Keresés

Részletes keresés

pedro Creative Commons License 1998.11.06 0 0 29
Vannak topicok, ahol ha nem is sikerült meggyőznöm senkit - mert nem is akartam - de azt hiszem, talán sikerült más oldalról megvilágítani egyes kérdéseket. Mint ahogy többeknek sikerült ez velem szmben is.
Törölt nick Creative Commons License 1998.11.05 0 0 28
Én nem azért vitázok itt, hogy meggyőzzek valakit.

Egyik hívő barátommal nem azért vitázunk rendszeresen jóízüeket mert bármelyikünk is azt hinné, hogy Ő vallásossá tesz engem, vagy én ateistává Őt, hanem azért mert vitáink arra kényszerítenek bennünket, hogy állandóan csiszoljuk finomítsuk nézeteinket, amelyek egyre érettebbekké válnak és eközben megértjük a másik gondolatrendjét is.

És akkor már megérte.

kismalac Creative Commons License 1998.10.29 0 0 27
Nekem cikerült!

A termécetec cöveccégecejimet (például a DECTRÓYERt, az 1 nagyon okoc crác), hogy le kell nyomni a Ragikát. Éc cikerült ic!

Ragika ellentmondáct nem tűrően bebizonyította, hogy eggy ceggfej!

Laci Creative Commons License 1998.10.29 0 0 26
GabE, Valentine, lásd még lehetetlen topic kb utolsó 30 beszólása... :)
Törölt nick Creative Commons License 1998.10.28 0 0 25
Ne bántsátok Duke Nukemet !!!
:-)
GabE Creative Commons License 1998.10.28 0 0 24
Val,
De igen, ha mondom! hidd már el!!!
NA!
:-)))))))))
KillerJack Creative Commons License 1998.10.28 0 0 23
na akkor ott van orvosi lónak a Year2000 es topic... ha valakinek kedve van olvasson bele...
Valentine Creative Commons License 1998.10.28 0 0 22
GabE,

"Csak egy idő után megint újra kezdődik a de igen, de nem játék."

De nem!

zsosz Creative Commons License 1998.10.28 0 0 21
Meggyőzni....ugyan.... mostanában a baseball ütő a divat... :(((((

zsosz

GabE Creative Commons License 1998.10.28 0 0 20
I see...
Csibe Creative Commons License 1998.10.28 0 0 19
GabE!

igazad van, de nem is az a lenyeg, hogy meggyozzuk a masikat, hanem hogy megismerjuk a gondolatait, velemenyet. Nem kell megvaltoztatni a velemenyunket, de jo ha elfogadjuk , hogy van aki maskepp gondolkodik mint mi..

korx Creative Commons License 1998.10.28 0 0 18
Gabe: A ragikás és sulinetes topicok Duke Nukem meccsek betükkel. Játék az egész. Valójában nem azért vannak, hogy ott bárki, bárkit meggyözzön. Csak szórakoznak egymással.

Istenes topicok. Az hit erösebb annál, hogy ésszel és érvekkel megváltoztatható legyen.
A hit megváltoztatásához, jobbára csak sokk vagy trauma vezethet.
Egy igazán hívö embert csak egy akkora megrázó tapasztalatás téríthet ki a hitáböl, mint amekkora egy ateistát megtéríthet.
A vita ezen topicoban mégsem értelmetlen, mert ebböl tanulhat az okos. Ha az érvek elfogynak egy idöre, nem marad más csak az igen, nem, anyád játék, amíg valakinek eszébe nem jut egy új érv.

Abortusz és hasonló témák (pl. most tünt fel az euthanasia) ezekben a témákban jókat lehet vitázni és itt lehet helye meggyözésnek. A vitapartnerek higgadtsága, elvonatkoztatási képessége és nyitottsága elengedhetetlen az értelmes párbeszédhez.

