Keresés

Részletes keresés

123flaci Creative Commons License 2003.01.04 0 0 63
Kb azon a szinten meg is ragadt a politikában 3ik osztály megyei szint. Ennyi a történet nem kell dramatizálni.
Balhorog
peacemaker Creative Commons License 2003.01.04 0 0 62
Focisták közt a legjobb államférfi.
Államférfiak között a legjobb focista.
Utas2 Creative Commons License 1999.01.20 0 0 61
Tudjátok, a foci csapatjáték.

Sajna már emiatt sem jó. Focistának sem.

robbyka Creative Commons License 1999.01.19 0 0 60
I.T. O.V. miniszterelnök úr sajnos államférfi. Ezen nincs mit vitatkozni, legfeljebb azon, hogy ott -e a helye, vagy a focipályán, vagy esetleg máshol. (a 3.)
Csórikám focista akart lenni, de ahhoz túl gyenge volt, s bár m.e.-nek is az, ez már bejött neki.
Sajnos a protokollhoz nem nagyon ért (l. pápalátogatás), öltözködni nem tud (l. bármikor), a demagóg ígérgetéshez azonban már nagyon ért (Torgyán-hatás).
Ja, és elegem van az agyonpolgárkodásból.
Remélem, azért a fidesz-mpp egyik választási szövege azért bejön: új évezred - új kormány!
Skorpió Creative Commons License 1999.01.19 0 0 59
O.V. sem lepheti at sajat arnyekat.
Megha oly rövid is.

Komolyra forditva a szot, most nem valoszinu. Talan husz ev mulva.

n . Creative Commons License 1999.01.19 0 0 58
Még futballistának is gyenge, ne várjátok hogy jó államférfi lesz. (Legfeljebb államkisfiú..vagy még az se..)
SzaSzE Creative Commons License 1999.01.19 0 0 57
Sajnos világ életében futballista marad. Mint ahogy Meciar is csak a boxoló kaliberig jutott... :-(
holló Creative Commons License 1999.01.18 0 0 56
Államférfinak fiatal, labdarúgónak öreg!
Viszontha párhuzamot keresek, akkor "gyenge-közepes" az eddigi produkció. Ennél csak jobb jöhet, de ezzel a gondolattal már Dr.Antall, Csurka, Kónya, Sepsey urak megcsaltak...
GLászló Creative Commons License 1999.01.18 0 0 55
Még így "mellémenve is" igen időszerű volt. :-)
Rendben, elfogadom. Tényleg. :-))
AzFix Creative Commons License 1999.01.18 0 0 54
Bocs GLászló, mellément. Naív neve kicsit megzavart.
azfix
AzFix Creative Commons License 1999.01.18 0 0 53
Kedves GLászló!
Mivel nem szokásom, ezért nem hiszem, hogy ezúttal téged kommunistának címkéztelek volna, lemaradt üzenetemben. Amennyiben ezt tettem, az csak zavart elmeállapot lehetett nálam, és bocsánatot kérek Tőled.
azfix
HJM Creative Commons License 1999.01.18 0 0 52
jobb-bekk
;-)
GLászló Creative Commons License 1999.01.18 0 0 51
Mivel elszállás volt, összefoglalom én is.
azfix: igen, jól érted.
naiv: mivel címkézéssel - engem kommunistának :-O neveztél - indítottad a nekem szóló, azóta eltünt üzenetedet, jeleztem, hogy nem kívánok rá válaszolni.
naiv Creative Commons License 1999.01.15 0 0 50
Már megint letörölték a hozzászólásomat,
ez így kissé fárasztó !
Megvárom mig a szerver használható lesz, de nem ússzátok meg.
Addig is rövid ismétlés emlékeztetőnek:

A cím akár a népszabónak vagy a magakacsazinnak is becsületére válna...

