Keresés

Részletes keresés

egyenlítő Creative Commons License 2013.09.24 0 0 40983

Egy amerikai írta:

 

Egy országúti bisztróban megkérdezte a felszolgáló lányt, hogy miért mosolyog olyan kedvesen.

- Gondolja, hogy jobban érezném magam, ha nem mosolyognék?

 

Ezt meg egy magyar:

 

Rockkoncerten szörnyű a hangosítás. Odamegy a technikushoz és megkérdezi:

- Nem lehetne jobban?

A technikus átállítja az egyik tolókát, minden tökéletessé válik, majd visszahúzza:

- Ezeknek???

Előzmény: .ETNA. (40982)
.ETNA. Creative Commons License 2013.09.24 0 0 40982
Magyarországon hivatalokban, szolgáltatóknál, üzletekben - ezek szerint fórum adminisztrátoroknál is - sokszor előfordul, hogy fordítva ülnek a lovon, talán nem fogják fel, hogy ők "vannak" az ügyfélért, vásárlóért (fórumozókért stb.), és nem fordítva! Ha nem lenne kit kiszolgálniuk, ha nem kérne soha, senki segítséget, ők sem lennének, a munkájujra nem lenne igény!!

Egyszer olvastam egy tanulmányban, hogy "fejben" (gondolkodaásban, a dolgokhoz, helyzetekhez való viszonyulásban, stílusban, türelem és tolerancia terén . . . hogy a becsületességet, a magán- és köztulajdon tiszteletben tartását már ne is említsem) vagyunk lemaradva .. . . vagy 100 évet:-))) Néha, hihetetlen sztorikat hallok, olvasok. . . kezdem elhinni, hogy a tanulmányt író szociológus (?) NEM tévedett:-)))) Csoda, hogy ennyi frusztrált ember van az országban?:-)
Előzmény: pimre (40979)
.ETNA. Creative Commons License 2013.09.24 0 0 40981
Hárman is "ugrottunk" Varga Józsefné Mária kérésére, remélem, hogy mivel csak a használati miatt regisztrált afórumra (1 hsz-e van), valamikor benéz a válaszért. Persze, ha az e-mail címére várja a választ, akkor nem igazán lesz használatija, tekintve, hogy az adatlap beállításnál nem jelölte be, hogy publikus legyen az e-mail címe:-)
Egyébként gyakori hiba, hogy azzal, hogy megadják a regisztráláskor az e-mail címüket, azt hiszik, hogy ezt majd automatikusan más is látja, pedig ezt külön kell jelölni! Igazán felhívhatnák erre egy nyomatékosításra kérő mondattal az újonnan regiző figyelmét!
egyenlítő Creative Commons License 2013.09.21 0 0 40980

Figyelem ezt a topikot, de nem ismertem az említett Alpina gépet. Miután emlegettetek, rákerestem, de pontosan arra a típusra nem volt találat. A képeket látva tettem fel a doksikat, lehet, hogy jók lesznek.

Előzmény: pimre (40977)
pimre Creative Commons License 2013.09.21 0 0 40979

Sajnos egy kellemetlenül arrogáns választ kaptam, aminek az a lényege, hogy nem tud segíteni.

Előzmény: pimre (40978)
pimre Creative Commons License 2013.09.21 0 0 40978

A használati utasítást letöltöttem, de mivel úgy láttam, hogy a letöltött PDF fájl nem igazán kezes, azaz a lapok alján túl könnyen elugrik a következő lapra, ezért elővettem a Solid Converter PDF V7 programot, és utólagos engedelmeddel egy egész picit igazíttattam rajta. És az eredményt ide tettem: http://data.hu/get/6955062/AFK_BM-2_mod.PDF

A letöltéshez elég a lap alján lévő Lassú letöltés gombot használni, ami nem fizetős. Így is 2 percnél kevesebb idő alatt letöltődik.

 

És emellett megkértem az adminisztrátorokat: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127074254&t=9111391, hogy juttassák el a kérdezőhöz a válaszokat, vagy hívják fel a figyelmét, hogy válaszokat kapott a fórumon.

Előzmény: egyenlítő (40976)
pimre Creative Commons License 2013.09.21 0 0 40977

Köszönet érte Varga Józsefné Mária (#40972) helyett. És ugyan emailben kérte a választ, csak elfelejtett email-címet magadni. Így nehéz lesz eljuttatni hozzá.

