Kedves matskások !
Segítsetek nekem ! Keresek egy gyönyörű perzsa fiú cicát, aki hajlandó lenne frigyre lépni az én hófehér perzsa kislányommal.Nem törzskönyves.
Részleteket emilben, légyszíves.
Biztos hallottatok hiret az uj whiskasreklamnak, amelyiket kifejezeten macskaknak csinaltak. Olyan hangokkal, kepekkel, mozgasokkal amik felkeltik a amcseszoi figyelmet. Macskaviselkedeskutatok ;) 200 maccson teszteltek es 60 %uk allitolag reaglt a filmre odaszaladt a kepernyohoz jatszani akart vele stb. Holnaputantol adjak az RTLen a reklamot de a whiskas.comrol le lehet tolteni.
Az en maccsom nem nagyon reagalt semmit, de nincs hangkartyam, uh a hangokat nem hallotta meg nyilvan egy kis 5x5os feluleten nem olyan macskaingerlo. Uh varom a tv-re h reagal.
2 napja nalam van egy 1 eves lanycicus, Mia mivel a gazdai nyaralni mentek. A porblema az, h mar en magam is felek, h mi lesz,. tegnap alig aludtam mert az en szinten 1 ev koruli kandurom nagyon birna ot, allandoan strazsalja miota megerkezett, jatyszasna vele, ismerkedne, de Mia iszonyatos hangokat ad ki, fuj, pruszkol, amint 12 metrnel jkozelebb megy Remix, de akkor is ha en. Pedig aszittem ma regel, h enyhult a hejzet mert hozzam pl odajott es megsimoghathattam. Jo lenne ha nem kene 1 hetet ijen hangulatban eltoltyeni, rossz hallgatni es nezni szegny Miat ahogy fel es vedekezik, pedig senki nem akarja bantani, szgeny Remix meg nem ojan harcias es szinten nagyon megijed es dfel neha, csak o nem pruszkol e sfujtat.Mia meg a kajastabnyert is kiverte a kezembol mijkor legalabb azt oda akartam vinni a kozleebe. Mi lesz igy vele? Nem eszik, nerm pisil? Volt hasonlo estetek? Mit lehetne tenni, hogy ha nem is jobaratok legyenek, de l;egalabb bekeben meglegyenek 1massal.
Caty - igen, erdekelnenek az infok, izgatottan varom, ha kerhetlek, tedd meg, hogy emilben irod meg, mert Index-et sajnos ritkabban van idom
olvasni. :( Az e-mail az biztosabb!
Amit a szarazelesegrol irtal, nagyon jo, koszi az infot... ezt nem tudtam, s neha, ha 1-2 napig nem vagyok otthon, csak szaraz eleseget eszik a vegen a macs... persze ez mostantol remelhetoleg valtozik...
Gyotor - koszonom a kedves udvozlest! :) A dolog jol hangzik, sajnos garazs nem all rendelkezesemre, sot, az sem biztos, hogy fedett hely.. ezert is aggodom annyira a kis do:go:kert... szoval egy biztosan meleg kuckot szeretnek gyartani nekik...
nori - koszi a biztatast, remelem, igazad lesz. Csak attol feltem/~ek, hogy Proci, aki megszokta, hogy 3-4 eve ki sem teszi a labat a jo meleg lakasbol, csak nyaranta, megfazik telen... Vagy feleslegesen aggodom?? Es mi a helyzet a kicsivel, aki a hideg ido bealltaval meg csak 4-5 honapos lesz??
Cateye,
Macskalakkal kapcsolatos tapasztalataim nem nagyon vannak. A kertbe szoktatás nem lehet nehéz, mert úgyi ki akarnak menni. A lakásban levő tartalékalmot cicáink most is használják, azért sokszor bejonnek.
Gyötör,
Szerintem meg lehetne nyitni a Matskák 2. topicot!
Kedves Caty,
Szerencsére száraz volt, bár csökkentem a kockázatot azzal, hogy gondosan összetekerem a paplanomat, minél kisebb támadási felületet nyújtva. Tegnep egyébként nem volt különösebb eksön, csak Pamacs szokásos esti bolondórája. Meglátogatta az alacsonyabb szekrények tetejét. Szerencsére most idejében észleltem és lepakoltam onnan. Viszont Lufi, szokásától eltéröen éjszaka bemászott egy kicsit hítelegni az ágyamba. A törzshelye egyébként a barátnöm párnáján van.
Gyerekek, gyakorlatilag alig tudok hozzászólnia topichoz, a sok száz-ezer hozzászólás lefárasztaja gépem. :(
Bukoba, a képeket küld el nekem, weboldalt csinálok, hacsak nincs különleges kívánságod, felkerülnek a cicceid az Iszoldába.
