Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10904
Ajanlom, hogy folytassuk a ,,vitat" az ,,Orosz filmek" topikban, bar a tema nem csak azokat erinti.
Egy pelda: a csehek csinaltak egy rendkivul jo filmet (,,Sotetkek vilag"; II.VH-s, angol szolgalatba allt csehszlovak pilotakrol szol). Rendkivul jo szojatekok vannak benne (kulon poen - az idiota modon, de nagyon humorosan felepitett mondatok, amiket az angolul tanulo csehszlovakok hasznalnak a filmben!!! Jellegzetes sziporkazo cseh humorral vannak megoldva!). A film amugy csehul, nemetul, angolul megy. Elore rettegek, hogy mit fognak muvelni vele, ha magyarul is meg fog jelenni.:/
Előzmény: Zicherman Istvan (10901)
higagyu Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10903
Nem készül, hanem már le is ment adásban. Nem mertem megnézni, de a verseket természetesen kikerestem.
Előzmény: Zicherman Istvan (10901)
higagyu Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10902
Részben igazad van, részben meg nincs. A szinkronszöveg-írás egy picit más, mint a fordítás, erről hosszan tudnék mesélni, hogy miért, de nem untatlak vele. A Fivér 2. részét én csináltam, szívesen veszem a kioktatást, hogy mit szúrtam el, és ezt most minden irónia nélkül mondom, (a filmet imádtam), a Mester és Margaritát is, de ott nekem gyakorlatilag semmi dolgom nem volt, Szőllősy Klára gyönyörű fordítása magától rámászott a képre, még az ilyenkor szükséges technikai változtatásokra sem igen volt szükség.
Előzmény: Zicherman Istvan (10900)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10901
Istenem, most esett le, hogy a ,,Zsivago doktornak" ezek szerint keszul a magyar szinkronja!!!:((((
Mar elore rettegek, hogy mi lesz belole, hiszen tele van Majakovszkij, Demjan Bednij, Alekszandr Blok, Paszternak, Gumiljovstb. versekkel!!! Raadasul Hamatovanak igen nehez lesz megfelelo szinkronhangot talalni! A csajnak ugyanis igen sajatos hangja van, es a filmben van par jelenet, amikor gyakorlatilag a lagy falcetbol majdnem basszusba megy at!

Adja a filmesek Istene, hogy ne basszak el!

P.S.: az elobbi kirohanasomat a szinkronokkal kapcsolatban ne vedd rossz neven, csak egyszeruen ugy ereztem, hogy sokkal, de sokkal jobban is meg lehetett volna csinalni, nemi odafigyelessel es megfelelo hatterismeretekkel.

Udv, varom eszreveteleidet.
Előzmény: Zicherman Istvan (10900)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10900
Jaj, te vagy az emberem!
Nem tudom, hogy ki csinalja az oroszbol a magyar szinkront, de KOPEDELEM az esetek tobbsegeben. Tukorforditasok, baromsagok, stb. (Persze vannak nagyon tisztesseges munkak, melyek elott le a kalappal!)
Most neztem a Dunan Lermontov ,,Korunk hoset" - iszonytatoan szar magyar szinkronja van! Kopedelem volt a forditas es szinkron a ,,Testver-1" es ,,Testver-2" filmekhez (a film hangulata a szar magyar forditas miatt egyszeruen elveszett). Kozepes, de nagyon minosegi es dicseretremelto forditasa lett a ,,Mester es Margaritanak", bar jonehany kifejezes meg megszokasbol tukorforditasban ment at, illetve par eredeti Bulgakov-szojatekot megprobaltak szinten ateroltetni magyarba, pedig siman at lehetett volna valtani helyi poenokra, amelyek teljes mertekben tukrozik a mondandot, es beleillenek a regeny szovegkornyezetebe.
Par eve volt valami orosz film, amelyben Lermontov ,,Demonjabol" kerult felolvasasra egy fortelmesen rossz forditasu, prozai reszlet, holott a ,,Demont" meg a 70-es evekben sziporkazoan jo magyarnyelvu forditassal latta el Galgoczy Arpad. Illene ismernie a szinkront keszito embernek, hogy mit kinel talal.
Eleg sokaik dolgoztam szinkrontolmacs-kent, raadasul anyanyelvi szinten beszelek mint oroszul, ugy magyarul is, es irodalmi, szakmai forditasokat is csinalok/vallalok. Anno parszor felajanlottam nehany ismerosomnek, hogy szoljanak, ha szinkron kell orosz filmhez, de valasz eddig csak egy helyrol jott - 1997-ben en keszitettem elsore Nevzorov ,,Tisztitotuzenek" a magyar feliratos verziojat az egyik TV-nel. Akkor a film senkinek sem kellett. Par evre ra megjelent a film (immaron ,,Purgatorium" cimmel, azaz ismet tukorforditas:(((( rendkivul rossz szinkronnal.

