szpiker !
Először fordult velem elő, hogy két helyre írtam ugyanazt. Te persze helyből kontráztál. Mondhatnám, hogy igazad van, ha te nem te lennél. Magadba szállhatnál egy kicsit, és elgondolkozhatnál, hogy a bagoly mondja verébnek cimű szólásból te melyik állat vagy.))))))))
szalai
Speaker!
Ez számomra szenzáció! Te pontosan úgy érvelsz adórendőrség ügyben, mint az ellenzék. Ők is azt javasolták, hogy valamelyik, már meglévő fegyveres testület keretében egy külüön egység létrehozatalával kellene megoldani a kérdést.
Örömmel látom mennyire fejlődsz. Nem véletlenül biztattalak itt sokszor az önálló itéletalkotásra.
Ps.
Ugyanakkor szomoruan látom, hogy régi szokásodról, a szolgai bemásolásokról még nem tudtál leszokni.
Én egyszerűbben megoldanám a miniszterelnök helyett a kérdést. Az adórendőrséget a Vám és Pénzügyőrségen belül hoznám létre, akkor még gépágyú is lehetne náluk, és még a Parlamentnek sem kéne jóváhagynia.
en meg azt szeretetem, aki ilyen cimmel es ilyen nevvel elfogulatlanul felvet egy temat.
Ejjen a polgari magyarorszag !
Elsejetol megszunik a bunozes,
Szerinted miert szavaytak volna meg a 2/3 -os torvenyt az ellenzek kepviseloi ?
Azert, hogy legyen nekunk simicska rendorsegunk ?
Nem a jogosultsagok megadasarol van szo, hanem arrol, hogy semmilyen korlatot nem allitottak volna az uj fegyveres testulet ele, semmi nem felugyelte volna, azt csinaltak volna, amit akartak,
neadjisten, az ellen jartak volna el, akit orbi mond, es csak az ellen
A Die Presse írt mást is. Még valami, Ausztria nem tagja a NATO-nak, nem is kiván az lenni, mert nekik nincs erre közel 70 milliárd schillingjük. Németorszégban is a parlament dönt a NATO bevetésrôl és a katonák NATO -beli mozgatásáról. Az amerikai nagykövet meg senkit sem fenyegetett meg.
demus
Most olvasom a szomszédban, hogy kinek is kéne engedni.
A Die Presse a magyarországi NATO-vitáról
A magyarországi baloldali ellenzék belpolitikai okokból megakadályozott egy szükséges alkotmánymódosítást írta csütörtöki számában a Die Presse címu osztrák konzervatív lap az alkotmánymódosításról Magyarországon folyó vita kapcsán.
A cikkíró véleménye szerint a magyar ellenzék hiányos demokráciaértelmezése még gondot jelenthet az ország NATO-csatlakozása számára. Az ellenzéki képviselôk a szocialisták és a baloldali liberálisok nem tartották be eredetileg írásban adott beleegyezésüket ahhoz, hogy a szükséges alkotmánymódosítást megszavazzák. A Die Presse szerint sürgôs esetekben is hosszadalmas bürokratikus eljárás után léphetnének majd csapatok más NATO-tagállamokból Magyarország területére, s csak nehézségek árán mehetnének magyar csapatok külföldi NATO-bevetésekre.
A cikkíró, utalva a parlamenti vizsgálóbizottságok körüli vitára, úgy véli: az ellenzék egy olyan belpolitikai vitás esettel kötötte össze az alkotmánymódosítást, aminek semmi köze nincs a NATO-kérdéshez. Az osztrák lap megítélése szerint a szocialisták idôközben maguk is észrevették, hogy eljárásukkal jelentôsen túllôttek a célon. Az amerikai nagykövet nyíltan megfenyegette Magyarországot, hogy az ügynek következményei lesznek.
Megfigyelôk nem teljesen zárják ki azt a lehetôséget, hogy az ügy mögött Kovács László MSZP-elnök és elôdje, Horn Gyula közötti huzakodás áll. A volt kormányfô és volt pártelnök a múlt héten meglepetésszeruen megválasztatta magát a szocialista frakció helyettes vezetôjévé olvasható az osztrák lapban.
Te szpíker!
