Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rtk Creative Commons License 2020.03.04 0 0 395

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalata más helyszínen leadott bérautóval kapcsolatban?

Egy napra szeretnék autót bérelni Szardínián, a felvétel helyszínétől eltérő leadással. Két összehasonlító portálon kalkuláltam árakat, azonban az egyik nem számolt fel "one-way" felárat, a másiknál majd' duplájába kerül a bérlés emiatt, pedig többnyire ugyanazon cégek autóit ajánlotta fel.

dundalk Creative Commons License 2020.02.18 0 0 394

Arra érdemes figyelni, hogy a lent említett GC kölcsönzőnél ne foglalja autót. Minden más döntés kérdése, nyárra valószínűleg érdemes előre foglalni. biztosítással kapcsolatos tudnivalók 1. 2. 3. 

betéti kártyát több cég is elfogad pl. sixt vagy hertz is

Előzmény: aksoko28 (392)
aksoko28 Creative Commons License 2020.02.17 0 0 393

Bari helyett Lecce is szóba jöhet.

Előzmény: aksoko28 (392)
aksoko28 Creative Commons License 2020.02.17 0 0 392

Dél-Olaszországban (Bari) szeretnénk nyáron autót bérelni. Mire érdemes figyelni? Van olyan cég, aki debit kártyát elfogad? Előre érdemes fizetni? Milyen biztosítási konstrukciót célszerű választani?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!

0426 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 391

Óvakodjatok a GOLDCAR autó kölcsönzőtől!!!!!!!!! 2019 szeptemberében utaztunk Szardiniára, és ahogy illik, itthon béreltem autót, kötöttem rá biztosítást, és ki is fizettem. Kiutazáskor a reptéren, az irodájukban, közölték, hogy a biztosításom nem érvényes, majd egy méregdrága biztosítást ajánlottak. 2x annyiba került, mint amit itthon kötöttem. A hitelkártyámmal nem tudtak mit kezdeni (OTP) ezért 900 eurót zároltak a bankkártyámon. Utazás letudva, jöttek a dolgos hétköznapok. De ők nem hagynak békén, most 2020. január 28-án 9.15 perckor levontak 165 eurót, csak nem tudom miért. Még jó, hogy a bank értesített a tranzakcióról. Természetesen jelentettem a banknak, letiltották a kártyát. Ígéretet kaptam, hogy 7 napon belül az összeg a számlámra kerül. Többektől olvastam, hogy a GOLDCAR mást is átvert. Vigyázzatok, és nagy ívben kerüljétek el ezt a szélhámos céget.

Tshu-hash Creative Commons License 2020.01.23 0 0 390

Ahogy dundalk olvtars is irja, ugynevezett “excess insurance”-ot kotottem. Az eves dija talan 60-70 GBP korul volt. Van olyan honap, hogy akar negyszer is berlek autot, igy a kolcsonzok sajat biztositasainak arait figyelembe veve igencsak olcso. A magas depozit persze igy megmarad, de azzal konnyebben egyutt tudok elni, mert par nap mulva ugyis visszakapom. A napi 20-30 euros biztositasok mar nem annyira jok, foleg, ha legtobbszor a berleti dij nincs annyi, mint amennyiert a biztositast adnak.

Előzmény: Mooc01 (383)
dundalk Creative Commons License 2020.01.21 0 0 389

Ezek az összegek nem adódnak össze. Elképzelhető egy 1000-1300 eurós letét.

mondjuk 1000 a legkisebb autóra, 2000 pedig a legnagyobbra, akkor a tippem, hogy a Corsra lehet 1200-1300.

 

Szerintem kérdezd meg ahol nézted, biztosan segítenek eligazodni a számok között vagy ajánlanak olyat ahol kisebb lenne a zárolt összeg.

Előzmény: kishatos (388)
kishatos Creative Commons License 2020.01.20 0 0 388

Köszi szépen, végigolvastam mindent. A gyűjtőscégeknél is nézelődtem. A hitelkártyát csak emiatt kértem, és mivel vadiúj, a hitelkeret nem túl magas. Pl. egy 1350 eurós letét tulajdonképpen el is éri a hitelkeretemet. És ha a többit is erről a kártyáról kell fizetnem, akkor nem is lesz elegendő... De ha pl. egy Opel Corsát nézek, arra nincs elég fedezet. Vagy egy másiknál: Ez az autókölcsönző minimum EUR 1000.0 és maximum EUR 2000.0 összegű letétet kér az átvételkor. - ezt akkor hogy lehet tudni, hogy mennyi az annyi, ezer van, két ezer nincs....

