezési szintjének különbsége ugyanazon jelentőségű, mint a yogában a személyes és személytelen tudat közötti átmenet.) Hermes így elsősorban mint beavatási fok (Thoth) értelmezhető, de másrészt azonos az emberben lévő „énvezetővel”, láthatatlan tanítóval (Hermes a lélekvezető), ezért mondja a „Koré Kosmu” hermetikus könyve, hogy Hermes a gnózis, a teljes tudás maga, sőt a Hermes jelentése „tudó”. Így ez a szó egy jelző, mint amilyen Tibetben a „tulku” pl. o. A tudat egy rejtett, „szakrális” funkciója, ami úgy is jelentkezik, mint archetypos, a Tanító–beavató archetyposa, vagy a Bölcs Öregé, s valóban Hermes kapcsán igen elterjedt kép az, hogy fenséges aggastyánként jelenik meg, aki könyvet vagy fénylő táblát (ld. Tabula Smaragdina) tart, és egy barlangban, a piramisban vagy egyéb rejtett helyen bukkannak rá.

Egy arab mese pedig azt bizonyítja, hogy még Indiában is ismert volt ez a titok: Damaszkusz városában találja meg Hermes sírját egy Padmanaba nevű brahmin, aki szerint a Bölcsek Kövének titkát a következő szavak rejtik: „Egyesítsd Nyugat menyasszonyát Kína hercegével, és egy gyermek születik tőlük, a szép arcok szultánja.” (A hieros gamos itt expressis verbis utal arra is, hogy a már említett „vallási polaritás” ‚Keletje’ és ‚Nyugatja’ szintén egyesítendő!)

 

Hermes, mint a Bölcs archetyposa, ugyanaz, mint Lao-ce Kínában, vagy az ősrisik Indiában, és ezért is azonosították pl. a perzsa Hósanggal (Igazságos), de a héber hagyomány is Henóch-kal, az arabok pedig Idrisszel, mint ilyen pedig már kozmikus szerepű nap-hérosz, hiszen 385 évig tartózkodott a földön, amíg Isten magához nem emelte. Tehát egyben a gnósztikus Abraxas analogonja is, akinek név-számértéke szintén 365. És ezért írja a „Henoch titkainak könyve” című Alexandriában keletkezett apokrif, hogy 366 könyvet írt mennyei vízióiról. Emlékezzünk Hermes 36 525 könyvére, mind a két szám ismét csak az év napjainak számára utal. Hermes tehát ugyanaz, mint amit a kabbalah Maase Merkabah néven ismer: a nagy világkör egésze, és ez vezet el a harmadik értelmezési szinthez: Hermes mindig „én” vagyok, akit vezetnek, aki vezet és akihez vezetnek. Hermes a tudat főfunkciója, „helye”, de a tudat transzmutációja is, ahogy más szinten a tudat egésze is, amelyben minden végbemegy… De soha nem volt jogosabb a kérdésfeltevés, mint éppen itt: ki is hát ez a Hermes?

 

A nagy Fulcanelli – akinek a katedrálisokról írott könyve voltaképpen az alkímia szimbolikus tárgyalása – maga képtelen volt a Nagy Művet bevégezni, korunk „rossz atmoszférája” miatt. Akkor mi reményünk lehet nekünk – kérdezik majd sokan. Nos, a hermetikus út – a kat’ exochen magányos út –, így nincs senki, sem Fulcanelli, sem Raymondus Lullus, sem Geber, aki Hermes helyett megtehetné. Aki helyettünk megtehetné. Ezért figyeljünk csak Fulcanelli tanítványának, Canseliet-nek valódi üzenetére: „Valakinek várnia kell és kiérdemelni a nagy csodát; tartsa magát készen, minden tavasszal, kihasználni a hetek hetének – hebdomas hebdomadum – előreláthatatlanját, amikor, kivételesen, az ember és a természet műve találkozhat.  '

 

Annaem Creative Commons License 13 órája 0 0 23042

Nagyon is!

Azt fenntartom továbbra is, hogy nem kell kattintani a videó után, és nem kell semmit tenni. Nem kell guru, vagy beavatás. Spontán megtörténhet. Nem tudod melyik az a pillanat. És melyik veszi el tőled.

Hiába mentálizélsz és pólusozol, ha a hullám nem úgy gondolja. A flow csak egy cseppje ennek az óceánnak.

Előzmény: Imnaga (23040)
Annaem Creative Commons License 13 órája 0 0 23041

           

           

Imnaga Creative Commons License 14 órája 0 1 23040
őszszakál Creative Commons License 20 órája 0 0 23039

Azt mondják a geológusok, hogy a kövek azért nem jók kormeghatározásra, mert nem egy időben keletkeztek. Tulajdonképpen folyamatosan keletkeznek és morzsolódnak. A széntartalmú fosszíliák jók, az izotópos kormeghatározásra, mert a karbon kor jól be van időben határolva.