Te is tudod, én is tudom, hogy arról van szó, hogy a FIDESZ levegőnek nézi az ellenzéket, az pedig azt szeretné bizonyítani, hogy nem az.
Egyébként megfordíthatjuk a dolgot, értelmezzük úgy, hogy a FIDESZ ilyen pitiáner ügy miatt, mint a bizottsági elnököki jelölések el nem fogadása kockáztatja az ország NATO csatlakozását, rossz fényt vet az országra, késlelteti az ország EU csatlakozását, tehát ilyen szemszögből nézve visszaszáll az összes vád a kormányra. Természetesen tudom, hogy te úgy gondolod, hogy az ellenzéknek kötelessége engedni, de én erre azt mondom, hogy engedjen a kormány hiszen ő tartott be az ellenzéknek.
szalai
Szolgálati közlemény: Trebits a valódi megkért magánlevélben, hogy írjam be ide, hogy ő nem azonos velem, illetv én nem vagyok ő, vagy hogy is van ez.
Azért lényeges a dolog, mert az SzDSz vitafórumán (ahol én még az életben nem jártam) ezt a nicket szokta használni, de itt már ez foglalt volt (én foglaltam... :) ezért gentlemanus módjára lemondott a Trebits nickről a tévedések megelőzése végett.
Na, kellőképp belebonyolódtam. Az a lényeg: kizárólag Trebitsch (vassgab@mail.datanet.hu) az igazi... :)
Szájer az alkotmánymódosításról
Változatlan előterjesztés
Bízunk abban, hogy a NATO-csatlakozáshoz szükséges alkotmánymódosítás keddi végszavazásáig az MSZP, illetve az SZDSZ meggondolja magát, és végül megszavazza ezt a fontos javaslatot mondta Szájer József, a Fidesz frakcióelnökségének tegnapi ülését követően.
A képviselőcsoport vezetője azt is bejelentette: amennyiben az MSZP és az SZDSZ mégsem gondolja meg magát, a Fidesz-frakció azt szertené, ha a kormány ötpárti egyeztetés után újra a T. Ház elé terjesztené az alkotmány módosítására vonatkozó, az elutasítottal egyező tartalmú javaslatát.
A Fidesz-frakció megdöbbentőnek tartja, hogy az MSZP és az SZDSZ, amely korábban támogatta a NATO-csatlakozás ügyét, most ebben a sorsdöntő kérdésben nemmel szavaz szögezte le Szájer József. Emlékeztetett arra, hogy a tartózkodás és a teremből való kisunynyogás ebben az esetben nem szavazatnak minősül, hiszen 258 igen szavazatra lett volna szükség.
A fideszes politikus megállapítása szerint ezzel a szavazással az MSZP és az SZDSZ egy platformra helyezkedett a NATO-csatlakozást ellenző MIÉP-pel és a Munkáspárttal. Szájer József utalt arra is, hogy a korábban kormányon lévő két párt most jelentősen rombolta az ország tekintélyét. Szerinte erre utal Peter Tufo amerikai nagykövet legutóbbi nyilatkozata is.
SELF te nem spíker vagy?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Hoppá! Bocs, az nem oda mutat.
Sehol sem találom. Sem az Ogy-n, sem a MEH-en, az IM-et meg egyáltalán nem lelem.
Miért nem rakták ezek fel az Internetre? Ennyire szégyellik?
Valami mail-delivery-balhe all,
fatalis error meg miegymas. Analfabeta
vagyok a rendszerhez. 29-ike ugyben valami
iranyelv kellene, kulonben pedig termesze-
tesen koszonom sot nagyon.
köszi! Megyek olvasni. Amúgy: ugyanez a link még belefért volna abba a húsz megába, szerintem... :)
Utána SELF copyja jön, amit szintén köszi. Bár először az jutott eszembe, hogy hol van már a tavalyi Horn, de aztán rájöttem, hogy mégiscsak tanulságos összehasonlítás lehet ez.
Tisztelt Vitatkozók !
Bocsánat a hosszú idézetért , talán nem is igy kellett volna , de itt van amit az előző kormány szerett volna csinálni.
