Keresés

Részletes keresés

Begyus1973 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 87

Sziasztok Macskások!

Friiss macskatulaj vagyok, az 1 macskánk 7 hónapos, hiperaktív és ezt tetézendő most ivarzik. És ez iszonyú!!!!!

Lakásban tartjuk, de idáig kijárt sétálni  és hancúrozni. Most még nem akarunk kismacskákat, ezért nem akarom kiengedni sétálni.  Meddig tart ez? És hogyan lehet csillapítani? Egész este óránként negyedórát ugrált a kilincsre és vinnyogott, aztán nem ugrált még negyed óráig, csak eszméletlenül vinnyogott. Aztán félórát aludt, mire én elaludtam volna, újra kezdte. Ugrálás és vinnyogás, ugrálás. És újra és újra.....

Ez rettenetes!!!!

Meddig fog ez tartani???? Valaki nyugtasson meg!

Köüszi!

Begyus

boszoke Creative Commons License 2006.01.02 0 0 86

Sziasztok!

Mindenkinek BUÉK!

Segítségre lenne szügségem sürgősen.Van egy ivartalanított kandúr cica,aki 8 évvel ezelőtt velem élt 1 évet lakásban,piciként kaptam,majd vidékre költözött az édesanyámhoz,aki most kórházba kerül és nincs aki gondozza a macsot.Van valami ötletetek,hogy mit csináljak,hogy kibírja a lakásban ha elhozom??/mellesleg van itt egy csomó madár+rágcsáló+akvárium/Ilyen időben nem hagyhatom ott,mégha kaját adna is valaki neki,de nem tud inni,mert befagy a víz.Volt már valakinek hasonló tapasztalata,képes lesz újra szobatisztának lenni??-beletörődni,hogy nem kóricálhat szabadon??

Nagyon elkelne minden hasznos tanács:

Köszi!

1/1Diamond Creative Commons License 2005.12.26 0 0 85
Ha megvannak a cicák akkor ha megadnád a tel.számod felhívnálak.Érdekelnének.Köszi
Előzmény: Nydqist (82)
1/1Diamond Creative Commons License 2005.12.26 0 0 84

Most jöttem csak ere,de azért megkérdezem,hogy a cicák megvannak e.???

Előzmény: Nydqist (82)
Azangyalat Creative Commons License 2005.11.17 0 0 83

Sziasztok!

 

Tudom, h. még a kérdés sem fog tetszeni  nektek, de mégis felteszem, mert a megoldást keresem.

 

Szóval: van egy madáritató tó a kertemben, ahová - főleg nyáron - elég sok madár jár inni, fürdeni. Működött is minden szépen, mígnem a szomszédom beszerzett kettő cicust, akik szépen szaporodnak, jelenleg heten vannak.

 

Természetesen a maccsok felfedezték a madárfürdőt, szeretnek ott inni, na meg vadászni. Az előbbivel semmi bajom, azonban az utóbbi annyira már nem tetszik.

Sajnos már jópár madarat megfogtak, az egész kicsiktől a galamb nagyságúig. Ügyesek, az biztos...

 

Kérdésem arra vonatkozik, h. ti, mint a maccsok ismerői, tudok-e ajánlani vmit a távoltartásukra? Bántani nem szeretném őket, de a tavacskát elsősorban a madaraknak csináltam, én őket kedvelem jobban...

 

A kert egyébként egy erdőben van.

 

Üdv' Azangyalát!

Nydqist Creative Commons License 2005.11.16 0 0 82

Sziasztok!

 

Két ari perzsa kiscicus nem érdekel valakit? Szerető, macskabarát gazdit keresünk nekik. "Normál" cicaként adnánk oda őket, de egyébként fajtatiszták. 1 ezüst, és 1 arany. Külön-külön is vihetők. -:)

 

Üdv.: Nydqist

assam Creative Commons License 2005.01.26 0 0 81

Szia Safri,

 

evekkelezelott volt kandurom, az ivareresuk kornyeken viselkedtek igy. megoldast hozott az, hogy lett egy baratnojuk, egyejszakas kalandra, aztan jott a mutet, meg egy eves kotuk elott, es ebbol nem volt gond, tovabbra is nottek, szep felnott cicak lettek.