GabE Creative Commons License 1998.10.28 0 0 17
Korx,

Most hirtelne jó példa nem jut eszembe, csak rossz: Ragikás, istenes, abortuszos, sulinetes, stb topicok.
Alapjában nem a topicokkal van baj SZVSZ. Pl az istenes és abortuszos topicokat én is szívesen látogatom. Sőt vannak részek amikor igazán kellemes egy-egy ilyen topic. Csak egy idő után megint újra kezdődik a de igen, de nem játék.

korx Creative Commons License 1998.10.28 0 0 16
GabE: Hoznál néhány topic példát erre is, arra is?
Közelebb juthatunk a megoldáshoz, ha megpróbáunk elemezni egy-két topicot.

"Volt már olyan, hogy elfogadta valaki a véleményed, annak ellenére, hogy a másik oldalon álltál?"
Nem igazán. Max olyan, hogy a "Te szemszögedböl igazad van" :-)

Az emberek nem szívesen ismerik el, hogy másnak, esetleg égész más nézeteket vallónak, igaza lehet, pedig talán ez a bölcsesség ismérve.

Ez a fórum speciális. Itt könnyebben ignorálni lehet az ellenkezö nézetet és köbnnyebb hátat fordítan az érveknek mint mondjúk IRL, pedig ott sem nehéz.

Egyébként már az is siker ha az ember elgondolkodik és elgondolkodtat másokat.

korx Creative Commons License 1998.10.28 0 0 15
Nekem már sikerült néhol, némi sikert elérni és engem is gyöztek már meg dolgokról. Pl. Pucros Mackó :-) és sok más asztaltárs észrevételét magamévá tettem. Sokszor nem léptem be a vitába mert osztottam a nézetüket, vagy meggyöztek, és nem tudtam semmi +t hozzátenni, akkor meg mit szaporitsam...
Viszont, igyekszem a számomra meggyözö vélemény mellett síkra szállni, ha az kisebbségben marad és úgy érzem képes vagyok más oldalról, máshogy rávilágítani a dolgokra, támogatván az álláspontot.

Ahhoz, hogy valakit, meg lehessen gyözni, elengedhetetlen, hogy az alany alkalmas legyen rá.

IMHO csak az az ember tud meggyözö lenni, akit meg lehet gyözni.

GabE Creative Commons License 1998.10.28 0 0 14
Elöször is mindenkinek köszi. Természetesen igazatok van. Igazándiból csak azért kérdeztem, mert sok topic szól arról, hogy felvetsz egy témát és akkor az emberek elkezdik: de igen, de nem, de igen, de nem, de igen, de nem, de igen, de nem, anyád, tied... stb. (eMM RuLeZ) Megfigyelésem szerint ezek a topicok azok amelyek több hetet(hónapot) is megélnek, még egy kultúráltabb, társalgósabb topic pár nap alatt kihal.
Valószínüleg a Laci által megadott okokban kellene keresni a megoldást.
Módosítanék a kérdésen egy picit.

Volt már olyan, hogy elfogadta valaki a véleményed, annak ellenére, hogy a másik oldalon álltál?

Köszi
GabE

Maminti Creative Commons License 1998.10.28 0 0 13
Egyébként is, minek meggyőzni? Elfér a hitünk egymás mellett... :)
Maminti Creative Commons License 1998.10.28 0 0 12
Meggyőzni még én sem tudtam senkit, engem sem nagyon sikerült még. De abban határozott változást érzek, hogy jobban elfogadom a számomra homlokegyenest ellenkező álláspontok létjogosultságát is... :)
Csibe Creative Commons License 1998.10.28 0 0 11

Meg nem sikerult, de nem is akartam a torzsasztalban senkit se meggyozni. Egyszeruen csak elmondtam a velemenyem..
Nektek sikerult mar?
Lütyő Creative Commons License 1998.10.28 0 0 10
Soxor még magamat se!
Laci Creative Commons License 1998.10.28 0 0 9
Hello GabE,

meggyőzés: apróbb dolgokban néha előfordul (jaj, ne kérdezzetek példát, annyira apró dolgok voltak :) )

