Keresés

Részletes keresés

tuddki Creative Commons License 1999.02.11 0 0 2
No igen, azt mondják amire társadalmi igény van és technikailag megvalósítható, az elöbb-utóbb megvalósul. Sajna úgy tűnik egy ideje néhányan olyan - szerintük társadalmi - igényekkel állnak elő, amit meg is tudnak valósítani/valósíttatni.
Tényleg már csak ezek hiányoznak a boldogságunkhoz?
Kell(ett) ez nekünk?
Előzmény: Gyalogkakukk (1)
Gyalogkakukk Creative Commons License 1999.02.10 0 0 1
A témát tovább terelném: a fogyasztói társadalom szennyére.

Tényleg kellenek eldobható fényképezogépek, 200 LE-s autók, muholdas tájékozódás...stb.?
Gyalogkakukk Creative Commons License 1999.02.10 0 0 0
Ez a másikba kívánkozna, de ide talán megy. (ha már egyszer ennyi marhaságot leírok...)


Mint azt valahai matek tanárom mondotta volt: "Igazság nincs".

Azért értékek vannak. Az alapproblémája a topicnak, hogy vannak divatos szakmák és ezek túl vannak fizetve, az részben egyszeruen a divat lényegében definiálva vagyon. A divatos dolgoknak mindig nagyobb a bevezeto áruk, függetlenül a tényleges értéküktol. Ez a munkaeropiacra ugyan-úgy érvényes, mint pl. a ruhákra. Azért észreveheto, hogy más értékek is mozgatják a munkaeropiacot.

Ami egyébként divatszámba megy, az nem a marketing manager, az informatikus, a logisztikus, vagy pénzügyes, hanem a fogyasztói társadalom. Ez a társadalmi szemlélet igényli ezeket a szagembereket, és ettol lettek ezek divatszakmák. Valószínuleg jó darabig tartani fogja magát ez a divat, mert sajnos a társadalmi szemléletek lassabban változnak, mint a ruhák.

A topicnyitóban fonöki fizetések nagyságának kérdését már többen megválaszolták (melyek szerint - jogosan - a felelosség miatt van). Csak annyit tennék hozzá, hogy valószínuleg ez a szocialista munkamorál maradványaként merülhet fel, mint kérdés. Anno (és ez Mo-on csak néhány (néhány 10) évvel ezelott) ugyanis tényleg nem volt egy igazán megfogható fogalom a felelosség. Az egyenloség elve eleve kizárja, hogy valaki kiemelkedjen, vagy, hogy többet viseljen - ergo mindenki és minden egyenlo: a felelosség is. Ez egy nagy vállalatnál egész jól eloszlott. Na ennek aztán nem sok köze van a valóságos döntési folyamatokhoz, amelyeket igenis csak egy-néhány ember képes mindenre kiterjedoen végezni. A döntéséért ekkor viszont o (vagy ok) a felelosek (és ez a döntés nemcsak emberek elbocsájtásáról szól - gondoljunk bele egy repülogép szerelésének managelésébe. A szervezett munkán ott legalább annyi múlik, mint az egyes alkatrészeken)

Sajnos kellett néhány építkezési baleset is, míg rájöttek, hogy egy építész nem adhatja csak úgy bárki tervéhez a nevét. Régebben divat volt, hogy Józsi'bá összeüt valami kajibát, oszt a tanácsnak benyújtott papírját aláíratta egy építész haverjával. A dolog így olcsóbb, látszólag mindenki jól jár, mígnem be nem omlik a ház. Na ekkor azt szégyellheti az építész, de nem a Józsi'bát fogják b*szogatni.

Persze itt többen elkezdhetik vizsgálni az építészek fizetését is, de mint azt az elején írtam: azért igazság az nincs.
Gyalogkakukk Creative Commons License 1999.02.10 0 0 topiknyitó
Ugyan annak a folytatása, csak az nem muködik. Lsd.: Vanek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!