Keresés

Részletes keresés

l.csaszar Creative Commons License 2016.08.27 0 0 718

Erre a célra a Pattex faragasztó (PVA alapú) tökéletesen bavált.

Előzmény: Nocturnal (714)
Gallico Creative Commons License 2008.08.01 0 0 717
Húúú..! Már senki nem hallgat bakelitlemezt? :-o
cirrocumulus Creative Commons License 2004.06.10 0 0 716
Nem egészen... Mert a fordulatszámot át kell állítani 33-asról 45-ösre, ha kislemezt akarsz hallgatni.
Előzmény: Nocturnal (715)
Nocturnal Creative Commons License 2002.12.11 0 0 715
Mi az, hogy kislemezeket is? Felemeled a tűt, ráteszed a lemezre, és kész. Vagy...? :)))
Előzmény: engedj (712)
Nocturnal Creative Commons License 2002.12.11 0 0 714
Konkrétan sajnos nem tudok segíteni, de láttam egy éve Németországban egy hirdetést (tévében), ahol ilyen anyagot árultak.
Szerintem semmi vész, csak menj be egy dj-lemezboltba (pl. underground records), ott biztos tudnak majd segíteni, elvégre bakelitekkel foglalkoznak :)
Előzmény: pointer444 (713)
pointer444 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 713
HELP! Bakelit Lemezt szeretnek tisztitani. Regen meg ezzel foglalkozo ceg is volt, es allitolag letezik egy vegyesz, aki arul meg talan egy olyan szert, amit felontve a bakelit lemezre - megszaradasa utan - mint egy gumi, lehuzhato lesz, es kipucolja a barazdakat. Ha valaki tudja ,hogy tudok meg ilyet szerezni, vag ismeri az egyent, az szoljon pls.

engedj Creative Commons License 2002.07.13 0 0 712
Sziasztok! Én olyan bakelit-lemezjátszót keresek, ami kislemezeket is le tud játszani. Ha valaki tud ilyenről, kérem szóljon!
Bölikukac Creative Commons License 1999.04.22 0 0 711
Barátaim!

Erre a topikra most és itt elhelyeznék egy virtuális lakatot, mivel súroljuk az egy megát, és mit lehet tudni hogy ez a tény a fokozodó nemzetközi helyzetben mit eredményez. Ez volt a rossz hír. :-)

A jó hír az, hogy nyitottam egy újat: Konzervatív lemezklub /2 . Ide írjatok tehát!

Bölikukac Creative Commons License 1999.04.22 0 0 710
Köszönjük Wágner úr!A maga kezében nem csak a pinyó, hanem a helyzet kulcsa is ott van. :-)

Sziasztok! Lakki, hát persze, hogy hallom, csak azt a Joni Mitchellt nem hallottam még... majd holnap, ha a félkész programjaim is úgy akarják. Zappa meg télleg csodalény, ill. több, még ember is... jó ember... volt. :(

Már régen el kellet volna mesélnem, hogy megjöttek az adóvisszatérítés okáján megrendelt Camelek és Caravanok, sajnos ész nélkül, felváltva, munka közben hallgattam csak, úgy hogy most még értelmes recenzióra ne számítsatok, az biztos, hogy a Caravan húzósabb, jazzrockosabb részei naonzseniálisak, a Camelnek pedig a lírában van a fő erőssége.

A T7-ről: örülök, hogy bandika és Fidusz is IRL +lettek, nem csalódtam :-), a "szandokán" főcímzene engem is +győzött egy lemezklubülés szükségességéről... viszonylag udvariasan beleoffoltam dí_dzséj trasher táncosbuli-topikjába, de nem méltatott figyelemre :-)

Wágner úr Creative Commons License 1999.04.21 0 0 709
Fidusz sztrovacsek :)))) Nem a szerver bojkottál, hanem te raktad be rosszul a második linket, amit nem zártál le, azaz saját magadnak ástad ki a gödröt...

Na, itten van, amit írni akartál:

"Az Iva Bitová koncert ápr. 24-én 20 órakor kezdődik.

