Keresés

Részletes keresés

Rianna Creative Commons License 2002.07.09 0 0 103
Úgy látom nem nagyon figyeltek fel a régiek a topic feltámadási kísérletére... :((((
Rianna Creative Commons License 2002.06.27 0 0 102
Szívesen.. remélme másnak is előjön..:)

Mondjuk én eltűnök egy hétre, mivel utazom a Riviérára nyaralni.. Alig várom már, mert a Grand Canyon du Verdon (vagy hogy írják) is a program része! :))))

Majd mesélek mily meseszép táj.. remélem nem strapálta le nagyon a turizmus!

Üdv,
Rianna

Előzmény: Pucros Mackó (101)
Pucros Mackó Creative Commons License 2002.06.27 0 0 101
Nekem itt kuksolt a topic a Kedvenceim mélyén, köszi, hogy felhoztad:-))
Rianna Creative Commons License 2002.06.27 0 0 100
Sziasztok, ha még jártok erre!
Megtetszettünk egymásnak a topic-kal, de sajnálattal vettem észre, hogy az utolsó bejegyzés is több, mint két éves..
Beh kár!

Remélem nem szűnt meg az Internetto-val a itt lelt társaság!

Üdv,
Rianna

PS: most egy hétig nem leszek (nyaralás), aztán meglesem járt-e erre valaki..
Remélem találok jópár hozzászólást!

Előzmény: ribizli (99)
ribizli Creative Commons License 2000.03.12 0 0 99
Halljátok hajnalban és szürkületkor a rigókat? :-)
Önfeledten és büszkén fütyülnek a világba. :-)
Olyan jó a hajnali derengésben félig ébren meghallani valamit, aztán csukott szemmel fülelni, és éppen csak sejteni, hogy bizony a rigók már felébredtek. :-)
A szélnek meg esőnek is más illata van, tavaszt ígér a természet már. A réges-régen gyűjtött hóvirághagymáimból csodás nagyfejű hóvirágok fejlődtek, nemsokára nyílnak majd a hunyorok és aztán jön az odvas keltike szezonja, amikor az erdőben mézédes illatos a levegő és lila-fehér a talaj. :-)
Siess, tavasz!
ribizli
ribizli Creative Commons License 2000.01.25 0 0 98
Mackó kedves, én bizony épp a napokban gondoltam, hogy sajnos még legalább 2 hónap a tél...
Igaz, gyönyörűen süt a nap, néha azt is álmodom, hogy nyár van, és nyitott ablaknál sziesztázunk, de ha ránézek a hőmérőre, elakad a lélegzetem. Azért egy szélcsendes helyen, jól felöltözve finom dolog odatartani az arcunkat a napnak. :-)

Viszont ezen a télen már többször csodás jégvirágokat találtunk reggel az autó üvegein, volt olyan is, amikor 3 dimenziósak voltak - fájt is a szívem lekaparni őket. :-)

Kaptam egy szál tulipánt, itt illatozik az asztalon, és azt ígéri, hogy nemsokára itt a tavasz tényleg. :-) És még a nap is rásüt reggel. :-)

Mások az illatok és színek... Azt hiszem, a "rendes" télhez azért is fontos a hótakaró, mert fehérségével kicsit világosabbá teszi a sötét estéket, és jótékonyan eltakarja a szürke, barna meg fekete valóságot. És a hóesés! A kevés csodák egyike a hópelyhek táncát nézni a meleg szobából egy csésze teát szorongatva.
A friss hónak is jó illata van, meg nekem hangulatos a füst is, amit a régi házak felől hoz a szél, ahol még fával fűtenek.

A zúzmarát sem szabad kihagyni, olyankor egy séta a természetben annyira ki tudja cserélni az embert! :-)
ribizli

