Keresés

Részletes keresés

HJM Creative Commons License 1999.12.27 0 0 28
Igen.
(Ezek szerint felületesen olvastad a TVNET tájékoztattóját! ;-))) )
Előzmény: aggályos (27)
aggályos Creative Commons License 1999.12.26 0 0 27
állandó IP ?
Előzmény: HJM (24)
virge3d Creative Commons License 1999.12.26 0 0 26
Látsd tasztal, upc-s topik... nem minden fenékig a tejnek az föle ám. :) (pl. 1GB limit stb.)
Előzmény: picur (21)
virge3d Creative Commons License 1999.12.26 0 0 25
Takarítnéni úgyis mexokta hogy a szerverek be vannak kapcsolva, nem?
Előzmény: jeges (18)
HJM Creative Commons License 1999.12.26 0 0 24
OFF ON
is-is ;-)

IP cím a hálózati kártya HW címéhez van rendelve...
Elvileg proxyn keresztül "n" gép is fel tud menni, de hát ha nagyon nőne a forgalom akkor a megfelelő "guruk" erre is rá tudnak jönni
;-))
OFF OFF

Előzmény: aggályos (23)
aggályos Creative Commons License 1999.12.26 0 0 23
málna folyamatban
az a xft/gép dolog úttörő becsszóra megy vagy ellenőrízhető ?
(nálam egyidejüleg egy lenne, amelyik épp szabad a háromból)
Előzmény: HJM (22)
HJM Creative Commons License 1999.12.26 0 0 22
Kedves aggályos!
Wágner fősörrkorrcsmárros úr linkje tökkéletess válasszz a kérdésedre ottan van a hol is, és a mennyi is.
Ismételni felesleges.
;-))
Iggyunkk inkább......
egy nagymállnátt!
;-))))
Előzmény: aggályos (19)
picur Creative Commons License 1999.12.26 0 0 21
Nyugi, szerintem nehany honapon belul az egesz orszagban mukodokepes lesz a kabelteves internet. UPC nagyon nyomul hala istennek :) rengeteg pizuk van, mindenkit felvasarolnak.
Előzmény: aggályos (19)
Wágner úr Creative Commons License 1999.12.25 0 0 20
Addig is, amig előkerül ez a HJM sztrovacsek, tanulmányozd eztet itten ni! Egészség!
Előzmény: aggályos (19)
aggályos Creative Commons License 1999.12.25 0 0 19
nekem kábeles internet előfizetésem van itthon, ami ráadásul még jobb is mint munkahelyi beeee....... ;-) )

Mennyér ?
És ha nem titok, kinél ?
Az első érdekel igazán.

Előzmény: HJM (17)
jeges Creative Commons License 1999.12.25 0 0 18
off
Kezdem érteni. Otthonról fehívni munkahely, az callback, aztán már minden OK.
Csak akkor munkahelyen bekepcsolva kell hagyni az gépet? Takarítnéni kapja frászt.
Előzmény: HJM (17)
HJM Creative Commons License 1999.12.25 0 0 17
OFF ON
Hmm....
Megpróbálom röviden és érthetően összefoglalni.

Ha valakinek a munkahelyén van internet hozzáférése (állandó, korlátlan stb. a lényeg az, hogy ne úgy legyen, hogy MODEM-el kelljen kapcsolódni, bár az is megoldható, csak kicsit körülményesebb) akkor a következőek kellenek.

Kell egy gép ami persze lehet az is amelyiket odabent a munkahelyén használ+ 1 db MODEM+egy külön városi telefonvonal+megfelelő szoftver.
Ha pl. a gépen WindowsNT az operációs rendszer akkor az helyből tudja a RAS szolgáltatással.

Na ha ez megvan akkor a szoftvert(RAS) be lehet úgy állítani, hogy ha a tulajdonos otthonról felhívja azt a számot amelyikre a MODEM van kapcsolva akkor a szoftver(RAS) az usernév és jelszó megadása után képes a hívót visszahívni és az otthoni és a munkahelyi gépét úgy összekapcsolni, hogy a user fel tudjon kapcsolódni az internetre.
Az internetre való kapcsolódás tehát a munkahelyi gépen keresztül történik meg és mivel a benti gép a MODEM segítségével volt hívó így a telefonszámlát a munkahely fizeti.

Az otthoni gépen futhat Win9x/WinNT operációs rendszer, mindegyik "helyből" tudja ezt a kapcsolatfelépítést különösebb "varázslás" nélkül.

