Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

1zsakkrumpli Creative Commons License 2 perce 0 0 816467

Te is megértsd. :)

Előzmény: Darius Sheepgold (816455)
Darius Sheepgold Creative Commons License 5 perce -1 0 816466

Hamilton MEGOLDOTTA fékezés nélkül, hogy Vettel nekimenjen, és ezt kellett volna tennie Steppennek is. Szerinted.

Előzmény: Jam Clerk (816463)
1zsakkrumpli Creative Commons License 5 perce -1 1 816465

Kb ez történt:

Mind a ketten tudták, hogy pozíciót vissza kell adni - szerintem erre is volt már példa F1 történetében, hogy FIA rádiózása előtt megtörtént a helycsere.

Max-nak ideális hely a helycserére DRS vonal előtt, Ham-nak DRS vonal után, ezt is mind a ketten tudták.

Egyik ezt akarja a másik azt, közben közelednek a vonalhoz, ezért Max lassított, mire mögötte Ham is lassított, majd az egyik látta, hogy nem hajlandó megelőzni, másik meg tudta, hogy folytatódik a lassulás. Max tovább fékez amit Ham nem tudott lekövetni ezért történt a csatt.

Mind a kettő mindent tudott.

FIA büntetés:

Max a fékezett, telemetria is alátámasztotta, ezért szabálykönyv szerint büntetendő, és kapott is.

Ham-t nem lehetett azért büntetni, hogy nem akarta visszavenni a pozíciót DRS vonal előtt, azért sem lehet büntetni, hogy a verseny végén nem őszintén kommunikálta a helyzetet.

Összegzés:

Ezt együtt hozták össze 50-50 % részük van benne, értelmetlen kikiáltani az egyiket ártatlannak, a másikat hibásnak, és nem volt itt büntetőt fékezés stb...csak két kis kakas.

Előzmény: Darius Sheepgold (816455)
Darius Sheepgold Creative Commons License 5 perce 0 0 816464

tehát látja hogy a seggében van abból hogy nem látja. feleslegesen szívozol ezen is.

Előzmény: Jam Clerk (816460)
Jam Clerk Creative Commons License 5 perce 0 0 816463

Olvasd már el újra a hozzászólásomat. Hogy hoztad ki ebből, hogy én ezt sugallom?

Előzmény: Darius Sheepgold (816461)
Jam Clerk Creative Commons License 5 perce 0 0 816462

"Vastagon terelsz", te #nemkimifan :)

Előzmény: Darius Sheepgold (816459)
Darius Sheepgold Creative Commons License 5 perce 0 0 816461

Látom sugallod hogy direkt volt még mindig Baku. Ezzel az a baj , hogy Lajos a saját versenyét is tönkretehette volna azzal, nem állt érdekében, ő vezetett, és még egy csomó visszavolt a VB-ből.

Előzmény: Jam Clerk (816458)
Jam Clerk Creative Commons License 10 perce 0 0 816460

"főleg mikor a tükörből látod hogy a seggedben  vannak"

Bocs, csak egy észrevétel, ha Hamilton valóban közvetlenül Verstappen mögött téblábolt, akkor jó eséllyel tökéletesen holttérben lehetett, a tükrök szempontjából. Ez inkább az az eset, amikor az elöl haladónak "tudnia kellett", hol van a másik, de nem feltétlenül lát(hat)ta is.

Előzmény: Darius Sheepgold (816400)
Darius Sheepgold Creative Commons License 10 perce 0 0 816459

Az nem lehet hogy ha mondjuk Raikönnen van előtte simán megelőzi pl ?  Kimi lehúzódott volna tökig a szélére és nyílegyenesen ment volna és nem a DRS-es visszaelőzésre ment volna.

Maxnál meg fosott hogy mi lesz, kigyózott meg minden a csávókám, Lajos várakozó álláspontra helyezkedett, aztán Max rátaposott a fékre.

Előzmény: Jam Clerk (816457)
Jam Clerk Creative Commons License 15 perce 0 0 816458

Ebből a szempontból Verstappennek nem lett volna szüksége a fékezésre, legalábbis ugyanúgy anélkül kellett volna megoldania, ahogy Hamilton is megoldotta Bakuban Vettel "féktesztelését". Nem is kaszálták el azért az esetért.

Előzmény: btipus (816452)
Jam Clerk Creative Commons License 20 perce 0 0 816457

Nem mondtam, hogy ő a hibás, csak annyit vélelmezek, hogy egyrészt ő sem hülye, másrészt nem is szent.

Előzmény: Darius Sheepgold (816456)
Darius Sheepgold Creative Commons License 20 perce 0 0 816456

és ezért hány másodperc büntetés jár a szabálykönyv szerint? ha már mindenáron ebbe kapaszkodtok, hogy valahogy kihozzátok hogy ő a hibás ? :)

Előzmény: Jam Clerk (816454)
Darius Sheepgold Creative Commons License 20 perce 0 0 816455

ha érted akkor miért kéred hogy fordítsam le neked? így egyenesen nehéz elmondani mit szeretnél?

Előzmény: 1zsakkrumpli (816453)
Jam Clerk Creative Commons License 20 perce 0 0 816454

Hamilton onnantól kezdve, hogy nem előzte meg az első adandó alkalommal a lassító hollandot, már ugyanúgy képben volt arról, mi a terv, és mi a hátsó szándék Verstappen részéről. Én nem gondolnám ennyire naivnak a britet, ennyi év tapasztalattal a háta mögött. Ha tudod, hogy a másik előnyt szerzett pályaelhagyással (és vélhetőleg te magad is rádióztál emiatt), akkor semmi okod meglepődni, ha egy egyenes szakaszon lelassít előtted, akár mondták neked, hogy el fog engedni, akár nem.