Előzmény: egyenlítő (40975)
egyenlítő Creative Commons License 2013.09.21 0 0 40976

https://shared.com/d9b3h8k10i?s=l

https://shared.com/7qi2a2dtmf?s=l

 

Előzmény: egyenlítő (40975)
egyenlítő Creative Commons License 2013.09.21 0 0 40975

Köszönöm, megvagyok :-)

 

AFK BM-2-höz van a receptgyűjtemény (és a használati utasítás), de ez tökéletes a mostani Tescos gépünkhöz is.

 

Alaptulajdonságok: 1 lapát, 1,5 fontos (~67 dkg) kenyérméret, 3 óra az alapprogram.

 

Kinek kell?

Előzmény: pimre (40974)
pimre Creative Commons License 2013.09.21 0 0 40974

Viszont Mona_7 is kapta a leírást. Ha nem is az Alpinás, hanem valami hasonlót: "...Egyébként itt nyilvánosság előtt is nagyon köszönöm egyenlitőnek hogy elküldte ASK géphez leirást(nem kis melóval!)és ezennel angyallá nyilvánitom:)))!..."

 

És az egyenlítő nicknevű fórumtárs talán még elérhető. Utoljára márciusban írt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124275724&t=1001728

 

És ott elérhető az email címe is. Hátha ő tud segíteni.

Előzmény: .ETNA. (40973)
.ETNA. Creative Commons License 2013.09.20 0 0 40973
Most néztem meg mona_7 adatlapját, sajnos 2007-ben írt utoljára itt hozzászólást, azóta sem ebben, sem az index bármely másik topikjába nem írt semmit, az adatlapján láttam, hogy sajnos az e-mail címe sem publikus, tehát üzenetet sem tudsz közvetlenül küldeni neki.

Gyanítom, hogy nem is olvassa a hozzászólásokat (ha 6 éve nem írt semmit, ez szinte tuti): így valószínűleg, sajna, a kérésedet sem. . . .
Előzmény: Varga Józsefné Mária (40972)
Varga Józsefné Mária Creative Commons License 2013.09.15 0 0 40972

Szia!

Nekem is van egy alpina sf 2504 kenyérsütőgépem de nincs hozzá használati utasításom.

Tudnál nekem segíteni? Ha neked van el tudnád küldni e-mailban?

Köszi Mária

Előzmény: mona_7 (25124)
Raidx Creative Commons License 2013.08.22 0 0 40971

Köszi! Nem receptet keresek, a közel 20 éves bevált kenyérreceptemet nem cserélem le. Csak kívánsiság vezérelt, mennyi tejszínből ill. tolyásból lehet habot készíteni a dagasztógéppel? Végül is nincs jelentősége mert a kenyérhez nem kell, süteményt meg nem szeretem ezért nem is csinálom.

Előzmény: .ETNA. (40970)
.ETNA. Creative Commons License 2013.08.22 0 0 40970
Én a kenyérsütőmmel dagasztok - vagy az erős férjem segít:-)) - de az alábbi linken találhatsz néhány receptet.


http://gep.munuc.hu/dagasztogep-receptek
Előzmény: Raidx (40969)
Raidx Creative Commons License 2013.08.18 0 0 40969

Meguntam a kenyérsütő gépet, most vettem egy Clatronic 3323 dagasztógépet. Nagyon szuper csak arra lennék kíváncsi, a habverővel mennyi anyagból lehet valamit kezdeni. Liter tejszín, 10 tolyás? Vannak tapasztalatok vele? Nem mint ha nagy szükségem lene rá csupán kíváncsiság

.ETNA. Creative Commons License 2013.08.06 0 0 40968

Gratula!!! Ez tökéletes és biztosan nagyon finom is volt!!! Ahhoz kell csak hozzászokni, hogy a formája - természetesen - nem olyan, mint a bolti kenyéré, a szeletek talán nem lesznek szép szabályosak (ahogy a bolti szeletelt kenyérnél), de nincs is benne mindenféle "segédanyag",vagyis sokkal egészségesebb.