AzFix Creative Commons License 1999.01.15 0 0 49
Legutolsó hozzászólásomat úgy foglalhatnám össze: békepipa.
Csak a kisördög furdall még mindíg, vajon jól értem-e: GLászló, most akkor szerinted nem volt túlméretezett a sajtreakció, illetve a pártreakció? Már persze az "ügy" súlyához mérten.
azfix
Turák Zoli Creative Commons License 1999.01.14 0 0 48
Hiába, a kegyet ki kell érdemelni.
GLászló Creative Commons License 1999.01.14 0 0 47
Nem, azfix, nem ezzel indult. Ez nem személyeskedő, kijelentés, csak magadra vetted. Én ugyanolyan általánosságban gondoltam, mint ahogy Te gondoltál általánosságban a Népszabadság embereinek súlyos frusztráltságára. Ez válasz volt a Te kijelentésedre.
Még mindig nem én kezdtem a személyeskedést, amiben igen messzire mentél.
Nemigen folytatnám, elmondtam mindent. Amit írtál, úgy, ahogy írtad, egyszerűen nem igaz.
Ha nem írod, nincs vita sem.
Még egyszer emlékeztetlek: „A Népszabadság mai belpol híroldalán többször fordul elő a kormány visszavonult megfogalmazás. Olyan hevesen, hogy az csak súlyosan frusztrált emberektől származhat.”
Az első állítás nem igaz, a második ebből van levezetve.

Off topic
Semmi sem haszontalan, ha ideírjuk. Ha én megállapítom, hogy Te hasonlítasz valakire, az mérföldekre van azoktól a jelzőktől, amiket velem kapcsolatban használtál, messzire elvetve a sulykot. Ezt most folytatod, én viszont inkább nem tenném.
És még egy. nemigen értem ezt a kéznyújtás-dolgot. Ha én nyújtom a kezem valakinek, akkor a jobbot nyújtom. Nincs kizárva, hogy feléd is nyújtom majd egyszer. De azt gondolom, hogy az általad használt hangnem és minősítés egyelőre ezt még nem indokolja.
On topic

AzFix Creative Commons License 1999.01.14 0 0 46
Kedves GLászló!
Az egész ezzel a mondatoddal indult:
"Hogy ki frusztrált, azt viszont már kezdem belátni. Ami annál is inkább érthetetlen, mert a frusztráltság jó esetben csak az ellenzéki gondolkodásnak szokott sajátja lenni. Ilyen hevesen."
Továbbra is műsoron van a téma, ezúttal a reggeli TV-s interjúkban. Szeretném megkérdezni Tőled, milyen más hasonló publicitású eseményt tudnál felsorolni a közelmúltból? Pártreakciók és a többi...
A frusztráltság ismérve a túlreagálás, ami ellenzéki szokás, és most is így van, lévén, ebben az esetben az ellenzék reagált túl.
Orbán és a sajtszóvivő reakciójára leginkább a visszafogottság jellemző (kis orrfelhúzással).
Talán abban tévedek, hogy a sajtó egy része és az ellenzék között túlságosan hajlamos vagyok egyenlősségjelet tenni. De azért volt ott pártnyilatkozat is, és hát ugye a gondolkodásmód, beállítódottság,...
Én sem mondtam mást, mint Te. Az ellenzék, és vele a sajtó egy darabja frusztrált, _jelen_ esetben.
Hasonló publicitású "eseményt" pedig fogsz találni. Csak ha a probléma nagyságrendét nézed meg, válik nevetségessé a "győzelmi jelentés a (lek)vár fokán".
OFF topic
Én például túlreagállak téged, most például túlreagálhatnám azt az egyedül rád jellemző szokást, hogy ismételten egyéb topic nevek (stílusok) hordását tulajdonítod valakinek, jelen esetben nekem. Kérlek ne tedd többet, mert tévedsz, és mert egyáltalán nem érdekel, tehát teljesen haszontalan, ha ismét ideírod. De ha már itt tartunk az is tipikus "MSZP stílusjegy", ahogy kedvesen közeledő, vagy udvariasan semleges, gyakran ön(fel)értékelő mondatok után egy gondos provokációt helyezel el. Ezt hívom "bal kéz nyújtásának". Nos én elfogadom a bal kezed, ha már a jobbat a hátad mögé dugod.
ON topic
azfix
GLászló Creative Commons License 1999.01.14 0 0 45
Nem hiszem, hogy védelemre szorulnék, nem is szeretném ezt tenni. Azfixnek igaza van, meglehetősen gorombán kioktattam már egy másik topicban is. De sértő és személyeskedő szándékom szerint sohasem vagyok elsőként. A másik topicban részemről befejezett vita sem úgy kezdődött, hogy bántottam volna. Nem tehetek róla, hogy azfix indulatainak gyakori felszabadítása közben feltűnő hasonlóságot mutat elődjeivel tlacival, madárral és 38-cal. De az már egy másik szint.
Most sem én kezdtem személyeskedni, hiszen a tőlem idézett részlet válasz a dolog személyes síkra terelésére:
"Mond, Te most szándékosan dezinformálsz, vagy tényleg nem olvasod a Népszabit?"
Nem szokásom szándékosan dezinformálni. De ezúttal még csak nem is tévedtem.
Azt hiszem elég részletesen és türelmesen elmagyaráztam, hogy miért nem igaz az a néhány sor, amit leírt, ezek után némi személyeskedő válasz a személyeskedésre talán megengedhető. És persze szerintem az is megengedhető, amit dühében azfix ezután összehord.
Legfeljebb választ nem érdemel, egy mosolyon kívül. :-)
AzFix Creative Commons License 1999.01.14 0 0 44
Kedves The Dark One!
Nyitottam rá egy topic-ot, és vagy ötvenszer meghívtam oda GLászlót (SajToPic) lapminőség témában. Egy hozzászólása van ott, olvasd el,,érdemes, nagyon tartalmas anyag. A véleményem ugyanott található.
Egyébként pedig GLászló egész egyszerűen nevetséges, amikor köldökét nézegetve Orbán politikusi képességeit értékeli, majd álságosan kijelenti, ő lát reményt a jövőre nézve, majd lemindenhezszakértősködöz engem.
És topic-ot nyit a Népszabi kedvenc futballista hasonlata alapján, ami egyszerű és közönséges karikatúrizálása Orbán imídzs teremtésének. Tartalmi vitatkozásra pedig képtelen.
Nem én kezdtem el személyeskedni, itt van, amit GLászló írt:

