Keresés

Részletes keresés

Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2003.03.10 0 0 303
Mi van ezzel az "újraindult" lappal?

Ez a Szűcs Gábor, vagy ki, ex-főszerkesztő, nem őt láttam ma a Kováccsal beszélni valamelyik híradóban? Csak nem sajtós, PR-os a fiú a KÜM-ben?

PuPu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 302
És ma újraindult.
Főszerkesztő: H. Bíró László.
:O)))
007-es ügynök Creative Commons License 2000.10.12 0 0 301
Nem hiányzik, igazi jobbos újság volt. Talán Tamás Gáspár Miklós újra fogja indítani.
Előzmény: Tappancs (300)
Tappancs Creative Commons License 2000.10.12 0 0 300
Megszűnt. Hiányzik valakinek? Még mindig több az eszkimó a lappiacon, mint a fóka.
HJM Creative Commons License 1998.10.31 0 0 299
T. Szervezgető Bizoccság!

Tessék mondani ahol sert mérnek és iszzatok ott azé ugye lehet nagymálnát is kérni?

Mer ha igen akkó tán én is mennék.

Ha csak ki nem dobtok.
;-))

Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1998.10.31 0 0 298
A Hádészben (Vörösmarty utca) van zongora, Szoljanka, és iható Steint mérnek kedves pincérlányok. Asszem rányitok egy topicot.

Diolen Mobi

HAME Creative Commons License 1998.10.31 0 0 297
Kedves Trebi&Mobi!

Az a szomorú helyzet, hogy ritkán. Pedig itt van a sarok mögött és a kölköt is meg kéne nézni néha. De asziszem a látogatásból csak a lajmot venné jónéven. Utoljára a Santana koncerten voltam, elötte meg nem is tudom. Ha menek azér´ tudatom. Mindenesetre kösz a hívást!

Trebitsch Creative Commons License 1998.10.31 0 0 296
Ez a sörzés, ez egészen lyó ötletnek tűnik.
Egy politika-fórum-sörölés? Össze kéne hozni, miccótok?
Majd vigyázunk, hogy olyan helyre mennyünk, ahol van zongora... :-)

HAME, jársz errefelé mostanában?

bubu Creative Commons License 1998.10.31 0 0 295
A nehezlovassagi zongorarohamot nyilvan Smasszermann Arzen, a legendas Bosendorfer huszarok kapitany szokta iranyitani.
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1998.10.30 0 0 294
Kedves zongoracipelők!

El kéne mennünk sörözni, mer' porzik a vesém.

Diolen Mobi

Ps. HAME, te mikor jársz Pesten?

HJM Creative Commons License 1998.10.30 0 0 293
Ej, ej kedves Trebi!

Te is tudod, hogy nem zörög a szél, ha nem fújja a haraszt....
Vagy fordítva?
Na mindegy....
;-)

OFF ON
Ha még nem töltötted a Netcápát akkor tájékoztatlak, hogy a PC WORLD novemberi CD mellékleten rajta van 4.07 ánglius verzió.
OFF OFF

Trebitsch Creative Commons License 1998.10.30 0 0 292
banya, drágaságom,

én figyelem ám a Népszabit, ottan gaz ármánykodás, brsplutyyliberálbolsevikiszonyú belefolyásolást művelnek, de állati profi módon.
A metódusnak az a lényege, hogy ha tényként állítanak valamit, az nagggyon ritkán téves.
Nagyon ritkán is fordul elő, viszont.
Kedvencem az egyik szlogen-modattyuk: "Talán nem véletlenül." Ez egy nyelvtanilag tökéletesen helyes, de még a sejtetést is csak sejtető mondat; nem állít semmit, azt is csak félig, de állati hangulatos. Keltő. Vagy keltető, mittudomén... Na, szóval effélékkel operálnak, de ha aszongyák, hogy hússzor annyi: azt bátran elhiszem nekik, mer úgyis ritkán tesznek ijet.

