Keresés

Részletes keresés

Brerfox Creative Commons License 2006.03.31 0 0 86
Jó a pinája.
Előzmény: Törölt nick (85)
Anett1988 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 83

Sziasztok!


KÖZÉRDEKŰ KÖZLEMÉNY!


Baby Gabi rajongók figyelem!


Tegnap este nyitottam egy új topicot "BABY GABI topicja" címmel!
A
http://www.zene.hu/forum/hozzaszolasok.php?id=34 címen megtaláljátok!
Látogassátok minél többször, érdemes lesz!

holdkölyök Creative Commons License 2000.05.30 0 0 82
na jó, azér' nehogymá' kiderüljön, hogy a jazzmegaz az jazz!! ezt bassza el mindig a geszti, hogy olyan neveket ad, amik a nagyközönséggel elhitethetik, hogy olyan az adott stílus, holott vajmi kevés köze van hozzá! (rapülők: nem rap, jazzmegaz: nem jazz!!!)
sercli Creative Commons License 2000.05.30 0 0 81
masikegylany:
nem akarok kukacoskodni, de a jazz definiciojaval
szerintem nincs igazad.
Igaz, hogy talan 1-2 'hardcore' jazzista jatekat idegennek talalod, de a tobbi 99% abszuloyt nem ilyen.

Hallottad mar (peldaul) Pat Metheny, Jan Garbarek, Chet Baker muveit? Amit ok jatszanak,
az szerintem "A" jazz, es nagyon is hallgathato.

sercli

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.24 0 0 80
Szerintem gesztenye péter (nemecsek) nem tudta összehozni, mert az (is) egy SZAR. Már megbocs. A zene máshol van.
Előzmény: másikegylány (79)
másikegylány Creative Commons License 1999.02.17 0 0 79
No, rájöttem, hol van a kutya elásva.

Pop: arról szól, mennyire lehet majd eladni. Vagyis előbb nézik a közönségigényt, aztán jöhet a dizájn, majd kapjunk elő 3-4 walakit, akit azzá teszünk, amire van igény.

Jazz: a nagytudású zenészurak inkább mán tsak maguknak nyomattyák, max. egymásnak játszanak. Nem érdekli őket a közönség. Lyól van, legyünk művészek! Dehát mégiscsak abszurd, hogy 10-15 emberen kívül nem is érti senki ezt a fajta "gondolkodást"!

Ami a Geszti/Dés-féle JAZZ+AZ-ban naGgyon megbecsülendő, az az, hogy össze tudták hozni, hogy zeneileg is jó legyen, meg elad6ó is legyen. És erre kevesen képesek.
Előzmény: BarbieBoy (65)
caputo Creative Commons License 1999.02.09 0 0 78
"A halálfejes nadrágszíjjcsatt már csak tegnapi álom" (Jethro Tull)
csn Creative Commons License 1999.02.09 0 0 77
"Namármost épp ez az, amiért a magyar umca-umca eladható: pont annyira igénytelen, mint a nyugatiak, csak magyarul éneklik benne, hogy légy enyém, akarlak stb..."

Ez engem fordítva motivál (nyilván bennem a hiba): a disco-techno-hiphop-stb.. stílusú zenékből az idegennyelvűek néha (ritkán) azért tetszenek, mert NEM ÉRTEM a (primitív) szöveget, illetve ha nagyon akarnám megérteném, de nem tudatosítom magamban. Csak úgy hallgatom.
A magyarokat viszont nem tudom nem érteni, és ezért lomboznak le gyakrabban. Persze van néhány jópofa pojénos szöveg, de azok jórésze is nagyon szegényes fantáziára vall. A szépfiúkugrálnakéstátognak tipusú "együttesek" pl. jórészt abban látják a szövegírást, hogy ki a merészebb, ki megy tovább a szex-dumákban. Ki meri jobban kimondani a dalszövegben, hogy orrba-szájba b@szta a csajt a balcsiparton. Kb. ennyit tudnak.

