Keresés

Részletes keresés

nefti10 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 97

Most láttom 1998 as a fórum.Sajnos a mai napig igaz a fórum téma!

Előzmény: foti (-)
nefti10 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 96

Ez már egy 17 éves sláger téma.Ezt a fórumot 1999ben hozták létre,azóta eltelt 17 év de sajnos a mai napig  drága az internet.Mint ahogy erről az origo cikke is beszámol.Európában a hetedik legdrágább internet elérés hazánkban van 2016 ban és nem 1999 ben!.Egy havi internet ára ma Magyarországon 7100 Ft.Mint ha még mindig 1999et irnánk.A karaván haladt a net ára maradt 99es szinten!

http://www.origo.hu/itthon/20160819-draga-magyar-internet-europai-osszehasonlitas-arak.html

papcsandra Creative Commons License 2014.10.29 0 0 95

Ha túl sok lesz a hozzászóló, akkor azt is megadóztatják :)

Előzmény: Pirandus (94)
Pirandus Creative Commons License 2014.10.28 0 0 94

Engem a topik érdekel. Hozzuk fel közösen!

Előzmény: papcsandra (93)
papcsandra Creative Commons License 2014.10.28 0 0 93

Yep! De a párszáz forint miatt úgy se mondja le senki a netet...

Előzmény: Pirandus (92)
Pirandus Creative Commons License 2014.10.28 0 0 92

az lesz, és ez a topik élre tör!

eper200 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 91

Az internet adó bevezetése után olyan luxus lehet az internet,mint 1999-ben volt!

Visszajöhet a korlátos internet

A szolgáltatók egy irányba mehetnek, ha nem akarják, hogy a bevételüket nullázza a netadó: úgy alakítják a csomagokat, hogy az ügyfél forgalomarányosan fizessen. Helló, 1998! Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.19 0 0 89
Szerintem az Internet nem luxus. Ma már szinte társadalmi elvárás, hogy Interneten keresztül is elérhetők legyünk.
locsemege Creative Commons License 2008.11.03 0 0 88
'Nyádcsipáját spam-eld!
Előzmény: MrAndersonX (87)
MrAndersonX Creative Commons License 2008.11.03 0 0 87
nem... főleg ha még ilyen lehetőségeket is rejt => http://www.penzportal.freeweb.hu/
Tomasz a Rongytigris Creative Commons License 2008.08.25 0 0 86
Egy frászt.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.22 0 0 85
Ja meg kukoricapattogatógépet is be kellene szerezni ....
Előzmény: kplaszlo (84)
kplaszlo Creative Commons License 2007.10.15 0 0 84

Nem próbáltam.

:)

Elvagyok azzal a videó választékkal, amit webcast portálokon keresztül lehet elérni. Pár kattintás és máris ott van a képernyőn meg a speaker-eken a tartalom.

DVD-t azért nem nézek, mert amikor a képminőség a lényeg, akkor jobban szeretem a mozit. Néha szűkebb-tágabb családi körben előfordul, hogy rádumálnak egy DVD-ről lejátszott film végignézésére. Általában meg szoktam jegyezni ilyenkor, hogy érdemes volna egy projektoros konfigurációba befektetni.

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.15 0 0 83

..... és mennyi idő alatt is csinal meg egy 2 CD-s DVD grabbelést ? ;-))

Előzmény: kplaszlo (82)
kplaszlo Creative Commons License 2007.10.14 0 0 82

PC amortizáció....   Persze.

Nem egy jelentős tétel. Nálam 50 ezer Ft amortizálódik három éve. Maxdata PIII, 512  Mb RAM, 160 GB HDD bővítéssel.

Számolj utána at amortizációnak abból kiindulva, hogy még bő két évig bírni fogja az alapgép.

Előzmény: Törölt nick (80)
ARIBOY Creative Commons License 2007.10.14 0 0 81
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.14 0 0 80
Kihagytad a PC amirtizációt amit ö beleszámolt ...
Előzmény: kplaszlo (79)
kplaszlo Creative Commons License 2007.10.14 0 0 79

turnbull> A netben rejlő valódi lehetőséget szerintem az tudja kihasználni, aki nem sajnál havi 20-30 e Ft körüli ráfordítást

Ha kifejezetten nagy uplink sávszélességre, illetve szimmetrikus uplink-downlink sebességre van szükség, akkor stimmel a becslés, egyébként viszont a tipikus lakossági Internet használat szempontjából az 5-10 ezer Ft közötti sávban mozgó kínálat szolgáltatásminőségben bőven megfelel.

A SOHO (mikrovállalkozási) szegmens az, ahol a lakossági ADSL vagy KTV alapú Internet elérésre jellemző feltöltési sebesség kínosan lassú lehet, ha sok gépre van megosztva a sávszélesség és gyakran kell nagyméretű (pl. JPG) fájlokat küldeni partner cégeknek.

