Keresés

Részletes keresés

Szanya Creative Commons License 2 napja 0 0 39908

Előzmény: Szanya (39907)
Szanya Creative Commons License 2 napja 0 0 39907

Vajon hogy szerepelnek honfitársaink az ARC- n?

crossroad Creative Commons License 4 napja 0 0 39906

Szép időzítés :) én szombat este ponyváztam le...

Előzmény: OpDu (39905)
OpDu Creative Commons License 5 napja 0 0 39905

Vasárnap szép napsütésben betoltam téli helyére a hajót. Jól tettem :)

Előzmény: csa1 (39904)
csa1 Creative Commons License 2019.11.29 0 0 39904

Frankó!

Hajó el, surf elő !!! :)

Előzmény: Szanya (39903)
Szanya Creative Commons License 2019.11.27 0 2 39903

Ma még mentünk egy utolsót. :-)

Szanya Creative Commons License 2019.11.26 0 0 39902

Szerintem mindegy. Aki vállalja, vagy aki olcsóbb. 

Előzmény: yaouank (39901)
yaouank Creative Commons License 2019.11.23 0 0 39901

Ehhez a hajóhoz kellene teljes vitorlázatot készíteni :

https://sailboatdata.com/sailboat/oceanic-30

Van valakinek javaslata kiktől érdemes Magyarországon ajánlatot kérni ? Én nem nagyon ismerem az itteni kinálatot.

ya

Szanya Creative Commons License 2019.11.22 0 0 39900

De azért ma még kimentünk egyet edzeni Kalózzal. Múlt héten lecseréltük a kiszőrösödött drót felhúzókat Dyneemára. Leteszteltük a hosszukat. Meg egy párat halzoltunk spinyóval. :-)

Előzmény: OpDu (39899)
OpDu Creative Commons License 2019.11.21 0 0 39899

Jön a téli unatkozás?

Előzmény: Szanya (39898)
Szanya Creative Commons License 2019.11.21 0 0 39898

Úgy néz ki, hogy idénre vége a hivatalos vízi oktatásnak részemről. De a hajóim még egy ideig maradnak. Van rájuk kereslet. Az egyiket pedig kísérletképpen bent hagyom a vízben. 

B137 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 39897

Személyes élettapasztalataim alapján sajnos nem tudok elképzelni semmilyen olyan nagyberuházást a Balaton partján, amiből a helyi lakosok, vagy a "proletár ős nyaralók" jól jönnének ki.

Földvár még nyitott kikötő, ami lassanként óriási kuriózum. Élvezem ennek előnyeit, mint (majdnem) helyi proletár ős nyaraló, szeretünk a hajók közt sétálni, csigában enni, szigeten lógni. Meg persze itt parkolt sokáig a Yacht, tehát jár nekem, amiért fizettem. Nem is keveset. Nem tudom melyik énemnek van igaza, de mindkettő panaszkodni fog, akár marad a mostani langyosvíz, akár jön valami hiperszuper fejlesztés.

A vége az lesz, ami Füreden van. Nem fogom szeretni, és pláne nem tudom majd érdemben megfizetni, szóval mindegy lesz...

Előzmény: crossroad (39867)
sanyooo1 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 39896

Én rábíznám szakemberre, aki felelősséget vállal a rakományért! Két tonnás hajó az nem gyerekjáték! 

Előzmény: The Rocketeer (39894)
DECKARD Creative Commons License 2019.11.16 0 0 39895

Biztos. Évekig húzogattunk 1400kg körüli hajó+futó kombót B jogsival. Persze a kinyomtatott jogszabály kellett, mert hozzád hasonlóan a rendőr se tudta alapból értelmezni a jogszabályt, de azért el lehetett magyarázni. Aztán a tulaj megunta a magyarázkodást és megcsinálta a B+E-t.

Előzmény: xwxw (39889)
The Rocketeer Creative Commons License 2019.11.16 0 0 39894

OK. Köszönöm!