Bocs, akit ez a sor zavart, de ez az igazság, és ahogy ezt besunnyogják a közéletbe, az igen gusztustalan.
Nem azt mondom, egyszer-kétszer elmegy, de mikor zsinórban ezt a dolgot nyomják, na az már minősíti az együttest, legalábbis az én szememben. Tudom, nem sokat számít. Én sosem fogom kitapétázni a falaimat Hip Hop Bojsz meg Heppi Geng vagy Sáj Géjsz cd-kel.

És ez sem tarthat örökké. Mi lesz a következő menő dolog - vagy ahogy mondani kell, a TREND? Kíváncsi vagyok. Azaz nem.

CSN
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.08 0 0 76
Másikegylány rulez!!

"A sielő lemegy a hegyről a völgybe,
mig nem talál egy helyet, ami lentebb lenne tőle,
megáll akor várván egy tektonikus mozgást,
ami megemeli őt is és a szájához egy forrást.
Persze, hogy csak tiszta forrás jöhet szóba,
legfeljebb, ha piszkos bekeszem a hóba..."
Előzmény: másikegylány (75)
másikegylány Creative Commons License 1999.02.08 0 0 75
kheirondrága,
(csak hogy visszategezzelek...)
na ÍGY azér' eGGészen más. Nem vót eléggé kiemelve a lényeg. Még én is félreértettem magamat.

És hát a magyar "légyenyém" aSZtat kő monnyam, épp eléggé lehúzza a produCciJÓT. Nem kéne még az a dobgép is alá...
A magyar szövegekkel egyébként az a baj, hogy úgy "magyarok", hogy az angol mentalítást fordíccsák/ferdítik át a mi nyelvünkre. Ez pedig nagyon hamis.
Akkor mán maraggyon nekünk Lovasi, legyen ő a 90-es évek Cseh Tamása! Ezennel megszavazom!!! (Zom-zom...-zúgja a tömeg.)
Előzmény: kheiron (72)
neduddgi Creative Commons License 1999.02.08 0 0 74
Azt irtam volna, hogy a Guinness bor? :oo. Muti mar hol?
Előzmény: kheiron (72)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.08 0 0 73
Hi SealArt
AZ EN GYONYORU NICK-em 8 even at hasznalt kedvenc Unix-os pwd-m, az iden megvalam tole... Ne fikazd mert 1x-se tudtak megtorni pedig meg verseny is vot am ra... Egyesek nickjuket en a pwd-met temettem el :D Ez a Kozso bacsi akkor egy igen ugyes ember. Az a dal amit bele linkeltem a topic-ba egybizonyos Elso Emelet nevu zenekar igen nagysikeru dalanak (zenei) parafrazisa. Mi lesz a Lopirajttal ? Tajekozodtam. Altalad.
A sertodesrol meg annyit, hogy kard altal vesz aki kardot ragad (meg mindig nem tanultam meg :D)
Előzmény: SealArt (70)
kheiron Creative Commons License 1999.02.08 0 0 72
Kedves egyetlen másikegylány!

Nézd meg alant, én direkt odaírtam, hogy az inkriminált részt nem mondtad.
A politikát is szoktam olvasgatni, így hát tudom, mennyire hiperérzékeny itt mindenki az idézetekre (persze én is!). No. Remélem, nincs harag :-)))

Amúgy meg: itt a képernyőn, hogy mit írtál: szószerint igaz, bár talán nem csak a jazz-zenészekre, miszerint "Ahelyett, hogy beletennék magukat, megpróbálnak utánozni. És mi lesz belőle? Sz&r.". Namármost épp ez az, amiért a magyar umca-umca eladható: pont annyira igénytelen, mint a nyugatiak, csak magyarul éneklik benne, hogy légy enyém, akarlak stb. A ritmus, a dobgép meg a dallamok egy az egyben koppintás.

Kedves neduddgi!
A Guinness csak sör, nem pedig bor.