Pucros Mackó Creative Commons License 2000.01.25 0 0 97
más színek, más illatok... ribizli kedves, íme a lehetőség:)))

veszitek észre, hogy közeleg a tavasz? gyönyörűen süt a Nap! :)))

ribizli Creative Commons License 1999.08.18 0 0 96
Tekintettel a nyár adta lehetőségre, sokat vagyunk a szabadban, a természetben. Itt lehet élménybeszámolni! :-)
Kezdem is: tegnap magunk mögött hagytuk a koszos-büdös várost, és elmentünk egy kicsit a természetbe, egy szőlőhegyre. 0 infrastruktúra, 100% csend, nyugalom, nomádság. Az infrastruktúra hiánya kissé túlzott is volt, ugyanis az előző napi eső úgy tönkretette az utat, hogy nem lehetett felmenni autóval. Két napi élelem, ruha és hálózsák kánikulában és napon gyalog fel a hegyre, szép teljesítmény volt, de megérte. :-)
A vacsorához tüzet kellett rakni, majd miután tűzön és parázson készült finomságokból teleettük magunkat, a pincéből előhozott kellemes bort kortyolgatva néztük, ahogy sötétedik, és füsttel próbáltuk elűzni a szúnyogokat. A lángok és izzó parázs világánál összepakoltunk, és a kukasötét házba húzódtunk. Ilyenkor mindig meglep, egy szál gyertya mekkora fényt tud adni. :-)
Aludni mentünk, de olyan csend volt, hogy zavart, és nehezen tudtunk elaludni.
Reggel a hasunkra sütött a Nap, csodás idő volt, daloltak a madarak, tiszta volt a leverő, hideg a mosdóvíz, és a reggelihez megint tüzet kellett rakni. Aztán reggeli után előkészíteni az ebédet, közben meg böngésztük a kertet, gyógyfüveket meg gyümölcsöt gyűjtöttünk, szüreteltünk. Ebéd után édes volt a pihenés, kellemes szél fújt, az árnyékban egy pohár bor mellett kiválóan lehetett tanulmányozni, ahogy nő a fű. Aztán sajnos össze kellett pakolni, rendet rakni, lesétálni a hegyről és visszatérni a civilizációba.
És elmerengeni azon, vajon jobb-e a mikrosütő és pizza-házhozszállítás, mint a tűz ébrentartása, a bográcsban főzés, hideg vízben mosdás és gyertya melletti csendes beszélgetés. Nem kellett azon gondolkodni, ihatunke már egy pohár bort, vagy akarunk-e még autózni. Nagyon pihentető tud lenni az ilyen nyaralás - persze hazaérve a meleg víz és hajmosás is. :-)
Egészen másképp pihentet, mint mondjuk két nap a Balatonon, a vizen, pedig ott is mindig a szabadban vagyunk, az időjárás határozza meg a napunkat, közel vagyunk a természethez.
Türelmetlenül várjuk a következő lehetőséget, amikor már a természet is más színű és illatú lesz. :-)
ribizli
mokusleqvar Creative Commons License 1999.04.03 0 0 95
Van egy nagyon szép magnoliafa a parlament elôtti térnen is, közel József Attilához.
ribizli Creative Commons License 1999.04.03 0 0 94
Nem nagyon. Nagy rózsaszín virágja van, csupaszak és bumfordiak az ágai. Ettôl gyönyörű. :-)
ribizli
Előzmény: nomira (93)
nomira Creative Commons License 1999.04.03 0 0 93
Hú, mindenképpen megnézem, ugye nem lehet összetéveszteni semmivel. Olyan rózsaszínes a virága, vagy nem? A botanika nem az erősségem. A rózsaszínről, most a tulipánfák jutottak eszembe, már azok is nyílnak. :-))))
Előzmény: ribizli (92)
ribizli Creative Commons License 1999.04.03 0 0 92
Még néhány nap, és kinyílnak a Magnóliafák a Margitszigeten! :-)))
Ki ne hagyjátok!
A Nagyszálló mellett vannak a legszebbek, a szálloda Margit-híd felé esô oldalánál.
ribizli
miciamedve Creative Commons License 1999.03.27 0 0 91
es a ribizlibokrok kiviragoztak...
de ez igy helyes tavasszal
ribizli Creative Commons License 1999.03.26 0 0 90
Muszáj itt is elmesélnem, hogy a múltkor a szemem előtt nyíltak ki a hóvirágok a melengető napsugarak hatására! Csodálatos volt! És már kezdenek sárgulni az aranyesőbokrok, minden reggel figyelem őket a HÉV megállóban. :-)
Az erkélyemen lassan kinyílnak a jácintok, pedig nem is reméltem, hogy túlélik, hogy a legnagyobb növekedési fázisban megbolygatom őket (meg két napig nem ültetem el :-( ), és mégis, nemcsak hogy túlélték, de virágot is hoznak! :-))
A madarak úgy énekelnek, mint akik megbolondultak. A hétvégén Dobogókőn voltunk, éjszaka még baglyot is hallottam, hajnalban pedig madárdalra ébredtem. :-) Ez az egyik legjobb a tavaszban! :-))
ribizli
ribizli Creative Commons License 1999.03.03 0 0 89
Nézzétek meg a képeket az Iszoldában!
A Jeli arborátumos beszámoló illusztrációi, és hála ügyes számítástechnikus ismerősnek scan-elve jobbak lettek, mint papíron! :-))
ribizli
remixdog Creative Commons License 1999.03.02 0 0 88
vigyázzunk ezzel a szabadtéri szerelemmel, nem elég, hogy hideg van, tegnap már bogarakat láttam repdesni erre-arra
jellem Creative Commons License 1999.03.02 0 0 87
khm...mellnézést...ott lehetnék én is??
Bújócska Pasi Creative Commons License 1999.03.02 0 0 86
Megyek, Titkos szerelmem. Tópart közelében szeretném, lehetne éjjel a vízben szeretkezni.
Bújócska Lány Creative Commons License 1999.03.02 0 0 85
Bújócska Pasi, Varázslóm, jössz-e velem a mezőre aludni? Hajnalban madárdalra ébredünk és mélyeket szippantunk a friss párás levegőből.
karino Creative Commons License 1999.03.01 0 0 84
Aesopus,
Mire gondolsz? Volt egy barátom, aki azt mondta, hogy állatorvos szeretne lenni. Nagyon megörültem, és kérdeztem, hogy miért? - Mert annyira szeret egy békát találni, és feltrancsírozni meg felfújni... Hú hát egészen elszörnyűlködtem.... De végül is hentes lett belőle.