Előzmény: turnbull (78)
turnbull Creative Commons License 2007.09.29 0 0 78
Bizonyos jövedelmi szint alatt igen. A hazai netezők jelentős része a most is munkahelyi infrastruktúrát használja, ez tisztán látszik a statisztikákon.

Ha nagyvonalúan 5 éves amortizációt számolok egy gépre, és egy valóban megbízható szolgáltatást választok, ez nagyjából 10.000 Ft-ra jön ki egyéni előfizetés esetén - és ebben az esetben a feltöltés sávszélessége még igen-igen szerény. Ebben az esetben semmit sem kellett javítani, nem volt költözés, szolgáltatóváltás stb. Ne felejtsük el, hogy nem mindenki budapesti mérnök.

A netben rejlő valódi lehetőséget szerintem az tudja kihasználni, aki nem sajnál havi 20-30 e Ft körüli ráfordítást, és ez még mindig nem a bérelt vonalak színvonala, amiért meg 70-100 rugót kell csengetni.

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 77
Igy van csak ugye egy gép multifunkcios és masokra is illik gondolni ...
Előzmény: ARIBOY (76)
ARIBOY Creative Commons License 2007.09.25 0 0 76
Attol függ,hogy az illető mire szeretné használni a számitógépet!
A legujjabb játékok természetesen nem müködnek egy P3-as gépen,de internetezni,az is megteszi,és 30 ezerért már láttam P3-ast!
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 75
www.externet.hu

Otthoni PrePaid Alfa (1Mbit/s) 1 998 Ft bruttó !!
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 74

Mi az hogy luxus ?

Legyen mondjuk 50-60 K pénzed egy gépre majd legyen mondjuk 6000 ft a netre aminek előfeltétele az hogy adja ennyiert valaki.

Azután rajössz az hogy sok tartalmat nem tudsz fogyasztani a gép szerénysége miatt.

Előzmény: ARIBOY (73)
ARIBOY Creative Commons License 2007.09.25 0 0 73
Ma már,szerintem nem,luxus.
1998-as internetpenetráció:http://www.metpress.hu/tudnap/tudnap98/bn/tsld011.htm

Ehhez hozzátartozik,hogy akkor még nagyon magyar nyelvü tartalom se volt a neten.

kplaszlo Creative Commons License 2007.09.15 0 0 72

Hát, az tény, hogy egyetlen olyan alkalomra sem emlékszem, amikor másképp viselkedtél volna, mint amilyen a valós életben lehetsz. Sokan vannak így a fórumozással. Te is ezek közé a szerencsésebbek közé tartozol.

Sajnos sokan meg úgy vannak vele, hogy alkalmanként sokkal jobban bedurvulnak fórumozás közben, mint ahogy azt a valós életben tennék.

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.15 0 0 71
Szerintem en nem viselkedek mashogy mint az eletben ...

Ott is van nemi ha nagyonnagy nem is pofám ...
Előzmény: kplaszlo (70)
kplaszlo Creative Commons License 2007.09.14 0 0 70

Ne így fogd föl! Inkább úgy, hogy sokan vagyunk, akik csak úgy spontán fórumozunk, és közben nem igazán elemezgetjük, hogy miért is viselkedünk fórumozás közben néha egészen másképp, mint a valós életben. Sokan érzik közülünk a problémát, hiszen alkalmanként elégg zavaró tud lenni, de nem tudják megfogalmazni az okait.

Mások - jóval kevesebben - megpróbálják megtalálni az okait annak, hogy miért robbannak sokkal hamarabb az indulatok anonim vitapartnerek között elfajuló fórumos vitában, mint ha ugyanaz a két ember fehér asztal mellett vitatkozna.

Én is csak annyit tettem, hogy megfogalmaztam két főszabályt, amikkel alighanem csökkenteni lehet a néha patológiás szintig fajuló indulatokat és a vitapartner lejáratásáig süllyedő színvonalat.

Egyszer pár éve egy zártkörű szakmai levlistán volt egy csóka, aki hihetetlenül brutálisan vitatkozott. Ismertük, de nem személyesen. Tudtuk kiről van szó. A levlistára csak valós adatokkal lehetett regisztrálni.

Egyszer a társaság összeült egy kellemes hétvégi borozgatásra és bulizásra Taksonyban egy üdülőben és ide a problémás csóka is eljött. Kiderült, hogy egy haláli visszafogott, csöndes emberről van szó, aki a légynek sem tudna ártani. A  képernyő, a billentyű és a virtuális világra jellemző elidegenedés hozta ki belőle a vadbarmot. Közvetlen személyes kapcsolatban teljesen más volt a személyisége.

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 69
Nekem +3000 legalább a villanyszámla ...
Előzmény: kplaszlo (62)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 68
Nem luxus T-Com terulten nem az ....
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 67
Laci már megint oktatsz felnőtt kész embereket ....
Előzmény: kplaszlo (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!