Keresés

Részletes keresés

Halott_mikrofon Creative Commons License 2003.03.01 0 0 103
már a tomato bx98-ct vel fel tudtam húzni a procit több mint 200 Mhz-vel hát akkor mégiscsak az Ontel és nem az AMD :-)
Vectra A1 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 102
Ez a gép a CSÚCS! :-)))))
Valentine Creative Commons License 1998.11.27 0 0 101
bela200,

Ha tobb boltot megnezel, biztos talalsz olyat, ahol elfogadnak nemzetkozi rendelest is. Ha hangkartyat tudnek venni nevvel, cimmel hitelkartyaszammal/lejarattal (mar gondoltam ilyesmire, es azt mondtak, hogy semmi akadalya), akkor notebookot mert ne? Csak legyen a szamlan fedezet. Progit meg spec. ramot vasaroltam mar igy a tengerentulrol.

Val

bela200 Creative Commons License 1998.11.27 0 0 100
eMM!

Kosz a valaszt. Tudok angolul, probalkoztam is mar, de sajnos senki sem tudja biztosra, ezert gondoltam, hogy felvetem ezen a rangos forumon, itt hatha van hozzaerto. Mindenesetre kosz a probalkozoast, legalabb jot mulattunk.

eMM Creative Commons License 1998.11.27 0 0 99
bela 200!
Európába nem lehet ilyen kitámasztót rendelni mert nálunk nem billeg az asztal,illetve nem zörög a haraszt.
Ezt a Fehér Házba találták ki amikor billeg az asztal amikor Clinton stb hm . :-)

Érdemben sajna nem tudok hozzászólni a kérdéshez.De angolul tudó egyénnek érdemes rákeresni.Te nem vagy az?

Valentine Creative Commons License 1998.11.26 0 0 98
Szorszalhasogatok!!! :)

(bagoly monygya verebnek, mi?)

HAME Creative Commons License 1998.11.25 0 0 97
OFF.
dzsek!
Ráadásul fűzfasípnak ejtik. :-)
dzsekk Creative Commons License 1998.11.25 0 0 96
OFFTOPIC, bocs...

Valentine:
A meggyfasipban hol latsz 2 gy-t? (En hosszu gy-t latok, amit 2 "g"-vel es egy "y"-nal irunk.)

bela200 Creative Commons License 1998.11.25 0 0 95
Kossz eMM! Most mar teljesen vilagos a helyzet. Szerinted lehet ilyen profi kitamasztot rendelni toluk Europaba?
eMM Creative Commons License 1998.11.24 0 0 94
Szerintem azért félárú a Notebook,az USA-ban mert az asztalt azzal támasztják ki ha billeg. :-)
bela200 Creative Commons License 1998.11.24 0 0 93
Miert van az hogy az amerikai internetes szamitogep boltokban minden notebook kb. legfeljebb fele annyiba kerul mint Europaban? Tudja valaki, hogy Magyarorszagra vagy Angliaba lehet-e rendelni toluk?
Valentine Creative Commons License 1998.11.24 0 0 92
Ragika,

a coputer-t m-mel írják,
a megyfasípot 2 gy-vel
az egghad-et eggheadnak (aki Amerikában él, annak ezt illene tudnia)

Ne haragudj, a de hihetetlenül tenyérbemászó stílusod van.

Val

MadroC Creative Commons License 1998.11.24 0 0 91
tökmind1. egy éven belül úgyis lecseréled.
Törölt nick Creative Commons License 1998.11.24 0 0 90
Rájöttem valamire:
A coputer a XXI. sz. LEGO-ja.
Semmi kreativitás.
Nyomd össze igy, nyomd össz úgy azt mehet.
Tudtok-e megyfasípot csinálni?
Szódásüveg szemüveggel az nem megy.
Egghads.
A kérdésre meg senki nem válaszolt.
Igen vagy nem?
PII vagy Celeron?
Got it?
eMM Creative Commons License 1998.11.24 0 0 89