Nem akartam offolni, csak gondoltam, hogy esetleg valaki már szembesült ilyesmivel. Nem én vontatnám, csak keresem az olcsóbb megoldást, egy Keszthely - Szeged távolságra, jobb esetben is elég költséges, ha a járulékos dolgokat is nézem.

sanyooo1 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 39893

Ez nem jogszabály, csak egy honlap linkje, de pont azt mondja amit alább leírtam: "B" jogsival akár 4250 kg össztömegű szerelvényt is vezethetsz bizonyos esetben! De 3500 kg össztömegűt símán!

:)

Bár visszatérve az alapkérdésre: 2000 kg tömegű hajó vontatása nemigen fér bele sehogysem a "B"-be! :(

Előzmény: xwxw (39892)
xwxw Creative Commons License 2019.11.15 0 0 39892
Előzmény: sanyooo1 (39890)
sanyooo1 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 39891

"

VONTATÁS "B" KATEGÓRIÁS JOGOSÍTVÁNNYAL

Nemzetközi kategória: A "B" kategóriába tartozik a (forgalmi engedély bejegyzése alapján) legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhellyel rendelkező gépkocsi, amely lehet személygépkocsi vagy kis tehergépkocsi is.
Az ilyen gépkocsival, "B" kategóriás, nem kezdő vezetői engedély birtokában könnyű (a forgalmi engedélyből megállapíthatóan legfeljebb 750 kg megengedett legnagyobb össztömegű) pótkocsit korlátozás nélkül szabad vontatni. Az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege így elérheti a 4250 kg-ot.
Nehéz (a forgalmi engedélyből megállapíthatóan 750 kg-ot meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű) pótkocsinak "B" kategóriás, nem kezdő vezetői engedéllyel való vontatásához két feltételnek kell teljesülnie:
A nehéz pótkocsi (forgalmi engedélyből megállapítható) megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi (forgalmi engedélyből megállapítható) saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege (vagyis a két forgalmi engedélyből megállapítható megengedett legnagyobb össztömegek összege) nem haladja meg a 3500 kg-ot.
Tehát B kategóriás jogosítvánnyal is lehet vontatni nehéz pótkocsit a fenti szabályok betartása mellett!
Például egy 2000kg össztömegű személygépkocsival melynek a saját tömege 1520kg azzal lehet B kategóriás vezetői engedéllyel vontatni egy 1500kg össztömegű pótkocsit.
A jogszabály nem határozza meg a vontatható pótkocsi tengelyeinek számát.
Ezért akár kettő tengelyes pótkocsi is vontatható B kategóriás jogosítvánnyal a fent említett szabályok betartása mellett.

Forrás: Nemzeti Közlekedési Hatóság"

sanyooo1 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 39890

Linkeld a jogszabályt légy szíves! Köszönöm!

xwxw Creative Commons License 2019.11.15 0 0 39889

Nem biztos,ugyanis a 750kg nál nagyobb pótkocsi már nehéz pótkocsinak számít.Ahhoz viszontmár BE-s jogsi kell.

Előzmény: DECKARD (39885)
vakrepulo2 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 39888

szerintem ez nem igazán vitorlás topic kérdéskor

meg mire gondolsz igazán?

ha súlyra meg jogsira azt úgy néz ki megválaszolták lentebb

ha arra, hogy a futón kerekes bak van és azon hajó, arra meg vagy mond valamit a kresz vagy nem, ott lehet legooglizni, gondolom lesz benne valami gumidolog, pl "megfelelően rögzítve" vagy ilyesmi, ami meg tök véleményes, ha ránéz az ember az általad berakott képre

Előzmény: The Rocketeer (39887)
The Rocketeer Creative Commons License 2019.11.15 0 0 39887
Igazából az lenne a kérdés, hogy egyáltalán vontatható-e így (megfelelő jogsival).
HUN-12214 Creative Commons License 2019.11.14 -1 0 39886

correction:  útvonalengedély ugyan 4m magasságig nem kell (ld. emeletes busz) , de a szg-val vontatott utánfutó max 3m magas lehet. 

Előzmény: HUN-12214 (39878)
DECKARD Creative Commons License 2019.11.14 0 0 39885

Mindkettő igaz. Tehát sima B-vel:

1) max. 3500kg és akkor 750kg-ig vontathat (un. könnyű pótkocsi).

