Keresés

Részletes keresés

Kfanni2001 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 215

Sziasztok cicatartók!

Lakik egy szép (a képen látható) cicus nállunk. 2 hónapos korban jár a kis aranyos! Nagyon barátságos, bújós és játékos. Szerető gazdit keresünk neki.

 

Heves megye, Maklár 

tel.: 067077-488-78 további elérhetőség: szaboerzsok@gmail.com

további képet is lehet kérni róla

 

Fanni

igria Creative Commons License 2012.08.27 0 0 214

Azóta már megjavult, úgyhogy ha valakinek egy év múlva válaszolni támadna kedve;-), a dolog aktualitását vesztette.

Előzmény: igria (213)
igria Creative Commons License 2012.08.20 0 0 213

Nagy gondban vagyok az egyik cicámmal. Komolyan beteg lett, de nem tudk mit tenni, félvad kerti cica, nem szállítható, és ha kihívom a dokit, lehet hogy a cica épp nincs itt, de ha összeügyeskedem is, hogy elől legyen, elszalad, ha meglátja a dokit. Nem lehet neki pl. szemcseppet iylesmit beadni, fürdetni semmiképp, állandóan résen van, és mivel most nem eszik, tablettát se tudom, hogyan adhatnék be neki. Most már egy hete is van, hogy nem eszik, csak egy kis vizet nyal, és semmi mást, odanegy a tálhoz beleszagol, de nem eszik, azt sem amit azelőtt imádott.Szeme orra folyik, a bal szeme, és a szőre csimbókos, mint az irhabunda. Sír, jön, de mégsem engedi, hogy bármit segítsek, kamillatát csináltam, nem nyal bele, szemét letörölni nem tudom.
Megvizsgálni persze végképp nem tudja a doki, ki se jött. Igaz, péntek késő délután szántam rá magam, hogy telefonáljak neki, de az írtak miatt hezitáltam, mert..ha kijön is..
Nem tudom, van-e valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnék, mi a baja; Meddig lehet egy civa evés nélkül? Érdekes a másik cica, akivel testi lelki jóbarátok, most kerüli, vagy ő nem engedi közel, nem tudom, de jobb is, nehogy elkapja tőle a nem tudom, mit.

logopédus Creative Commons License 2012.08.19 0 0 212

Segítséget szeretnék kérni. Tegnap magárahagyott újszülött kiscicának keresek dajkamacskamamát. A cicát az elválasztás után felnevelném, csak a szoptatós időszak megoldásához kérek segítséget. Köszönettel Peredi Judit peredijudit@yahoo.com

 

Tarfenyő Creative Commons License 2005.08.24 0 0 209
Sziasztok!
A kis fekete macskám már meggyógyult a korábbi betegségéből, de most újabb baj történt! Valahogy bement a kutyáink(két puli) elkerítrett részébe, ott ők játszani próbáltak vele, és megugrálták(lehet hogy meg is harapták, külső sérülés nincs).
A macsi koszos(sáros) volt lemostuk a zuhannyal, megtöröltük, megszárítottuk hajszárítóval. A macsi egy helyben ül(nehezen lélegzik), szemeivel bágyadtan nézett, most becsukta, és úgy néz ki mint ha aludna.
A múltkori második jó orvos szabin van, az előzőhöz(aki akkor félrediagnosztizált) kb 10 perc múlva viszem(mikor ideér a barátom a kocsival). Esetleg próbálkozzak valami pesti (gondolom jóval drágább)kisállatklinikával?
Mit lehetne tenni (tapasztalatból, esetleg józan paraszti ésszel) az orvos utasításain kívül? Köszönöm a segítséget!
ny63 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 208

Szia. Szivesen csatlakoznék, de mindegyik kiesik a főcsapásomról. Pedig hamarosan lesz cicám :-)

Tündi: jobbulást a Pankának, remélem sikerül meggyógyitani. Az én öreg macsom 19. évében halt meg.

Előzmény: Törölt nick (207)
Tundi29 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 206

Kedves Murcika!

 

Ebben reménykedem, nagyon!

Calopetet kapja már, a másikról megkérdezem az orvosát.

Aki nagyon lelkiismeretes egyébként, csak én nem tudok tétlen ülni és várni, mindent meg szeretnék tenni érte, amit csak lehet, sőt többet!

Köszönöm! a válaszod is.