Tesztelni sem olyan egyszerü! Hogy a dolgot bonyolultabbá tegye nem igazán van etalon tesztprogram sem.
Kezdetben vala a landmark.Aztán meg a Wintach,és társai.!
Figyula! Igen különböző értéket mérnek ám ugyanazokon a vasakon!
Talán az azonos progik (pl Corel Photoshop) müködési sebessége segíthet.
Vagy a meggyőződés!. pL Nekem aztán jobb Hardware-om van!
dzsekk Creative Commons License 1998.11.23 0 0 88
cebe:
Tudtommal van egy kis kulonbseg multithreading es multiprocessing kozott. Es van meg distributed is, de az megint mas...
Valentine Creative Commons License 1998.11.22 0 0 87
Vegre leesett. Ezexerint a 300-as (4.5*66) 450-en futhat meg, ha fut. Ez eddig nem jott itt elo a topicban, igy sikerult megszivnom. Pedig hogy megorultem neki, hogy 333-as, es csak 1k-val kerul tobbe, mint a 300-as.

Megint kosssszz!

Val

Valentine Creative Commons License 1998.11.22 0 0 86
Ezt a gepet nem magamnak vettem, hala Istennek, csak en raktam ossze. Most bizony ennem a kefet, hogy tuning nuku. Akie a cucc, az boldog lesz az alapsebesseggel is - szimpa audioeditalasra boven eleg. Az en realtime effektjeim 16 sav audioval viszont mar huzosabbak. Most viszont legalabb tom, mit nem szabad vennem.
Akkor Celeron 300A???

Val

Mogorva Creative Commons License 1998.11.22 0 0 85
Ajajj kedves Valentine! Te bizony beleszaladtál...

Sorjában. Az Intel bevezette az eddigi legkitolósabb megoldását, a szorzólockot. Ehhez hasonló eddig is volt, de míg eddig a szorzót a névlegesnél kisebbre is állíthattad, a lockolás csak a nagyobb szorzóbeállításokat tiltotta le, mostanában hiába is állítgatsz bármit, a procin belül fixen beállított szorzóértéktől egyszerűen nem tudsz eltérni. Se lefelé, sem felfelé. Amit eddig ki volt vezetve a lábakon és jumperekkel vagy BIOS-ból hardveresen tudtál beállítani, az most fixen be van forrasztva a procin. Szóval szivás van erősen!

Ugyanis a 333MHz a 66MHz multiplexeléssel állítódik elő, miszerint 5×66=333MHz. Na most, eddig azt csináltad, hogy a rendszer frontbusz sebességét felnyomtad, jól 112 MHz-re amitől a memória és a többi bus sebessége jócskán megnőtt és a szorzót a névleges 5 helyett beállítottad 4-re és lám, minő boldogság, 448-on hasította technika. Mostanság ez sajnos nem megy, a maximum amit tehetsz, hogy felnyomod 66 helyett 83 MHz-re és 5×83=415MHz-en, ha ezt nem bírja a vas, akkor 5×75=375MHz amit ki tudsz hozni a technikából. Hogy mire kell ezek mellett a 100MHz-es BX-es alaplap? Jó a kérdés.

Mindenesetre a 333MHz kevéssé volt jó vétel, legalábbis tuning szempontból.


A legoptimálisabb a 266MHz-es proci lenne, ha lehetne kapni, hiszen így 448-on szinte biztosan hajthatnád.


És, hogy kmit hoz a jövő?
A következő lépcső a 400MHz-es procik lesznek, de itt már gyárilag 100Mhz-es FSB-vel fognak menni, úgyhogy a tuning max. a 112Mhz, esetleg jobb vasaknál a 124MHz-es FSB használatával oldható meg. Ha a vas tuggya...
Jó RAM-okkal a 112 tutira megy.

Még egy gondolat (zárójelben). Utána kell nézni, állítólag a neten vannak emberkék akik már beazonosították a PII és a Celeron procikon azt a kicsike alkatrészt ami a szorzó beállításáért felelős. A többit a fantáziádra bízom. SZIGORÚAN SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Valentine Creative Commons License 1998.11.22 0 0 84
Meg egy eszrevetel:

Vagy 333/66-on indul, vagy egyaltalan nem indul. Minden mas esetben 500 Mhz jon be illetve ha lejjebb veszem a szorzot, de maradok 66-on akkor is 333/66-on megy. Vagyis ugy tunik, egyszeruen nem veszi figyelembe, mi van a CPU soft menuben. Jumper free alaplap sux. A jumperek legalabb muxenek. Vagy a proci eroszakolja ra az alaplapra a beallitasait??