2) lehet nehezebb a pótkocsi de a vonató járműnek nehezebbnek kell lennie és a kettő együtt nem lehet nehezebb 3500kg-nál

Előzmény: xwxw (39883)
vakrepulo2 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 39884
Előzmény: The Rocketeer (39873)
xwxw Creative Commons License 2019.11.14 0 0 39883

Nemzetközi kategória: "B" kategória a legfeljebb 3500 kg. tömegű tehergépkocsi vagy személygépkocsi, melyben a szállítható személyek száma legfeljebb 9 fő. Az ilyen teher- vagy személygépkocsival egy 750 kg. tömeget meg nem haladó könnyű pótkocsi is vontatható.

Előzmény: OpDu (39882)
OpDu Creative Commons License 2019.11.14 0 1 39882

Pici pontosítás: a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladhatja meg a vontató jármű saját tömegét + 70 kg (sofőr átlagos tömege).

Példa: Az autóm üresen 1300 kg, a forgalmiba 750 kg fék nélküli és 1500 kg-os ráfutófékes vontatható utánfutó került, ennek ellenére B kategóriával csak 1370 kg-osat húzhatok.

B+E jogsival már lehet 1500 kg-ot is.

Meg kellene nézni a kisbusz forgalmiját, ránézésre nagynak tűnik a trélerrel, tárolókocsival együtt kb 2500 kg vontatmány. 

Előzmény: HUN-12214 (39878)
xwxw Creative Commons License 2019.11.14 0 0 39881

Szia. Van BE kategóriáju jogsid

Mikor szükséges?
Hogyha személygépkocsival 750 kg megengedett legnagyobb össztömegnél nagyobb pótkocsit (nehézpótkocsit) szeretnénk vontatni (pl. hajószállító, lószállító, nagyméterű lakókocsi, tréler, stb.).

Előzmény: The Rocketeer (39873)
Nádastavi Creative Commons License 2019.11.13 0 1 39880

"A kérdéssel engem leginkább az érdekelt, hogy mi a véleményetek a Balaton jellegének megőrzéséről?" -kérdezted

Pl. a kibetonozott partfalat nyugodtan le lehetne bontani szerintem. Akik odaépítettek közvetlenül a betonmedencévé varázsolt tó szélére, ők majd bontanak és kicsit "hátrébb" költöznek. A tó jellege jelenleg ez, zömében magas, lehúzós árakkal és sok hínárral (ez utóbbi "zöld téma", még egyes versenyzők körében is tabu). Azaz, ha látod, hogy valami zöld úszik a tavon -vagy felakad a hajódra-, az a koszorú maradványa lehet az idény elejéről, vagy optikai csalódás...

Az algahelyzetről az MTA oldalán tájékozódhattunk.: https://mta.hu/tudomany_hirei/az-algainvazio-arra-figyelmeztet-hogy-nem-halogathato-tovabb-a-balaton-kutatasanak-megujitasa-a-nemzeti-viztudomanyi-program-kozlemenye-109988

- Balatonberényben jól éreztem magam a nyáron, ott nincs beton partfal a kikötő és a strand körül plusz 470-es jollés úriemberekkel is találkozhattam, akik a fiaiknak Lasert szeretnének venni.

- Balatonfenyvesen a majd 500 m hosszú új mólón sétálva éjjel csodálatosan szép volt a Balaton látványa.

- Balatonföldvár Nyugati móló végén kedvesek voltak a nagyhajósok akiknek segítettem a kikötésnél.

- Balatonfüreden ezúttal is köszönöm Cimbi meghívását a Siroccora, utasként életre szóló élmény számomra! Fantasztikus hajó és kormányos! Engem különösen a hajóépítő szaktudása nyűgöz le és egy hasonló 2h-s út során az, amikor megfoghatom, megérinthetem a Sirocco deckjét, megkopogtathatom a full fa felületeket. És hallatszik a jellegzetes nyikorgás, amit a műanyagok nem adnak meg. Remélem hamarosan kap új vitorlákat a Sirocco.