 

Most már kezdheted a kísérletezést! Ha az alapkenyér megy, akkor jöhetnek a variációk (ha szeretitek), ha bármelyik érdekel, jelezd és majd leírom a receptet:

fűszeres: szórj rá egy kevés tárkonyt, kakukkfüvet, petrezselymet (vagy bolti szárítottat, vagy frisset - jól összeaprítva)

olasz: ebbe kell paradicsompüré + bazsalikom + oregano

tojásos , karácsonyi-mézeskalácsfűszer-keverékes csodafinomság

sok magvas: lenmag, natúr napraforgó, natúr tökmag, szezámmag+mák

édes-diós, aszalt gyümis stb.stb.

 

Ja és ki ne felejtsem a langallo/pizza tésztát, amit a géppel dagasztatok meg, 1.50 perc alatt kész, utána már csak a táblán kinyújtom, megpakolom mindenféle finomsággal és mehet a sütőbe.

 

Még egyszer gratula, és üdv az otthon sütögetős csapatban:-)

Előzmény: yaminka (40962)
.ETNA. Creative Commons License 2013.08.06 0 0 40967

Kedves Marcony!

 

Remélem, hogy sikerül a szükséges alkatrészt (fogazott szíj vagy micsoda is) beszerezned, de ha mégsem, vígasztaljon, hogy  - szerencsére - ma már kedvező áron lehet a boltokban új kenyérsütőt venni. Igaz, hogy én is ragaszkodom a bevált gépemhez, remélem még jó sokáig "húzza":-)

 

:-) ami azt illeti, a kenyéren kívül én is csak pizza/langallo tésztát szoktam dagasztatni a géppel, na és néha egy kis kalács (főleg télen,mert imádjuk a vajas-mézes kalácsot tejjel).  Viszont kenyérből mindenfélét (olasz, fűszeres, tojásos, mézeskalács-fűszerkeverékes karácsonyi stb.stb.) sütök, mert szeretjük a változatos ízeket:-)

 

A pizza-tésztát Neked is jószívvel ajánlom, éppen tegnap csináltam, igaz, hogy ebben a forróságban, a sütőben sült pizza és langallo nem kimondottan kedvezett a konyhai hőmérsékletnek:-)

Előzmény: marcony (40966)
marcony Creative Commons License 2013.08.03 0 0 40966

Kedves Etna!

 

Köszönöm válaszod, igen kedves tőled, hogy nem felejtettél el.

 

Nem lehet leszokni a kenyérsütésről. :-))

Így tudom, hogy mit eszem, és már ott tartok, hogy a bolti kenyér nem is ízlik.

Nem úgy mint a magam sütötte kovászos kenyér.

 

Nőm sem érti, miért lehetséges ez, hogy így kitartok mellette.

Régebben még őröltem is, de arról lemondtam, találtam egy helyet, ahol állandóan lehet kapni BL-112-es félfehér lisztet, ebből sütök 15-20% teljes őrlésű rozsliszttel.

Mondhatom teljes megelégedésemre.

 

Mást mint kenyeret, viszont soha nem sütöttem még.

Nem úgy mint te, Tüzes Etna! :-))

 

Üdv:

M

Előzmény: .ETNA. (40965)
.ETNA. Creative Commons License 2013.08.02 0 0 40965

Szia Marcony!

 

Aztaaa, újra itt? :-) Már olyan régen néztél be ide, hogy azt hittem feladtad az otthoni kenyérsütögetést:-) 

 

Beszúrok egy-két linket, sajnos nem emlékszem,, hogy milyen géped van, de szerintem pl. az Orczy Alkatrészáruházban lenne jó telefonon érdeklődni:

http://bolthely.hu/orczy/lista/4d6279d60dx49_Kenyersuto_alkatreszek

 

Esetleg a Rotovill

http://www.rotovill.hu/termekcsoport/98/Kenyersuto_alkatreszek.html

 

Remélem valahol tudnak megfelelőt ajánlani!

Előzmény: marcony (40964)
marcony Creative Commons License 2013.08.02 0 0 40964

T. Mindennapi kenyérsütők!!

 

Most szedtem szét és raktam össze a kenyérsütőmet.

Elvásott benne a fogasszíj.

 

Anennyiben tudja valaki, hol lehet kenyérsütőbe fogasszíjat vásárolni, legyen szíves írja meg nekem.