Veletlen, hogy eppen volegenyt keresek cicalanyomnak, de ez nem egyszeru feladat, keves a lakasban tartott aktiv kandur, es sok ora egyuttlet utan tortenik meg a nasz, ha egyaltalan tetszenek egymasnak...

Szerintem ne felj a korai ivartalanitastol, tul van rajta a cicad, es ettol nem marad gyerek, es a szep kanduros formaja is ki fog alakulni. Az elhizas pedig csak rajtad mulik.

De ha elotte meg kiprobalna magat a kislegeny, hat, en eppen ilyet keresek...

 

assam

Előzmény: safri2004 (78)
safri2004 Creative Commons License 2005.01.09 0 0 80

Te bölcs tanácsadó!

 

Tudsz hozzászólni valami értelmeset is?

Eddig nem fedeztem fel sehol :)))  HAJRÁ!

 

Előzmény: Tibbe (79)
Tibbe Creative Commons License 2005.01.05 0 0 79
Hmmm:-)
Nagyon érdekes;-)
Előzmény: safri2004 (78)
safri2004 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 78

Sziasztok!

 

A segítségetekre és tanácsaitokra lenne szükségem, mert már nem tudok mit gondolni a macskámmal kapcsolatban.

 Van egy 8 hónapos kandúr cicusom, aki  még nincs ivartalanítva. Sajnos csak pár órát tudok vele foglalkozni naponta, de eddig ez nem is volt gond....

Panelban lakik velem és amikor nem vagyok otthon, akkor egyedül van - eddig ez sem volt gond, azt hiszem....

Viszont most már 3 napja, hogy nem alszok, mert eszeveszett nyirvákolásba fog esténként és kitart reggelig. Gondolom ezt Ő még folytatja napközben, de mivel nem vagyok otthon, ezért nem hallom akkor legalább.

Azt észrevettem, hogy az étvágya csökkent valamicskét és nem is annyira aktív játékos már esténként amikor játszadoznék vele.... De nem hiszem, hogy beteg lenne - azt nem látom rajta.... - ( Az oltásait is megkapta már) - Vagy mégis????

Vagy csak elkapta kialakuló férfiasságának ösztönei?

Viszont erre az állatdokim azt javasolta, hogy még várhatunk az ivartalanítással 1 éves koráig.... az még 4 hónap!!!!!!!! Addig meg nyávogni fog minden este???

Néha tüsszög, de azt hiszem ezt csinálják a macskák.... nem hiszem, hogy ebből lenne a gond.

 

Légyszíves ha tudtok írjatok, nagyon szívesen fogadom hozzászólásaitokat!

 

Köszi

Svantek Creative Commons License 2004.11.14 0 0 77

Üdv Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni, mégpedig: Veszünk vidéken egy házat, a tulaj, egy idős néni idősek otthonába megy és van egy öreg cicája. A cicát ránk hagyja, de mi még jó ideig nem fogun leköltözni a házba. A macskét nagyon megviselné, ha felhoznám Pestre egy lakásba, vagy inkább szerezzek neki ott gazdit?

anger Creative Commons License 2004.10.04 0 0 76

Sziasztok!

 

Volna 6 kiscica amit ellehet vini, pest kornyeken akkar szallitas is megoldhato, nagyon aranyosak de mar nem tudjuk oket vallalni viszont elaltatni sem szeretnenk oket. Kepeket itt tudtok nezni: http://pg.photos.yahoo.com/ph/hatcica/album?.dir=/cc7b&.src=ph&.tok=phCEE1BBY4.V5c0U

 

kerlek segitsetek elajandekozni oket, mert tenyleg nagy terhet ronak rank.