"
1027/1998. (III. 13.) Korm. határozat
a közbiztonság javítása, a bűnözés visszaszorítása és az ország belső rendjének erősítése érdekében teendő intézkedésekről
A Kormány elismeri a rendvédelmi szervek állományának a közbiztonság fenntartása érdekében végzett munkáját, ugyanakkor megállapítja, hogy a rendvédelmi szerveken belül meglévő vezetési, strukturális, hatékonysági, morális és finanszírozási problémák kedvezőtlenül befolyásolják az állomány munkáját, és a közvéleményben erről kialakult képet. A Kormány a közbiztonság javítása, az állampolgárok biztonságérzetének helyreállítása, a belső rend erősítése céljából, a rendvédelmi szervek munkájának hatékonyabbá tétele érdekében a következő határozatot hozza:
Átfogó, koncepcionális kérdések
1. Javaslatot kell kidolgozni az adatvédelmi követelmények, illetve a nemzetbiztonság, a közbiztonság és a bűnmegelőzés igényeinek összehangolására. Az érintett törvények, szükség esetén az Alkotmány módosításával, valamint a nemzetközi jogharmonizációs követelmények figyelembevételével meg kell teremteni a jogszabályi feltételeit annak, hogy az igazságszolgáltatási és a rendvédelmi szervek a bűnözés elleni hatékony fellépés érdekében hozzáférhessenek a társadalomra veszélyes cselekmények eredményes megelőzéséhez, felderítéséhez és a bűnelkövetők felelősségre vonásához szükséges információkhoz.
Felelős: igazságügyminiszter
Határidő: 1998. június 30.
2. El kell készíteni a Magyar Köztársaság középtávú rendvédelmi és kriminálpolitikai koncepcióját. A koncepció azon tevékenységi irányok és szakmapolitikai súlypontok meghatározását tartalmazza, amelyek középtávon szükségesek ahhoz, hogy Magyarország Európa biztonságos országai közé tartozzék, az igazságszolgáltatás és a bűnüldözés szervei eredményesebben léphessenek fel a bűnözés terjedésével szemben, megfelelő társadalmi elismerése legyen a rendvédelmi hivatás vállalásának, továbbá megteremthetők legyenek a rendvédelmi szervek, valamint a közbiztonság érdekében tevékenykedő helyi önkormányzatok és civil szervezetek eredményes együttműködésének feltételei. A Kormány felkéri a legfőbb ügyészt, hogy vegyen részt a dokumentum kidolgozásában.
Felelős: belügyminiszter
igazságügyminiszter
pénzügyminiszter
polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat
irányító tárca nélküli miniszter
Határidő: 1998. október 31.
3. A középtávú rendvédelmi és kriminálpolitikai koncepcióra figyelemmel a rendvédelmi szervek dolgozzák ki saját szakterületük és a más feladatkörű rendvédelmi szervekkel történő együttműködés stratégiáját. A stratégia határozza meg azokat az intézkedéseket és feltételeket, amelyek révén fokozatosan elérhetővé válik a közbiztonság hatékony fenntartása, és a közbiztonságért felelős szervek közötti rendszeres szakmai együttműködés.
Felelős: belügyminiszter
igazságügyminiszter
pénzügyminiszter
polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat
irányító tárca nélküli miniszter
Határidő: 1998. december 31.
4. a) Át kell világítani a rendvédelmi szervek feladatkörét és működését. A profiltisztítás keretében meg kell vizsgálni, hogy a rendvédelmi szervek hatáskörébe tartozó közigazgatási feladatok közül melyek utalhatók át más államigazgatási szerv hatáskörébe, vagy melyek láthatók el a rendvédelmi szerv keretében köztisztviselői feladatkörben, továbbá mely munkaterületek láthatók el közalkalmazottakkal, illetve fegyveres biztonsági őrökkel.
b) A vizsgálat térjen ki a szervezeten belüli ésszerűsítési lehetőségek feltárására, így különösen az állománnyal való gazdálkodás tervszerűbbé tételére, a szervezeti, működési és gazdálkodási rend racionalizálására, valamint a személyhez kötött juttatások és szolgáltatások körének csökkentésére.
c) A rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok tevékenysége közötti átfedések és párhuzamosságok csökkentése, valamint a közös célt szolgáló feladat-végrehajtás hatékonyságának javítása érdekében át kell tekinteni a nemzetbiztonsági szolgálatok működését és struktúráját.