Val

Valentinus Creative Commons License 1998.11.22 0 0 83
Egy abszolut ontopic kerdes.

Miert nem tudom 100 Mhz-re allitani a rencerbuszsebeseget egy 333-as CeleronA-nal? Abit BH6, LG chipsetes RAM. Ha atallitom a cuccot, akar 350/100-ra, akkor is 500 Mhz-en akar indulni a szerencsetlen. Persze hogy nem megy neki! Ezen kivul csak 333/66-on indul el, az pedig ugye nem tuning.

Val

silles Creative Commons License 1998.11.21 0 0 82
Valentine!

Ja. Csak az nem világos itt, hogy 2-3 év mulva mi lesz itt!

Van egy Seattle 440BX alaplapom, kölcsönkértem a vita miatt egy CeleronA-t, lehúztam a PII 400-at 350-re. Amiket én futtatok, azokon látványosan nem vettem észre semmit. Érdekes, van amiben a PII gyorsabb volt. De ezt már megmondta volt előttem más is. Az a kérdés, mi történik a cache-ben. Ha nagyobb cache kell, akkor mehet a 128 k ahogy csak tud, az 512 fele sebességüt nem veri.

Valentine Creative Commons License 1998.11.20 0 0 81
silles,

Pedig cébé gépét két-három év múlva megvehetnéd 15ezerért. :)

silles Creative Commons License 1998.11.20 0 0 80
Ja!
Meg olyan gépem sem, mint cébé-nek.
Kösz a türelmet.
silles Creative Commons License 1998.11.20 0 0 79
Vízhűtősöknek!
Nem kellett fagyálló, az aggregát belülről lerendezte. Én csak azt írtam le, amit kipróbáltam. Jóval előtte leírtam azt is, hogy nem tuningolok. Nem túl sok értelmét láttam a kísérletezéseimnek. Azzal a véleménnyel egyetértek, hogy egy jól átgondolt és nem padlógázas beavatkozásnak van helye.
Azt hiszem, mindig ott a kérdés lényege, hogy az ember milyen feladatot akar megoldani és -egészséges kompromisszumokkal- ahhoz milyen hardver kell. Meg peresze mennyire futja anyagilag. Én a PII környékén gondolkozom, volt XT-m is, megértem a Pentiumos tuningokat. DEC ALPHA-m (ha jól írtam) azt hiszem, nem lesz sohasem.
Gorcsev Creative Commons License 1998.11.13 0 0 78
silles: a 3. variációnál fagyállót használtál :)))?
Valentine Creative Commons License 1998.11.13 0 0 77
silles,

:)

silles Creative Commons License 1998.11.13 0 0 76
Akit érdekel a vízhűtés:
1. Kezdetben: alumíniumtönk egy rahedli furattal, nem tudom, miből bányásztam ki, lényeg: volt egy bemenő meg egy kijövő nyílása. Normál "benzincsővel" vezettem be a vizet a csapról, meg ki.
2. U.a. mint az előbbi, csak egy minipumpa keringette a hűtőszekrény belsejéből, egy fazékból. Röhögséges, de működött.
3. Találtam egy olyan autós hűtőtáskát, amiben az egész hűtőaggregát öklömnyi volt. Befért a proci fölé. Plusz 2 fok környékére lehetett lehúzni a hőmérsékletet.
Kicsit "deresedett", de ment.
Jó kisérletezést!
MaCS Creative Commons License 1998.11.04 0 0 75
Halihó!
Amit Gorcsev kartács leír, az igaz, de a CPU típus/core összefüggés azért nem ennyire egyértelmű. Itt is érvényesül az általam lentebb leírt jelenség a gyári leminősítéssel marketing okokból. Ki ne hallott volna a Maláj Szandokán esetéről? PII 266 volt ráírva, de már 450-es Dechutes core volt benne. Előfordulhatott, hogy a boltban egymás mellett hevert a polcon két 266-os PII, de az egyik Klamath, a másik jóval többet tudó, technológiailag következő generációs Dechutes volt.

Üdv: MaCS

opi Creative Commons License 1998.11.04 0 0 74
Nem tudjátok, a Katmainak 166 vagy 200 MHz lesz a külső órajele? No és a Willamette-nek, ha jól tudom, az utóbbi lesz az "olcsó Katmai", a CeleronA utódja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!