Előzmény: Murcika (205)
Murcika Creative Commons License 2005.04.25 0 0 205
kedves Tündi,

légy erős, hátha van még visszaút. Az én kis Picúrom is vizes tüdejű (beszűrődött, mondták) volt, nehezített, szapora légzéssel. Neki a szivével van baj.
Nem tudom, hogy vesebetegségre mi a jó szer (feltétetlenül nézz be és írj az Állatorvosnál járt a macskám topikba is, ott vannak jószándékú szakemberek is:)
, de a Vetri DMG és a Calopet paszta nagyon jót tett az amúgy étvágytalan és levert cicuskámnak. Mindkettőt azonnal szerezd be. És kérdezd meg az állatdokikat az előbb említett topikon. Jobbulást Nektek!
Előzmény: Tundi29 (204)
Tundi29 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 204

Sziasztok!

Csatlakoznék a fórumhoz.
Tanácsokért, vígasztalásért, nem is tudom...
Panka cicám nincs 2 éves, pénteken vittük orvoshoz, mert nagyon bújos lett. Szürke volt az ínye és folyadék volt a tüdejében, nehezen lélegzett. Az eredménye: kreatinin 219, urea 15, foszfor 3,6 ATS 60: vesebeteg;(
Még nincs 2 éves sem, egyedüli, lakásban tartott cicus, családtag. A 15 hós lányommal véd és dacszövetségben állnak.
Most 1 hét infúziót kap, meg injekciókat, széles spektrumú antibiotikumot és fortekortot.
Elesett, bágyadt a vesekimélő kajákat nem eszi(hills-k/d, royal canin) nem tudom mit adhatnék neki, hogy egyen és kárt se okozzak neki.
Az orvos bíztat, hogy innen még van visszaút, az ultrahangja vizsont rossz lett. Mindkét veséjének szerkezete felbomlott.
Egészen egyszerűen nem veszíthetem el!!!!!!!!
Édesanyám cicái is mind vesebetegek, de ők már 10 évesek. Tudom sajnos mit jelent ez, de most mégis a csodában reménykedek.

Ha tudtok valami "csodaszert", akár kinntről is, légyszíves írjatok!
Tundi&Panka

Snakeins Creative Commons License 2004.04.18 0 0 203
Lehet, hogy semmi következménye nem lesz a dolognak, de ha bármelyik cicám is ilyen furcsán viselkedne, én bizony még aznap rohannék a dokihoz.
Előzmény: chupili (202)
chupili Creative Commons License 2004.04.18 0 0 202
Szia snakeins!

Egy állatorvossal való konzultációt feltétlenül eszközölni kell!-> igen nem árt egy vizit a dokinál.

Igen is van aggodalomra ok, mert az alomban található por tönkreteheti a cica veséjét, egyéb mérgező anyagokról nem is szólva.-> Hát ha neked ilyen tapasztalatod van (20 év), akkor lehet, hogy igazad van. (Amit nehezen tudok elképzelni egy macskáról, hogy mérgezi magát.)
chupili

Előzmény: Snakeins (201)
Snakeins Creative Commons License 2004.04.18 0 0 201
T. Chupili!

A macskák soha nem vesznek ilyen formában ásványi anyagot magukhoz.
Csaknem 20 éve tartok folyamatosan macskát, és majdnem két éve írogatok a 'Macskanevek-miért ne?', az 'Állatorvosnál járt a macskám', ill. más macskás topikokban, ahol napi rendszerességgel beszélünk kedvenceinkről, és sem én, sem más nem találkozott ilyen jelenséggel, pedig ez vagy 50 macskatartót és több száz cicát jelent.
Igen is van aggodalomra ok, mert az alomban található por tönkreteheti a cica veséjét, egyéb mérgező anyagokról nem is szólva.

Egy állatorvossal való konzultációt feltétlenül eszközölni kell!

Előzmény: chupili (200)
chupili Creative Commons License 2004.04.18 0 0 200
Szia qrucz!

Én úgy tudom, hogy az állatok tudják, hogy mi kell a szervezetüknek, nincsenek "elkorcsosodva" mint mi....Tehát aggodalomra nincs ok, sokszor lehet, hogy valami vitamin vagy ásványi anyag kell neki és így próbálja megoldani.
chupili
Előzmény: qrucz (198)
Snakeins Creative Commons License 2004.04.17 0 0 199
Én ilyenről még nem hallottam.
Szerintem ez nem egézséges.

Kérdezd meg más macskás topikon is, hátha valaki már tapasztalt ilyesmit.