Előzmény: Annaem (23037)
Imnaga Creative Commons License 1 napja -1 3 23038
Annaem Creative Commons License 1 napja 0 0 23037

           

           

Előzmény: Acid Well (22990)
őszszakál Creative Commons License 1 napja 0 0 23036

A reklámtevékenység törvényi szabályozása. A fiatalkorúak egészségének védelme, a társadalmi rendre káros hatások kivédése, a jólétért való tisztességes verseny biztosítása, az üzleti tisztesség követelményeit betartók védelme, a szakmai önszabályozás elismerése, az ebből következő magatartási kódex betartása.

Érdekes módon, a fegyverkereskedelem, a drogkereskedelem, a pornó célú emberkereskedelem, reklám nélkül is virágzik. Az önszabályozásról meg tudjuk milyen hatékony, a büntetés végreható intézetek statisztikájából. Még a Biblia, mint magatartási kódex sem működik, pedig azt állítólag az Isten mondta tollba.  :-(

Előzmény: Maketheworldabetterplace (23034)
őszszakál Creative Commons License 1 napja 0 0 23035

„Soha nem értettem hogy az emberek miért fogadjàk el olyan konnyen a…”

 

Abban rejlik a hatalomgyakorlás lényege, hogy az emberek könnyesen is elfogadják. Mi több, nevetve és dalolva. Ezt a tudást nem tanítják az iskolákban, ehhez a tanár házhoz megy.;-)

Előzmény: Imnaga (23033)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2 napja 0 2 23034

Leülne az ember reklámokat nézni felesleges termékekről, erre néha rövid ideig filmrészleteket szerkesztenek közéjük. :-)

Előzmény: őszszakál (23032)
Imnaga Creative Commons License 2 napja -1 1 23033

Soha nem értettem hogy az emberek miért fogadjàk el olyan konnyen a filmekben a reklàmokat...azoknak a filmek elott vagy utàn szabadna csak lenni!

Előzmény: őszszakál (23032)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 1 23032

Az volt a legjobb, hogy nem szakította meg 20 percenként egy 10 perces reklám. Különben még ma sem látnánk a végét.;-)

Előzmény: Imnaga (23031)
Imnaga Creative Commons License 2 napja -1 1 23031

Milyen jo volt az a hosszu tv film sorozat....

Előzmény: őszszakál (23030)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 0 23030

Onedin kapitány palackokat keresett a tengereken, kibővítve a királyi póstát?:-/

Előzmény: Annaem (23027)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 0 23029

A guanó, amivel a sok galamb átszínezi a katedrálist elhomályosítja a szobrokat. De a szentlelket szimbolizáló fehér galamb védett állat az isten házán.:-(

Előzmény: Annaem (23028)
Annaem Creative Commons License 2 napja 0 0 23028

Volt szerencsém hozzá, készítettem is akkor (amatőr) fotókat:

           

           

           

Előzmény: őszszakál (23024)
Annaem Creative Commons License 2 napja 0 0 23027

Már lassan két éve, hogy nem indultunk el az utolsó palackért. Mindegy, jó kaland lett volna.

           

           

           

Előzmény: Annaem (16433)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 1 23026

„A templomot az elmúlt 140 évben folyamatosan építik, bár a spanyol polgárháború jelentős károkat okozott (1936-ban Gaudí kriptában kialakított műhelyét teljesen feldúlták a partizánok, tervrajzokat és fotókat égettek el, gipszmaketteket semmisítettek meg),”

 

A bolsevik bosszúhadjárat, azóta is folytatódik a szakralitás ellen.:-(

Előzmény: őszszakál (23025)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 0 23025

Ez is csak a katedrálisokra jellemző, hogy a tervezője halála után, még száz évnél is tovább épül, mire kimondják rá, hogy elkészült.:-)

Előzmény: őszszakál (23024)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 1 23024

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/licensed-image?q=tbn:ANd9GcQ1o1d7QRuplhJ1dKEtICS78In4ljTHIsFvQ5fhaOqKqOXEcTsM7hMbsI2Xq-mNxVfrQHNgcqMwTCXKqgXi9Fz6TkvD3_K4IvRe33H-5g

„A leleményes megtervezi, ezután már csak segédmunka.”

 

Antoni Gaudí katedrálisát megtervezte, építését elkezdte, a kőművesek és segédmunkások még ma is dolgoznak rajta. 1926 óta, már fentről nézi, hogy mikor lesz kész a műve.

Előzmény: Annaem (23023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!