Persze ha a munkahelyi gép is csak úgy éri el a netet, hogy MODEM és telefonvonal, akkor ehhez a funkcióhoz külön kell MODEM-et telepíteni és külön vonal is kell.
(azért mert az egyiken a gép felhívja az internet szolgáltatót a másikon pedig a "ravasz" usert ;-)) )

S még mielőtt speaker tasztaltárs (vagy bárki is)ennek a módszernek az alkalmazásával vádolna, sürgősen tájékoztatom, hogy nekem kábeles internet előfizetésem van itthon, ami ráadásul még jobb is mint munkahelyi beeee....... ;-) )

speaker Creative Commons License 1999.12.25 0 0 16
Mi a fenét fizet a cég, ha kábel tv a szolgáltatója, és hogy lehet átverni?
Előzmény: Medieval (14)
jeges Creative Commons License 1999.12.25 0 0 15
Ez jó dolog, de akkor miért szabta picur a korlátlan net hozzáférést ? Így semmi értelme, ha úgyis netezhet.
Előzmény: Medieval (14)
Medieval Creative Commons License 1999.12.25 0 0 14
Szerény ismereteim szerint egy olyan szerver, amin olyan szoftver fut, mely képes a cég számláján felhívni Téged otthon és az így keletkezett telefonkapcsolaton behozni Neked az internetet: így Te semmit sem fizetsz, mindent a cég áll.
Előzmény: jeges (13)
jeges Creative Commons License 1999.12.25 0 0 13
Mi az a callback izé ?
Előzmény: picur (11)
Medieval Creative Commons License 1999.12.24 0 0 12
Azt hiszem, én is az elhülyülőkkel tartok. Már egy t. asztaltársat sötétnek neveztem, holott ez nem jellemző rám. Próbálok egy kis szünetet tartani, hátha az segít.
picur Creative Commons License 1999.12.24 0 0 11
Csak szolj. Ha a melohelyeden van korlatlan net es telefon, egy 386-osbol csinalok neked callback szervert ;)
Előzmény: speaker (8)
picur Creative Commons License 1999.12.24 0 0 10
Vilagert sem karhoztatnalak, de szep ez az onkritika. Ennek ellenere nyitod sorra a topikokat (pl gyorsan egymas utan ket harom azonos temaval foglalkozo).

Sajnos nem hiszem, hogy megvaltozol, de azert drukkolok neked.

ps. szerinted mi tortent? Volt szavazastechnikai malor, vagy sem?

Előzmény: alfalfa58 (9)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.12.23 0 0 9
Az a benyomásom, a Fórum az utóbbi néhány hétben a gyorsuló elhülyülés egyre eroteljesebb tüneteit manifesztálta. Ez nem eloször történik meg, feltehetoen nem kis szerepet tölt be a jelenségben a rövid naphossz által eloidézett depresszió.

Ráadásul, attól tartok, nekem is van/volt az elhülyülési folyamatban tevékeny részem. Amennyiben ez igaz, szeretnék ezen változtatni, szánva-bánva bunömet.

speaker Creative Commons License 1999.01.23 0 0 8
De mennyire, csak ne lenne olyan qrva drága ez a MATÁV.
kibic Creative Commons License 1999.01.23 0 0 7
Mi van speaker, te ezt tényleg pénzért csinálod?
speaker Creative Commons License 1999.01.23 0 0 6

Ne keseregjetek itt fiúk! Melóra fel, mert elúszik a suska.
skicc Creative Commons License 1999.01.23 0 0 5
Ami szar, az úgyis meghal magától. Aki meg az ilyesmitől boldog, élvezze csak.
vomit Creative Commons License 1999.01.23 0 0 4
asszem a gagyi kerekedett itt is felül
foti Creative Commons License 1999.01.23 0 0 3
Kedves alfalfa58 !

Mondod, legyen max 40 /hó vagy 5/hét vagy 1/nap. És akkor mi van ? A nicket tudod azonosítani, a személyt nem.
Mi az akadálya, hogy gügyeX (X tart 1-végtelenig) néven ne léphessen be és folytathassa azt, amiben gátolni akartad. Akkor majd legfeljebb 10-20 NICKNÉV = barom összefüggést kell megjegyezned a mostani 1-5 helyett.

Szóval nem jutnál előrébb.

alfalfa58 Creative Commons License 1999.01.23 0 0 2
Kedves Foti!

A korcsma virtuális, a sercintés, sajnos, kevésbé.

Gondolod, hogy … (ide helyettesítsd be tetszés szerinti topicnyitó gyárosunkat - akiket egyébként nagyon szeretünk!), ne volna értelmesen korlátozható?

foti Creative Commons License 1999.01.23 0 0 1
Kedves alfa2hiján60 !

Minek előlről kezdeni az ötletgyártást ?
Svejk akkor tudta meg, miért van kiírva a kricsmikba, tilos a földre köpni, mikor találkozott egy olyannal aki így tett.

Próbáld meg ne szabályozni az ügyet, mert csak te veszthetsz. Az origo beszélgetős igéri, a csúnya beszédet szűri. Hosszú percekig teszteltem. Persze én nyertem. :-)))

alfalfa58 Creative Commons License 1999.01.23 0 0 0
Kérek szépen gyógymód-ötleteket!

Megfelelne-é például kezdetnek, ha egy nick-kel havonta nem lehetne 40-nél több topicot nyitni?

Heeeeeeeelp!

alfalfa58 Creative Commons License 1999.01.23 0 0 topiknyitó
Vele én is?! (Őszinte sajnálatomra...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!