 

Koszi

kismacskáim Creative Commons License 2002.11.26 0 0 75
egyébként, látod, te is válaszoltál, és még több régi topicra válaszoltak!
Előzmény: orbi (73)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.26 0 0 74
Hát, nagyon köszönöm az információdat, azt is nézegetem, de errefelé is vannak infók.
Attól, hogy régen irták, még nem biztos ,hogy elévültek az információk, és rosszabb itt, mint ott, több helyen lehet véleményt cserélni.
Nem kell egy vagy kétpárti rendszer. Jó a többpárti rendszer!
Előzmény: orbi (73)
orbi Creative Commons License 2002.11.25 0 0 73
Szia kismacskáim!

Úgy látom, végigírod az összes macskás fórumot, de nézd meg a dátumokat: 1998-as az utolsó bejegyzés!!! Gondolod, hogy válaszolnak? Szerintem nem érdemes egy témáról százával nyitni a topikokat, mert úgyis lassan elhalnak... Gyere át inkább a Matskák2 vagy a Macskanevek miért ne? fórumokra.

Előzmény: kismacskáim (72)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.24 0 0 72
Ez a narancshéj-téma párévenként előkerül,
,mondván , hogy az újszülöttnek minden vicc új!
De a macskák ezt nem veszik figyelembe!
Előzmény: Cecil (69)
Cecil Creative Commons License 1998.10.29 0 0 71
Hat bizony, nem olyan sokaig,leven, hogy illoolajok vannak benne.De nalam addig kitart, amig meg nem barnul.Esetleg vaghatsz nagyon vekony szeleteket is, azzal "dekoralj", es az tovabb kitart. Persze, ezt ugy mondom, hogy az en novenygyilkos tunderbogaram eleg tanulekony, ugyhogy nem probalkozik sokat az elso kaland utan.
Maminti Creative Commons License 1998.10.29 0 0 70
Kedves Cecil, köszi a jótanácsot! Meddig tart egyébként a narancshéj hatása? Milyen gyakran kell cserélni?
Cecil Creative Commons License 1998.10.29 0 0 69
Kedves Maminti;
A teveben lattam egy jo trukkot:rakd korbe a viragagyast,cserepes novenyt, stb.narancshejjal.Mi is az a kis zold ize, ami ugy nez ki mint a citrom? Na, en azt is bevetettem, es mukodott.Az en macskam is eloszeretettel ragcsalja a novenyeket, es amikor egyszer vagott viragot hoztam haza, kivartam, amig a draga angyalka odamegy szaglaszni. Ekkor egy kis darab hejat tartottam az orra ele, es annyira nem szerette, hogy elvesztette minden erdeklodeset a liliom irant. Egyebkent vannak tenyleg nagyon veszelyes viragok is:a kek gyongyvirag, peldaul.
Rigoletta Creative Commons License 1998.10.28 0 0 68
Kedveseim!

Egy jó barátomnak úgy alakult az élete, hogy a következőkre kényszerül:

"Bizonyára tudjátok, hogy van egy macskám otthon. Sajnos úgy alakult, hogy (legalábbis hosszabb ideig (4 - 5 hónap, de lehet, hogy örökre) nem fogom tudni gondozni, ezért egy igazi, cicaszerető gazdit szeretnék keresni hozzá.

A macskám paraméterei:

A neve Bertha, kb. 5 éves, nőstény,
ezüstszürke, tömött, rövidszőrű
(karthauzi kinézetű), sárga szemű, émelyítően aranyos és gazdiszerető.

Szállítókosarat, alomtepsit, mászófát és a cicus néhány "személyes" tárgyát
természetesen mellékelem majd, ha szükséges. (Állatkereskedők kíméljenek :-)
).