„Ha pedig a publicisztikáról szeretnél vitatkozni, akkor írd azt, hogy Krajczár Gyula cikkére és nem a tudósításokra gondolsz.
Nem szóltam, mert igen elegem volt a nagyarcú és támadó hozzászólásaidból a másik rovatban a Napi Magyarország és a Népszabadság összehsonlítása ügyében. Ezekből jól láthatóan kiderült, hogy meglehetősen kevés segédfogalmad sincs a sajtó műfajairól, (publicisztika, tudósítás, hír, információ, stb.) ám annál nagyobb garral mondasz véleményt az újságírásról, lapszerkesztésről, napilapokról.
Persze ez így szokik vanni.
Te nyilván a Fradit is sokkal jobban össze tudnád állítani Vlaknál, néhány taktikai utasítás meg sem kottyanna Neked. Hogy minek ide ilyen drága külföldi tréner, nem? :-)))
Focihoz és sajtóhoz mindenki ért.
Ez van, ez egy ilyen ország.
Hálistennek nagy vizet nem zavar a hozzáértésed, engem például már rég fel sem ingerel. :-)))"

Ezt a kedves fordulatot mindíg megkapom Glászlótól. Szeretném ha erről ideírnád a véleményedet.
azfix

The Dark One Creative Commons License 1999.01.14 0 0 43
Azfix nem szallok be a sardobalasra, de tipikus a viselkedesed. Glaszlo, teny es valo, kisse agressziv hangnemben (megvan ra az oka) reszletesen es objektivan leirta a kulonfajta reakciokat az allitolagos szoclibszenny nepszabi cikkeivel kapcsolatban. Te erre nem reagaltal. Persze, mert egyre nehezebben vedheto a poziciod. De ahelyett hogy elgondolkoznal a dolgon...
suliman Creative Commons License 1999.01.13 0 0 42
Itt a Turák Zoli meg a Lajos bácsi szép társaság. Érdekes, hogy mindkettő Lajos. Az egyik a tizennegyedik a másik egy híján húsz.
Lajos bácsi Creative Commons License 1999.01.13 0 0 41
Ejnyebejnye kedves FGLászló!
Már megint három tükör kell a reggeli borotválkozáshoz?

