Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.07 0 0 11223

A vasutas fórumon nemrég belinkelték a Hívójel című tévéfilmet (az 1968-as mendei baleset alapján készült), rövid ideig elérhető volt az mtva archívumból. Persze a vasutasok le is csaptak rá, hogy egy állomási bizber vezérlőpultja nem is teljesen ilyen, nem is pontosan így működik... valószínűleg nem egy igazi állomás igazi bizberét, jelzőit, váltóit állítgatták, na meg a film sem vasutasoknak készült, talán így látványosabb és a néző is jobban érti. A hívójel egy villogó fehér fény a vasúti fényjelzőn, a vezérlőpulton is ez látszik, a valóságban nem így van, így azt jelezné, hogy hibás a jelző.

A youtube-on lévő vasúti oktatófilmeken is fedeztem fel néhány bakit, van két vonat, ami kb. egyszerre ér az állomásra, de mindkettő ugyanazzal a mozdonnyal, egy mozdonycserénél ugyanaz a gép áll rá a vonatra, olyan is akad, hogy a vonat még a fék feloldása előtt elindul.

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.29 0 0 11222

Jav.: Lipperhey

Előzmény: Törölt nick (11221)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.29 0 0 11221

Szekigehara, japán film.

A szkigeharai csatában (1600. szeptembere) Tokugava elővesz egy távcsövet, mondja is a többieknek milyen jó kis műszer, mindent közelebb hoz, egy holland hajóskapitánytól vette el. A holland kapitány stimmel, 1600. májusában tényleg zátonyra futott Japán partjainál egy holland hajó, ahogy a Sógun sorozatból is tudjuk, egy angol tengerész, bizonyos William Adams, más néven Andzsin-szan volt a navigátora.

A feltételezések, leírások szerint, akkor már lehettek távcsövek, de az első távcső, amiről biztosan tudunk, a holland Lippertey távcsöve, 1608-ban. Persze, ha igazolnánk, hogy azon a bizonyos holland hajón volt távcső, akkor nem filmes baki.

Matt Farrell Creative Commons License 2020.04.24 0 0 11219

Terminátor 2: A Swat team tuzet nyit Arniera a portáspult mogul, mialatt a mogottuk levo ablakon a egy bermudagatyát és pólót viselo fazon érdeklodve néz befelé..

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.11 -1 0 11218

Nemrég néztem a Walkert. Vagyis sajnos inkább csak "néztem", szóval csak amolyan háttértévé. Valami sátánista szekta nőket és gyerekeket rabolt el, hogy feláldozhassa őket. Mutatják a Holdat - ebben semmi meglepő nincs, mint tudjuk Amerikában mindig telihold van. Aztán néhány perccel később újra mutatják. Még mindig telihold van? Nem, mintha egy kicsit már fogyott volna... de rossz irányból... Egy kicsit vitatkoztunk ezen, mert lehet, hogy nem is hiba, hanem már 4 hét eltelt a cselekményből.... de 

BahnScorper Creative Commons License 2019.03.18 -1 0 11217

Budapest Noir: a földalattiról a "Hitler Adolf tér"-en szállnak le. Egyrészt az csak Hitler tér volt, másrészt meg csak a film cselekménye után két évvel, 1938-ban kapta ezt a nevet.

Matt Farrell Creative Commons License 2018.12.07 -1 0 11216

Vissza a jovobe 3: Marty és a Doki, mielott sínre teszik a DeLoreant, beszélgetnek a doki által készített rampa mellett, amina Delorean áll; világosan látszik két zártszelvény merevíto..  Amit akkoriban nem lehetett legyártani.

 

MAjd elrabolják a vonatot és leszállítják a mozdonyvezetot és a futot. Allnak a sínek mellett feltartott kézzel, a fejukon a sapkájuk.. Mialatt a Doki felveszi a mozdonyvezeto sapkáját ami a fékszelepen lóg...

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.27 0 0 11215

Reklám is jöhet?

Egy Bank reklámja, személyi kölcsön londoni nyelvtanfolyamra stb. Az ügyfél bal kézzel írja alá a tableten a szerződést, majd jobb kézzel adja vissza a tollat. Nem lehetetlen, de elég fura lenne, szerintem életszerűtlen.

Most a videómegosztón megpróbáltam megnézni, hogy valóban jól láttam? Igen, valóban bal kézzel írja alá, de itt már nem mutatják ahogy a tollat visszaadja.

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.11 0 0 11214

Nincs több filmes baki? Na, akkor előveszek néhány régit, úgy látom, ezek még nem voltak. 

 

Robin Hood, a tüzes íjász

Richárd királyt a császár fogva tartja, egymillió aranypénz váltságdíjat követel. János herceg úgy dönt, fizet, de Robin rájön, hogy a pénzt magának tartaná, ezért úgy dönt, hogy majd az ő csapata juttatja el a császárhoz.