 

Köszönettel:

M

.ETNA. Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40963
Nyami-nyami:-))
Előzmény: yaminka (40962)
yaminka Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40962

A víz mennyiségét csökkentettem egy kicsit, egyébként minden ugyanaz maradt mint tegnap, és íme az eredmény:

Mégegyszer köszönöm a segítséget!!!:)

Előzmény: .ETNA. (40961)
.ETNA. Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40961
Majd tapasztalod, hogy bár a küllem sem elhanygolható, de a lényeg az, hogy egészséges és ráadásul számtalan "variációval" kápráztathatod el a családot, a barátokat. Pl. a salátázáshoz olasz, fűszeres(paradicsompürés) kenyeret, húsvétkor .. tojásos kenyeret teszek az asztalra,karácsonykor mézeskalács fűszerkeverékes-fahéjas narancsos kenyér jár a reggelihez:-)) Tárkony, oregano, bazsalikom, petrezselyem, lenmag, natur napraforgó és tökmag, szezámmag, aszalt gyümik, szárított élesztő, oliva olaj, olajbogyó, méz, vaj(nem margarin!!) stb., ilyesmiket érdemes beszerezni. Sok sikert! :-)
Előzmény: yaminka (40960)
yaminka Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40960

Köszönöm a válaszokat!:)

Most kipróbálom a kelttésztát, aztán utána a maradék keverék liszthez kevesebb vizet adva megint sutok egy kenyeret. Remelem ezuttal lesz sikerelmeny kinezetre is, mert az ize nagyon jo.

 

Nezegettem recepteket, majd megveszem kulon a BL80at, meg zabpelyhet meg magokat meg ezt meg azt:) Tenyleg nem nagy macera belerakni a hozzavalokat kulon.

 

Orsi

.ETNA. Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40959
560 gr liszthez 310ml vizet adok. Általában 400gr fehér búza + 160 gr VitaMilles teljesk.rozs. A "bekavart" kenyérlisztek némelyikében túl sok - felesleges - ez+az van. Az un. kenyérliszteket viszont szeretem, pl. a Nagymamisat... Hozzátenni kicsi sót és élesztőt, vajat(olajat), mézet ... már nem nagy fáradtság, de legalább tudom, hogy mi van benne:-))
Előzmény: yaminka (40956)
ZsuR Creative Commons License 2013.05.27 0 0 40958

"A férjem szulinapjara kapott egy kenyersutot (nekem:). "  :))

Előzmény: yaminka (40956)
monyesz Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40957
Az egyik módszer, hogy saját receptet használsz, saját összetevőkkel dolgozol.
A másik, hogy rövidebb programot használsz. Én amúgy nem szoktam ennyi vizet tenni fél kiló liszthez.
Előzmény: yaminka (40956)
yaminka Creative Commons License 2013.05.26 0 0 40956

Sziasztok!

 

A férjem szulinapjara kapott egy kenyersutot (nekem:). Az elso sutesnel 500 gramm liszt helyett 1 kg ment bele... 1,3 kg-os kenyeret lehet a geppel sutni, csak kicsit nyomta ki a tetejet.

Masodik sutesnel ugyanugy jartam, ahogy Erdeklodo. 500 gr liszt, 300 ml viz, kicsi so... gyonyoru lett volna, ha a teteje nem ugy nez ki ahogy.

 

Az oke, hogy akkor esik be a teszta ha tul lagy vagy tul van kelve, de mit tudok csinalni?  Komplett (vitamill) sokmagvas kenyerliszt, nem teszek bele pluszba semmit. Ugy sutom, ahogy a zacskon rajta van. de megis? Mit csinaljak, hogy szep legyen a kenyerem? Vegyek feherkenyerlisztet es abbol adjak hozza? mennyit?

 

Koszonom elore is a valaszokat!

 

Orsi

Előzmény: Törölt nick (40927)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.18 0 0 40955
:-DDD igen, valami ilyesmi történést sejtettem én is:-)
Előzmény: firmitudo (40954)
firmitudo Creative Commons License 2013.04.17 0 0 40954

:)

Na hallod! Egy egyszerű tojásrántottáról mindig beugrik valami...vagy egy korona, vagy egy pávás motívum, vagy a Manchester United:).

 

/Becsípödött az egyik oldalon a két fél jénai közé a tészta és odasült vagy odaragadt. A másik oldala szabadon továbbkelt, míg le nem csúszott jénaistól, tésztástól, mindenestől:)/

 

 

Előzmény: .ETNA. (40953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!