Pusszant régi ismerősöd:
Lajos bácsi

GLászló Creative Commons License 1999.01.13 0 0 40
Azfix!
Kár, hogy ilyen rosszul érzed magad a bőrödben, de megvallom őszintén, nem csodálom.
És meg is bocsátom. Persze, miért ne? :-)
petya Creative Commons License 1999.01.13 0 0 39
OFF

Kedves Szabados Krisztián!

Megkaptam a magyarázatot. Így már világos, hogy mire gondoltál. Ettől függetlenül nem mindenben értek Veled egyet. De ennek kifejtése egy kicsit hosszadalmas lenne. Talán majd máskor.

ON

Továbbra is azt mondom: várjuk ki a végét, még ha nehezünkre esik, akkor is.

Üdv,

Petya

AzFix Creative Commons License 1999.01.13 0 0 38
Akartam írni választ Neked, kedves GLászló, de minek. Egy állítólagos (már megbocsáss, de én nem ismerlek csak nick szerint) újságírótól, aki mindenbe beleszól és mindenhez szakért elég undorító ezt olvasni: „Focihoz, sajtóhoz, politikai és nagyvállalati döntésekhez mindenki ért". Tudod nekem legalább szakmám van, amihez valamennyire értek, jobban, mint egy arról írogató bértollnok, mint azt volt alkalmam személyesen tapasztalni. De azért olyan nagyképű, mint Te, nem vagyok.
Jó tudni, hogy ilyen fényes fejű férfiak vezetnek minket és formálják véleményünket (már csillog a láthatár: GLaci reménykedik, oszlik hát a köd).
Amúgy várlak a SajtToPic-ban, ott elmagyarázhatod, mi a sajtó, szegény tudatlannak.
azfix

AzFix Creative Commons License 1999.01.13 0 0 37
Akartam írni választ Neked, kedves GLászló, de minek. Egy állítólagos (már megbocsáss, de én nem ismerlek csak nick szerint) újságírótól, aki mindenbe beleszól és mindenhez szakért elég undorító ezt olvasni: „Focihoz, sajtóhoz, politikai és nagyvállalati döntésekhez mindenki ért". Tudod nekem legalább szakmám van, amihez valamennyire értek, jobban, mint egy arról írogató bértollnok. De azért olyan nagyképű, mint Te, nem vagyok.
Jó tudni, hogy ilyen fényes fejű férfiak vezetnek minket és formálják véleményünket.
Amúgy várlak a SajtToPic-ban, ott elmagyarázhatod, mi a sajtó, szegény tudatlannak.
azfix

dekóder Creative Commons License 1999.01.13 0 0 36
Kedves Krisztián! Elfelejtetted volna, hogy az SZDSZ négy évig tagja volt egy koalíciónak? Vagy ha nem felejtetted el, akkor úgy gondolod, hogy az elmúlt években nem volt osztogatás-fosztogatás? És ha így gondolod, vajon miért húzol határt az MSZP és az SZDSZ közé?

Vagy csupán az történik, hogy megcserélődtek a szerepek és az osztogatás után most siránkoztok?
Akkor viszont minek ez a porhintés?

GLászló Creative Commons License 1999.01.13 0 0 35
Halovány reményeimet picit erősíti az a tény, hogy a most kiadott MTI-hír szerint a hatpárti tárgyalásokon megegyezés született arról, hogy a választójogi törvény módosításához (kisebb parlament) a pártok felállítanak egy paritásos alapon működő bizottságot és jogi szakértőkkel megkezdődik a törvénymódosítás előkészítése. Megállapodtak abban is, jogy január 27-én folytatják a hatpárti egyeztetést más fontos témákban. A fideszes Répássy Róbert úgy kommentálta a megállapodást, hogy "reménykedni lehet abban, hogy változás következik be az elmérgesedett parlamenti viszonyokban". Szóval talán tényleg valaminek a kezdete volt a múzeum ügye, és - ha nem is azonnal, de lassan valamit javul a helyzet.
pandora Creative Commons License 1999.01.13 0 0 34
Nem marad futballista, mert nem az.
Futballisták pl. Suker, Figo, Raúl, Owen, Mijatovics, McManaman, Poborsky.
Na jó, meg Fehér Miklós, Illés, Telek, Váczi Zoltán, Király stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!