Keresés

Részletes keresés

bot Creative Commons License 1999.04.08 0 0 95
Azt, hogy miért szar a vonal, a matávtól kérdezd. 1,5 évig használtam a datanetet és SOHA nem szakadt meg. úgyhogy kár egyedül őket okolnod... (kb 1 éve az elendert használom és az se szakad)

amúgy a datanet supportja szerintem is szar, mint már lejjeb írtam. szóval mielőtt félreértenéd, nem dolgozom a datanetnél.

lejjebb leírtam neked, hogy _szerintem_ mitől szakadhat egy vonal. ha szerinted mindegyik ok egyértelműen kizárható, akkor sajnos nem tudok neked segíteni.

Előzmény: Penta (88)
Penta Creative Commons License 1999.04.08 0 0 94
Köszi az infót:o))))) Akkor ami nálam van az nem Cirrius Logic.....

Penta

Előzmény: rutyi (91)
Penta Creative Commons License 1999.04.08 0 0 93
Na most kezdtem el komolyan foglalkozni a MatávNettel!!!!!!!!!
(holnap be is nézek hozzájuk)!!!!

Penta

Előzmény: djanos (90)
rutyi Creative Commons License 1999.04.08 0 0 92
JA!!!
És hozzáteszem ,hogy a Winfos Vezérlőpult/Modemek/diagnosztika fül /Egyéb információ kiírja a modemben található csip azonosítóját és a gyártót is .
Előzmény: rutyi (91)
rutyi Creative Commons License 1999.04.07 0 0 91
Penta!

Az enyém ugyanis belső és a biosban bevan állítva ,hogy kiírja az ISA PNP kártyákat índításkor(Cirrius Logic V 34 pnp modem),ez az egyik,a másik,hogy Cirrius Logic csip van benne.

Előzmény: Penta (89)
djanos Creative Commons License 1999.04.07 0 0 90
Nekem vannak tapasztalataim mind a DataNet mind a MatávNet szolgáltatásaival kapcsolatban. A DataNet szervizembere megjelent egy-egy probléma esetén és mindenféle extra beállításokkal cicomázta fel a modemes panelt. Továbbra is leakadok...

A MatávNet-nél csak fel kellett tenni a modemet és a meghajtót és alapbeállításokkal is fagyhalál nélkül folyik a dolog.

Ennyi. Talán segít a MatávNettel kapcsolatos fontolgatásokban.

Pá.

Előzmény: Penta (89)
Penta Creative Commons License 1999.04.07 0 0 89
Hogy állapítottad meg, hogy a modemed Acorp/Cirrius Logic???
Nálam is van egy Acorp külső szét is szedtem, de semmi nincs bele írva amiről meg lehet állapítani:o((((((((((
Rockwell chip van benne.........
Előzmény: rutyi (70)
Penta Creative Commons License 1999.04.07 0 0 88
Nem értem miért szar a vonal??????
Ha a haverom gépét hívom akkor no szakadás 10-óra online, vagy az nem ugyanaz a vonal?

Penta

Előzmény: bot (85)
rutyi Creative Commons License 1999.04.07 0 0 87
HAHÓ!!! GREENLABEL!!!

Nézz bele a póstaládádba!

Ha tudsz ,keress ICQ-n :33740950

Előzmény: Greenlabel (86)
Greenlabel Creative Commons License 1999.04.07 0 0 86
Rutyi!
Köszi a segitséget, de ezek a driverek sajna nem jók, azt irja ki a gép hogy nem látja a modememet.
bot Creative Commons License 1999.04.07 0 0 85
akkor kizárásos alapon a szar vonal marad:))
Előzmény: Penta (83)
Alfred Creative Commons License 1999.04.07 0 0 84
Na, akkor az elmúlt napok tapasztalata:
Az Outlook egy percenként keres új levelet, így még nem szakadt meg. Ha az Outlookot bezárom, az első hosszabb üresjáratban szakad.
Ebből egyetlen következtetést tudok levonni, az új szolgáltatóm bontja a kapcsolatot (a réginél nem szakakdtam) üresjárat esetén. Ha erőt veszek magamon, megmérem, hány percre szakad.
Penta Creative Commons License 1999.04.07 0 0 83
Ja akkor egy pici adalék még:o)))))))))
1. Lehet, hogy mind az öt modemtípus szar volt amit próbáltam???(3com,USR,Diamond,Rockwell,meg persze gagyi Acorp).
2. Ha a haverommal vagyok DialUp akkor soha sem szakad meg sőt le sem lassul............