- Keszthelyen jól esett a lángos, nem volt drága. Balatonfüreden a Sekli pizzériában pedig a pizza, ami szintén finom volt és meglepően jó árban az ország első számú vitorlázóhelyén!

- Ezenkívül Fonyód után hajnalban a fiatal pár kedves volt, akik útbaigazítottak és ők kérdezték meg, hogy segíthetnek-e. Habár a vitorlázásban -annak ellenére hogy helybeliek voltak- láthatóan annyira sem járatosak, mint én, de jó volt érezni a vitorlássportot a Balaton partján, az átlag emberek között körüllengő tiszteletet (jolle a kocsi mögött).

- Csopakon a Laser OB-re szurkolóként mentem ki, az élversenyzőink nagyon kedvesek, aranyosak voltak velem.

Azt hiszem én lehettem az egyetlen kívülálló szurkoló, sokkal többet érdemelnének... És láttam élőben a nagy Zsombit is edzés után kisójázni!

- Zamárdiban a SvertKupán a strandon a kisgyerekek kérdezgették, ez milyen hajó és mennyibe kerül egy ilyen (látták, hogy nem lehet drága és könnyen vízre tehető, kezelhető, ami láthatóan felkeltette az érdeklődésüket, előtte azért láttak pár borsosabb árú nagyobb jollét, de elérhetőeket is...). Ez szintén pozitív élmény számomra, hogy a 8-10 éves fiúgyerekek, még ma is ugyanolyanok, mint mi voltunk anno. Csak ne mondják nekik ugyanazt, mint nekünk, hogy "hagyd fiam, elérhetetlen"! Amikor nem volt az, csak tájékozatlanok voltunk és sztereotípiák szerint éltünk.

- Paloznakon féltem, hogy futóval fennakad a kocsi alja a vasúti átjárón, de miután a tűzpiros Ferrari szembe jött, elmúlt a félelmem...

- Tihanyban, Balatonfüreden, Keszthelyen jó, hogy van ingyenes parkoló is (kb. 100 km-ről "szagolom" ki az ingyenes parkolókat a Balaton partján).

Az elektromos autók rendszámtáblájának színe egyébként nem a hínárra utal? Nemrég láttam egy műsort a királyi TV-ben, ahol gyakorlatilag elismerték, az elektromos járművek semmivel sem környezetkímélőbbek jelenleg, mint robbanómotoros társaik. Erről okleveles vegyészként ennyit (az akkuk előállítására, véges ciklusszámára, majd ártalmatlanítására gondoljatok először, utána lehet a töltésükhöz használt elektromos áram forrására, ami világszinten jelenleg 2/3 részt fosszilis). A Li-kén akkuk, talán hamarosan forradalmasíthatják az elektromos járművek hatótávolságát, de a "tiszta" fúziós energia, még mindig csak álom. A megújuló elektromos energia világszinten szűk 1/4 rész jelenleg...

ui.: Főleg az É-i parton a benzinkutak nagyon korán bezárnak... Balatonakarattyán a LUKOIL kúton, miért van shop, ha egyszer nem lehet hol parkolni és kissé kelletlen módon elküldenek onnan (ill. tele van parkolva valami nepkó kocsijaival a kút). A D-i parton a hazai benzinkút mosdója Siófok előtt nem volt valami tiszta...

Igazából amit írtál, a gyerekkorunkhoz képest -nekem ez csak 20 évet jelent, de az Édesapám nálam 40 évvel idősebb, ezért ismerem ennek a korosztálynak a történeteit is nagyjából- az egész ország nagyon nagyot változott, nem csak a Balaton partján figyelhető meg, hogy nem tudsz, már ugyanúgy lemenni a kedvenc pancsolóhelyedre, vagy megszűntek hajdanán ikonikus szórakozóhelyek, esetleg minden ki van rakva a vörös téglával és a macskaköves térburkolatokat valahova "máshova" elszállították innen. Az Apukámék anno ittak a Dunából, ma próbáld meg!

Úgy tudom, ha bemész, a Balatonból még mindig lehet. Többek között nem ártana megőrizni így...

Előzmény: crossroad (39872)
HUN-12214 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 39879

hát ez nem túl jó :-((

Előzmény: Mirrmurr75 (39874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!