Maminti, az enyém papírt rágcsál, ha teheti és mi nem vesszük észre, ami nem túl jó az emésztésének. :(
Caty, Filburt, a kistigrisünk Whiskas Junioron nőtt fel, mégis ma már minden mást inkább szivesebben megeszik.
Cateye, kedves de régen láttalak errefelé! :)
Egy átalakított garázst láttam téli száláshelynek megcsinálva, körben cca, méteres magasságban külön cica sétálóval, plusz néhány oszlop, rajta egy-két magasabban elhelyezkedő ülőke. Mindezt házilag előállítva, három anya+kiscicek részére.
Kedves Bukoba Mandaka, :)
Száraz volt az ágyad, mikor hazaértél?:) Mit műveltek a szőrmókok?
Cateye,
Egy kedves ismerősöm most épített előregyártott elemekből tutti háromemeletes "macskaházat", igaz, belsőtérit. Három szőrős jószág lakik nála, és az új, számukra épült "luxuslakosztályt" egyszerűen imádják.:) Jövőhétre beszerzem Neked az infókat róla, ha érdekel.
Egyébként van egy könyv, ha jól emlékszem, az a címe, hogy "Gondoskodás a macskáról", vagy valami ilyesmi.(Holnap pontosítok.) Abban láttam szabadtéri macskaház rajzát, leírását. Egész jónak tűnt.
A Whiskas nevezetű kajába biztosan tesznek valamit. Jó trükk arra, hogy több gazdit bírjanak rá a dobozos macsikaja megvásárlására.
Azért, hogy ne szokjanak annyira rá, én több féle dobozos hamit szoktam vásárolni a jószágaimnak, és ezeket felváltva etetem meg velük. No meg kapnak főtt husit, darált csirkenyakat, bébiételt, egyebeket. Így kisebb az esélye, hogy "dobozoskaja-függőséget" kapjanak...:)
Ami engem a dobozos kajákkal kapcsolatban aggaszt, az az, hogy úgy tűnik, mintha sokkal többet ennének belőle, mint a normál kajából. Mintha túl gyors emésztésre bírná rá őket. Hasonló tapasztalatok?
A száraz macskakajákkal vigyázzatok! Saját szomorú tapasztalatom mondatja ezt velem.:(( Ha a ceca túl sok száraz kaját kap, és nem fogyaszt mellette elegendő folyadékot, vagy nagyobb nedvességtartalmú táplálékot, akkor az súlyos vese- és húgyúti problémákhoz vezethet. Ennek veszélye ivartalanított cicák esetében hatványozottan jelentkezik.
"elképzelhető, hogy a macskaeledel gyártók tesznek valamit a kajába, amitől a macska függő lesz?"
Sot, a nehai szovjet olajosszardiniagyartok is biztosan tettek valamit a termekukbe, mert Sici macska egeszen onkivuleti allapotba kerult mar csak a doboz latvanyatol is... :-)) Ettol fuggetlenul elkepzelhetonek tartom a dolgot.
Van egy érdekes kérdésem (ha már volt téma, akkor sorry, de most nincs időm több mint 1000 hozzászólást végignézni): elképzelhető, hogy a macskaeledel gyártók tesznek valamit a kajába, amitől a macska függő lesz? Mert nem hiszem, hogy olyan jó íze legyen, hogy így kelljen érte hisztizniük. Márpedig nem csak a két saját, hanem más ismerős macskája is megbolodnul a "Kite" kezdetű "Kat" végződésű száraz eledelért.
Kicsit (ha-ha) regen jartam itt, illetve egyaltalan az Index kozeleben...
Ami a macsekallapotokat illeti, nos ugy nez ki, novelem feketemacs allomanyomat egy kicsi fekete maccsal.. :))
Merem remelni, hogy osszeszoknak majd - jovo kedden kerul majd hozzank a kismacsi, akkor kb. 800 hetesen -, illetve megszokjak, hogy ezentul a zord idojaras viszontagsagainak ki lesznek te've...
Ugy tervezem, hogy csinalunk/~tatunk egy macsekhont, ami nem lesz tul nagy, hogy majd be tudjak lehelni telen is, illetve megprobalom 2 szintesre tervezni, hogy azert tudjanak feszkelodni ide-oda..
Ha barkinek, barmilyen epito otlete van ezzel kapcsolatban - nori, tudom, hogy Rad szamithatok, mint rangidos 'macskaanyara' :) -, akkor szivesen hallgatom/olvasom. Ez lehet nyugodtan a kertbe szoktatassal, telen is kint tartassal, 'macskahazzal' kapcsolatos.
Koszi elore is!!
Cateye
P.s.: Manka, remelem, elokerul a cicad!! :( (Itt ul az irodahaz elott egy szep, 2-3 evesnek kinezo fekete cica, aki betegnek, lehalabbis lelkibetgnek latszik... (XII., Alkotas u.)
