Keresés

Részletes keresés

A HALÁL Creative Commons License 1998.12.06 0 0 28

Ragika, Ragika... Csúnyán nézel ki. Úgy látom, te is elkaptad a bajt.

A HALÁL Creative Commons License 1998.12.06 0 0 27
Ragika,
Ragika... Kellett neked itt járni. Ahogy elnézlek, te is
elkaptad!
Oszi Creative Commons License 1998.12.06 0 0 26

Megpróbálok az eredeti felvetéshez visszanyúlni.

Mintha kétféle hülyeség ragályosságáról lenne szó: az egyik a ború, kudarckesergés lenne, a másik az ellenségkeresős izé.

Az előbbi nem igazán ragályos, legfeljebb annyiban, hogy egy nyomott hangulatú, borongós ember társaságában lenni unalmas, fárasztó, hervasztó. Ha ezt nem tudod kikerülni, mert az illető mondjuk a házastársad vagy kollégád, akkor ettől a ténytől elmegy a te életkedved is.

A másik viszont igazán izgalmas kérdés. Az egész paranoid dolog úgy kezdődik, hogy önmagamban valamit (szégyellni való vágyaimat, vagy ki nem mondott félelmemet) nem vallok be magamnak sem. Inkább kivetítem a környezetembe. Észreveszem, hogy figyelnek, rólam beszélnek, stb. Ez elég rövid távon elriasztja mellőlem az embereket, vagy én üldözöm el őket. Aki viszont igazán közel áll hozzám, szeret engem, megpróbál elfogadni, az egyrészt a kognitív disszonancia miatt is, másrészt, mert másképp nem tudná velem fenntartani a kapcsolatot, kezdi elfogadni, hogy mégis lehet abban valami, amit mondok. És mivel így erősen pozitív visszajelzést kap tőlem (ő az egyetlen, aki megérti a Nagy Feltalálót, vagy aki megmentőként mellémáll az összeesküvőkkel szemben...), így ez felerősödik. Van neve is ennek a betegségnek: indukált paranoiának hívjuk. Szoros családi kapcsolatban jellemző, de akár csoport szinten (szekta, vagy politikai párt) is működhet, de akkor erős kell legyen a csoportot összetartó erő.

Sajátos formája ennek az emigránsok paranoiája. Idegen nekik a kultúra, a nyelv. Az apa, a gyerekek a munkahelyen, iskolában megtanulják a nyelvet, de az asszony, aki egyedül van otthon, alig ért valamit. Egyszer csak kezdi észrevenni a szótöredékekből, jelekből, stb., hogy a tv-ben róla beszélnek, a szomszédok meg akarják mérgezni sat, sat. Ez még esetleg összeadva azzal, ha ennek az emigráns-csoportnak a befogadó országétól eltérő vallási identitása van, olyan helyre kis paranoiditás jöhet létre, hogy még. Itt tehát nem másik embertől kapja át, hanem a helyzet hozza a kórt.
Ezt persze ne vegyétek kisebbségellenes gondolatnak, ez csak egy jelenség amit leírtak, amit ennek megfelelően lehet kezelni. Megfelelő előkészítéssel kivédhető (lenne).

Ja és kedves JT, ha nem szeretnéd, hogy itt a T.asztalon Ragadjon rád valami kór, egy Murphyt tudok tanácsolni:
Ne vitatkozz a hülyével, mert még összetévesztenek vele.

Szeretettel: Egy másik empatikus filantróp.

A HALÁL Creative Commons License 1998.12.06 0 0 25
Ragika,
Ragika... Kellett neked itt járni. Ahogy elnézlek, te is
elkaptad!
Mogorva Creative Commons License 1998.12.06 0 0 24
Csak nem itthon jártál, ember!
Törölt nick Creative Commons License 1998.12.06 0 0 23
Balkánon járvány van.
csutak Creative Commons License 1998.12.05 0 0 22
Ragályos?
Szerintem hülye nem lesz az ember, annak születni kell!
De ki tudja megmondani, hogy melyikünk a hülyébb?
TaXiN Creative Commons License 1998.12.01 0 0 21
Kedves JT !

Tudsz valamit, amit en nem ? A rencervaltozas elott eppenhogy optimista volt a nep.
Most egyre szarabbul el a tobbseg, mire legyen optimista ?
Tervezett letszamleepites 3%. Nyugdijak stb.

Aldan Creative Commons License 1998.12.01 0 0 20
Gyerekek ezt a Ragikától el lehet kapni? mert akkor inkább a hülyeség!!
eMM Creative Commons License 1998.12.01 0 0 19
Éljen az új anyázós topic!
De ha csak ez az 1 lenne!
A Ragacsot már a beírásnál ki kellene moderálni és akkor nem lenne gond.
Ez már komolyan fárasztó!
Bozgor Pávián Creative Commons License 1998.11.30 0 0 18
"csupaszseggű nagyszájú városi makákó"

A nagy szart! (A Déneske szájába!)