Helyszín: Trafó

Bp, IX., Liliom u. 41.

Belépő: 900Ft

Sok sikert és Sööööört! :))))

Előzmény: Fidusz (708)
Fidusz Creative Commons License 1999.04.21 0 0 708
Azok kedvéért, akik nem győzik kivárni, amíg letölti, az Iva Bitova koncert lesz szombaton:

http://www.c3.hu/trafo/prog/hu990424.html

Előzmény: Fidusz (706)
Fidusz Creative Commons License 1999.04.21 0 0 707
Aha, akkor a tegnapi hozzászólásommall lehet a gond, mert az előbbi látszik, de utána semmi amíg tölt lefelé... Hm, érdekes...
Előzmény: Fidusz (706)
Fidusz Creative Commons License 1999.04.21 0 0 706
Szívat a szerver. Szóval, a Trafóban lesz a koncert, a BELÉPŐ 900 Ft. A többit az alább jelzett honlapon megtaláljátok.

Nektek is csak akkor jelennek meg a hozzászólások, ha mind a 800k-t letolti a szerver?????

Fidusz Creative Commons License 1999.04.20 0 0 704
Lakkit kifelejtetted, pedig ő volt az egyetlen aki a gyengébbik nemet képviselte a KonzervKlubosok között és hőseiesen szinte mindenkire szánt pár kedves szót...
Előzmény: bandika (701)
Lakki Creative Commons License 1999.04.20 0 0 703
Most én akkor fogom magam és visszajövök ide, le vagyok maradva, mint eb a szaharából (több mint egy órát olvastam)
A találkozó után elmentem a bátyámhoz (az összes 3 kiskölke Joni Mitchell fan, hallod ezt Böli? :)) ), aki mindig ad/mutat/csinál nekem zenéket.
Most mutatott valahonnan letöltött Portishead és Rush midit - a Rusht direkt nekem szedte le mert tudja hogy odavagyok érte. Aztán mindig van egy kis Zappa-mazsolázás, ami abból áll, hogy a zenén kívüli vicceket is keresgéljük, most a Cheap Thrill-volt soron, azon van a The Mudshark Interview, amiben Zappa a riporter, és egy szállodatulajdonost faggat. Az elmondja, hogy olyan közel van a tenger, hogy az itt megszálló rockzenészek az ablakból meg az erkélyről horgásznak. És mit szoktak fogni? Hát kis cápákat, polipokat. És mit csinálnak velük? Beleteszik a kádba, és otthagyják. Naponta hány ilyen otthagyott polipot, cápát találnak? Hát..van úgy, hogy ötöt is…..stb stb, és pár percen keresztül, megbeszélik az ablakból cápahorgászatot. Zappa az egy csodalény.

Bébioroszlán, nekem tecc az a 97-es Yes az Open your eyes, kicsit ugyan populárnij hangzás, de mégis.

Bölikukac Creative Commons License 1999.04.19 0 0 702
Hátha még nem késő: ma este 8-kor a Napházban: Szakcsi + Tátrai + Kőszegi + Egri, ha jól jegyeztem meg. Tömeg + szellőztetési problémák előfordulhatnak, (z)üllőhely nincs. Böli gondolkodik...

NAPHÁZ Khamorro Klubmozi és Kisebbségi Kulturális Intézmény
Budapest, 1081. Népszínház u. 31. Telefon: 313-1037

bandika Creative Commons License 1999.04.19 0 0 701
Jol latom, elso lennek a Talalka ota?

(Akit nem erdekel a Talalkozo, az nyugodtan tovabblapozhat, mer en itt most kicsit OFFosan a Talalkozorol szolnek par szot....)

Akit a tisztelt klubtagok kozul erdekel, annak meg elmondom, hogy en marhajol ereztem magam, annak ellenere, hogy azon 4 balek kozott voltam, aki a Krisztinaban kezdte az estet... (bovebbet a Talalkozos topicban, nem akarok teljesen OFFba menni atal). Bolinek itt is kosz a fuvart, igy valoszinuleg elobb hazaertem mint o, de az erkolcsi gyozelem vitathatatlanul az ove....
Ami a klubot illeti, en Bolikukac topicapukan kivul az itt megfordulok kozul zizivel, Fidusszal, kaviattal talalkoztam (de az elfogyasztott alkohol miatt megesik, hogy valakit kihagytam, bocs), nagy elmeny volt megismerni titeket.

