Keresés

Részletes keresés

Mia Wallace Creative Commons License 2003.10.04 0 0 105
Ja, mint az Első lovagban, ahol is Connerybe szépen belelőttek 3 automata nyilat, ilyen számszeríjból...
Előzmény: Artagas (35)
KillerJack Creative Commons License 1999.07.29 0 0 104
azért a magasztos kicsit eros, nem?

egyébként meg azért zavaróak kissé ezek a debil tanulságok, de végül is az irogat ide aki akar. ;o))))

Muncurkó Creative Commons License 1999.07.29 0 0 103
KITT ( bocs ),
de egyébként :-)))
ÉgőHalak Creative Commons License 1999.07.29 0 0 102
hadd hivjam fel a figyelmet arra az alapvető tanulságra, hogy ha egy gép beszél, netán robot, akkor mindig van rajta valahol szájtájékon egy diszkófény, ami a beszéd ütemére villog. alapeset KIT a csodaautó, ami szövegelés közben azért villog, hogy ha esetleg a menetzaj miatt nem lenne érthető amit ugat (zörög a sárhányó), akkor Michael Hasseldudi a lámpáról, kvázi szájrólolvasás szintjén kikövetkeztethesse, hogy mi a pálya.

jól veszem észre, hogy a magasztos és a hülye tanulságok keverednek a topicban, nem-e zavaró?

moka Creative Commons License 1999.07.27 0 0 101
"A főhőst mindig eltalálják, de szerencsére csak egy karcolás"
Neurotic
moka Creative Commons License 1999.07.27 0 0 100
"A főhőst mindig eltalálják, de szerencsére csak egy karcolás"
Goldcat Creative Commons License 1999.07.27 0 0 99
Hát, a fene tudja, az álmok valóban fontos dolgok, de !!!
1, Nem szabad elfeljteni, hogy ébren élünk!
2, Mindent meg kell tenned az álmaidért!
3, Na és ezek között kell megtalálnod azt, ami valójában Te vagy!

Nekem szerencsére (vagy magamnak köszönhetően) sikerült a "carpe diem" szerint élnem a diákságom alatt, sőt azthiszem, hogy mostanában is néha megengedhetem magamnak...
Szóval, aki még nem ezt teszi, az mérlegeljen, és tegye, amit tennie kell (from Végtelen történet)

KillerJack Creative Commons License 1999.07.24 0 0 98
ez lesz az! Ilyesmire gondoltam! :o))
Igen, pont ilyesmit mondott nekem is HKT. Az iskolában még nincs kialakulva az ember fiának igazi személyisége, és lehet, hogy elmulaszt valamit, amivel több lehetne. Nem mindenki meri felvállalni már akkor az álmait. De nem is baj. A lényeg, hogy megértse és legközelebb már merje azt tenni amit a szive diktál.
egy_no Creative Commons License 1999.07.23 0 0 97
Nem kene ennyire offtopicnak lenni, kedves Goldcat!
Szerelmi temak megbeszelelese, mashol van!

Ha lattad a Bronxi meset, akkor viszont elarulhatod hogy mi tetszett benne a legjobban!

Goldcat Creative Commons License 1999.07.23 0 0 96
Látta valaki az Elveszett gyerekek városát (remélem...)?
És le tudná írni, hogy neki mit jelentett, és miért tetszett/nemtetszett neki annyira?

És egyáltalán honna jutnak eszébe Jeunetnek ilyesmik?

Goldcat Creative Commons License 1999.07.23 0 0 95
Én láttam a Bronxi mesét, és alkalmaztam is a próbát... Ha jól tudom, akkor Te voltál az alany, kedvesem....:-)) De akkormár nem volt annyira próba jellege...
miatovics Creative Commons License 1999.07.23 0 0 94
Mi van a Holt Koltok Tarsasaga senkit sem erintett meg, vagy mar meg lett beszelve mashol?

Ja ha latta meg valaki a Bronx Tale-t, akkor jo lenne tudni alkalmazata e valaki a legmegbizhatobb probat (Sonny szerint). ?