No de mindegy...
Előzmény: higagyu (10898)
higagyu Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10899
Igen, azt már korábban is láttam, hogy a fegyvereket nagyon kened-vágod. Meg is jegyeztelek, hogy ha majd nem tudom megkülönböztetni a csúzlit az ágyútól (mert hogy kb. ezen a szinten állok), akkor hozzád fordulok.
Előzmény: Zicherman Istvan (10895)
higagyu Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10898
Foglalkoznék én, csak hetek óta nincs munka. Egyébként csak szinkronnal.
Előzmény: Zicherman Istvan (10896)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 10897
BAki, ha a filmben érhetetlen dolgok vannak?

Merth mások sme tudják a Port fóruma szt:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=91788222&t=9017147
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.11 0 0 10896
Filmekkel foglalkozol?
Előzmény: higagyu (10894)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.11 0 0 10895
Mondjuk volt benne meg egy, de az inkabb szakmai - a Maxim geppuskak 1940 mintajuak. Azaz a hutoboritason rajta van a fedeles nyilas, amelyen at havat es jeget lehetett tenni a geppuska hutesehez, es amely a Teli (szovjet-finn) haboru utan kerult fel a Maximokra.
No de ez mar szakmai baki.
Előzmény: higagyu (10894)
higagyu Creative Commons License 2009.07.11 0 0 10894
Jé, azt észre sem vettem, viszont volt egy lovaskocsis jelenet, ami megismétlődött. Szóltam, hogy vágják ki, nem tudom, megtetté-e, remélem, legalább azt megtették. Mert pl. azért is könyörögtem a stúdiónak, hogy ne Doktor Zsivágó legyen, hanem Zsivágó doktor, de azt nem változtatták meg.
Előzmény: Zicherman Istvan (10893)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.11 0 0 10893
Hm...
Megneztem a legujabb orosz klasszikus irodalmi mu ekranizaciojat, a ,,Doktor Zsivago,,-t. Nagyszeru film, nagyszeru szineszekkel, nagyszeru es korhu diszletekkel (az Omar Sarifos amerikai fos csendben zokog).
De...
Az egyik reszben majd megfulladtam a rohogestol: 1912 kornzeke, befordul a templom elotti utcaban a lovaskocsi, kicsit nagyobb lendulettel, es feltunik az utjelzo tabla...:))))
Szerencsere az egyetlen letvanyos baki a filmben.
peca_boy Creative Commons License 2009.07.11 0 0 10892
A "texasi fogó" sztem elég hülyén hangzik :) , itthon is mindenki Hold'emnek mondja ("Hold them or fold them", "tartsd meg vagy dobd el /a lapokat/" rövidítése, és nem "fogó"). És tényleg nem a lapokat, hanem inkább az esélyeket számolják benne. (Többek között, de nem csak erről szól. /A zárójeleket imádom. [Nagyon.]/) :)
Előzmény: Hierro Nyh. (10889)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.07.11 0 0 10891
Lehet, hogy igazad van. Csak annyira emlékszem biztosra, hogy egy casinóban kártyáztak.
Előzmény: 3kismalac (10890)
3kismalac Creative Commons License 2009.07.10 0 0 10890
nem ismerem a sorozatot, de lapot számlálni blackjack-ben szoktak, biztos póker volt az?
Előzmény: Hierro Nyh. (10889)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.07.10 0 0 10889
A Joeyban egy kontinuitási hibát véltem felfedezni.

A 2. évad "Joey és a póker" című epizódjában Alex tanítja pókerezni Joeyt, és kifejezetten rá is kérdez, hogy még sosem játszott Texas Hold'emet (vagy ahogy a szinkronszövegben mondják, "texasi fogót").

Holott az 1. évadban volt egy olyan rész, amikor Joey, Michael, Gina és Alex elmentek egy Las Vegas-i kaszinóba, ahol pókereztek úgy, mintha nem ismernék egymást, és Michael matektudását felhasználva számolták a lapokat.
Jigael Creative Commons License 2009.07.02 0 0 10888

De hát ez borzasztó :-(

 

A békávásat úgy értettem, hogy amiben tömegközlekedtél, esetleg leültél a metrón stb...

 

Mi a Szt Imrében szültünk, ott "zsilipruha" és papucs dukált a kispapáknak, és egyébként is a minimálisra csökkentették a járkálást mind a szülészeten, mind a gyemekágyon.

Előzmény: I.Blasius (10885)
peca_boy Creative Commons License 2009.06.29 0 0 10887
Igaz.
Előzmény: ZöPö (10886)
ZöPö Creative Commons License 2009.06.29 0 0 10886

Ez így olyan féligazság, ami nagyon-nagyon téves következtetésekre ad lehetőséget.

 

1. A gravitáció olyan kölcsönhatás, amely minden tömeggel rendelkező anyag között fellép, vagyis a mondat helyesen: "a tömeg vonzza a tömeget" (csak ez nagyon hülyén és unalmasan hangzana egy katasztrófafilmben).

 

2. Mivel kölcsönhatás, a Hold pontosan ugyanakkora erővel vonzza a Földet, mint a Föld a Holdat. (A Hold helyébe bármilyen földi objektumot/élőlényt, bármit behelyettesíthetünk.)