A pénzt be is mutatják a népnek, egy jókora láda, tele aranypénzekkel. De mikor Robinék ellopják a pénzt várból, az belefér néhány zacskóba és egy ember is lazán el tudja vinni.

 

Egri csillagok

A várat körbeveszi a török, Dobó beszédet tart: aki fél, most még elmehet ... de hát pár perccel korábban látványosan lezárták a kapukat. Jó, ki lehet nyitni. A török is nyilván simán átengedné.

 

Colombo

Colombo rájön, hogy a disco tulajdonosa az akvárium alá rejtette a hullát. Csak be kellene bizonyítani. Hoz egy talajradart, ami szép tisztán kirajzolja a hulla körvonalait. Lehetséges egyáltalán ilyesmi? Egy régészes dokufilmben dolgoztak talajradarral, nekem csak össze-vissza foltoknak, vonalaknak tűnt amit ábrázolt, igaz ott, nem hullákat, hanem ókori-középkori várromokat tártak fel.

F1 Hierro Creative Commons License 2017.10.22 0 0 11213

Puzsér listáira (főleg a negatívakra) jellemző, hogy nem feltétlenül az abszolút Top10-et jelentik, hanem reprezentatív jelleggel igyekszik összeállítani őket, hogy legyen példa többféle tipikus esetre.

Előzmény: Leadfoot (11202)
F1 Hierro Creative Commons License 2017.10.22 0 0 11212

A Szomszédokat egyfajta viszonyítási pontnak is tekintette Puzsér, a lista több másik sorozatát is szembeállította vele.

 

A Szomszédok próbált valami magasztos tanulságot közvetíteni, ezzel állt szemben Família Kft. profanitása.

 

A Szomszédokban a főszereplők nagyon erkölcsösek voltak (vagy legalábbis próbálták annak beállítani őket), ezzel áll szemben az intrikával átszőtt Barátok közt.

 

A Szomszédok (poszt)kádárista propagandát közvetített, ezzel állt szemben a Frici, a vállalkozó szellem jobboldali propagandája.

Előzmény: Zsolesz+ (11204)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 0 0 11211

A szuperzsaruról már volt szó valamikor régen. 

A sztori: Speed tizedes (Terence Hill) varázserőt nyer, de ha vöröset lát, a varázserő cserbenhagyja. A baki: A filmen többször is van olyan helyzet, hogy vörös van előtte, az ereje mégis megmarad. Ma megfigyeltem, tényleg így van! 

Amikor a film végén leteszi a repülőt, a repülő oldalán két hosszú vörös csík, a gépet vezető Rose nyakában egy vörös sál, amit szintén látnia kellett, mégsem hagyja cserben a varázserő.

Will őrmester megmentése az óriásira felfújt rágógumin: mikor a lufi kiemelkedik a tengerből látható, hogy az aljából kilóg valami zsinór, mikor meg a lufi tetején mutatják őket, látni, hogy a lufi csíkos, tehát több darabból van összerakva. 

Persze, nyilván nem tud senki ekkorára fújni egy rágót, meg ezeket elnézhetjük, nem komoly film.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.17 0 0 11210

Ebben a részben említik, hogy 16 éve nagy tűzvész volt Hamburgban. A Hamburgi Nagy Tűzvész 1842-ben volt.

Előzmény: Törölt nick (11209)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.17 0 0 11209

Néhány napja, m3, Humberto cirkusz. Az első résztől az utolsóig valami 50 év telik el. Ez a 3. rész volt, meghalt Carlo Humberto, Petr Berwitz vette át a cirkusz vezetését. Nem tudom mikor játszódhat ez a rész, de legkésőbb a 19. század vége.

Látható, hogy aszfaltúton mennek, itt-ott látszanak a vasbeton korlátok, meg az út szélén a kis fényvisszaverő oszlopok.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.16 0 0 11208

Ezt nem vettem volna észre, youtube -on az egyik komment hívta fel a figyelmemet.

A Kisvárosi gyilkosságok, s17e2 (Halálos bűvésztrükk) részben mutatnak néhány másodpercre a 18. századi Sir Hugoról egy festményt. A képen valójában Liszt Ferenc van!

https://www.youtube.com/watch?v=nNtluFWVM3w

64. percnél

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 0 0 11207

Én általában nehezen figyelek fel a filmes bakikra, de mindig érdekel, hogy mások miket gyűjtöttek össze! :-) Ezek a filmes bakik például nagyon tetszettek - durva, hogy még a digitális-zseniális filmekben is elvétenek ekkora hibákat! 

Matt Farrell Creative Commons License 2017.01.01 0 0 11206

A Frici igazából kakukktojás, az arra készult, hogy a kapitalizmus alapjait beleverje a fafejuekbe.