Ami a musicot illeti, az erdekesen semmierdemitnemvalaszolo egerkezelo (asszem valami trasher75, vagy ki) lecserelese CooCooFooZoo-ra hozott nemi eredmenyt, minekutana dufta hejett szolott valami zene is...

Ezennel akkor - emlekezve az alkoholmamor koden at Bolikukac felvetesere - megragadnam az alkalmat, hogy kezdemenyezzem a KonzervKlub szakmai talalkozojat (mar ugyis frakcioznak a teasok, meg a politikasok, remelem nem bontom meg a Tasztal egyseget...), javallatokat varok holmikor ugyben akar ide, akar - ha gondoljatok - indiccsatok nekije uj topikot...

Bölikukac Creative Commons License 1999.04.17 0 0 700
Helló, Fiduszbácsesz, örülök, hogy jössz!!:-) Hozzad, mert senki nem akar lineoutosat hozni! Ha mégis, akkor itt "szólok", még nézz be ide, du. 3 felé!
Fidusz Creative Commons License 1999.04.17 0 0 699
Elsősorban a Fikszet szolkatm hallgatni, bar elég ritkán. A Civilen tegnap zizi,

este B.B. King volt. Úgy néz ki, hogy minden pénteken este 9 és 10 között Blues-percek vannak...

Iva Bitová azt hiszem este 8-kor lesz, de már felülragaszthatták a plakátot, mert nem látom sehol...

Mégis el tudom menni a Tasztaltalálkozóra, mert kicsit átrendeződött a hétvégém.... :-)(

Böli,

hozzam a Cd-s magnómat? Nincs rajta kimenet, viszont 2x15W-os. Énnél több pedig úgysem fér el bárhol leszünk is...

Előzmény: zizi (698)
zizi Creative Commons License 1999.04.16 0 0 698
En meg nem hallottam, bar mostanaban ritkabban hallgatom oket is, viszont a civil teljesen hallgathatatlannak bizonyult szamomra. Ambator ezen biztosan nem fogunk osszeveszni :-)
Szoval mikor lesz a Trafo-beli esemeny ???
Előzmény: Fidusz (695)
Bölikukac Creative Commons License 1999.04.16 0 0 697
nahat, KÖSZ!

Szolgálati közlemény!

Figyelem! Találkozó 7. relokálva! Bővebbet itt találsz!!!

nahat Creative Commons License 1999.04.16 0 0 696
A Shadows and Light-ot a Petőfi u. Fotex Recordsban vettem, hosszas vadászat után. Egyébként ez a FR meglepően jól van ellátva, még a jazzrészleg is (ami nagy szó).

Van még egy aktuális kedvenc, Cassandra Wilson, most éppen a Travelling Miles-t hallgatom rongyosra. (www.bluenote.com, majd az Atrists link)

nahat

Előzmény: Bölikukac (694)
Fidusz Creative Commons License 1999.04.16 0 0 695
mert mindenfele hallgathatatlan tekknót jáccanak....
Előzmény: zizi (692)
Bölikukac Creative Commons License 1999.04.15 0 0 694
Érdekes nevek a pop világából...:-)
Mostanában az énekesnőkért vagyok +veszve (hiába, itt a tavasz), most éppen Hillary James búgja a fülembe ... hogyaszongya, hogy ... Storm warning... can't stop the river... Bob James Restless c. lemezéről, ami amúgy nem egy nagy durranás, (tiszta midi az egész), akkor inkább a Grand Piano Canyon-t javaslom. A nőkre visszatérve: Holly Cole a mostani nagy favoritom, meg Malek Andrea (& 5 season, Szakcsi jr, Balázs Elemér + ilyenekkel)
nahat, hol lehet Joni Mitchell-t hallgatni/kapni?
nahat Creative Commons License 1999.04.15 0 0 693
Tegnap vettem meg, de mindenkinek ajánlom Joni Mitchell Shadows and Light c. koncertlemezét. 1980-ban készült, és mérhetetlenül igényes popzene, olyan kísérőzenészekkel, mint Pat Metheny, Jaco Pastorius, Lyle Mays, Michael Brecker, Don Alias. Aki ismeri a neveket, az tudja, hogy itt mind jazz-óriásokról van szó (különösen Metheny és Pastorius), viszont ez nem jazz, hanem pop/blues zene.