Előzmény: qrucz (198)
qrucz Creative Commons License 2004.04.14 0 0 198
Sziasztok!
Lenne egy technikai kerdesem.
Van nekunk egy perzsa ciconk, kb 10 honapos.
Ujabban az a szokasa, hogy zabalja az almot.
A pennyben kaphato piros csikost hasznaljuk.
Amugy meg kap rendszeresen vitamint, szoroldo pasztat.
A tapja nagyreszt szaraz, ketnaponta konzerv.
Szarazbol Friskies-t, Darlingot es Royal Canin-t kap, konzervbol meg csak az Aro-t szereti (jobban, mint a Whiskast meg a hasonlokat, azokat nem eszi).
Mi lehet a gond, hogyan orvosoljuk?
Ja, es lehet vmi baja a kovektol?
Matics Tibor Creative Commons License 2004.04.06 0 0 197
Lehet, kellett volna még egy világlátó körút is neki a merdzsóval, és akkor még hamarabb rendbejött volna. Természetesen csakis a természetben.
Előzmény: Bubódoctor (182)
katerina Creative Commons License 2004.03.28 0 0 196
Kedves cicagazdik !! Piackutatásra keresek jelentkezőket akik szívesen beszélgetnek a jelenkeg kapható eledelekkel kapcsolatban . A programok kedden , szerdán 16.15 kor kezdődnek a belvárosban. A véleményért 3000-ft os ajándékcsomag jár ! 1-és 10 év között kell legyen a cica kora.Telefonszámot írjatok az email-címemre! Mindenkit visszahívok ! Üdvözlettel? Katerina
Snakeins Creative Commons License 2004.03.28 0 0 195
Szia Molly!

:-))) Szerintem tök átlagos!
Az én 3 cicám közül 2 szimtén ennyit alszik, ilyenkor, a 3. meg még kölök, és izgága.

Előzmény: molly200 (193)
Tibbe Creative Commons License 2004.03.27 0 0 194
molly200
Szerintem ilyen időben legjobban teszik a cicák, ha alszanak:)
Főleg egy középkorú cicaöregúr:))
Majd, ha süt a nap, és lehet pillangót kergetni, lehet, hogy kevesebbet fog aludni:)))))))
Előzmény: molly200 (193)
molly200 Creative Commons License 2004.03.27 0 0 193
Sziasztok!!!

Nagyon aranyosak a képek!

Azt szeretném megérdezni,hogy szerintetek ilyen borus,esős időben egy 9 éves volt kandúr cicának hány órát kell aludni naponta?
Mert az én cicám kb napi 20 órát alszik. Ez normális szerintetek?

chupili Creative Commons License 2004.03.27 0 0 192

Locadia Creative Commons License 2004.03.27 0 0 191

Snakeins Creative Commons License 2004.03.27 0 0 190
Szia Bubódoctor!

Remélem, hamarosan teljesen rendbejön a cicád!

Előzmény: Bubódoctor (182)
Snakeins Creative Commons License 2004.03.27 0 0 189
Szia!

Azt hallottam, olvastam, hogy ilyenkor kiscicának érzi magát, és ösztönszerüen cumpizni akar. Már majdnem 3 éves.
Ez nem baj, az én Picur cicám is szeret cumpizni, ilyenkor magamhoz veszek egy zsepit, vagy egy pokrócot, hogy azt nyálazza.
Nemigen lehet az ilyen cumpizós cicákat leszoktatni erről, én már magszoktam.

Előzmény: queenofcats (187)
queenofcats Creative Commons License 2004.03.25 0 0 188
Sajnos nemcsak a füvet eszik meg.Én már nem tarthatok itthon sem cserepes,sem vágott virágot,mert azonnal meg akarják rágni.Voltam már velük dokinál,mert a tulipánhagymát megették,amit anyámnak szántam ültetésre....
Előzmény: kismacskáim (179)
queenofcats Creative Commons License 2004.03.25 0 0 187
Van nekem 4 cicám.Szebbnél szebbek.Tudaj valaki,hogy miért csöpög a nyála a macskámnak,minor felveszem és nagyon dorombolva szeretget?Reflex?
kismacskáim Creative Commons License 2004.03.25 0 0 186
Jaj, de édesen pihen!
Előzmény: Bubódoctor (185)
Bubódoctor Creative Commons License 2004.03.24 0 0 185
Előzmény: kismacskáim (184)
kismacskáim Creative Commons License 2004.03.10 0 0 184

Gratulálok, ügyesek vagytok!
Előzmény: Bubódoctor (182)
Locadia Creative Commons License 2004.03.08 0 0 183

br>
Előzmény: Bubódoctor (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!