Üdv
Kheirón
Előzmény: másikegylány (66)
Nosferatu Creative Commons License 1999.02.08 0 0 71
Rock Is Dead

All simple monkeys with alien babies
Amphetamines for boys
Crucifixes for ladies
Sampled and soulless
Worldwide and real webbed
You sell all the living
For more safer dead
Anything to be loved
Rock is deader than dead
Shock is all in your head
Your sex and your dope is all that were fed
So fuck all your protests and put them to bed
God is on the T.V.
1,000 mothers are praying for it
We're so full of hope
And so full of shit
Build a new god to medicate and to ape
Sell us ersatz dressed up and real fake
Anything to be loved
Rock is deader than dead (chorus repeat)
God is on the T.V.
SealArt Creative Commons License 1999.02.08 0 0 70
Bocs, már megint bentmaradt a BarbieBoyos jelszavam, ezért SealArtként vagyok kénytelen válaszoni elôszöris Másikegylánynak, akivel tökéletesen egyetértek. Csak a magyar jazzról beszéltem, és csak a magyar zenérôl - ha nem fogalmaztam volna pontosan, akkor bocsánat - a hozzáfűzés abszolut jogos.

bnoplwk2: ezzel a nickel te engemet ne fikázódjál léccives. Én legalább bevállalom a rózsaszínű lelkemet, a narcisztikus teccenivágyásom nonpluszultrájaként való tengôdést a plactik-fantactik álomvilágból való skizofrén kirekesztôdés velejárójaként - neked errôl sajnos fogalmad sem lehet, merthát irónia is van a világon, amibôl neked ennyire telt: I am, what I am. Eredeti...

Kozsó pedig nem más, mint az Ámokfutók frontembere, a Bestiák és a ShyGys megálmodója életrehívója és producere, zene és szövegírója. A tininyál ungarische szimbóluma, a matyó gazebo. Ha már fikázódunk, tessék tájékozódni legalább.

(Meg ne sértôdj itt nekem! :-)))))

BarbieBoy
mash Creative Commons License 1999.02.08 0 0 69
Nekem tetszeni Irigy Mirigy!
Dobosuk régebben dolgozni nálunk!
Állitólag jó arc volt!!!
Még most is az!!! Visszajár a régi kolegákhoz!!!!
Cool music!!!
Előzmény: Planney (26)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.08 0 0 68
BarbieBoy - brr akkor inkább már egy beastie boy, de hát nem válogathatom meg helyetted a saját nickedet :DD
Szóval amit írtál az még hagyján, de Who the Fuck is "kozsó". Én ilyenről még nem hallottam, pedig járok rendszeresen lemezboltba...
Előzmény: BarbieBoy (65)
bcsi Creative Commons License 1999.02.08 0 0 67
Nem a zenészekkel van a baj, hanem a lemezeket kiadó konzervatív barmokkal. Úgy gondolják, hogy csak azt tudják eladni, ami már egyszer bejött. Panaszkodik is mindegyik muzsikus eleget.( Kossuth Rádió -Terasz c. műsora)
Előzmény: másikegylány (66)
másikegylány Creative Commons License 1999.02.07 0 0 66
kheiron,
tiltakozom!!! én NEM EZT mondtam!!! Ne ferdíts, jó?

BarbieBoy,
előbb idézek aztán vitatkozom:

BB:"A jazz szerintem megintcsak válságban van, mert belecsontosodott a standard-ekbe, és nem tud újítani már évek óta."

Ez nem igaz. A hiba azzal van, AKI nem tud újítani. Az a hiba, hogy ITT NÁLUNK nem tudnak újítani, mert még mindig azon tökölnek, hogy a jazz nem európai zene. Ahelyett, hogy beletennék magukat, megpróbálnak utánozni. És mi lesz belőle? Sz&r.
Nézz körül külföldön. Mindig vannak újítók, hogy csak egy példát említsek, Courtney Pine.
Ha csak azt vagy képes kihámozni a jazzből, hogy avítt, ne a jazzt okold, hanem az előadót!!!

BB:"A magyar jazz zenészek nagyon jók, de amikor a legújabb lemezen is ugyanazokat a témákat hallom, mint az 1975-ösökön, ordítani tudnék."

Hát ez az. Vagyis NEM jók.