Amúgy meg Joni Mitchell szerintem egyike a popzene legjobb női énekesnőinek...

Ki ismer még J. M. lemezeket?

nahat

zizi Creative Commons License 1999.04.15 0 0 692
Fidusz :
1. miert baj, hogy a Tilos ad eccaka ???
2. hanykor kezd Bitova a Trafoban ?
Fidusz Creative Commons License 1999.04.15 0 0 691
bandikának

Én a John Barleycorn-t a Traffic előadásában ismerem. Sajnos az is az eltűnt kazettáim között van...

mindenkinek: a 7. Találkozóra attól félek, nem tudok elmenni, mert a jövő hétvégén mindenképpen itt kell maradnom az Iwa Bitová koncert miatt, és úgy tűnik, mnájus 1-jén sem mehetek haza, és a múlt hétvégén sem voltam otthon... Kár, mert jó lett volna beszélgetni veletek... :(((

(Most egyébként madárhangokat hallgatos (sajnos csak CD-ről, de így legalább van rá esélyem, hogy felismerem őket... :))

Nekem a FIKSZ rádióval kapcsolatban az a szerencsém, hogy az Oktogon mellett lakom, és ott még jól bejön. Sajnos, nem ők adnak éjszaka, hanem a Tilos, így csak nagy ritkán van lehetőségem hallgatni őket, mert a munkahelyemről már nem fogható... Néha a Civilen is jönnek jó zenék (ugyanaz a frekvencia, csak másik napokon sugároznak).

Előzmény: bandika (690)
bandika Creative Commons License 1999.04.14 0 0 690
Ahojok, remelem mosmar laccom!!!

Szoval elnezest kerek, de eppen lefagyott a gep, amikor az OK-ra tenyereltem. Helyesbites Jethro-ugyben: MAJUS 27-en lesz! Orulok, hogy masok is raszanjak magukat!

Bolikukac: igenigen, az a Little Light Music volt, egy egeszen jo koncertfelvetel, szerepel rajta a John Barleycorn c. nacceru Burns-vers (magyarul asszem Arany Janos forditotta Arpa Jankonak...) feldolgozasa, amit egyebkent meg nem talaltam meg studioalbumon. Aki esetleg tud rola, az szoljon, hogy melyiken van. Mellesleg a Jethro-koncertfelvetelek kozott szerintem a Bursting Out c. dupla a legrulezebb.

Fidusz: vegre meg egy Fiksz-propagandista (joval lejjebb mar en is megdicsertem eccer a radiot). Jelenleg ugyan nem tudom fogni, mert anyam ablakpucolas kozben veletlenul lepucolta az erkelyajtora applikalt antennat, es nem volt idom meg visszaszerelni... :-)))) )

Fidusz Creative Commons License 1999.04.14 0 0 689
A FIKSZ Rádióbanminden hjéftőn este 6 és 7 között progresszív zenéket játszottak. Tegnapelődd a Vangelis sorozat ment, a jövő hétfőn a Jethro Tull folytatódik, utána pedig a Van Der Graaf Generator zenéi jönnek, aztán újra Vangelis....
Előzmény: zizi (686)
Fidusz Creative Commons License 1999.04.14 0 0 688
Sajnos ezeken az ujabb cuccokon, amelyek mostanában az üzletekben kaphatók ritkán van kimenet. Az enyémen sincs....
Előzmény: Bölikukac (682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!