Kedves HAME,

az a helyzet, hogy időnként nehézlovassági zongorákat vágunk egymás fejéhez; lyobb csapszékekben ez így szokás, az úri közönség pofozkodik... De azért nem okozunk vele egy-két kék foltnál nagyobb sérülést, az meg elmúlik.
Zenekedvelők vagyunk, na. Meg vadászat. Kedvelők. :)

banya Creative Commons License 1998.10.30 0 0 291
HAME, kedves!
Nem is azt állítottam, hogy látták, hanem azt, hogy ők így tudják. Azt + én is tudom, hogy azok a hajók nem nagyon járhatnának a Dunán (sem). Csupán az infóikat osztottam + Veletek, mivel még is csak közelebb vannak a tűzhöz, pardon vízhez. :-)

Trebi, drágám!
Csak úgy kötözködésileg (most tanultam HAME-tól!): Te hiszel a Népszabinak?!
1ébként fogalmam sincs azokról a tengerjáró hajók állapotyáról nekije. Csak azt tudom, hogy általában a magyar hajók igen ramaty állapotban leledzenek, mert öregek, tákoltak, rozsdásodnak, mint a franc, különösen a tengert járók, mert ott a sós víz még jobban amortizálja őket. A folyamatos karbantartásuk és az egyszeri helyre pofozásuk baromi összegeket emésztene fel, amit a MAHART nem nagyon tud fizetni. Ettől függetlenül nekem is büdös persze a történet... :-(

HAME Creative Commons License 1998.10.30 0 0 290
Ahogy látom itten már lassan tényállásfenforgás lesz. Itten kérem egyesek bájos mosollyal súlyos versenyzongorákat vágnak kettesek fejéhez.
Kezitcsókolom, megmondhatom előre nem lesz ennek jó vége, kéremszépen.
HAME Creative Commons License 1998.10.30 0 0 289
Kedves banya!

Nem akarok kötekedni, de szüleid a hajókat nemigen láthatták, hacsak nem Hamburg(er)ban dolgoztak. Nem gyártották és nem is javíthatták Magyarországon. A Duna vizszitje miatt. A nálunk gyártott hajók is folyami-tengeri halyók, azaz a tengerre csak bizonyos távolságra hajózhatnak ki vele. Más a törzskialakítás (lapos).
Ettől persze még szüleid jóltájékozottak lehetnek.

Trebitsch Creative Commons License 1998.10.30 0 0 288
Nem akarom, hogy érzékem legyen hozzá.
Inkább megyek lakatosnak. Vagy utcaseprőnek, vagy akárminek...
Csak ne kelljen amúgy viccesen, magasról lenéznem bárkinek a gondolatvilágára.
GLászló Creative Commons License 1998.10.30 0 0 287
Igazad van Trebi, nem is való Neked. Látom egyszerűen nincs hozzá érzéked. Ráadásul ehhez a hivatáshoz olyan ember kell, aki egy öttagú bizottságban egyedül sincs kisebbségben. :-)

Én egyébként a Cihijátriai Egyetemet végeztem el köpcös szakon, ott szinte minden hozzávalót megtanítottak. Persze a gyakorlat! Az azért elengedhetetlen!
De mondom: nem ajánlom Neked ezt a szakmát. Valami kétkezi munka nem lenne jó?
Lakatos, hm? :-)

Trebitsch Creative Commons License 1998.10.30 0 0 286
Kedves GLászló,

én nem akarok cihijáter lenni.
Úgy vettem észre, hogy más szakmákban nem
előírás lenézni a többiek fóbiáit...
Hol oktattyák ezt, mondd? Hátha egyszer kijön a Clodó, aztán tippeket kér.

