Keresés

Részletes keresés

koldoknezo Creative Commons License 2006.03.10 0 0 102
Itt egy beírás 1999-ből, nyomban át is fazonírozom, hogy aktuális legyen:

"Ezennel megnyitom az Önkéntes Poklot.
Ide köteles írni mindenki, a következőképpen:

a., ha "baloldalinak mondott", akkor köteles itt részletezni, mi tetszett neki a Medgyessy-Gyurcsány-kormányban

b.,ha "jobboldalinak mondott", akkor köteles itt előadni , mivel volt legmesszebbmenőkig megelégedve az Orbán-éra alatt.

Kéretik ezt a műfajt totál komolyan venni, bármilyen nehéznek is tűnik....

De : HALADNUNK KELL A KORRAL, vagy méginkább egy lépéssel előtte....
bubu Creative Commons License 1998.11.01 0 0 101
aki nehany politikai hozzaszolasomba beleolvasott, sejtheti hogy nem vagyok az egykori Kadar rendszer elkotelezett hive. Ezert irom ide.
Tehat:
A Kadar rendszerben nem lehetett nyilvanosan zsidozni.
hazug, bunos, velejeig romlott rendszer volt, de _ezt_, speciel, nem lehetett.
Jo volt.

rezső Creative Commons License 1998.10.26 0 0 100
Amikor a FELADAT szót leírtam, egyértelműen Zsoldos Péter könyvére és a magyar őstörténetre gondoltam.

Abból vezethető le a modern kor is. És a Fideszt is említettem. Nem hiszem, hogy Orbán olvasná az Internetto vitáit. Bár akkor nem folytattam, mert egyesek hangneme méltatlan volt hozzá, most mégis kénytelen vagyok emlékeztetni egyeseket, hogy váratlan helyről jött a válasz egy része.

Orbán Viktor: "Vannak nemzetek, amelyek arra ítéltettek, hogy fiaiknak mindig újra kelljen álmodni apáik álmait. Közép-Európában ez a sorsunk. Újra és újra meg kell harcolnunk azért a szabadságért, amelyért apáink, nagyapáink már megharcoltak. Nemzedékrôl nemzedékre öröklôdik itt nálunk a kiolthatatlan vágy: magunk határozhassunk saját sorsunk felôl, s nemzedékrôl nemzedékre újraálmodjuk a biztonságot nyújtó, szabad és boldog világot."

lucifair Creative Commons License 1998.09.30 0 0 99
gézuka!
Vedd át újból a ma hajnali első mondatomat. Akkor megtudod, hogy neked szóltam-e.
Most igen.
Ha a kifogásolt MAGYARozásomat megint megnézed (érdemes, mert qrvajó!!!!;-)))
akkor szinte ugyanazt írtam, mint Te, csak én egy állati pofátlan, amolyan lucifaires stílusban. Nincs közöttünk nagy ellentét, ami meg van, az is inkább stílusbeli.
Akik más topicokban hörögtek, azok még nem reagáltak...
géza Creative Commons License 1998.09.30 0 0 98
lucifair,

Tévedés ne essék. Semmi gyalázást nem írtam. (Ha nem nekem szól, elnézést). Fajtáról szó sincs. Népcsoportra vonatkozó, csúfolódó, rosszindulatú karikatúrát mondtam. Ezt fenntartom akkor is, ha Te nem fogadod el, hanem ilyennek látod a MAGYAROKAT.
A MAGYAR kifejezéssel, ne etnikai fogalmat keressetek. Etnikailag "tiszta" magyar nincs is. Itt a Kárpát medencében mindnyájan etnikailag kevertek vagyunk. De "hungarus"-ként, már akinek "nem térkép e táj" a magyar folytonosságot képviseljük. Nagy magyarok voltak többek között Frangepánok, Zrínyiek (horvátok), Damjanich (szerb, vagy ahogy akkor mondták rác), Knezich (horvát) Petőfi/Petrovics (szerb?), Radnóti (zsidó) stb. (a sor szinte végtelen), mert lélekben és tudatilag magyarok voltak.
Petőfi sem úgy látta a magyart, mint Te, karikatúrának.

lucifair Creative Commons License 1998.09.30 0 0 97
Nem értem, a rezsőnek szóló írásomra miért nem itt válaszoltak a mélyMAGYARok és miért szórták tele az összes többi topicot a keserveikkel.
Nem fogom megMAGYARázni b+, de eléggé félreértettétek.