Ha tudtok valakit, aki befogadná, keressetek meg !"

Eddig az idézet.

A macska tényleg gyönyörű kívánság szerint küldünk képet is róla.

Pintyő Creative Commons License 1998.10.27 0 0 67
Érdemes, nagyon szépek!!
Maminti Creative Commons License 1998.10.27 0 0 66
Köszi Pocak! :) Közben elküldtem Árpinak, és ő fellinkelte a Még Vérgőzebb topicba. Ott is meg lehet csodálni őket...
Pocak Creative Commons License 1998.10.26 0 0 65
Maminti,

Eloszor is fel kell tenni valamelyik szerverre, vagy honlapra (fel kell toltened valahova a C-rol).
Utana ezt ird be a beszolasodba:
{img src="http://.../....jpg" width=200 height=200}
(a teljes cime kell) A kapcsos zarojeleket csibecsorokre kell kicserelni. Ez kb. 5-6 cm-es oldalhosszusagu kepet csinal, az aranyokat valtoztathatod.
Be lehet linkeskedni is, hogy ne okozzon letoltesi idot, akkor a {a href="...jpg"} -t kell beirni.

Ha nincs honlapod, vagy ilyennel rendelkezo ismerosod, akkor kuldd at Emil bacsit, ha lehet zippeld le a kepet.

Maminti Creative Commons License 1998.10.26 0 0 64
Van egy jpg kiterjesztésű képem a két cicámról. Hogyan tehetem fel ide, hogy nektek is eldicsekedhessek velük? :)
Pocak Creative Commons License 1998.10.22 0 0 63
Vagy esetleg magat a macit is. Az milyen szigoru lenne ;-)
Makrancos Creative Commons License 1998.10.22 0 0 62
... sôt, a nagykalapácsot is :*)))
Bölikukac Creative Commons License 1998.10.22 0 0 61
Pocak, a szomszéd macskájához a cipődet is hozzávághatod... :-)
Pocak Creative Commons License 1998.10.21 0 0 60
Bolikukac,

A legjobbkor jott az uzeneted, ugyanis a szomszedek macsekja, aki nagyon szep, es intelligensnek is tunik, rendszeresen az en kertemben teszi tiszteletet, veletlenul sem vinne haza a macit.
A vizipisztolyra nem is gondoltam.
off on
A kutyakat is mindenrol le lehet szoktatni citrommal. Jaj, de mar megyek is!
off off

balint Creative Commons License 1998.10.21 0 0 59
Hello,

nekem volt egy szurke perzsa macskam. Nagyon csunya volt vizesen, leginkabb egy szornyhoz hasonlitott. Meg aztan meg vadaszni sem tudott, mert egyszer elkapott egy gyerek feketerigot kinn nalunk a cseresznyefan, de nem tudott vele mit kezdeni, csak allt vele szemben, es nyavogott.
Egy alkalommal pedig ugy ramhozta a szivbajt, hogy aszittem menten infarktust kapok:
eppen aludtam, es valami zajra riadtam fel. Mikor kinyitottam a szememet, a macsek ott allt velem szemben, mert a mellso ket labaval feltamaszkodott az agyra, s a szemeben tukrozodott az utcai lampa fenye. Itt jott ram a frasz... Tok ijesztoen nezett ki.
Kabe ennyi, ami erdekesseg volt a macsekommal. (volt mas is, de annak nem orulnetek... )

Balint meselt

Bölikukac Creative Commons License 1998.10.21 0 0 58
Megjegyzem, a mi macskánkat hallal is lehet riogatni, utálja, mint keselyű az üvegszemet. Szerintem bármely macskára hatással van az a módszer, amivel leszoktattuk őnaccságát a gyepresz@rásról: töltött vizipisztolyt készítettünk ki a teraszra (nagy készleteket tartunk ebből a fegyverből), s amikor hosszasan készülődött, akkor cél a macska alsó széle közepe....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!