GLászló Creative Commons License 1998.10.30 0 0 285
Kedves Trebitsch!
Tévedel megint, de érthető, hiszen nem vagy cihijáter. :-)
Más fóbiájára muszáj legyintenünk, különben egyenrangúnak lennénk kénytelenek tekinteni a sajátunkkal. Ezzel leértékelnénk magunkat, mint akiből sok, van, mint akinek a fóbiái tök átlagosak, értelmetlenek, elhanyagolhatóak.
Éppen ezért javaslom, hogy határozottan vesd meg a mások fóbiáit, amitől a tieid megszűnnek fóbiává lenni, sőt eszmékké magasztosulnak. Ha eszméid értéke az égboltig szökken, akkor már megengedheted magadnak, hogy a más fóbiáját elnézőbben kezeld. No ez a dolgok cihijáteri magyarázata dióhéjban.
Én még nem tartok az eszmei magaslatoknákl, de alakul, s akkor majd én is elnézőbb leszek.
Ne köszönd, nem tesz semmit.
A nagy dolog az volt, hogy ezt számodra érthetően el tudtam magyarázni.
Így lettem én pedagógász-cihijáter.
:-)
Trebitsch Creative Commons License 1998.10.29 0 0 284
banya, drága,

" a két hajó olyan rozzant volt, hogy ócskavas áron lehetett eladni."
Hát... előszörre. Másodszorra (tíz perccel később) kiderültek a hajók rejtett értékei.
Beidézem neked a Népszabi cikkének alcímét:

" Lapunk értesülései szerint a vételár többszöröséért, esetenként hússzorosáért
adta tovább a Mahart Rt.-től megvásárolt magyar tengerjárókat a Vandyke Shipmanagement Ltd. A Mahart által alapított, Nicosiában, Cipruson bejegyzett off-shore cég illetékesei azonban a hajók eladásának részleteiről nem kívántak nyilatkozni. "

Nem irigylem a vevőket, ócskavasér ennyi pézt adni... :)

Kedves GLászló,

kicsit több időm volt olvasgatni, amit írtál: szerintem nem érdemes más fóbiáját lenézni, és legyinteni rá; a más fóbiáját mindig nagyon nehéz megérteni, hidd el nekem...
De a jó cihijáter, az törexik rá. A rossz meg asziszi, hogy csak az ő fóbiája érdemel figyelmet, mer annak megvan a maga oka, a többiek meg egyszerűen csak gyogyósak...

banya Creative Commons License 1998.10.29 0 0 283
Fijúk, kedveseim!
Öröm titeket olvasni, bearanyoztátok az amúgy tök stresszes napom!
A hajóügyhöz szeretnék hozzábrekegni. Nem vagyok ugyan szagértő, bár a kies Népszigeten nőttem fel, ami ugye a két Duna-ág között van és sok hajót láttam. (Ezzel az előélettel persze még hajó-ügyi államtitkár is lehtnék a kancelláriában. :-) )
Na szóval: a szüleimmel beszélgettem a hétvégén, akik a MAHART Hajójavítóból mentek nyugdíjba, de még mindig igen tájékozottak. Az ő tudomásuk szerint a két hajó olyan rozzant volt, hogy ócskavas áron lehetett eladni. (+jegyzem szerintem akkor is igen kevés az összeg.)A javításuk ugyanis a több*ösébe került volna. Állítólag jövőre viszont 2 hajót kap a MAHART az orosz flottából, az adósság helyett. Nincs 2elyem afelől, hogy milyen állapotban lehetnek azok a hajók... :-(((
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1998.10.29 0 0 282
Kedves HAME!

Nincsen honlapom, se fényképes, se fényképtelen. Már bocsáss meg, de mit akarsz te az én fényképemmel...? :-oo Csak nem vaddisznóknak akarod mutogatni?

Kedves Trebitsch!

Nem olvastam az eheti Demokratát, de feltétlenül bepótolom. Már megint megmondtad az igazat, te kis kópé? Egyszer leveszem rólad a szememet és máris kalamajkába keveredsz. :)

Kedves GLászló!