Felelős: belügyminiszter
pénzügyminiszter
igazságügyminiszter
honvédelmi miniszter
polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat
irányító tárca nélküli miniszter
Határidő: 1998. szeptember 30.
5. a) A Kormány az adatszolgáltatás tárgyszerűségének és nemzetközi összehasonlíthatóságának elősegítése érdekében szükségesnek tartja, hogy az egységes rendőrségi bűnügyi statisztika az Országos Statisztikai Adatgyűjtési Program (OSAP) belügyminisztériumi fejezetéből 1999. január 1-jei hatállyal a Központi Statisztikai Hivatal fejezetébe kerüljön át. Ezzel egyidejűleg javaslatot kell kidolgozni az adatszolgáltatás és a statisztikai feldolgozás pontosítására, a szakmai igények szerinti módosítására.
Felelős: Központi Statisztikai Hivatal elnöke
belügyminiszter
Határidő: 1998. június 30.
b) A Kormány felkéri az Országos Igazságszolgáltatási Tanács elnökét, hogy az igazságügyi statisztika 1999. évi korszerűsítése során vegye figyelembe azokat a szakmai igényeket, amelyeket az egységes kriminálstatisztikai rendszer megkövetel.
6. Át kell tekintetni a szakértői intézményrendszer jogi és szervezeti feltételeit annak érdekében, hogy hatékonyabban segítsék az igazságszolgáltatás és a bűnüldözés szerveinek munkáját.
Felelős: igazságügyminiszter
pénzügyminiszter
Határidő: 1998. október 31.
Anyagi, pénzügyi kérdések
7. A Kormányzati Ellenőrzési Iroda (KEI) gyors vizsgálatának tapasztalatait figyelembe véve a pénzügyminiszter és a belügyminiszter közös előterjesztésben - a Nemzetbiztonsági Kabinet és a Gazdasági Kabinet előzetes állásfoglalása alapján - tegyen javaslatot a rendvédelmi szervek 1998. első félévben szükséges költségvetési többlet támogatására.
Felelős: pénzügyminiszter
belügyminiszter
Határidő: 1998. március 18.
8. A Kormányzati Ellenőrzési Iroda által lefolytatott átfogó vizsgálatot követően készüljön javaslat az 1999. évi költségvetési tervezés keretében a finanszírozással, valamint a rendőrség adósságállományának rendezésével összefüggő kérdések kezelésére.
Felelős: belügyminiszter
pénzügyminiszter
Kormányzati Ellenőrzési Iroda elnöke
Határidő: 1998. június 30.
9. A Kormány felkéri a Kincstári Vagyoni Igazgatóságot, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Részvénytársaságot, valamint a Fővárosi Önkormányzat főpolgármesterét, hogy a rendőrség fővárosi lakásgondjainak enyhítéséhez a saját területükön adódó lehetőségeket tekintsék át. A Kormány utasítja a privatizációért felelős tárca nélküli minisztert, vizsgálja meg, hogy a CD Hungary Rt. tulajdonában lévő Budapest XII. kerület, Budakeszi úti három toronyház 62 lakása milyen feltételekkel bocsátható az Országos Rendőr-főkapitányság rendelkezésére. A lakásgondok enyhítésére irányuló komplett csomagtervről előterjesztést kell benyújtani a Kormányhoz.
Felelős: pénzügyminiszter
privatizációért felelős tárca nélküli miniszter
Határidő: az előterjesztés benyújtására: 1998. március 20.
10. Felül kell vizsgálni a Ferihegy Nemzetközi Repülőtér utasbiztonságát szolgáló szervek feladatkörét, finanszírozásuk rendszerét, és javaslatot kell kidolgozni a lekötött rendőri erők esetleges kiváltására, illetőleg a feladat finanszírozásához szükséges források bővítésére.
Felelős: belügyminiszter
közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter
pénzügyminiszter
Határidő: 1998. április 30.
Konkrét, szakmai kérdések
11. a) A Kormány szükségesnek tartja, hogy készüljön javaslat a Nemzetbiztonsági Kabinet részére - a személy-, pénz- és értékszállítással foglalkozó gazdálkodó szervezetek közreműködésével - a fokozottan veszélyeztetett munkakörben foglalkoztatottak technikai és személyi védelmét szolgáló intézkedésekre.