Vagy egy másik:

Excess

The car has a damage excess of EUR 1180.8 (Includes tax) and a theft excess of EUR 1180.8 (Includes tax). Please ensure that you have the excess amount available on your card when you pick up the car.

Deposit

The supplier will require a deposit amount of EUR 1330.8 at pick-up. It is a guarantee held on the credit card in the event of damage or theft of the vehicle. It will be automatically released if there is no damage or theft during the rental period.

Az azt jelenti, hogy mindkettőt zárolják? Mert akkor nem is tudok bérelni.

Tényleg el vagyok veszvel...

Előzmény: dundalk (385)
dundalk Creative Commons License 2020.01.20 0 0 387

Budapestiek nem dél spanyol kölcsönzők szerencsére. Ennek megfelelően nincs is 10 euróért 1 hétre autó itt. Reptéri bármelyik jó vagy a bróker oldalakon inkább megtalálható GM meg U-save is.
Eggyel volt kis fennakadás (Global), mikor a kolléga kiment a kocsiért egy jóval nagyobbat akartak adni, amire az előre megbeszélt biztosítás helyett lényegesen nagyobb biztosítást akartak felszámolni.

Előzmény: Mooc01 (379)
dundalk Creative Commons License 2020.01.20 0 0 386

inkább az "excess insurance"-ról lehet szó, nem az elhagyott bőröndöt fedező utasbiztosításról. ez kb. 50 euró 1 évre, az insurance4carhire volt ennek a kitalálója ha jól tudom. Keress rá ezekre.

Előzmény: Mooc01 (383)
dundalk Creative Commons License 2020.01.20 0 0 385

Nem kell a TAP-nál foglalni csak azért mert velük utazol. Van itt két okosító a témában:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146436917&t=1001762

 

lesz:

-bérleti díj

-letét/kaució

 

ezen felül köthetsz még biztosítást amivel biztosan nem 25ezer lesz az ár valóban.

Előzmény: kishatos (384)
kishatos Creative Commons License 2020.01.20 0 0 384

Sziasztok, életemben először szeretnék autót bérelni (annyira nem szeretnék, de nincs igazán más opció. Portugália, Faro reptér. A gép későn érkezik (23:30) és korán fog indulni (06:00). 2020 március 5-15. Igyekszem utána olvasni, tanulni, de úgy látom, annyi a trükközés, hogy eléggé lehetetlennek tűnik egyedül felkészülni. Esetleg valaki tudna segíteni? A repjegy felvétele után a TAP küldött ajánlatot. Ott kb. 25 ezer körül már vannak autók. De ahogy látom, valószínűleg nem ez lesz a végső ár. Az autó nem sokat lenne használva, csak a szállás a semmi közepén lesz, onnan mozdulni kajálni, vásárolni és max. 1-2 nap szétnézni a környéken. Minden segítséget köszönök.

Mooc01 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 383

Ertem amit irsz es sajnos egyet is ertek vele, hisz a jo velemenyt kevesen irjak meg...

Nekem is hasonlo gondom volt. Egy kavicsfelverodes es egy defekt. Utobbi csak szivas volt meg ugye egy jelentosebb keses, de a kavics az tenyleg fajt.

 

Ez a biztositasod ami neked van ez v.mi kulonleges darab? A fonokomnek is van v.mi hasonlo amit sikeresen hasznalt is, egy feluton elhagyott borond eseteben, de osszesegeben az ove meg mindig nagyon draga es csak annak eri meg igazan aki tobbet utazik az atlagnal.

Előzmény: Tshu-hash (382)
Tshu-hash Creative Commons License 2020.01.16 0 0 382

Van kulsos biztositasom, ami egesz evre ervenyes. Igy sosem kerek helyben horror aron onreszcsokkento biztositast. A depozit igy eleg magas szokott lenni, de ez a resze nem aggaszt. Eddig egyszer kellett igenybe vennem a sajat biztositasom, amikor a szemerkelo esoben az ugynok harom meterrol ranezett az autora, es azt mondta, hogy a szelvedon van egy kavics. Amikor felvettem az autot, akkor is ugyanolyan ocska ido volt, nem lattam, a papiron pedig nem volt rajta. Remelem a bejovo penzt gyogyszerre koltottek. De, ha mar meg is jartam veluk, bekertem minden dokumentumot, karleirast, javitasi kalkulaciot, amit aztan tovabbitottam a biztositomnak, ahonnan hamarosan meg is erkezett a karosszeg. Azota Pesten kerulom a tarsasagot, holott ceges kedvezmennyel tudnek naluk foglalni, viszont kulfoldon tobb helyen is csak pozitiv tapasztalataim vannak az adott irodaval. 