Penta

Előzmény: bot (81)
Benjy Creative Commons License 1999.04.07 0 0 82
Mitől szakadsz meg?

Ma hallottam:

-a ping halála 1.0
-a ping halála 2.0

Alapeset:
foglalt a szolgáltató összes modeme
Ráerő emberkénk mit tesz:
******
1.0
******
Van előfizetése illetve hozzáférése más
szolgáltatónál is és vannak okos programok amivel lehet pingelni.
De nem ám 32bytes-el hanem pl. 64000bytes mondjuk 1x vagy akár 50x egyszerre.
Ha igy végig takarít egy adott címtartományt akkor ezzel meg lehet halasztani és lelassítani gépeket és Te magad fogod elbontani a kapcsolatot.

*****
2.0
*****
ping még mindig de megfelelő okos módon
egy egszerű dologgal pingel végig az adott illető egy IP tartományt:
mégpedig ezzel küldi el a pinget +++ATH0
ezt vissza pingeli a géped
illetve
a
+++ ra command módba megy a modem
majd
az
ATH0-ra lebont.

Megoldás:
1.0-ra tűzfal amely nem fogadja el a nagy ping csomagokat.

2.0-ra S2 regiszterben átállitani az Escape Sequence-t 34-ről mondjuk valami másra ami nem fordul elő sehol és soha.

bot Creative Commons License 1999.04.06 0 0 81
A szakadások oka nem a datanet,
hanem
1 a rossz minőségű vonal és/vagy modem.
2 nem megfelelő modem driver
3 valamelyik modem automatikusan bont egy bizonyos forgalommentes idő után (ezt lejjebb már kiveséztük ebben a topic-ban)
Előzmény: Penta (80)
Penta Creative Commons License 1999.04.06 0 0 80
Na végre találtam egy ilyen topicot:o))))) Eddig azt hittem csak nekem szakad a vonalam. Vonal=MATÁV Szolg.=DataNet
A helyzet a következő ha fel tudok lépni (álltalában azért igen) akkor tök rendszertelenül az adatforgalom 0-ra redukálódik vagyis megszünik (persze letöltés közben, akkor is ha történetesen a DataNet hiper gyors szerveréről töltök le) na ekkor jon a szakadás. Ha használom az S10=100 paramétert akkor nem mindíg szakad meg , de akkor nekem kell megszakítani mert ugye az adatforgalom 0 ami nekem nem éppen jó:o(((((((((
Ez a jelenség kb.: napi 2-3 alkalommal fordul elő:o((((((((
Ez ügyben megkerestem a DataNet-et kb.:2-hónap múlva jött a követekező levél:
****************************************************************************************
Ket dolgot kellene megprobalnia!

Az elso: a vezerlopult/halozatok/tcp/ip-n belul allitsa mar be a dns
engedelyezeset es a wins tiltasat.
A DNS engedelyezesenel a kovetkezoket kell beallitana :
Gazda: az on userneve
korzet: datanet.hu
DNS elsodleges: 194.149.0.157
DNS masodlagos: 194.149.0.156

A MAsodik:

Sajatgepikon/telefonos halozat
itt a DataNEt ikonra kattintson ra a jobboldali gombbal es kerje a
tulajdonsagok menupontra.
itt a modem tipusa alatt a beallitas gombra, kerje az kapcsolat fulet es
kattintson az egyebek fulre.
Itt lesz egy olyan lehetoseg, hogy extra beallitasok, ide irja be a
kovetkezot.
&f&c1&d2\a0\n5s37=14
Remelhetoleg ezzel a modemparancssorral megszunnek ilyen iranyu problemai.