Nem csupasz, hanem vörösseggű, és nem makákó hanem pávián!

Törölt nick Creative Commons License 1998.11.30 0 0 16
ide,
se nem édes,
se nem ecséd,
se nem Dénes.
A többi esetleg.
Mert ugye azt még nem mondtam, hogy....
ide Creative Commons License 1998.11.30 0 0 15
"Gyerekek, benneteket mindíg emlékeztetni kell, hogy én vagyok kint, ti meg bennt"
Ühüm..minket vesznek mind körül a rácsok..

cigány: -mire váx fel?
skinhead: -miszlikre!

édes ecsém, Dénes. ugyan ki irigyli a Te szeméddombodat? van másnak is. +int menstruálsz?

Törölt nick Creative Commons License 1998.11.30 0 0 14
Gyerekek, benneteket mindíg emlékeztetni kell, hogy én vagyok kint, ti meg bennt.

JT.
Te meg kibe ugrálsz.
Milyen a tejkihordó élet arra?
Mennyi a cip. puc normád naponta?
Hány napos a tartókodási cselédkönyved?
Milyen a berni állatket, belülröl?
Mennyi most a svájci franc?
Tell Vilivel szoksz taláxni? Vagy túrán van az USA-ban, megint.
Milyen a balkáni tökfilkó sváci sapóban?
Néz a tükörbe, megtudod.

A lámpák még ének, veled együtt.

Mogorva Creative Commons License 1998.11.30 0 0 13
eMM!

Hogyne lenne, csak nem bírták még megfogni!

ostoba Creative Commons License 1998.11.30 0 0 12
Nekem az ápoló azt mondta, hogy azér' ragályos, mer' cseppfertőzéssel terjed.
eMM Creative Commons License 1998.11.30 0 0 10
Ragacs ellen nincs oltás??
Törölt nick Creative Commons License 1998.11.30 0 0 9
Zsenik és Zseni önjelöltek,
Azért mert véletlenül egy nyelvet beszélünk az nem jelenti azt, hogy ne menjek át a tulsó oldalra.
Nem szeretem a balkáni büzt.
Nem tehetek róla. Na.
ide Creative Commons License 1998.11.30 0 0 8
Ellenségkeresés; annyi megalázó helyzetben van része az ember fijjának nap mint nap, soxor olyanok tiporják el, akiknek nem javaslott visszavágni, ezér természetes, ha 1 palimadárral kerülök szembe, és még fel is aggya a labdát lecsapom, s kitöltöm rajta minden keserűségem.
Borúlátás; mikor ledőlnek az illúzijók, magam előtt vesztem L minden értékem, vagy csak belefárattam a küszködésbe. Ill. csak biztatást várok?
Jajj, hát miért lenne ez hülyeség!? 1×űen emberi. Ha most azzal jössz, hogy "bezzeg régen az emberek.." csak azt mondanám, hogy régen nem figyeltél oda a másikra, a saját lelki fodraiddal voltál elfoglalva.
A tunyaságot, alkoholizmust, kábítószerezést, cigarettázást, öngyilkosságot, bűnözést bármikor meg lehet támogatni okokkal, akkor is csak jellembeli gyengeség marad. "..én nem vagyok alkoholista, bármikor abba tudnám hagyni, de most elbocsátottak/elhagyott a feleségem/meghalt az ükanyám/nincs pénzem a holnapi kenyérre se/elvették a lakásom/tyúkszem nőtt a lábamon/álmos vagyok.."
Aldan Creative Commons License 1998.11.30 0 0 7
Hogy miért?
Mert tudatosan terjesztik:))
De nyugalom, mire mindenki megkapja, már nem hülyeségnek, hanem normális állapotnak nevezzük:))))))
Egérke Creative Commons License 1998.11.29 0 0 6
JT
Az ellensegeskedes?
Ha valaki befolyasolhato es nincsenek hatarozott elkepzelesei a dolgokrol,akkor:igen ragalyos a hulyeseg.
Vagy talan a mai altalanos elv a szemet-szemert,fogat-fogert a mervado?Mert,ha igy van,akkor ezert is lehet ragalyos a negativ eletvitel.Sajnos...
Törölt nick Creative Commons License 1998.11.29 0 0 5
JT,
Ahogy elnézem az eddigi nyögdécselésedet, ellened is elkelne egy kis antibiotikum.
Egérke Creative Commons License 1998.11.29 0 0 2
JT
Marmint a "Jo"ertelembe vett hulyeseg vagy a butasag?
Törölt nick Creative Commons License 1998.11.29 0 0 1
Miért, ragályos a hülyeség?
Paranoid Creative Commons License 1998.11.29 0 0 0
Ez egy felettébb vicces topic.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!