Előzmény: peca_boy (10884)
I.Blasius Creative Commons License 2009.06.29 0 0 10885
"be a szülészetre senkit békávés utcai kabátban (nagyon remélem legalábbis)"

Tavaly novemberben, mikor a nejem szült az Istvánban, simán zakóban ücsörögtem a szülésen. Mikor csörgött közben a telefonom, kimentem, majd bejöttem. Mindezt utcai ruhában, mindenféle maszk meg kesztyű nélkül. Szerintem lehettem volna BKV-s kabátban is.:)
Előzmény: Jigael (10874)
peca_boy Creative Commons License 2009.06.28 0 0 10884
"a nagyobb tömeg vonzza a kisebbet"

Nem-e?
Előzmény: ZöPö (10883)
ZöPö Creative Commons License 2009.06.28 0 0 10883

A tegnap esti tv2-s Impact ér, vagy annyira gagyi, hogy kár rá a szót vesztegetni?

 

Olyasmikre gondolok, mint "a Hold mágneses tere" (ami nem létező dolog) vagy az "a nagyobb tömeg vonzza a kisebbet" hablatyok.

KMG Creative Commons License 2009.06.27 0 0 10882
Apróság a CSI New York-i helyszínelőkből. Idős pár épp hazaért a kocsival, a papa pakol ki az autóból, csomagtartó nyitva. Ekkor jönnek a rendőrök, mindkettőjüket megbilincselik, és kísérik el. A kocsi meg ott marad tárva-nyitva.
KMG Creative Commons License 2009.06.27 0 0 10881

Erről az jut eszembe, amikor a TV2 akart valami monty pythonos heccet csinálni Pesten egy abszurd angol humorról szóló tudósításhoz. Én javasoltam, hogy árulhatnánk albatroszt, ha szereznek megfelelő madarat hozzá. Tetszett nekik, megígérték.

Erre a forgatás napján hoztak nekem egy fehérre festett felhúzhatós csibét.

Előzmény: Zicherman Istvan (10878)
peca_boy Creative Commons License 2009.06.26 0 0 10880
Ha jól emléxem, a Halál 50 órájában a Fonda kezében lévő puska is rendesen el volt kalibrálva (az irányzék mintha "félrenézett" volna), mikor célba vette Hesslert.
Előzmény: F.E.K. (10879)
F.E.K. Creative Commons License 2009.06.26 0 0 10879
Nagyon kevés filmben 'pepecselnek' az irányzék beállításával.... felkapják, és lőnek (és 'természetesen' mindig találnak is ;)
Előzmény: Zicherman Istvan (10878)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.06.26 0 0 10878

Hülye fejemmel megnéztem a - magyar cím - ,,Lopakodók-2" (Sniper 2") szupermúvit.:)

Főhős ,,egy balkán" országban fegyvert keres magának, és a helyi ,,ellenállók" elviszik egy ,,titkos fegyverraktárba", ugye. Főhősünk a kezébe veszi a puskát és aszondja:

- A jó öreg Mauser. A legjobb, amit a németek valaha csináltak.

Hm...

 

1. A német kézifegyverek még mindig kenterbe verik minőség és megbízhatóság tekintetében az amerikai fegyveripar darabjait.

 

2. Nem lenne semmi gond a kijelentéssel, ha a puska valóban Mauser lenne, de a főhős kezében egy Moszin-Nagant ororsz karabély van...

 

Ezután főhősünk elmegy ,,küzdeni a demokráciáért", méghozzá teszi ezt egy olyan puskával:

1. Amit nem lőtt be.

 

2. Nem állította be az optikát.

 

3. A fegyveren olyan optika van, amely:

a. Nem rávaló kommersz gagyi, amely az első lövés után lerepülne a fegyverről, de minimum újra kellene állítani (nem tudom, hogy miért nem lehetett felrakni rá egy odavaló PB távcsövet;

b. Az optika bőven eltakarja a fegyver töltényűrjét, amelyen át a puskát tölteni kéne, elméletileg, töltőlécből (amikor a kezébe veszi láthatjuk, hogy a tár üres). Pár perccel később már lövöldözik vele.

 

Amúgy sok jóbarátom vett részt a forgatáson (Magyarországon készült a ,,műalkotás" így legalább jót szórakoztam a sok ismerős arc látványán.:)

Jigael Creative Commons License 2009.06.25 0 0 10877
Éjszakánkánt Szabina :-) Csak azt majd az szdsz szpotjában fogják mutatni :-)
Előzmény: higagyu (10876)
higagyu Creative Commons License 2009.06.25 0 0 10876
Kis Szabi, amikor nem becézik éppen, Szabadság vagy Szabolcs névre hallgat?
Előzmény: Jigael (10874)
higagyu Creative Commons License 2009.06.25 0 0 10875
Apás szülés egészen biztosan volt már, a többi jogos.
Előzmény: Jigael (10874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!