:))

Diolen Mobi

Trebitsch Creative Commons License 1998.10.29 0 0 281
Most már én is elárulhatom, az egész dolog erre ment ki... :)
( Diolenre meg, azt hiszem, talán már nem olyan fontos várni. :)

Hülyeség ügyileg egyébként egyetlen dologra gondoltam: azt írtam, hogy a Népszabi egy példa, aki külföldi tulajtól kapja a lét.
Példának példa, csak rossz. Merhogy nyereséges a lap, ezért aztán adja, és nem kapja.
A többi stimmel. :)

GLászló Creative Commons License 1998.10.29 0 0 280
Kedves HJM!
Ah, most már megmondhatom, semmi érdekes nincs benne, a szokásos fóbiák. Sem Trebitsch nem sért senkit, sem őtet nem sérti a cikk. Csak ugratom, mert remekül ugrik.
Titeket meg azért, hogy vegyetek Demokratát.
Miért ne? Annyi marhaságra kiadtok pénzt, így legalább jó célt támogattok. Az egyik Bencsiket.
:-)
HJM Creative Commons License 1998.10.29 0 0 279
Na szóval megvettem.
Mármint a Demokratát.
Sokba fog ez nektek kerülni agitátorok.
;-)
Majd ha egy kicsit jobb kedvem lesz akkor mégegyszer elolvasom rezső cikkét, a Trebitől idézettekkel együtt.
Addig nem nyilatkozom mer hátha valaki megin megsértődik.
;-)
GLászló Creative Commons License 1998.10.29 0 0 278
Kedves HAME!
A banán? Az enyém.

Hát, hogy mekkora marhaság Trebi beírása, azt nem tudom. Én nem neveztem marhaságnak, hülyeségnek is csak a Trebi titulálta, hagyjuk rája, ő a jogtulajdonos.

Hogy melyik beírás jelent meg a Demokratában, azt csak azért árulom el, mert tudom, hogy nehézségekbe ütközik számodra a lap megvásárlása. Kérlek, hogy fizesd elő.
Most utoljára azért még segítek, Trebitsch 13:39-es beírásáról van szó.
Na, örülök, hogy hasznodra voltam.
Egyél banánt, a narancs szar.

HAME Creative Commons License 1998.10.29 0 0 277
Kedves IEP!

Nemtom ENH első, vagy az (állítólag)rezsős beírására gondolsz (a Demokratát nem láttam, csak a topicot). Ha az elsőre, akkor valami igazsága vagyon. Nem akkora marhaság azér´ az.
Tényleg. Kié a déligyümölcs?

GLászló Creative Commons License 1998.10.29 0 0 276
Kedves Trebi ENH!
Lehet, hogy ez azért van, mert az én okos ;-)véleményemet ki kellett facsarni ahhoz, hogy beférjen a Népszabadságba, a Tied viszont teljesen passzol a Demokratába - amikor akkora hülyeséget írsz, aminél kisebbet is írhattál volna. :-))
Ne keseregj, kisebb hülyeséggel nem lennél alkalmas arra, hogy tőled idézzenek. :-)
HAME Creative Commons License 1998.10.29 0 0 275
Kedves HJM!

Én is reklamáltam, már napokkal előbb a "Konkrétban", aztán itt is. Ebből is látni, hogy engem kérem itten negatíve diszkriminálnak. A Bizottságba is csak azért kellettem, hogy idegenországbéli bunkerom védettségéből elvégezzem a piszkos munkát (meg a vadászatot) :-))
Ez a baj, hogy, egy szerintem legalább 1-2 tocsikos ügyről, csak a törzsasztalból értesülsz. ( az 1.MKTV-ben is csak ez az egy híradás volt, az esti "nagy" híradóban nem láttam) Ha a legkedveltebben nem is, de legalább a "kormánypárti" médiákok csendjén csodálkozom. Vagy ekkora az összefonódás gazdasági vonalon?

OFF On
Ó, akkor én még kissrác (13.5) voltam! Hajógyár 1978-1990.
OFF off

HAME

Kedves Pocak!

Nem elég Diolennak, hogy egy ilyen illusztris vaddisznóvadászatra van meghívva?

HAME

Trebitsch Creative Commons License 1998.10.29 0 0 274
Kedves GLászló,

ENH, ugyan már... Voltam én a Népszabiban is, veled együtt; ott példul -nem akarok ujjal mutogatni, hogy kiről van szó- egyesek kétoldalas beírásából beidéztek két sort, pont azt a kettőt, ami az ellentétét mondta az egésznek...
A Demokratában legalább kompletten benne van a Mélyvizes beírásom.
Írhattam volna kisebb hülyeségeket is... :)
De mosmá mindegy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!