Muncurkó Creative Commons License 1999.07.22 0 0 93
És amikor a főhős intim helyzetben van egy hölggyel, belép a főhősnő ( ennek a bekövetkezését onnan lehet tudni, hogy pár másodpercig mutatnak a háttérben egy stabil és egyenlőre csukott ajtót)
és egyből félreérti
Valamint, mielőtt a főhős jobblétre szenderülne, épphogy nem sikerál elmondani a fontos infót.
Ruszi Creative Commons License 1999.07.22 0 0 92
Ha a fôhôs igyexik valahová, tuti, hogy a bejárattól egy méterre talál parkolóhelyet.
A parkolóházban mindig kiégett a villany.
A sötét családi házban is.
A baltás gyilkos nem fugrik oda az áldozatához, hogy lemészárolja, csak megcsillantja a pengét a sötétben, illetve csigalassúsággal közelít a csapdába szorult sikítozó áldoazathoz.
HBB Creative Commons License 1999.07.22 0 0 91
A monológ a Bronx tale-ben hangzott el. Egyébként rengeteg jó hangulatú jelenet található még benne.
miatovics Creative Commons License 1999.07.21 0 0 90
Killerloop, akarom mondani KillerJack!
Majdnem! Pedig kozel voltal, ha meg van kedved talalgatni, meg egy segitseg: a DeNiro rendezte (es nem lett kasszasiker).
Aztan lassuk milyen filmekrol ne beszeltetek: ott van peldaul HKT (Holt Koltok Tarsasaga) ami allati modon szol marha sok jo dologrol, igazi es fogyaszthato mondanivaloval. Ide illo idezet belole
"..Mert zajlik a nagyszinjatek
S te is hozzairhatsz egy sort"
Hogy on topic legyek, mi a tanulsaga ennek a filmnek?
Kezdjuk a hatasoknal: az oszi levelek az iskolaszag, a hatalmas vastagsagu konyvek es az altalanos korkomplexszusokkal es problemakkal rendelkezo arcok kozott azonnal otthon erezzuk magunkat, es a tortenet alatt lassan ujra atejuk az amikor mi voltunk gimnazistak. De a film altal adott kornyezetben valami uj mereszebb szempontbol latjuk magunkat: a kialakulatlan de otletektol teli hatarokat es szabalyokat megismerni vagyo es ervenyesulni akaro kisemberkent. Es latjuk a helyzeteket, amikor megfutamodtunk, latjuk tisztan az eredmenyet azoknak a perceknek amikor lemulasztottuk kifejezni az egyenisegunket. Kuporgunk a film elott, aminek tenyleg teljesen magaval ragad a hanulata humora, es talan amikor 5odszorre nezzuk meg feltesszuk a kerdest magunknak: Miert nem tettem meg?
Ez a film arrol beszel, hogy azt a valamit ami minden mualkotast megszult, es itt nem a szorgalomra gondolok, azt keressuk magunkban, es leginkabb egyszer talan majd kepesek leszuk segiteni masnak megtalani.
Persze miert ez a nagy felhajtas tulajdonkeppen? (ha valaki nem kerult volna egy sikra velem)
Valami olyasmi, hogyha oszinte vagy az erzeseidhez es bator, akkor valami sokkal jobb idotoltest talasz magadnak orokre, mint repulni a sajat jeteden Keleti partrol a Nyugatita, dolgozni a harom garazsos hazadert, vagy egyeb a lelket ugymondd mechanikusan kielegito dolgokert.

(folyt kov Kolja)

Blacksheep Creative Commons License 1999.07.21 0 0 89
ID4 tanulsága:
Az alienek is win98-at használnak, ezért könnyű vírust írni az űrhajóikra!
KillerJack Creative Commons License 1999.07.21 0 0 88
a filmidézeted a Sleepersbol való, nem?
Ott volt a lécen tényleg, ez a film.

Egyébként csak azt próbáltam kezdeményezni, hogy inkább az egyéni következtetésekre, érzésekre lettem volna kiváncsi, minthogy valami distriblistáról kapott vicces meglátásokat publikáljunk.

szattila Creative Commons License 1999.07.21 0 0 87
Hálívúdi tanulságok:

1: a főgonoszok mindig hihetetlenül profi, és bombabiztos terveket készítenek a lehető legmodernebb technológiát alkalnazva, de pechükre mindig van egy izgága szakács aki elit kommandós volt, vagy egy kirugott rendőr aki bár részeges de legalább véres ingben jár, vagy netalán egy szolíd családapa aki ha bántják a feleségét/gyerekeit akkor autóversenyző mesterlövész kunfubajnokká változik, akik percek alatt keresztülhúzzák a számításukat.
2: Bármi mögé el lehet bújni, ami nem látszik át, mert az mizonyosan ellenáll akár a neházgéppuska tűznek is. Ilyenek pl.: gyümölcsösláda halom, fémhordók, írószatlap. De tökéletes védelmet nyújt bármilyen szellős vasrácsszerkezet is, mert a gonoszok úgyis csak a vasra céloznak.
3:Soha senkinek nem okoz anyagi gondot, ha át kell autózni Amerikán, vagy repülővel kell megtenni pár millió kilómétert.
4: A szerelmi szál arra való, hogy legyen kit kiszabadítani a rosszak fogságából.