karino

Előzmény: Aesopus (76)
Wágner úr Creative Commons License 1999.03.01 0 0 83
Ribizli beküldött néhány képet az ISZOLDÁba... Söröt nem küldött, de nem baj, mer' az van :))))
Előzmény: ribizli (75)
Bújócska Pasi Creative Commons License 1999.03.01 0 0 82
Szedek Titkos kedvesem; illatos füvekkel és cirógató virágokkal takarlak be Téged.

Ha mozdulsz, veled mozdul a világ.

Előzmény: Bújócska Lány (81)
Bújócska Lány Creative Commons License 1999.03.01 0 0 81
Varázslóm,
várj, ne rohanj, nézd a fák törzsét, hallgasd a lombok susogását, időzzünk itt a félhomályban, milyen csodás lesz aztán a napfényes mező!
Úgy-e szedsz nekem kamillát?
Előzmény: Bújócska Pasi (80)
Bújócska Pasi Creative Commons License 1999.03.01 0 0 80
Bújócska Lány, kedvesem, menjünk a mezőre, nekem amúgy is elegem van a mai napból...

"...féligszítt cigarettát érzek a számban a csókod
íze helyett és nem jön az álom, az enyhetadó, mert
nem tudok én meghalni se, élni se nélküled immár."

Stevie, majd szólj lécci, ha látjátok egymást Ray Charles-szal... Bocs. :-)

Bújócska Lány Creative Commons License 1999.03.01 0 0 79
Bújócska Pasi, Varázslóm, melegséget érzek a szívem körül, ha rajongó soraid olvasom! :-))
Veled sétálni és hancúrozni a mezőn - erről álmodom...
stevie wonder Creative Commons License 1999.02.27 0 0 78
He, Bujocska Lany, ebreszto! Most Te jossz!
Bocs.
Előzmény: Bújócska Pasi (77)
Bújócska Pasi Creative Commons License 1999.02.27 0 0 77
Én Bújócska Lány természetéért rajongok. :-)
Aesopus Creative Commons License 1999.02.25 0 0 76
---

Leginkabb a gyilkolasi oszton az, ami igazan kozelhozhatja az embert a termeszethez.

---
ribizli Creative Commons License 1999.02.25 0 0 75
Az Iszoldában is olvashatóak már a Próza boxban az arborétumos beszámolók!
ribizli
remixdog Creative Commons License 1999.02.24 0 0 74
rohan az idő öő öööő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!