Tisztelettel: techhelp@datanet.hu
****************************************************************************************
Na ezeket a dolgokat be is állítottam a hatás tragikus volt!!!!!!!! Napi 10 szakadás+10sikertelen bejelentkezés!!!!!!!!!!!!
Azóta nem állok szóba velük:o)))))))))))

Ja a DataNet-el volt még egy kis zűröm, de az nem vág a szakadás témába sőt ellenkezőleg 52-óra online pedig én nem is akartam sőt majdnem nem is tudtam róla!!!!!!!! Ha akarjátok elmesélem:o))))

U.i. Ja azt ugye mondanom sem kell, hogy a DataNet ad egy cd-t ami elméletileg mindent be állít!!!!!! (kivéve a modem parancssorokat) Elméletileg..................

Most gondolkozom a MatávNet-en..............
Szerintetek?????????

Bocs ha hosszú lettem!
Üdv.: Mindenkinek!
Penta

Greenlabel Creative Commons License 1999.04.06 0 0 79
Hálás köszönetem!
Jelenleg nem vagyok képes megnézni, mert a Hotmail borzalmasan lelassult, de holnapig biztosan lejön, majd beszámolok.
:-)))))
rutyi Creative Commons License 1999.04.06 0 0 78
Greenlabel!

Most küldtem egy mailt neked.

NÉZD MEG!!!
Mellékeltem ami kell a telepítéshez.Ha gondod van szólj!

Előzmény: Greenlabel (74)
bot Creative Commons License 1999.04.06 0 0 77
igen, a datanet support-jával többször volt már az az érzésem, hogy vagy nem szakértők igazán, vagy hülyének néznek. egyébként a 48k nem olyan rossz. a telefonvonal minőségétől függ, hogy milyen sebességgel tudsz csatlakozni (ha mind a két oldalon 56k-s modem van).
Előzmény: Greenlabel (76)
Greenlabel Creative Commons License 1999.04.06 0 0 76
Bot!
Ebből látszik, hogy hülyére veszik az embert, pedig a havi 10e ft be lett pengetve a 99-es évre KEDVEZMÉNYESEN!
(Bocs ez off topic) :-((
bot Creative Commons License 1999.04.06 0 0 75
nem igaz. most éppen a dataneten vagyok, 53333-al kapcsolódtam. az elenderre általában 50666-al tudok fellépni, de nem ritka ott sem az 53333. US Ropotics Sportster voice modemem van.
Előzmény: Greenlabel (74)
Greenlabel Creative Commons License 1999.04.06 0 0 74
Rutyi! Te vagy a fény az éjszakában!
Tényleg Acorp a modemem, a telepitő cd
Rockvell Voice Modem-nek mondta, de állitási lehetőség semmi nincs rajta.
Te hol találtál hozzá meghajtót?
Más: felhivtam a Datanetet, érdeklődni beállitások felől,és ott többek közt azt is mondták, hogy az 56k-s modem max 49k-val tud nyomulni (nekem 48k az elért maximum). Igaz ez?
Benjy Creative Commons License 1999.04.06 0 0 73
Mitől is szakadsz meg?

-tegyül félre azt hogy hogyan van beállítva a modemed /ha egyszer jól beállítod akkor többet nem kell,sokan nem is tudják hogy hogyan is kell és mit/

-tegyük félre azt hogy milyen a vonal
/bár sajnos nem lehet/

Akkor is marad egy igen fontos dolog:
a legtöbb modemes terminálszerver ha elveszíti a kapcsolatát a hálózattal akkor eldobja az összes modemet illetve ha nincs kapcsolat akkor a modemek nem válaszolnak csak csöngenek.

