Ma egy kis derűt kaptam az ellenzéktől. (Nem jellemző...)
----------
Bauer Tamás (SzDSz) fáradt
BT ügyrendi javaslatában kezdeményezte, hogy a házelnök rendeljen el 24 órás pihenési szünetet. Szerinte ugyanis a késő estig tartó ülések miatt nem érvényesül a képviselők pihenéshez való joga, amelyről az alkotmány is rendelkezik. (Forrás: Napi Magyarország).
---
Csak tudnám, miért éppen most erőtlenedett el a képviselő úr...
Reményt, hogy a teljes magyar parlament államtitok sértés miatt becsücsül a börtönbe. Pontosabban: kedvenc Vikikém 5 évet ül együtt az MSZP képviselőjével, a többiek "csak" egyet, mert nem jelentették fel az előzőeket. Képzeljétek el, hogy második vonalbeli politikusok ülnek majd abban a gyönyörű épületben a mi pénzünkön, a többiek pedig a mi adónkból kipihenik magukat a full extras dutyiban. Lehet, hogy indulok a következő parlamenti választáson, de lehet az is, hogy köztársasági elnöknek jelöltetem magam.
Husky!
Egyetértünk.
Küldök Neked egy viccet, hogy jobban aludjál:
Miért kell az Orbán Viktor miniszterelnök főpolgártásnak Viagrát szednie?
Hát kérlek: azért, hogy végre felálljon és elmenjen.
Jó éjt!
Husky!
Egyetértünk.
Küldök Neked egy viccet, hogy jobban aludjál:
Miért kell az Orbán Viktor miniszterelnök főpolgártásnak Viagrát szednie?
Hátkérlek: azért, hogy végre felálljon és elmenjen.
Jó éjt!
Egyre erősebb bennem a kétely: vajh egyáltalán képes-e az előző ciklus két kormányzópártja az Európában elvárható ellenzéki politizálásra?
Visszatekintve eddigi ténykedésükre, "teljesítményük" kifejezetten szánalmasnak mondható. Már-már imamalom-szerű monotóniával hisztiznek, destruálnak és obstruálnak (ma például leszavazták az ügyészség működését szabályozó törvénymódosítást [amit még ők nyújtottak be - ha jól emlékszem...]). Építő megnyilvánulásuk fehér holló ritkaságú (hirtelenjében nem is ugrik be ilyen, bár egy-kettő csak-csak lehetett, hiszen a vak tyúk is talál szemet...).
Vajon belátja-e az MSZP-SzDSz, hogy ez a poltizálás nem vezet sehová, és a naptár nem 1991-et mutat?!
Attól tartok, igazad van. Jó lenne azt a beszédet szórul-szóra megismerni. Linkileg olvashatóvá tétele esetén még az is kiderülhet, KL tökéletesen apolitikus ünnepi beszédet tartott (azt azért már nem feltételezem róla, hogy - politikai beszédet tartva ugyan - ám szájtépő módon éppen a kormányt dícsérte volna…).
Egyetértek, az "ellenzéki" pártvezér
a Hősök terén valóban minden határon
túlment.
De sajnos a hangadás már a Vasárnapi
Ujságban megtörtént vasárnap reggel,
mégpedig a miniszterelnök részéről.
Akkor ki mit tett az ünneprontásért?
Csak félfüllel hallottam a Kossuth rádió híreiben pár perccel ezelőtt - meglehet, rosszul.
Úgy értettem, a fővárosi korrupciós botrányt értékelő jelentést Demszky Gábor átdolgozásra visszaküldte a vizsgálatot végző cégnek, mivel hibákat talált benne.
Csak félfüllel hallottam a Kossuth rádió híreiben pár perccel ezelőtt - meglehet, rosszul.
Úgy értettem, a fővárosi korrupciós botrányt értékelő jelentést Demszky Gábor átdolgozásra visszaküldte a vizsgálatot végző cégnek, mivel hibákat talált benne.
Persze hogy nem, a linkből láccik (sajnos a dátumot mindig a mait teszi a tetejére az MN), ez a 99. február 25.-ei újság, múlt hét csütörtök, úgyhogy azér még nem vész az idők ködébe...
Csak apró illusztráció a Kovács szavahihetőségéhez. :)
Pintér Sándor:
„a kétharmados területek elôzetes egyeztetésére meghívtuk az ellenzéki pártokat. Nem jöttek el, illetve amikor a parlamentben felvetették, hogy érdekeltek az ügyben, ismét meghívtuk ôket, de megint csak nem jöttek el ezekre a tárgyalásokra. Én azt remélem, hogy a késôbbiekben, az alkotmánybírósági döntés ismeretében változni fog a helyzet.
Ismét kezdeményezni fogjuk, harmadszor is, a konszenzus létrehozását ebben a kérdésben.”
Hangulatjelentés:
„DR. SALAMON LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Azért kértem szót, hogy kifejezésre juttassam megelégedettségemet amiatt, hogy ettől a vitától a rossz értelemben vett pártpolitikai szempontok, a pártpolitikai presztízs távol maradt. Itt olyan hozzászólások hangzottak el minden oldalról, amelyek az elmondottak tartalmi lényegét illetően - legalábbis amelyek a törvényjavaslathoz kapcsolódtak - a konstruktív hozzáállás jegyeit mutatták.
Az új munkarend következtében most nem egészen két hét, de legalább 10-11 nap van az alkotmányügyi bizottság üléséig, tehát bőséggel áll idő rendelkezésre arra, hogy azokat a gondolatokat, amelyek itt az Országgyűlés mindkét oldalán elhangzottak és megfogalmazódtak, ismételten kicseréljük, végiggondoljuk, hogy a frakciók között az egyeztetést lefolytassuk - a kormány képviselőivel is természetesen -, hogy ne csak a módosító javaslatokat illetően szülessenek tényleg megalapozott és alaposan végiggondolt döntések, hanem adott esetben az alkotmányügyi bizottságban bizottsági indítványok integrálhatják bizonyos elképzelések pozitív elemeit is.
Tehát én szeretném kifejezni az optimizmusomat az iránt, hogy itt most egy olyan konstruktív munka lehetősége nyílott meg, legalábbis ebben a törvényjavaslatban, amely biztos, hogy az egyébként jónak ítélt - félreértés ne essék, az egyébként általunk egészében jónak ítélt - és támogatandó törvényjavaslatot talán még tökéletesebbé tudják tenni. (Taps a kormánypárti padsorokban"
Az MSZP és az SZDSZ is figyelemre méltónak tartja Stumpf István miniszter legutóbbi nyilatkozatát, mely szerint a „betartás” demokráciájáról az együttműködés demokráciájára kell áttérni – hangzott el a két ellenzéki párt hét végi, külön-külön tartott sajtótájékoztatóján.