Nem a saját fajtámat gyaláztam és nem is rezsőt.
Rezső példája kapcsán azt a jelenséget pellengéreztem, ami IMHO évszázadok óta mételyezi a MAGYARságot, ami szinte kizárja az egészséges identitástudatot.
Sajnos a MAGYARok többsége ilyen. Bármennyire is fáj.
Attól, hogy szóváteszem, még nem feltétlenül gyalázkodom.
A reakciók viszont megerősítenek a feltevéseimben.
Aki igazán MAGYAR, annak nem kell bizonygatnia semmit, annak ez a kérdés nem probléma.
Rezső továbbra is adós annak megválaszolásával, hogy mi az az ezeréves küldetés, aminek a fidesz a letéteményese. Biztos nagyon elfárasztotta kirekesztősdi.

géza Creative Commons License 1998.09.30 0 0 96
ember,

Igazad van. Irásom második felére elfogadom a kritikát. De az első fél (mephisto"fair") írására adott válasz csak így sarkosan ül, mert példaként szolgál.
De a másik résszel kapcsolatban is: tele van a város mcDonalds-sal, Kentucky fried chickennel, Burger Kinggel,Pizza Huttal, de egy normális paprikás krumplit vagy csirkepaprikást már csak otthon lehet enni vagy a csak külföldieknek meg a Princ Gábornak megfizethető exkluzív étteremben mint "magyarosch" specialitást. Hát nem begurul az ember.

ember Creative Commons License 1998.09.29 0 0 95
Persze Géza, a Te irásod sincs ám egy kicsit sem sarkitva!
(az előző hozzászolások tartalmától teljesen függetlenül!)
géza Creative Commons License 1998.09.29 0 0 94
lucifair (bár nem fair) 09-26 10:53 AM

Leírásod egy rosszindulatú gonosz karikatúra, abból a fajtából, amelyik a németet
katonaként masíroztatja ki az anyja hasából, a skótot skót szoknyában ábrázolja,
amint veri a garast a fogához, és közben még a dudáját is fújja, vagy a zsidót
kizárólag Shylock alakjában fogadja el hitelesnek.

Ugye Te is úgy véled, hogy a Bánk bán-t nem lenne szabad olvasnia a fiataloknak,
mert olyan "soviniszta" gondolatok is vannak benne, hogy "Üssd az orrát magyar, ki
bántja a tiéd!" Ez aztán teljesen megbolondítja a fiatal fogékony fejeket.

rezső 09-25 2:08 AM

Nem gondolod, hogy érdemes lenne "topic"-ot nyitni a FELADAT-ról? Vagy félős,
hogy nagyon félremegy?
Bebizonyítják, hogy a Kárpát-medence a jövő "Amerikája", csak tünjenek el innen
az "irokézek", "komancsok", "apacsok" stb. Hisz elszállt már felettük az idő, és nem
értik meg a kor szavait, nem elég "toleránsak" a "jövő nemzedékével". És a
FELADAT a minél gyorsabb és feltűnésmentes eltűnés. "És a sírt hol nemzet
süllyed el..." már nem "népek veszik körül" (hanem a "globalizált világ") s az
emberek millióinak szemében nem fog "gyászkönny ül"-ni.

ember Creative Commons License 1998.09.27 0 0 93
Sajnos már egyet reagáltam!

Viszont innentől ignore on!

Trebitsch Creative Commons License 1998.09.27 0 0 92
Ennek a medwének teljesen igaza van.
lengyelg ignore ON.
Medwe Creative Commons License 1998.09.27 0 0 91
lengyelg ignore on
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 90
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 89
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 88
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 87
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 86
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 85
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 84
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 83
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 82
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 81
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 80
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 79
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 78
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 77
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 76
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 75
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 74
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.
lengyelg Creative Commons License 1998.09.27 0 0 73
Bocs mindenkinek, de itt most legalabb 30-szor fogjatok latni a nevemet, de el akarok inditani egy ttopikot es ehhez szukseges.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!