Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.07 0 0 4
A tűz a fontosabb. A robbanás csak kisérőjelenség. A tápok, és a gárnyolás, ócska csatlakozások, mind-mind hibalehetőség. Egy UPS is képes alapos munkát végezni. A tápok a leggyanúsabbaj. A TÜV-ös tápok megbízhatóbbaj, de a mai TCO orientált időkben ilyet senki ne keressen.

Megtörtént: 110 V-ra volt kapcsolva a táp, és bedugták. A pukkanásokat az IC-k idézik elő. Nem szép látvány.

Átvizsgáltam már néhány gépet. Szerencsére nem én vagyok felelős értük.

xsany Creative Commons License 1999.11.07 0 0 3
Meg anno rendszergazdakent halonnal oltot ketszer kellett problemamegoldo eszkozkent alkalmazni: 1, ami nem jatszik itt igazan, egy Epson5000 nyomtatoban kiment a fejhutes, es az egynapos menet utan rendesen tulhevult fej belobbantotta a papirport a kutyuben. 2: egy UPS (szunetmentes tap) kapitulalt ezen a modon, feltehetoen rovidzarlat hatasara. A teteje rozsaszeruen kinyilt, es olyan "kellemes" feher fustu kondenzatorkopete volt. Kesobb viragtartokent funkcionalt...

sany

netizen Creative Commons License 1999.11.07 0 0 2
A kapcsoló üzemű tápban levő elöregedett elkók fel tudnak igen is robbanni. Anno történt meg egy fotóssal hogy hasonló elven működő fényképezőgép-aksi töltője robbant fel egy külföldi delegáció fotózása közben... A Fazon ült érte vagy 4 évet (az még az átkosban volt és "baráti" ország delegációjáról volt szó)
Előzmény: zöldász (-)
virge3d Creative Commons License 1999.11.07 0 0 1
Úgy, hogy ha időzített bombát dugott valaki bele. :)))
nyman Creative Commons License 1999.11.07 0 0 0
ilyenkor csak ugy szorja a 0101-eket korbe. De legfokeppen a 0-kat. Ugyanis akkor mar nincs feszultseg alatt, ugyhogy szinte minden egyes allapotban levo bit kinullazodik.
zöldász Creative Commons License 1998.12.09 0 0 topiknyitó

Ma. az egyik iskolában a számítógép "felrobbanása" okozott tüzet. (állítólag)
Igaz lehet a hír? Hogyan robbanhat fel egy számítógép?
Egy bomba mellett ülök?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!