Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

playboy2002 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 25
Nem hinnem, hogy ilyen nagy lenne a benzin hotagulasi-egyutthatoja.
Előzmény: sti (23)
Trebitsch Creative Commons License 1998.09.01 0 0 24
sti,

szerintem a kút, meg a szivattyúkok nem melegítenek. Két okból: egyrészt 1-2 liternél nincs bennük több anyag, másrészt délután háromkor egymás után jönnek a tankoló kuncsaftok, nincs ideje megmelegedni még annak a néhány liternek sem.

Ezt a prémiumosdit nem értem, biztosan így van, de hát őket kell kifaggatni az okokról.
A napi hőmérséklet-változás nem lehet ok, az az egy tuti... Hacsak nem használnak valamiféle merülőforraló-féleséget a kút-tartálynál; el tudom képzelni.... :)

sti Creative Commons License 1998.09.01 0 0 23
És mi van a kúttal, szivattyúval? Azok nem melegíthetik fel jobban a benzint? Azok kinn állhatnak a tűző napon is akár. Mondjuk kéne tudni pontosan az érzékelő helyét, hogy mikor mér.

A lényeg, hogy valahol nagyon átb@sznak ezzel a hőmérséklet dologgal, mivel egy MOL-os ismerősöm mondta az enyhe tél -> óriási prémcsik összefüggést.

Trebitsch Creative Commons License 1998.09.01 0 0 22
A benzin hőfoka nem változik egy foknál többet, természetesen... Sorry.
Trebitsch Creative Commons License 1998.09.01 0 0 21
sti,

nem némileg csökkenti a hőmérséklet hatását, hanem nagyon. A kutasok és a tankautó bulija engem nagyjából hidegen hagy, oldják meg, az nem az én gondom. Viszont, ami a lényeg akart lenni: teljesen téves dolog arra gondolni, hogy hajnalban tankolok, amikor a leghidegebb van, és ettől majd jobban járok.
Nem. A benzin fajsúlya nem fog változni 12 óra alatt (mongyuk hajnali 3-tól délután 3-ig) 1 foknál többet, tehát majdnem egészen pontosan ugyanakkora tömegű benzint kapsz, akármikor tankolsz.
Mármint rövid időnként ismételve, ugyanannál a kútoszlopnál.... :)

sti Creative Commons License 1998.09.01 0 0 20
Trebitsch,

Persze a földben tárolás némileg csökkenti a hőmérséklet hatását. A téli-nyári fogyasztással az a baj, hogy télen a hőtágulás miatt sokkal jobban szorulnak az alkatrészek, sűrűbb indításnál az olaj, stb. ezért nagyobb a fogyasztás.

Lényeg, hogy a kutasok az átvételnél nagyot kaszálnak, mert a tartálykocsi meg átveszi a külső hőmérsékletet.

gejza Creative Commons License 1998.08.30 0 0 19
Kedves Pepin!
Mostanság állatira résen kell lenni mindenhol, mert ott qurnak át ahol érnek. Megérne egy misét az is ahogyan az országban járva meg meg állok kajálni és megpróbálnak majdnem mindehol átvágni. ;~(((
Pepin Creative Commons License 1998.08.30 0 0 18
Geyza, az én kedvencem: BP kútnál BP Visco Diesel olaj 1l 1200 forint. Ugyanez mallban 890. Csak sajnos későn vettem észre.:-(
Pocak Creative Commons License 1998.08.29 0 0 17
Ippeg volt egy munkam egy ilyen tarsasagnal, mindenfele fajta elszamolas gepen volt.
A meroorakat elvileg a kozpontban tudtak ellenorizni. Elvileg ezek az orak azonnal beirtak a fogyast a helyi kis rendszerbe, onnan meg ment fol a kozpontba.

Gyakorlatilag egyszeruen nem tudtak olyan ellenorzesi modszert kitalalni, ami mellett ne tudtak volna lopni a kutasok.
De ugy latszik, ez egy ilyen biznisz, ez meg benne van a kaloban.

Trebitsch Creative Commons License 1998.08.29 0 0 16
Kedves fijug,

itten tévhitek vagynak. Hogy a kutak és a tankautó hogyan számolnak el egymással, azt nem tudom.
Viszont az a benzin, amit lemér a kút, literre, az sajnos nagyjából állandó hőfokú, tehát azonos tömegű. A nagy, földbe süllyesztett több tíz köbméteres tartályok mindig 10-12 celsius fokos benzint adnak.
Tankolhatsz reggel, délben, este, télen, nyáron: akkor is ennyi.
Aki járt már pincében, az megérti, hogy hogyan és miért... :)

(Mellesleg: ha függene a levegő hőfokától a kútnál tárolt benzin tömege, akkor télen, amikor -20 fok van, jó keveset fogyasztanának az autók. Nyáron, hetekig tartó +35 fokban meg sokat. Én pont fordítva vettem észre...:)