Az biztos, hogy szépek, foleg Lufi (Maxx-Cats Lufi). Tervezek egy web oldalt, ahova a macsok képeit akarom feltenni, ha meglesz, majd értesítelek Benneteket, és megnézhetitek öket. Az meg, hogy rosszak, az nem kifejezés. Remélem, mire hazaérek, az ágyam még mindig száraz lesz. :-)
lujza, :)))
A mi macsijaink még nem tudnak ilyen szép szabályosan kilépni, ám Banditának azt már sikerült egy klaviatúrán való táncolással elérnie, hogy a gép a "kék halál" nevezetű jelenség kíséretében lefagyjon egy kicsit...
Bukoba Mandaka, :)
Mi ez a tragikus hangnem? Tévedni emberi dolog.:)
Egy a lényeg, a macsik szépek (és rosszak:))! Tök mindegy, milyen a típusuk, vagy hogy a gazdi teljesen tisztában van-e a standard fajtanévvel.:))
Mivel már több életveszélyes fenyegetést is kaptam és az idöm lassan lejár, ezért megteszem, amit meg kell tennem. Egy korábbi hozzászólásomban elkövettem azt a hibát, hogy Pamacsot colourpoint himalájának tituláltam. Hiba volt. Mea culpa!!! A himalája és a colourpoint ugyanazt jelenti. Szóval ez van. Ha nem írok többet, akkor okuljatok az esetemböl. Ne kövessetek el hibákat.
1. Csütörtök, hazaérkezés: lakás romokban, a konyhaablakban lakó növénykéim egyike macska által elkövetett, különös kegyetlenséggel végrehajtott landolás után elhalálozott..
2. Csütörtök este Matrix -nézés után kistesóm nálunk aludt. Ennek örömére a két macsi játszótérnek nézte őt, és a lakást (fotel borulás stb.). Alvásban nem igazán volt részünk...
3. Szombat: viszonylagos béke, már ami a macsi viselkedését illeti. Szerintem kifáradtak az előző két nap randalírozásában.
4. Vasárnap: ébresztő hajnali ötkor, Bandita kajáért csengetett...Aztán kis csend, majd 6 órától Maszat vékonyka hangon és idegesítő rendszerességgel nyarvogva kunyerált bebocsájtást a hálószobába, mert unatkozott.
5. Vasárnap este: Bandita két és fél órás mozdulatlanságra kárhoztatta Páromat, aki kénytelen volt szándéka ellenére több filmet is végignézni, mondván, nincs szíve odébbrugdalni a macsit, aki kényelmesen rátelepedett a lábára, és mély álomba merült rajta.:))
6.Ma hajnalban, miután Párom jószívűségének köszönhetően a macsik a hálószobában aludtak, Bandita négy órakkor rajtam keresztül gázolt át, mivel valami repülő izére vadászott. Ezután a macsikat kizártam a hálószobából. Ötkor Bandita kajáért csengetett...
Ma reggel azt is kénytelen voltam megállapítani, hogy legjobb, ha a cirmos macska hullajtja a szőrét. A cirmos szőr ugyanis jól mutat fehér és fekete ruhákon egyaránt...:))
Nem tapasztalok sok különbséget, talán annyit, hogy Pamacska aktívabb egy kicsit mint Lufi. Lufi igazi arisztokrata, csak ritkán hízeleg, leginkább csak komótosan sétálgat és a lakás különbözö részeiben lerogyva alszik. Pamira néha rájön a bolondóra, olyankor felmászik mindenhova. Meg persze nagy tolvaj, elsosorban a fürdokád szüröjét, illetve a ruhacsipeszeket cseni el.
Nálunk krémszínű és sötétszürke szőrszínek dominálnak... :) Kobold és Arisz is folyamatosan vedlik, szerencsére mindketten rövidszőrűek (Arisz a perzsa mamától a szőre puhaságát örökölte, nem a hosszát). Viszont kisebbik idióta kiscicám kezdi a frászt hozni rám: valamelyik nap eltörtem a cukrosüveg kupakját. Háromszor körbesepertem a konyhát, fel is mostam, és még két napra rá is azt vettem észre, hogy Ariszka a fene tudja honnan megtalált üvegcserép darabkát rágcsálja... Csak úgy ropogott a foga alatt... Könnyebb szívroham kíséretében szedtem ki a szájából... Hál istennek macskabaja sincs... :)
Áááá, azért nem olyan borzasztó a helyzet. "Csak" két cirmos lakik velünk jelenleg, és Anyuéknál sincs már perzsa cica (hosszú évekkel ezelőtt abbahagyták a tenyésztést, szerencsére).
Gyanítom, hogy hosszúszőrű kedvenceid után több szőr marad, mint az én két cirmos szörnyetegem után...:)
A himalája és a perzsa macsik között van viselkedésbeli különbség?