szattila

miatovics Creative Commons License 1999.07.21 0 0 86
Hat ha valami akkor ez megragadott:
"Remember saidest thing in life is waste a talent. You can have all the talent in the world, but you don't do the right things then nothing happens. But if you do the right things, guess what?, good thins happen. You hear me? And the choices you make will shape your life forever!"
A megragadasban sokat segitett, hogy mindezt Robert DeNiro mondta el.
????
Megfejtes - probalkozasok eseten minnel hamarabb!

Ja es meg valamit KillerJack, 1 asza a topic, a masik meg had idezek Karinthytol azokra a filmekre amikrol szolo beszolasokat nem ertekelted: "Megnezte: Mindent Megnezo, Elhiszi: Piszi"

KillerJack Creative Commons License 1999.07.20 0 0 85
Message in the Bottle :

- a szerelem öl ;-)
- ha úgy érzed valamit rosszul tettél, kár várni a javítással, mert lehet, hogy sosem fogod tudni kijavítani, ha vársz.
- a szerelemért érdemes élni és meghalni is
- hallgass az apádra!

...
;o)

moka Creative Commons License 1999.07.27 0 0 84
"A főhőst mindig eltalálják, de szerencsére csak egy karcolás"
Neurotic
moka Creative Commons License 1999.07.27 0 0 83
"A főhőst mindig eltalálják, de szerencsére csak egy karcolás"
Goldcat Creative Commons License 1999.07.27 0 0 82
Hát, a fene tudja, az álmok valóban fontos dolgok, de !!!
1, Nem szabad elfeljteni, hogy ébren élünk!
2, Mindent meg kell tenned az álmaidért!
3, Na és ezek között kell megtalálnod azt, ami valójában Te vagy!

Nekem szerencsére (vagy magamnak köszönhetően) sikerült a "carpe diem" szerint élnem a diákságom alatt, sőt azthiszem, hogy mostanában is néha megengedhetem magamnak...
Szóval, aki még nem ezt teszi, az mérlegeljen, és tegye, amit tennie kell (from Végtelen történet)

KillerJack Creative Commons License 1999.07.24 0 0 81
ez lesz az! Ilyesmire gondoltam! :o))
Igen, pont ilyesmit mondott nekem is HKT. Az iskolában még nincs kialakulva az ember fiának igazi személyisége, és lehet, hogy elmulaszt valamit, amivel több lehetne. Nem mindenki meri felvállalni már akkor az álmait. De nem is baj. A lényeg, hogy megértse és legközelebb már merje azt tenni amit a szive diktál.
egy_no Creative Commons License 1999.07.23 0 0 80
Nem kene ennyire offtopicnak lenni, kedves Goldcat!
Szerelmi temak megbeszelelese, mashol van!

Ha lattad a Bronxi meset, akkor viszont elarulhatod hogy mi tetszett benne a legjobban!

Goldcat Creative Commons License 1999.07.23 0 0 79
Látta valaki az Elveszett gyerekek városát (remélem...)?
És le tudná írni, hogy neki mit jelentett, és miért tetszett/nemtetszett neki annyira?

És egyáltalán honna jutnak eszébe Jeunetnek ilyesmik?

Goldcat Creative Commons License 1999.07.23 0 0 78
Én láttam a Bronxi mesét, és alkalmaztam is a próbát... Ha jól tudom, akkor Te voltál az alany, kedvesem....:-)) De akkormár nem volt annyira próba jellege...
miatovics Creative Commons License 1999.07.23 0 0 77
Mi van a Holt Koltok Tarsasaga senkit sem erintett meg, vagy mar meg lett beszelve mashol?

Ja ha latta meg valaki a Bronx Tale-t, akkor jo lenne tudni alkalmazata e valaki a legmegbizhatobb probat (Sonny szerint). ?

Muncurkó Creative Commons License 1999.07.22 0 0 76
És amikor a főhős intim helyzetben van egy hölggyel, belép a főhősnő ( ennek a bekövetkezését onnan lehet tudni, hogy pár másodpercig mutatnak a háttérben egy stabil és egyenlőre csukott ajtót)
és egyből félreérti
Valamint, mielőtt a főhős jobblétre szenderülne, épphogy nem sikerál elmondani a fontos infót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!