Felelős: belügyminiszter
közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter
ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi miniszter
Határidő: 1998. március 31.
b) A Kormány felhívja az igazságügyminisztert, hogy vizsgálja meg a személy-, pénz- és értékszállítással foglalkozó, fokozott veszélynek kitett személyek hatékonyabb büntetőjogi védelmének lehetőségét, és ennek eredményétől függően készítsen javaslatot a Kormány részére.
Felelős: igazságügyminiszter
Határidő: 1998. május 21.
12. a) Felül kell vizsgálni a külföldiek magyarországi beutazásához és tartózkodásához szükséges anyagi fedezet mértékét, és javaslatot kell készíteni az egynapi tartózkodáshoz szükséges pénzügyi fedezet újraszabályozására.
Felelős: pénzügyminiszter
belügyminiszter
Határidő: 1998. március 26.
b) Meg kell vizsgálni a külföldiek által kiállítandó - alábbi tartalmú - beutazási adatlap bevezetésének szakmai célszerűségét, jogi, technikai és pénzügyi feltételeit:
- a beutazó személyi adatai, a beutazás célja, időtartama, a magyarországi tartózkodási helye, illetve az itt-tartózkodás költségeinek fedezetére vonatkozó adatok;
- a beutazó nyilatkozata, amelyben tudomásul veszi, hogy a valótlan és hamis adatszolgáltatás, valamint a jogszabályok egyéb megsértése azonnali kiutasítást vonhat maga után.
Felelős: belügyminiszter
Határidő: 1998. március 31.
13. a) Javaslatot kell kidolgozni a kijelölt helyen tartózkodó, jogsértést elkövetett külföldiek szálláshely elhagyására vonatkozó szabályok nemzetközi követelményekkel összhangban álló szigorítására;
b) meg kell vizsgálni a repülőtéri tranzitvízum bevezetésének lehetőségét;
c) intézkedni kell a határon történő vízumkiadás kivételes jellegének érvényesítésére.
Felelős: belügyminiszter
Határidő: az a) és b) pontra: 1998. március 26.
a c) pontra: azonnal
14. Javaslatot kell készíteni - összhangban a 2044/1998. (II. 25.) Korm. határozattal - a Büntető Törvénykönyv 263. §-ának módosítására, a robbanóanyaggal, robbanószerrel, lőfegyverrel vagy lőszerrel történő visszaélés büntetési tételeinek szigorítása céljából. A módosítás tegye lehetővé, hogy a kihirdetést követően az állampolgároknak három hónap álljon rendelkezésére az előzőekben felsorolt, jogellenesen tartott tárgyak önkéntes beszolgáltatására, és biztosítson mentességet az önkéntes beszolgáltató részére a jogellenes birtoklás büntetőjogi következményei alól.
Felelős: igazságügyminiszter
Határidő: 1998. április 30.
15.
16. Elő kell készíteni - a büntetőeljárásról szóló 1973. évi I. törvény módosítására irányuló törvényjavaslat elfogadásától függően - a fedővállalkozások létrehozásának és működtetésének, valamint a fedett nyomozók alkalmazásával kapcsolatos eljárás részletes szabályait.
Felelős: belügyminiszter
pénzügyminiszter
igazságügyminiszter
nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter
Határidő: 1998. június 30.
A társadalmi kapcsolatok erősítését szolgáló kérdések
17. A Kormány szükségesnek tartja a rendőrség, a települési önkormányzatok, valamint az állampolgárok és szervezeteik közötti együttműködés erősítését, ennek keretében - elsősorban az Országos Közbiztonsági és Bűnmegelőzési Közalapítványon keresztül - a "Szomszédok Egymásért Mozgalom", a polgárőr szervezetek, valamint a polgárok bűnmegelőzési célú szerveződései tevékenységének pénzügyi és szakmai támogatását.