Pesten sajnos szinte barmelyik iroda ertekeleset olvasod, bele fogsz szaladni olyan ertekelesbe, ahol jogtalannak irjak a visszatartott depozitot. Ezek utan tenyleg csak a szerencsen mulik, hogy olyan kolcsonzot valassz, ahol nem fognak atverni, lehuzni?

Előzmény: Mooc01 (381)
Mooc01 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 381

Ugy ahogy irod. Az atlagnal lenyegesen magasabb deposit vagy/es a biztositassal valo trukkozes. En legutobb pont egy ilyennel szivtam meg. az 500EUR-bol 1500lett es a biztositasnal is "hirtelen" megugrott az onresz az alap 100e vagy 150e-rol 300-ra... es ami sajnos velem mar elofordult igy tudom, h erdemes ra odafigyelni az az, h a magasabb arak ellenere sem volt benne a CASCO-ban az uvegkar es az esetleges defekttel jaro kellemetlenseg. Ezt eleg egyszer sajat magad megtapasztalni es utanna hidd el nagyon figyelni fogsz az ilyenekre :(

Előzmény: Tshu-hash (380)
Tshu-hash Creative Commons License 2020.01.16 0 0 380

Szinte mindegyik repteri kolcsonzot probaltam mar, nagy ceg az osszes (Alamo/Europcar, Budget, Hertz, Sixt, Global/Buchbinder/Megadrive). Az is szamit, hogy mi az, ami fontos. Ha olcson szeretnel autot, akkor altalaban a biztositas, vagy ennek hianyaban az onresz lesz viszonylag magas, illetve nem biztos, hogy annyira uj, vagy keveset futott autot kapsz (persze ez utobbiak nem torvenyszeruek), esetleg az autopalyamatrica nem lesz benne a berles dijaban. Van par ceg, akik a repteren vesznek fel, es az Ulloi ut vege kornyeken (Fox, Klass Wagen), a Mol kut mogott (U-Drive), vagy Vecsesen (Autonom) van a telephelyuk. Ezek altalaban meg olcsobbak, cserebe meg kell varni, amig felvesznek, illetve utana visszavisznek. Lehuzos ceg alatt nem tudom pontosan mit ertesz, a biztositas dragasaga szamit annak, a magas depozit, a kotelezoen fizetendo extrak, vagy mas?

Előzmény: Mooc01 (379)
Mooc01 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 379

A sok lehuzos kolcsonzot inkabb kerulnem. A nem tul tavoli multban meg mi is megszivtuk (igaz nem itt BP-en) holott gondosan csekkoltam mindent, elolvastam az aprobetus reszt is, korbeneztem, dokumentaltam a kocsi allapotat es megis jott a fejfajas.

Ha van ra mod akkor az ilyet jobb elkerulni szerintem, mintsem bemenni randomra az egyik repteri kolcsonzobe, mindenfele eloinformalodas nelkul.

Persze lehet csak en vagyok tulon tul paranoias...

Tshu-hash Creative Commons License 2020.01.14 0 0 378

Ez esetben barmelyik repteren jelenlevo kolcsonzonel. Kerdes, hogy mekkora auto kell, mekkora a budzse, szukseges-e autopalyamatrica, hasonlok.

Előzmény: Mooc01 (377)
Mooc01 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 377

Sziasztok,

 

Kulfoldi rokonoknak hol lenne erdemes autot berelni 1 het itthoni joves-menesre, lehetoseg szerint repteri felvetellel es leadassal?

[fidelio] mariska50 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 376

A goldcar szabályzatát ismerem, ők elfogadnak debit kártyát. Azoknál a szolgáltatásoknál van kizárólagosan hitelkártya elfogadás, amikor a kulcsot automatából lehet felvenni és leadni, elkerülve így a pultos ügyintézést.

Azt nem értem, hogy miért nem adják vissza a biztosítékként fenntartott pénzt, hiszen bármikor lekérhető elektronikusan, hogy van-e az autónak autópálya, parkolás vagy szabálysértés tartozása.

 

A bérleti szabályzatuk egyértelműen azt írja, hogy a szerződésben foglalt ügylet befejezésekor a pénzt azonnal vissza adják. Részükről ez egy gombnyomás. Hét napnál több nem kell ahhoz, hogy a pénz visszakerüljön. Itt nincs semmiféle könyvelés, minden elektronikusan történik.