Na tső! m.1l.
Előzmény: kheiron (63)
BarbieBoy Creative Commons License 1999.02.07 0 0 65
Egy profi produkció beindítása cirka 30 mill-be kerül promócióval, és az elsô lemez komplett legyártásával, studio, stb együtt. Ez a tuti siker, amikor a csapból is folyik a dolog. Egy átlagos magyar zenekar, ha le tud szerzôdni egy jó kiadóhoz, kb kettô - öt millt kap az indulásra, a többit a manager szedi össze a kapcsolataival. Egy zenekart elindítani nem tehetség kérdése - projekteknek hívják ezt szakmai berkekben, és termékek ôk ugyanúgy, mint a mosóporok - csak nincs nevük, de ez nem is lényeg. A tátogó, jobb esetben éneklô táncosokat szigorú szempontok alapján válogatják ki - mindenhol kell lenni legalább egy olyannak, akire az ellenkezô nem célcsoportjából nedvesedik valamelyik típus. A projekt általában egy-két lemez után térül meg, a harmadik biztosan hasznot hoz, ezért aztán a húgyagyú zenekaroknak általában két-három lemeze szok megjelenni.

Ez tehát szakma - ha a hazai iparűzôk szarabbak is, mint a külföldi etalonok. Nekem eszembe sem jutna irigyelni ôket - igazándiból nem jó élet az övék - ez nem művészet, hanem valami más. A bárzenébôl és a Zerkovicz (most ezt tuti rosszul írtam, bocs) -féle dalokból nôtte ki magát ez a televízió segítségével multi-iparággá.
Vigyázat! ez nem a rakendroll, meg a rock! (az már nincs.)
S. Nagy István, meg a Pásztori-Hatvani-Jakab legalább minimális tehetséggel művelte ezt anno, ma már elég ehhez egy Kozsó, meg az a kabbefaszom Valla Attila is sajnos. Egy műfaj ez az RTL-es vetélkedôkkel, vagy a multiplexes filmekkel - vannak köztük jók, vagy rosszak, de nem művészet ez, mert nem kommunikál veled, hanem csak szórakoztatni akar. Épp ezért szerintem arra kell használni ami, és nem kell vitatkozni rajta.

A jazz szerintem megintcsak válságban van, mert belecsontosodott a standard-ekbe, és nem tud újítani már évek óta. A magyar jazz zenészek nagyon jók, de amikor a legújabb lemezen is ugyanazokat a témákat hallom, mint az 1975-ösökön, ordítani tudnék. (a kivételektôl gyorsan bocsánatot kérek, de sajnos nem ez a jellemzô.)

Máshol a rétegzenékre komoly energiákat fordítanak, mert onnan jônek a trendek. Nálunk a kutyát sem érdeklik: a trendek az USA-ból jönnek, ugyebár hogy is van ez a lószarral, meg a legyekkel?

Mondjak pozitívat is? Akit mindenki fikáz most, az a Jaz+az. Én viszont azt hiszem, Geszti már megint példaértékűt alkotott ebben a műfajban. A film ugyan egy kis blôdli limonádé, de a többit valahogyan így kell csinálni, ha pénzünk, tehetségünk és profizmusunk is van hozzá. Csakhát általában ez a három dolog szokott hiányozni, így, ebben a sorrendben. S miközben a kékagyúak dühödten fikázódnak, Geszti átveszi a platinalemezt, és én gratulálok hozzá, merthát a Kozsó is átvette, és akkor meg azt énekeltem a vécén szarás közben, hogy ez nem lehet igaz, trallala, trallala, úgysem hiszem el, trallala, trallala.

Komolyzenét kell hallgatni.

BarbieBoy
neduddgi Creative Commons License 1999.02.07 0 0 64
??? Miert en mint mondtam? Cola?
Előzmény: kheiron (63)
kheiron Creative Commons License 1999.02.07 0 0 63
Tiszteletem a zeneértő- és szerető asztaltársaknak!