Felelős: belügyminiszter
Országos Bűnmegelőzési Tanács elnöke
Határidő: folyamatos
18. a) A Kormány felhívja az Országos Bűnmegelőzési Tanács elnökét, hogy az Országos Bűnmegelőzési Program megvalósítása érdekében intézkedjen a program széles körű megismertetésére, segítse elő a helyi programok kialakítását. A Kormány felkéri a megyei közgyűlések elnökeit és a fővárosi főpolgármestert, valamint a polgármestereket, hogy működjenek közre a program céljainak megvalósításában.
Felelős: Országos Bűnmegelőzési Tanács elnöke
Határidő: folyamatos
b) A Kormány felhívja a megyei, fővárosi közigazgatási hivatalok vezetőit, hogy koordinálják - a közigazgatási kollégiumok intézményét felhasználva - az érintett hatóságoknak a közbiztonság javítására és a feketegazdaság elleni fellépésre irányuló tevékenységét, és biztosítsák az illetékes területi rendvédelmi szervek vezetőinek részvételét a közbiztonságot érintő kérdések megoldásában. A Kormány felkéri a Nemzetbiztonsági Kabinet vezetőjét, hogy a fenti cél elérését ajánlás kiadásával segítse elő.
Felelős: megyei, fővárosi közigazgatási hivatalok vezetői
Határidő: 1998. március 31., illetve folyamatos
Fejlesztési, informatikai és távközlési kérdések
19. a) Felül kell vizsgálni a titkos információgyűjtés technikai feltételeinek fejlesztésére irányuló tevékenységet, ennek keretében biztosítani kell a párhuzamos fejlesztések kiküszöbölését, továbbá fel kell gyorsítani a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatnál folyamatban lévő rekonstrukciót.
Felelős: polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter
belügyminiszter
pénzügyminiszter
közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter
Határidő: azonnal
b) Elő kell készíteni a távközlési szolgáltatókkal történő együttműködést szabályozó jogszabály tervezetét annak érdekében, hogy biztosítható legyen a mobil telefonhálózatok törvényi előírásoknak megfelelő ellenőrizhetősége.
Felelős: polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter
Határidő: 1998. április 30.
c) A rendőrség információáramlásának gyorsítása és biztonságának javítása érdekében egységes rádióforgalmazási rendszert kell kialakítani. Az információk fokozott védelmének megteremtése érdekében ki kell dolgozni a megfelelő titkosítási eljárás rendszerét, és a speciális alkalmazásoknál biztosítani kell a lehallgatás elleni védett rádióforgalmazás technikai feltételeit. Az erre vonatkozó javaslatot - a Nemzetbiztonsági Kabinet előzetes állásfoglalását követően - szükség esetén a Kormány elé kell terjeszteni.
Felelős: belügyminiszter
Határidő: 1998. március 26.
d) A Nemzetbiztonsági Kabinet tekintse át a bűnüldözési célú informatikai rendszerek összehangolásának és fejlesztésének lehetőségét.
Felelős: Nemzetbiztonsági Kabinet vezetője
Határidő: 1998. március 26.
20. A rendőrség jobb elérhetősége érdekében meg kell vizsgálni a rendőri segélyhívórendszer kiépítésének lehetőségeit, elsősorban a bűnözéssel leginkább fertőzött területeken. Bővíteni kell az állampolgárok panaszainak, bejelentéseinek fogadására alkalmas technikai feltételeket. Meg kell vizsgálni a zöldszámrendszer rendőrkapitánysági szintig történő kiterjesztésének lehetőségét. A javaslatot a megvalósítás költségvetési feltételeinek bemutatásával - a Nemzetbiztonsági Kabinet előzetes állásfoglalását követően - a Kormány elé kell terjeszteni.
Felelős: belügyminiszter
Határidő: 1998. április 30.
21. A Kormány szükségesnek tartja, hogy a Nemzetbiztonsági Kabinet tekintse át a Kormányzati Ellenőrzési Iroda által a gépjárműlopások felderítésének hatékonyságáról készített jelentéséből adódó közvetlen feladatokról szóló 2245/1997. (VII. 29.) Korm. határozat végrehajtásának helyzetét. A Kormány felhívja a KEI elnökét, hogy utóvizsgálat keretében tekintse át a lopott gépjárművek felderítésének technikai rendszereire kiírt belügyminisztériumi pályázat 1997. szeptemberi értékelését, továbbá a pályázat alapján tett intézkedéseket.