És IRL szerinted gyakrabban fodul elő, hogy valakit valamiről meggyőzöl? Mostanság ritka az ilyesmi, talán azért mert mindenki annyira beleszokott a saját gondolatrendszerébe. Lásd még gőg, felfuvalkodottság, egoizmus, stb

Laci

Wágner úr Creative Commons License 1998.10.28 0 0 8
Minek itten győzködni egyáltalán? Mindenki igyon kimitisz... :))) Egészségére!
Pintyő Creative Commons License 1998.10.28 0 0 7
GabE!

Örülök, hogy velem sikerült...:)

Törölt nick Creative Commons License 1998.10.28 0 0 6
Nagyjából Pucros Mackóval értek egyet: e legtöbb embert nem lehet meggyőzni, mert kellően sok adatot már bárhogy lehet értelmezni. (Lásd pl. a megnyertük a önk. választásokat típusú érveléseket/adatokat.)
eMM Creative Commons License 1998.10.28 0 0 5
Meggyőzni? Itt?? Áááááááá!
A ledurungolás megy, kilépek a topicból mert megsértődtem (nem én) megy, de meggyőzni!
Ez a való életben sem megy egykönnyen én itt nem is tartom fontosnak lásd a Laikus hozzászólását lentebb.
A hozzászólásokat olvasgatva hozászólva az emberben egy kép formálódik (kinek ,kiben milyen).
Pucros Mackó Creative Commons License 1998.10.27 0 0 4
Nem, itt még nem. Máshol igen.

De a lényeg nem is ez. Szerintem nagyon sok esetben, amikor vélemények, érvek feszülnek egymásnak, valójában másról beszélünk ugyanazokkal a szavakkal.
Ha képesek vagyunk rá összpontosítani, hogy mit ért azon a másik, amit mond, és hogyan érthette (félre), amit mi mondtunk, akkor sok tanulságot meríthetünk ebből arra nézve, hogy máskor hogyan formáljuk szavakká a gondolatainkat.

Esetleg rájöhetünk arra - ahogy én is ráébredtem sokszor -, hogy reménytelen a helyzet. A természetes nyelvek eszközeivel nem lehet bárki számára érthetően "meghivatkozni" némely gondolati elemeket. Sajnos.

laikus Creative Commons License 1998.10.27 0 0 3
Talán nem is a meggyőzés a fontos...
Legalábbis én nem nagyon szeretnék senkit győzködni bármiről is.
Adódott egy olyan lehetőség, hogy - némileg levetkőzve gátlásainkat, félig-meddig anonim módon - teljesen újszerűen közzétehetjük véleményünket. Olyan dolgokat fogalmazhatunk így meg, amelyeket a köznapi életünkben nem tennénk...
Ha formál valamelyest a fórum, akkor úgy formál, hogy az ember rengeteg különféle véleménnnyel szembesül ugyanabban a témában. Ezeket elolvasgatva kialakul benne egy kép, ami egy kicsit ilyen - egy kicsit olyan. Esetleg hozzáteszi a saját véleményét is... Kölcsönös oda-vissza hatás.
lord Creative Commons License 1998.10.27 0 0 2
GabE
Nekem nem is volt célom.Senkit sem akartam még meggyőzni. Te igen? És szerinted (IYHO) miért nem sikerült?
Kishasi Creative Commons License 1998.10.27 0 0 1
Éngöm má gyôztek meg... Finom, higgadt hangon, érvekkel. Beszélj a korx-szal, hogy hogy csináta...;))
GabE Creative Commons License 1998.10.27 0 0 0
Nekem, talán az egyetlen sikerélményem az volt, amikor a gyilkolászós játékban meggyőztem Pintyőt, hogy én vagyok a másik gyilkos... :-)))))
De persze ez azért nem az igazi...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!