Előzmény: Törölt nick (11201)
6174 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 11205

 

Filmes bakik Dorothy fekete cipőjétől a visszanőtt lábon át az androidnő rúzsáig

Quentin Tarantino, James Cameron és Ridley Scott filmjeiben is akadnak olyan jelentek, kellékek, szereplők akiknek nem kellene ott lenniük. Tovább »

forrás: divany.hu

Zsolesz+ Creative Commons License 2016.09.17 -1 0 11204

A Szomszédokkal mi a baj?

 

Az mára már egy igazi dokumentum sorozattá nőtte ki magát...

Előzmény: Törölt nick (11201)
GroundZero Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11203

Az a jó a véleményben, hogy lehet vele egyet nem érteni.

Előzmény: Törölt nick (11201)
Leadfoot Creative Commons License 2016.09.04 0 0 11202

Én csodálkoztam anno, hogy az Első generáció nem fért föl erre a listára.

Előzmény: Törölt nick (11201)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.04 0 0 11201

 

A hét mesterlövésze - A 10 leghitványabb magyar sorozat (youtube) Puzsér listája:

 

10. Kisváros

9. Szomszédok

8. Barátok közt

7. Pasik

6. Egy rém rendes család Budapesten

5. Klipperek

4., Frici, a vállalkozó szellem

3. Szimat Szörény, a szupereb (Szimat Szörény szimatol)

2. Familía kft

1. Űrgammák

 

A Klipperekről eddig még csak nem is hallottam - a műsor szerint "egy iskolai színjátszókör színvonal" is sokkal jobb - nekem a Barátok köztről is mindig ez jut eszembe, ha néhány évente belenézek.

 

GroundZero Creative Commons License 2016.07.26 0 1 11200

Most megy épp egy Derrick-epizód az mIII-on. (OK, nem voltak tökéletesek, e azért nagy baki is ritkán volt bennük...) Egy vonat fut be a müncheni pályaudvarra, egy rakás török vendégmunkás száll le, nagy tömeg. A kijáratnál pár rendőr. Az érkező tömegben két török a láttukra riadtan megáll (mert drog van a bőröndjükben), visszaszállnak a vonatra, leszállnak a másik oldalon, ahol minden üres, és szépen elsétálnak. Viszont ezt látja egy munkás, aki épp a vonatkerekeket nézi - ezért szól a rendőröknek:

 

- Két ember a másik oldalon ment el, arra.

- Köszönjük! ( másik rendőrnek:) Te, menj arra, kapjuk el őket.

 

Semmi személyleírás, semmi ruhaleírás semmi ismertetőjel, semmi... Csak annyi, hogy "két ember".

 

Látom, Münchenben is az okosokat veszik föl rendőrnek :)

Leadfoot Creative Commons License 2016.06.23 0 1 11199

Mikor elkezdtem olvasni a kommentedet, azt gondoltam, hogy "A Kisváros? Ne már, az védett kategória, 20 másodpercenként van benne valami olyan, ami ide kívánkozik". De ez tényleg elég kemény még azon a szinten is. :-)

Előzmény: GroundZero (11198)
GroundZero Creative Commons License 2016.06.23 0 1 11198

A Kisváros Kölcsönautó c. epizódjának készítésekor annyira odafigyeltek a készítők, hogyí sikerült néhány jelenet sorrendjét felcserélni - vagy 20 perccel korábban beszélnek a rendőrök a keresett autóban lévő parfümről (hogy annak az illata alapján lehetne megtalálni a kocsit), mint ahogy arról egyáltalán tudomást szereznek... nyilván rossz sorrendben vágták össze a jeleneteket...

 

Azért ez már minősített profizmus, nem?

GroundZero Creative Commons License 2016.06.14 0 0 11197

Az IMDB-n is kemény 6.1-en áll...

Előzmény: H_G (11194)
GroundZero Creative Commons License 2016.06.14 0 0 11196

Egyértelműen.

Előzmény: Degeczi (11195)
Degeczi Creative Commons License 2016.06.12 0 0 11195

Ez most sem megy másként: róla vajon az jut eszedbe, mennyit éhezhetett szegény?

 

Előzmény: GroundZero (11192)
H_G Creative Commons License 2016.06.12 0 0 11194

Az már a hanyatló szakasza a Bond-filmeknek, elég nagy bukás is volt emlékeim szerint. "Ez a Bond-filmek Batman és Robinja" (IMDB hozzászólás).

 

 

Előzmény: GroundZero (11191)
GroundZero Creative Commons License 2016.06.12 0 0 11193

Konkrétan, így néz ki egy évnyi észak-koreai kínzás és börtön - plusz egy gyors fodrászat és mosdás - után:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!