Jómagam csatlakozom másikegylányhoz, miszerint a Baby Sisters, meg a Bestiák, meg még millió s egy -- minek is hívjuk -- "zenekar", "együttes" igenis zenét játszik. (Bár ezt ő pont nem állította, de ha már leírtam, akkor már nem törlöm ki... :-))

A "jó" itt azonban nem a zene igényességét, vagy művészi értelemben vett értékeit jelenti, hanem a célnak megfelelőségét. Tetszik, avagy nem, ezek a zenék (esetleg zajok) általában nem arra valók, hogy valaki otthonában móri ezerjót, esetleg badacsonyi szürkebarátot, netalántán somlói juhfarkat** kortyolgatva hallgassa őket, s közben elgondolkozzon a világ folyásán, hanem arra, hogy barátaival egy jót szökdécseljen, ami azért mégis csak fura lenne mindenféle audiális kiegészítő nélkül.

Magyarul: bulizenék, amiktől nem is szabad elvárni, hogy bármilyen tartalmat hordozzanak. Egyszerűen nem azért íródtak. Figyelmetekbe ajánlom Winston Wolf After Cryingról írt szavait is.

Ja, és visszatérve az eredeti kérdésre: szerintem piszokul unalmas lehet 7 nap x 3 diszkó sűrűségben ugyanarra tátogni...

A legvégén meg ismét egy kicsit másikegylány: hát igen, a jazz azért...

Üdv
Kheirón

**= Kedves neduddgi, sajnos a Guinness, bármennyire is jó, mégis csak egy sör ;-)
ks Creative Commons License 1999.02.06 0 0 62
Hali mindenkinek,
igen ritkán szólok hozzá, pedig már kb 1 éve vagyok itt rendszeres olvasó.
Ha jó zene kell, akkor tudom ajánlani a Natural Born Killers c. film zenéinek CD-jét, most is ezt hallgatom, egyébként onnan jutott eszembe, hogy ma lesz a TV3-on.
üdv:
KS
neduddgi Creative Commons License 1999.02.06 0 0 60
Kis hulye. Ezert csinaltal egy uj nicket magadnak? Egyebkent meg nagybetuvel irjak, Te szerencsetlen...
Belinkeltem, legalabb abbol tanulhattal volna!


NYELVTAN!!!!!!!!
Előzmény: ÉVA EANFF (55)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.06 0 0 59
A Link reszben lyo. Ok Az UltraSpacromrol de nem lyo a Winfos alol (ebbol is laccik, hogy erosen platformfuggo vagyok es hogy merre huz a szivem)

Ha mas nem segit csinally pl egy ure

nyál.ra

nevu file-t valamely igen-igen atmeneti windoze mappaban opend meg notepadüdel es ird bele hogy:

pnm://www.datanet.hu/fotexrecords/babys.ra

mentsd ki. Bizom benne, hogy notepad nem piszkalja meg a kiterjesztest, ha megis akor dos ablakban allitsd helyre a "ra" kiterjesztest...
Ezutan klittyencs rajta 2X
ENJOJ... :-)

Naaa, legaleb tegy ugy mint ha tudnad...
Előzmény: Vanek (40)
ZöPö Creative Commons License 1999.02.05 0 0 58
Nem ezt mondtam? :-)
Előzmény: ÉVA EANFF (55)
ZöPö Creative Commons License 1999.02.05 0 0 57
Miért, nem voltál Magyarországon? :-)
Előzmény: másikegylány (52)
másikegylány Creative Commons License 1999.02.05 0 0 56
Látjátok, ezért jó a
> JAZZ!

Ott van egy ezer éves standard-gyűjtemény, mindenki (ált.-ban) ugyanazokat a számokat játssza, de pont az benne a lényeg, hogy a maga módján. A maga képére formálva.
Ezek a mai csajok meg: először a kép, aztán hozzácsapják a zenét. Mindig ugyanazt. :(
ÉVA EANFF Creative Commons License 1999.02.05 0 0 55
a twisterd sister kivétel, mert twisted sisternek hívják, nem sistersnek. =}
meg egyéb okokból is. =}
Előzmény: neduddgi (20)
Alfred Creative Commons License 1999.02.05 0 0 54
Kombiné, kombiné,
Csipkés kombiné,
Még ma éjjel felhajtom azt én!

Híd alatt, híd alatt,
A margithíd alatt
Ott hagytad a kombinétodat...

Ne félj kislány,
Nem lesz baj!
Majd paplan betakar,
Majd a paplan mindent eltakar,
Ha akar!
....
Előzmény: ZöPö (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!