gejza Creative Commons License 1998.08.29 0 0 15
Barátaim!
Én naponta kb. 60-70 litert gázolajat tankolok. Most már minden nagy társasághoz tartozó kútnál olyan szoftvereket használnak ami szerintem kizárja a játékot a tankolásnál. Most már olyan trükkökre kell figyelni, mint mikor megveszed az 5 literes desztvizet, és otthon derül ki, hogy a zárókarika a kupakon kicsit sérült. Mert ezeket a kupakokat sok esetben úgy lehet lecsavarni, hogy észre sem veszed. Szóval 500 ft ért vettél 5 liter csapvizet. A kutasok meg szépen beöntötték a saját autóikba. Vagy eladják kimérve autó szervizekbe. Van MOL- os ismerösöm Ö mesélte. De vettem már több ezer forintos halogén izzós elemlámpát amiből kivették a halogén izzót. 1 elég drága , 2 nem lehet kapni. Otthon láttam, hogy ügyesen vissza ragasztották a dobozt. Apró trükkök. De sok kicsi sokra megy. Arról már nem is beszélve, hogy egy autó illatosító a nagykerben 90 ft. Ők 190 ért adják. Van ismerősöm ilyen nagykerben, onnan tudom az árakat. Ott vettem egy öntapadós telefontartót 400 ft ért. Másnap a MOL kútnál láttam ugyanazt 1200. ft ért. S mivel minden kút ki van adva magánszemélynek, ezért a shopban szabad a rablás. Vagy pl. most már a legtöbb helyen 70 ft. egy sz@r cappuccinó az automatából. Aminek az önköltsége kb. 15 ft. A hajnali tankolás jó ötlet. 60 liter benzinnél 2-2.5 litert is képes tágulni a kánikulában.
Hant!
A Kolompár & Kolompárral meg vigyázz mert én már beleharaptam a szappanba ezzel a témával kapcsolatban. Lásd a Chornell "cigányokról most" c. topicját.
Addig is hali gejza + a süssön rátok a nap. ;~)
ZöPö Creative Commons License 1998.08.28 0 0 14
Vazze, a hajnalban tankolás nem hülyeség!

Csak úgy ne járjatok, mint én egyszer a balatonfüredi Shell kútnál, ahol hajnal lévén, félálomban nem vettem észre, hogy az előző, cca. 2000 Ft-ért tankoló után nem tette vissza a kutas rendesen az adagolót, én meg onnan kezdtem a tankolást! Két rongy jatt a kutasnak... Ha nem veszed azonnal észre, bizonyíthatatlan. :-((((((

pipi Creative Commons License 1998.08.28 0 0 13
Sehonnai Bitang Ember !

Vagy költözz el hidegebb eghajlatra(Szibéria):

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.08.28 0 0 12
sti !

Köszi, eztán mindig hajnalban tankolok !

charlie Creative Commons License 1998.08.27 0 0 11
Sehonnai Bitang Ember:
Természetesen. Sebbenzines.
Hogy sebesebben menjen... :-))))
sti Creative Commons License 1998.08.27 0 0 10
Folyamatos trükk a MELEG! A benzin elég jól tágul a melegben, így minél melegebb van, annál kevesebbet tankolsz ugyanazért a pénzért, mivel az energia nem a térfogattal, hanem a tömeggel arányos.
De ezt a kutasok ki is használják. A tankautóban a sok köbméter benzin átvételekor a külső hőmérsékletet is fel kell írni, mert a kutak nem liter, hanem súly alapján fizetnek. Megdumálják a sofőrréel, hogy pár fokkal írjanak többet, így egy tartálykocsinál a kutas nyeresége több száz liter is lehet, amiből kap a sofőr is.
Enyhe tél esetén a MOL-nál még a takarítónő is egy halom prémcsit kap, akkorát kaszálnak a hőtáguláson.
Gorcsev Creative Commons License 1998.08.27 0 0 9
Ja igen... azok a kutasok azóta sitten vannak :)).
Most mi a trükk?
Gorcsev Creative Commons License 1998.08.27 0 0 8
Hát igen... a régi "szép" idök... mindig 1 csomót várni kellett a kamionok miatt, mire odafértem a kúthoz a kannáimmal :(((
ZöPö Creative Commons License 1998.08.27 0 0 7
Gorcsev: stimmt, '94±1-ben volt. Ez most nem a millenium-probléma, egyszerűen nem emléxem. :-)) Tilosnak akkor is tilos volt.
Gorcsev Creative Commons License 1998.08.27 0 0 6
Zöpö
Ez nem mostanába' lehetett, mer' 2 éve nincs HTO :)))
ZöPö Creative Commons License 1998.08.27 0 0 5
Kérdezte már tőlem is benzinkutas ilyen színű kútnál a HTO kútoszlopra mutatva, hogy miért nem inkább ott tankolok...
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.08.27 0 0 4
Charlie !

Benzines az IFA-d ? :-))

aSk Creative Commons License 1998.08.27 0 0 3
Ez az egyes benzinkút egy NAGY benzinkút.
hant Creative Commons License 1998.08.27 0 0 2
Nekem nem tünt fel, mert én rendeltem el.
"Az IFÁk ezentúl csak Lakatos & Kolompár kutakból tankolhatnak!"
Idézet a legfrisseb közönyömből.
charlie Creative Commons License 1998.08.27 0 0 1
Nekem nem. Lehet, hogy ritkán tankolok IFA-ba gázolajat ??
punisher Creative Commons License 1998.08.27 0 0 0
Dehonnem!.....De..... .lakat a számon.
aSk Creative Commons License 1998.08.27 0 0 topiknyitó
Furcsa jelenség figyelhető meg az egyes benzinkutatknál:
- tegyük fel van ott 2 gázolajkút
- az egyik le van lakatolva
- arról nem lehet tankolni
Idáig tiszta.
- jön egy nagy IFA
- szalad a kutas
- lakat le
- olaj bele az IFA-ba
- lakat vissza
Most mi van?
Nem tűnt még fel senkinek ez a jelenség?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!