Ez szolgáltatónként eltérő hogy hálózati megszakadás esetén eldobja az össze modem az vonalat vagy esetleg 1-2-3...másodperc múlva minden megy tovább.

bennfentes Creative Commons License 1999.04.06 0 0 72
Eleinte nekem is minden félórában megszakadt, de akkor jöttem rá, hogy valami beállitásban volt a hiba.
A Control Panelben a Modem/properties/diagnostics/connection-nak az a Defaultja, hogy 30 perc állás után automatikusan kikapcsol.

Lehet,hogy csak én voltam ilyen balga, de esetleg másnak is igy volna beállitva, hogy 30 perc mulva kikapcsol?

Nekem mióta ezt megváltoztattam, talán havonta egyszer ha kikapcsol...

stika Creative Commons License 1999.04.06 0 0 71
Nálam az Absolutly On-line nagyon bevált. Előtte szinte minden alkalommal volt megszakadás, utánna csak kb. havonta 1x.
(Szolgáltató: Elender, modem: Us-Robotics Sportster Flash)
rutyi Creative Commons License 1999.04.05 0 0 70
Nekem kb egy hónapja van előfizetésem a netre.Egy Acorp 33.6-os modemet használok ,ami egyébként Cirrius Logic.
A telepítő Cd-n levő .inf fájlokban lévő modem illesztők közül egyiksem kezelte a modemet ,így hagyatkoznom kellett a Windows hardver kereséséhez ,ami annak rendje s módja szerint beállított nekem egy bizonyos "szabványos modem"-et aminek a legnagyobb sebessége 28.8 bps.Na most,ennek semmiféle beállítási lehetősége nincs és a kapcsolatot ,ha esett ,ha fújt bontotta . Ezzel a "szabványos modemmel" hajkurásztam kb 3 hétig a neten ,míg rá nem akadtam Cirrius .inffájlra , és azóta semmi gondom vele.

Greenlabel!! Nem lehet ,hogy neked is illyen "ACORP" modemed van?Ha igen szólj ,segítek!

Greenlabel Creative Commons License 1999.04.05 0 0 69
Na, sikerult!
7h45 körül megint megszakadt, minden büvészkedésem ellenére.
Ezekszerint ahiba nem az én készülékemben van. :-(
Igenis a matav bontogat...
Van még valakinek ötlete?
Greenlabel Creative Commons License 1999.04.05 0 0 68
Már futtatom az =AbsolutelyOnline=
(http://www.jimjams.com)
nevü progit, amit wizard ajánlott lentebb. Ha igy is megszakad, akkor majd jól visszajövök panaszkodni.
Off topic: bocs, de hogy találom meg az újak bemutatkozó topicot?
bot Creative Commons License 1999.04.05 0 0 67
A szaktudással én is úgy állok, ahogy te.:) Szerintem egyébként a szolgáltatód nem mond igazat. Az alapján, amit leírtál csak az lehet, hogy náluk be van kapcsolva az automatikus bontás.
Előzmény: Alfred (66)
Alfred Creative Commons License 1999.04.05 0 0 66
bot:
Persze, csakhogy az enyémen az üresjáratban bont funkció ki van kapcsolva, és a - Matávtól független - szolgáltatóm állítása szerint az ő szerverükön is ki van kapcsolva. Az, hogy a szerverek "vertyognak" az azért érdekes, mert így a Matáv nem érzékelhet üresjáratot soha, tehát ez nem lehet valamilyen biztonsági bontás.
Folyamatosan az az érzésem, hogy a szolgáltatómnál nem jó valami beállítás, de ők egyedül az én modem-sebességem lassítását javasolják.
De ez nem logikus, mert akkor adatforgalom közben is kellene szakadni, - sőt, leginkább akkor - de akkor soha nem szakad.
Az a baj, hogy csak az a szaktudásom van, amit itt, és tapasztalatból össze szedtem, így nehezen vitatkozom hozzáértő "renccer" gazdával...
Előzmény: bot (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!