Előzmény: monakir (374)
Jazmina-da Creative Commons License 2019.12.10 0 0 375

Sziasztok! Olvasgatom itt az autóbérléses gondokat! Mi is  belefutottunk egy  ilyenbe, pedig minden évben  többször  is  bérelünk autót külföldön. Két  éve  a Car Trawler online oldalon béreltünk ami a GoldCar autója  volt. Kifizettem mindent  bérleti  díjat, AXA-t stb. leleveleztem  velük,hogy  semmi  további  fizetendőm  nincs. Majd  amikor  megérkeztem a GoldCar reptéri irodájához elkérték a bankkártyámat,gondoltam ,hogy letét , máskor  is  volt ilyen. De nem  ez  történt,hanem ismét  kifizettették velem a kocsi  bérleti  díját ismét  biztosítást és amikor mutattam a visszaigazolást,hogy  ezeket mind  kifizettem el sem  vette a  pasi  a kinyomtatott visszaigazolást ,számlát ..,   ,mondván,hogy  neki az nem kell. Hónapokig leveleztem a két  céggel mert ugye  ez  két  cég  volt,a közvetítő és a  GoldCar de nem  jutottam semmire .. Dobálták a labdát  egymásnak .Úgymond 2x  fizettem a kocsiért a biztosításért és  kb. 2  hónapig ültek a letétnek nevezett  pénzemen. Szóval  figyeljetek oda .. Bár most ismét autóbérlés  előtt állok Tenerifére  de  már  előre  parázok.. Tudom,jön most a  válasz,hogy  olyat kell  választani aki megbízható, de ezek a többiek akik nem megbízhatóak, mit keresnek még piacon az átvágós  akcióikkal ?  

monakir Creative Commons License 2019.12.03 0 0 374

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hol lehet debit kártyával autót bérelni Barcelonában? Dec 25-jan 5-ig szeretnénk. 

Alább olvastam, h a rentalcarsnal is van esély, de én nem találtam olyan céget, aki nem a dombornyomottat kérné. 

 

Kacsa55 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 373

Értem, köszi a választ!

Bementem ma az OTP-hez, ahol ugyanezt mondták. (Illetve ott kicsit hosszabb időszakot, "akár több hetet" említettek.)

Egyrészt megnyugodtam, másrészt kicsit mérges vagyok, hogy mi kerül 10-15 napba egy banknál, hogy a feloldott pénzt elérhetővé tegyék. Mindenesetre folytatom a várakozást.

Előzmény: dundalk (372)
dundalk Creative Commons License 2019.11.25 0 0 372

már feloldották az összeget, és nem rajtuk (hanem a bankomon) múlik, mikor érkezik vissza a pénz. 

pontosan így van.

 

Az tehát nettó hazugság, hogy a bankom miatt nem kapom vissza egy hete a 400 eurómat.

Nem az. pl. OTP-nél kb. 10-15 nap mire ez átfut. 

 

Előzmény: Kacsa55 (371)
Kacsa55 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 371

Sziasztok!

 

Az autóbérléshez kapcsolódó letét vissza nem fizetésével kapcsolatban szeretnélek kérdezni titeket, hogy ilyenkor mit lehet tenni.

Röviden felvázolom a történetet. 

 

Másfél héttel ezelőtt Szardíniára utaztunk a barátnőmmel, és a Ryanair-en keresztül foglaltunk autót. Mindennel elégedettek voltunk, ugyanis meglepően olcsón sikerült autóhoz jutnunk. (A Locauto szolgáltatását választottuk, ahol a Ryanair-en keresztül történő foglalásnál a Fiat Panda 4 napos bérleti díja 28 euró volt, emellé kötöttünk egy önrész-fedező biztosítást az Axánál, aminek összege 6300 Ft volt. A kocsi tehát gyakorlatilag teljes biztosítással, korlátlan km-rel együtt kevesebb mint 16 ezer forintba került 4 napra.)

Megérkezés után a reptéren aláírtuk a szerződést, ahol a feltételek átbeszélése után fizettünk még 2 extra díjat: a baleset esetén felmerülő autómentési szolgáltatás díja 11,5 euró volt 4 napra, az üzemanyag költség előre történő kiváltása pedig 35 euró volt (így üres tankkal vihettük vissza az autót). Az egy tanknyi üzemanyag egyébként éppen elég volt a 4 napos nyaraláshoz, így mindennel együtt összesen 31 ezer forintba került a Fiat Pandánk Szardínián - azt gondolom, ez meglehetősen kedvező ár. 

