Keresés

Részletes keresés

opi Creative Commons License 1999.01.15 0 0 11
pancho: W2K probléma nem lesz. Legalábbis nem a "hibaegyesítés" miatt. A win2000 (NT 5.0) tisztán NT alapú rendszer, már a második bétája is meglepően stabil :-). Semmi DOS-os 16 bites szutyok kódrészlet nincs benne hálistennek. Színtiszta 32 bites oprendszer, C-ben megírva. Csaképpen olyan dolgokkal megspécelve, amik eddig csak a win95 család jellemzői voltak, pl. Plug'n Play (suxx) meg DirectX. Nem igaz, hogy a win9x és a winNT vonal egyesítése lenne, DOS csak emulációs szinten lesz benne. A win9x-eket szerencsére a M$ nem fejleszti tovább. Azok felett már eljárt az idő, csak azért hozták ki ezeket a 16/32bit-keverék öszvér szörnyetegeket, mert piaci okok miatt a DOS-os alkalmazásokkal való kompatibilitásról gondoskodniuk kellett. Akkor lesz majd szerintem gond, amikor olyan 64 bites NT-t akarnak majd kihozni (A Merced-re), ami a win32 API-ra írt alkalmazásokat is natívan futtatja. ;->>
olahim Creative Commons License 1999.01.15 0 0 10
pancho!

Köszönöm a linket és a választ!

olahim

pancho Creative Commons License 1999.01.13 0 0 9
Műxik! (Mármint a link.) Nevet kéne váltanom. Pl. I. Mályer kiráj.
pancho Creative Commons License 1999.01.13 0 0 8
olahim:
Bár nem nekem címezted a kérdést, de a W2K probléma valószínűleg a Windows 2000-rel kapcsolatos gondokat jelenti. (Megszűnik ugyanis a Win9x és WinNT tagolás, a Win2000 egy oprencerben fogja egyesíteni a két régi verzió hibáit :-). Sajnos, nem vagyok elég képzett HTMLileg, ha nem lesz jó a link, elküldöm újra csak natúr szövegként W2K
Valentine Creative Commons License 1999.01.12 0 0 7
A probléma sajnos nem ilyen egyszeru. Mi lesz az embedded chipekkel? A mainframe-ekkel? A házi fejlesztésu alkalmazásokkal, amit Józsi bácsi írt Cobolban, 1980ban? Dokumentáció nincs, ha van, akkor is már kétszázszor belebarmoltak, és köze nincs az aktuális programhoz.
Megijedni persze nem kell tole, inkább megelozni kell a bajt... Tudok olyan helyrol, ahol lesz külön Y2K üzletág. Mert üzletnek sem rossz.
+ még egy ürügy a szoftver/hardvergyártóknak, hogy lecseréltessék a néppel az egész gép meg szoftverparkot. Nem is fölöslegesen, mert még ez is olcsóbb, mint egy többhetes termeléskiesés.

Val

olahim Creative Commons License 1999.01.12 0 0 6
Kedves InfraRed!

Mi az a W2k probléma?
Nem elég ez?
olahim

kockasfulunyul Creative Commons License 1999.01.12 0 0 5
Mi úgy oldottuk meg a helyzetet, hogy a különböző szoftverek upgradelésével egyidejüleg adtuk át a megfelelő verziókat némi juttatás ellenében.
Bettis Creative Commons License 1999.01.12 0 0 4
Halihó! Szóval az MS termékek közül az újonan megjelentek már mind kezelik a problémát. A régiekhez folyamatosan adnak ki olyan frissítéseket, melyek ennek megoldását célozzák. Ezek többnyire ingyenesen hozzáférhetők, vagy letölthetők. Plussz léteznek ún. Szervíz CD-k, amik szintén ingyenesek, meg "A"-val jelölt verziók (silent update)amik konkrétan erre lettek kitalálva. Ha az ügyfélszolgálatukon regisztrálták a termékedet, akkor többnyire ehhez is ingyen hozzáférhetsz. A Szervíz CD-khez akkor is ha nem legális a szoftvered. Csak ne reklámozd, mert rádugrik a BSA! Illetve tudok egy olyan floppy létezéséről is amit állítólag ha felinstallálsz, akkor megmondja, hogy a gépeden futó programok közül melyik nem kezeli a dolgot. (Ez nem biztos hogy pont így van, halvány emlék foszlány...)
ZöPö Creative Commons License 1999.01.12 0 0 3
Menj el a www.microsoft.com-ra, találsz hardverteszt proggit és a microfos proggik Y2K-állóságát táblázatba foglalva.
papaja Creative Commons License 1999.01.12 0 0 2
Mosmá nem emlékszem , írta valaki, hogy hogy lehetne kikerülni, vagy elhalasztani?

Tegyétek má vissza a megoldást !

InfraRED Creative Commons License 1999.01.12 0 0 1
En inkabb a W2K problematol tartok..
:-))
Hopkins Creative Commons License 1999.01.12 0 0 0
Én is leírtam 1x a véleményem, de megteszem megint:

Szerintem a szoftveresek már rég megtalálták a megoldást, de most kussolnak és riogatják a népet, mert így lesz ára a proginak...

Hopkins ( aki nem dől be a riogatásnak )

olahim Creative Commons License 1999.01.11 0 0 topiknyitó
Egyszer már próbálkoztam a téma felvetésével,de akkor sajnos "cím nélkülire sikerült",most pedig sehol sem találom.
Ezért újra szóba hoznám e témát:
a számítógépes rendszerek ún.milleniumi
"vírusáról".
Mit tudtok róla?
Hol tart most a probléma kezelése?
Ti mit javasolnátok?
Üdv.:olahim

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!