Felelős: Nemzetbiztonsági Kabinet vezetője
Kormányzati Ellenőrzési Iroda elnöke
Határidő: 1998. április 30.
Eljárási, módszertani kérdések
22. a) A Nemzetbiztonsági Kabinet tekintse át a rendvédelmi szervek és a nemzetbiztonsági szolgálatok egymással kapcsolatos információs igényeit és az információátadás gyakorlatát. Az érintett miniszterek dolgozzanak ki javaslatot az egymásnak átadható információk továbbításának és kezelésének rendjére.
b) Intézkedni szükséges annak érdekében, hogy a hatóságok hivatalos eljárásuk során tudomásukra jutott, más hatóság hatáskörét érintő, jogsértésre utaló adatokat - az adatvédelmi követelmények figyelembevételével - a hatáskörrel rendelkező hatóságnak folyamatosan átadják.
Felelős: Nemzetbiztonsági Kabinet vezetője
érintett miniszterek
Határidő: 1998. március 26.
23. A Kormány felhívja a Nemzetbiztonsági Kabinet vezetőjét, hogy koordinálja és ellenőrizze a jelen határozatból adódó feladatok végrehajtását, gondoskodjon arról, hogy a testület tevékenysége rendszeressé váljon, s megfelelően igazodjék az aktuális feladatokhoz. Szükség esetén a szakmai feladatok megoldásához, összehangolásához az érintett szervezetek képviselőiből álló szakmai, szakértői csoportokat hozzon létre.
Felelős: Nemzetbiztonsági Kabinet vezetője
Határidő: azonnal
24. Az Országos Rendőr-főkapitányság, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága, a Határőrség Országos Parancsnoksága, a Tűzoltóság Országos Parancsnoksága, a Polgári Védelmi Országos Parancsnokság, valamint a Nemzetbiztonsági Hivatal készítsen együttes utasítást a súlyos bűncselekmények és a közbiztonságot veszélyeztető rendkívüli események során történő együttműködés és az összehangolt intézkedések szabályaira. Az együttes utasítás kiadását megelőzően a Nemzetbiztonsági Kabinet állásfoglalását ki kell kérni.
Felelős: érintett miniszterek
Nemzetbiztonsági Kabinet vezetője
Határidő: 1998. március 31.
25. A Kormány az előterjesztés mellékleteként bemutatott programjavaslatot, mint a további munka eredményességét javító szakmai javaslatokat tudomásul veszi. Felhívja a Nemzetbiztonsági Kabinet vezetőjét, hogy a testület 1998. április 15-ig tételesen tekintse át és értékelje a javaslatokat. Gondoskodjon arról, hogy az érintett rendvédelmi szervek az elfogadott javaslatokat munkájuk során hasznosítsák.
Felelős: Nemzetbiztonsági Kabinet vezetője
Határidő: 1998. április 15."
Egyebkent nem ertem, hogy a kormanypartok törvényjavaslatait miért az SZDSZ honlapjára kellene feltenni? Arra való az Ogy, vagy a MEH honlapja - szerintem. Az SZDSZ honlapját azért keresik fel, hogy ott az SZDSZ álláspontját megismerjék. Ennek ellenére a parlamenti vitákban mindig feltesszük a kérdésekre, interpellációkra adott válaszokat. Sőt, még a Hírlevélben is szétküldjük.
Ha minden törvényjavaslatot felraknánk, akkor két hónap alatt betelne a 20 megánk.
Igazad van, Trebitsch, de a maszopra kisgazdákra, Csurkára, madöfre elvből nem szavazok, a FIDESZ pedig jóval feledékenyebbnek tűnik a szadesznél. :-)))
Mit tehettem volna...? Maradtam volna inkább otthon?
Maradtam volna inkább otthon...!
ps. Mintha Csurka István írogatna a vendéglátós topicba...
Ezért jó ideírkálni. Néha egyetérthetek Trebitsch-el meg persze magammal. T. Szabados Krisztián! Idelinkelnéd azt a törvényjavaslatot? Már csak azért bátorkodlak Téged megkérni, mert Te hivatkoztál rá, hogy az Interneten elérhető. Lökj már ide egy URL- t, légy szíves.