Előzmény: Darius Sheepgold (816444)
1zsakkrumpli Creative Commons License 20 perce 0 0 816453

Kár, pedig minden benne van.

Előzmény: Darius Sheepgold (816450)
btipus Creative Commons License 20 perce 0 0 816452

Kikerülte volna, erről árulkodik az utolsó mozdulat az ütközés előtt. Akár fineszből, akár bizonytalanságból várt ki, a végén már elhatározta magát hogy hogyan és merre akarja kikerülni, csak azt nem tudta kivédeni hogy Verstappen belefékezett.

Előzmény: Jam Clerk (816451)
Jam Clerk Creative Commons License 30 perce 0 0 816451

Kíváncsi lettem volna, Hamilton hogyan oldja meg a helyzetet, ha Verstappen egyszerűen csak motorfékkel lassítva "áll meg" előtte. Rostokolt volna mögötte, mint a komplett mezőny Monzában az időmérőn? :) Kb. olyan ez, mint ha két gladiátor udvariaskodna a Colosseumban, hogy "csak ön után... Nem, nem, csak ön után...", mert ugye, mindketten tudják, hogy bent nem egy műveltségi vetélkedő várható :)

Előzmény: 1zsakkrumpli (816448)
Darius Sheepgold Creative Commons License 45 perce 0 0 816450

dobd be a gugli fordítóba, nem segítek. :)

Előzmény: 1zsakkrumpli (816448)
Angelus47 Creative Commons License 45 perce 0 0 816449

Igazán megtehette volna az FIA, hogy mindkét csapatnak, egyszerre szól, és nem előbb a bullnak majd a mercinek. na mindegy, kár az egészért. 

Előzmény: btipus (816447)
1zsakkrumpli Creative Commons License 45 perce -1 0 816448

Ezt, hogy fordítod:

"Whilst accepting that the driver of Car 44 could have overtaken Car 33 when that car first slowed, we understand why he (and the driver of Car 33) did not wish to be the first to cross the DRS [line]. However, the sudden braking by the driver of Car 33 was determined by the Stewards to be erratic and hence the predominant cause of the collision and hence the standard penalty of 10 seconds for this type of incident, is imposed"

?

Legyél kedves magyarosan leírni.

Előzmény: Darius Sheepgold (816444)
btipus Creative Commons License 45 perce 0 0 816447

feltételezés.

Erre nem lehet érvet építeni. Mivel nem szóltak a fülére így nem szabhatod meg hogy mire gondolhat. Ez ennyi.

Előzmény: Jani-wan. (816431)
candle Creative Commons License 1 órája 0 0 816446

Akkor mégsem olvassa jól a versenyt? 😀

Előzmény: 1zsakkrumpli (816443)
Darius Sheepgold Creative Commons License 1 órája -3 0 816445

2.4g lassulás, VER pontosan tudta hogy mit csinál. Mi lesz Abu Dhabiban basszus ?

Előzmény: candle (816442)
Darius Sheepgold Creative Commons License 1 órája -3 0 816444

Lajosnak senki sem szólt hogy vissza fogja kapni a helyet. De rohadjon meg amiért nem gondolatolvasó. Na és az is az ő hibája hogy Max ráfeküdt a fékre amikor látta hogy már a seggében van Lajos. SCH-t ezért kibaszták az egész bajnokságból és nem 10 secet kapott.

Előzmény: 1zsakkrumpli (816443)
1zsakkrumpli Creative Commons License 1 órája 0 0 816443

Mennyivel szebb Ham-tól egy ilyen nyilatkozat:

Max lassított, el akart engedni a DRS vonal előtt, akkor azt én léptem volna át elsőnek, az nekem kedvezőtlen lett volna, inkább egy darabig beálltam mögé, vártam, hogy a vonalon áthaladjon.

Ő erre egy erősebbet fékezett, hogy biztos, hogy megelőzzem, amit én nem tudtam lereagálni, ezért egy picit eltaláltam.

Valóságban ez volt:

"Hamilton közvetlenül a futam után azt mondta, hogy nem értette Verstappen hirtelen lassulását, amikor megpróbálta visszaadni a helyet."

Előzmény: Darius Sheepgold (816436)
candle Creative Commons License 1,5 órája 0 2 816442

"még a legjobb reflexű se tud mit tenni ellene."

Mert beleállt a másik seggébe.

Előzmény: Angelus47 (816439)
Jamie A. Creative Commons License 1,5 órája 0 0 816441

Igen, de nem ő vezeti a csapat autóját, és ahogy mondod, a csapatvezetői napi munkát aligha ő végzi.

Előzmény: Inner Circle (816381)
Darius Sheepgold Creative Commons License 1,5 órája -1 0 816440

Hamilton mit vétett, miért faszozod ? Hányszor kell még menekülnie mikor fel akarja öklelni a playstationos csávó ?

Előzmény: candle (816435)
Angelus47 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 816439

Hidd el, ha jókor csinálsz ilyet, még a legjobb reflexű se tud mit tenni ellene. Persze ehhez 100%-osan tökéletes időzítés kell. Meg az is, hogy a másik ne számítson rá. De nemis feltétlenül az a kocc volt a tegnapi nap lényege.

Előzmény: weirdo (816426)
Kard Creative Commons License 1,5 órája 0 0 816438

és Bottas lenne a VB győztes :)

Előzmény: candle (816435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!