 

Minden rendben is lett volna, de itt jön a probléma: a szerződés aláírásakor levontak 400 euró letétet arra az esetre, ha valami történne az autóval. (Ebből a letétből finanszírozták volna a károk önrészét, amit az Axa utólag megtérített volna nekünk.) A bérlés végén visszavittük az autót, mindent rendben találtak, és kérdésemre elmondták, hogy az önrészt teljes egészében vissza fogják küldeni, ennek átfutási ideje a bankunktól függ.

 

Nos, az autó leadása óta eltelt egy hét, de a 400 euró továbbra sem érkezett vissza. Érdeklődésemre azt mondták, hogy már feloldották az összeget, és nem rajtuk (hanem a bankomon) múlik, mikor érkezik vissza a pénz. Csakhogy ezt cáfolja az a tény, hogy a bérlés díjának kifizetése előtt levontak egy 0,01 eurós teszt összeget, (hogy ellenőrizzék a kártyám valódiságát,) és ezt az összeget egy héttel ezelőtt vissza is utalták - lám, a bankom egyből iktatta a befizetést! Az tehát nettó hazugság, hogy a bankom miatt nem kapom vissza egy hete a 400 eurómat.

 

Kérdésem tehát, hogy nektek van-e ilyen tapasztalatotok, mennyi időn belül szokták visszaküldeni a letétet, és (ha továbbra sem jön meg a pénz) szerintetek hova tudok fordulni a problémával kapcsolatban?

 

Köszi a választ előre is!

Tshu-hash Creative Commons License 2019.11.09 0 0 370

Igen, be tudjak ilyenkor is terhelni, es nagy valoszinuseggel be is fogjak. Nem csak birsagok eseteben mukodik igy, hanem mas egyeb felmerulo koltseget (ut-, autopalyadij, hasonlok) is be tudnak igy hajtani. A helyedben azert kernek a birsagrol is egy konkret masolatot. Azzal szamolj meg (ha esetleg meg elerheto, akkor nezd meg a szerzodesen abban mit irnak errol), hogy vannak cegek, ahol a birsagon felul ilyenkor meg plusz adminisztracios dijat is felszamolnak.

Előzmény: Suburbia2 (369)
Suburbia2 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 369

Sziasztok!

Angliában béreltem majd 1 hónapja autót a Hertz-től, és utólag jelezték, hogy állítólag valami parkolási bírságot kaptam a bérlési időszakban, és ezt szeretnék behajtani rajtam. A bérléskor a hitelkártyámon beterhelt összeget azóta már feloldották. Kérdésem, hogy így utólag a kártyámról simán le tudják vonni az összeget? Vagy ne foglalkozzak vele?

 

Köszi a válaszokat előre is!

dundalk Creative Commons License 2019.11.08 0 0 368

a rentalcars-on ott van (legutóbb még ott volt) minden autónál, hogy elfogadott-e a betéti kártya, nem kell külön kérdezni.

Előzmény: Tshu-hash (367)
Tshu-hash Creative Commons License 2019.11.08 0 0 367

Kifizetni ki tudod a weboldalon, ha van a kartyadon eleg fedezet. A depozitot mindig a berles kezdetekor terhelik ra a kartyara, amikor alairod a szerzodest. Raadasul a rentalcars oldalan kotott premium biztositas sem a berbeado ceg sajatja, tehat altalaban ok ilyenkor is annyi kauciot terhelnek, mintha nem kotottel volna naluk semmit. A legegyszerubb egyebkent konkretan megkerdezni azt az irodat, ahonnan berelnel, hogy elfogadjak-e a debit kartyat is. 

Előzmény: malkolm1981 (366)
malkolm1981 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 366

Üdv. 

 

Csak az autóbérléssel kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni.  Nekem csak Debit bankkártyám van, tehát nem hitelkártya. A rentalcars oldalon szeretnék bérelni egy autót. Az oldalon eljutottam odáig, hogy kifizethetem a teljes bérlési díjat prémium biztosítással.

 

Kérdéseim: 

- Ha kifizetem a teljes összeget, a DEBIT kártyát meg tudja terhelni a deposit-tal? (természetesen "akarom" hogy megterhelje, hiszen muszáj)

- Írták, hogy csak hitelkártyát tudnak megterhelni, most akkor miért engedi a rentalcars oldal, hogy kifizessem a foglalást debit kártyával?

 

Egyszerűen nem értem, hogy miként kell foglalni. Legyen már kedves valaki leírni, hogy Debit kártyával hogyan kell foglalni.

 

Kérem, hogy aki nem tudja, az ne adjon tanácsokat, ne kavarjon.

 

 

Várom szíves válaszotokat.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!