Keresés

Részletes keresés

LordMEGADETH Creative Commons License 2000.04.21 0 0 83
Who the fuck is Alice???????? ;)
Előzmény: Laci (82)
Laci Creative Commons License 1998.07.31 0 0 82
Drága medwe sztrovacsek:

igen, elfogadom azt, hogy a tanítványokban benne lakik Isten. (most talán azon ne kezdjünk el vitatkozni, hoyg ki a tanítvány, és ki nem túl offtopic lenne).
És bocsi hogy nem tájékoztattalak egyetértésemről, akkor ezennel pótlom.

Hátsó szándék nélkül. Ok, akkor nem szóltam. :)

Szóval akkor back to Varga Lacika

Üdv,
Laci

Medwe Creative Commons License 1998.07.31 0 0 81
Laci!

"Honnan tudom, hogy Isten mit gondol?
Hát bennem lakik, nem? Te is bebizonyítottad ezt :)"

Tehát akkor elfogadod? Mert arról nem tájékoztattál...

"Romboló kérdésed:
De azért kajánul odaírtad a kérdést is. Ne mond, hogy minden hátsó szándék nélkül. Vagy igen?"

Igen, hátsó szándék nélkül!

HJM Creative Commons License 1998.07.31 0 0 80
bubu kedves

Olvasom (nem csak írok) és szerintem meg nem alkotmányos.
(de ezt már többször közhírré tettük mindketten)
A tény viszont tény marad!

bubu Creative Commons License 1998.07.31 0 0 79
nem tudom HJM olvassa-e ezt a topicot, de szerintem alkotmanyos
Valentine Creative Commons License 1998.07.30 0 0 78
Viva, viva la Proxyka
Viva, viva la Proxyka
Viva la Proxyka
Valentine Creative Commons License 1998.07.30 0 0 77
A reprezentatív minta szerepet nem vállalom, ahhoz legalább ezren kellene lennem :)

GANDALFO,
Meg van írva... Na jó, békénhagylak.

Val

Valentine Creative Commons License 1998.07.30 0 0 76
A reprezentatív minta szerepet nem vállalom, ahhoz legalább ezren kellene lennem :)

GANDALFO,
Meg van írva... Na jó, békénhagylak.

Val

Valentine Creative Commons License 1998.07.30 0 0 75
A reprezentatív minta szerepet nem vállalom, ahhoz legalább ezren kellene lennem :)

GANDALFO,
Meg van írva... Na jó, békénhagylak.

Val

myname Creative Commons License 1998.07.30 0 0 74
Laci :

Jól van, béke veled !

HJM Creative Commons License 1998.07.30 0 0 73
"..."...Az idén azonban több mint 600 ezren ajánlották fel adójuk második egy százalékát valamelyik egyház javára – mondta Bokor Pál.
..."

NO COMMENT!

Laci Creative Commons License 1998.07.30 0 0 72
myname,

pont azt mondtam, hogy ha ilyenek a barátaid, akkor miért barátkozol velük, tehát félreértettél, de mind1.

Én egyébként nem akartam rúgkapálni, és beismerem azt is, hogy nem jól reagáltam le a dolgokat többször itt. "Boldogok vagytok, ha mindenféle gonosz hazugságokat mondanak rólatok. Örüljetek, sé örvendjetek azon a napon, mert ugyan ezt tették a prófétákkal is"

Szóval örömmel jelenthetetem, hogy ok. Csak az állítások, amiket megcáfoltam nem igazak, kéretik egy belsős tapasztalatait is figyelembe venni :)

Laci

josarien Creative Commons License 1998.07.30 0 0 71
Egyetlen drága Gottlieb-om!
Ha ez a főgond, akkor jó. Szegény barátod!
Van egy pár ötletem: Tedd kábszer-függővé,
alkoholistává, (dohányzásról nem is beszélve, mivel lehet hogy dohányos) és van rá esélyed, hogy e kevésbé ártalmas függőségi-viszonyok eltéritik a marháját a temlomba járástól!
És a TE lelkivilágod is egyenesbe jön!
myname Creative Commons License 1998.07.30 0 0 70
Sztrovacsekek ! Zárjuk le a Hit Gyülekezet kitárgyalását. Úgy érzem, ezt a közösséget elég sok gyanakvás veszi körül. Én hitről, vallásról úgy szeretek beszélgetni, hogy tudom: senki nem fog sérülni a vita által. ha tudom, hogy senki nem akar senkit legyőzni a vitában. Ez itt nem megy. Úgy érzem a megszólítottak kétségbeesetten rúgkapálnak, pedig senki nem akarja bántani őket...
myname Creative Commons License 1998.07.30 0 0 69
Laci:

Látod, hited védelmében átsiklasz a részleteken ! Azt modtam: "barátaim, ismerőseim, kollégáim között." Miből gondolod, hogy nem barátkozom a barátaimmal ? Egyébként úgy tűnik elég sértődötten reagálsz minden kritikus megjegyzésemre. Nem kimondottan türelmesen és keresztényi szelídséggel !

Gottlieb Creative Commons License 1998.07.29 0 0 68
Dear my old sztrovacsek of bombázótiszt de Josarien!
Velem semmit sem csináltak, mert nem hagytam magam. De van az ismeretségi körben egy arc, aki állandóan az óráját lesi, hogy mikor mehet már a templomba délutáni, esti, hajnali, etc. misére.
Szabályszerű függésbe került ettől. Neki ekörül forog a világ.
( Az órámat én is állandóan lesem, de csak napkízben, és a munkahelyen, hogy mikor lehet már hazamenni?)
Laci Creative Commons License 1998.07.29 0 0 67
Maminti,

ok. Nem tudom ki az, de ez szerintem nem helyes, és ilyet a gyülekezetben sem tanítanak.

medwe,

Honnan tudom, hogy Isten mit gondol?
Hát bennem lakik, nem? Te is bebizonyítottad ezt :)

Romboló kérdésed:
De azért kajánul odaírtad a kérdést is. Ne mond, hogy minden hátsó szándék nélkül. Vagy igen?

Mankó:
Jó, akkor h1vjuk így, de akkor enélkül a mankó nélkül az ember max. egy féllábú óriás. :) Vagy félkarú rabló...
De én azért nem szeretem a mankó szót, mert ez arra utal, hogy én egy béna vagyok, aki -ellentétben a többséggel- nem tudok e nélkül megélni.
De hát én e nélkül is remekül megvoltam. Ezzel pedig csúcsszuper! És nem voltam rákényszerítve egy ilyen kapaszkodóra, a magam jókedvéből választottam. És én meg azt em szeretem hallani, amikor az emberek minden cáfolatom ellenére jobban tudják, hogy én hoygan élem meg ezt, és hogy ez milyen szerepet játszik az életemben. Hát csakazért sem mankó. Ilyenkor egyébként eszembe jut, hogy meg tudnám én mutatni nektek, hogy a hit nélkül is tudok élni, és nem is rosszul, de akkor ugye az ördög kezére jtszanék, ezt meg a legkevésbé sem akarom. Szóval továbbra is nagyszerűen megvagyok a félig sem mankó hitemmel, amire itt többen nem is képesek (most nem magamat akarom ezzel kiemelni a sokaság közül, mert én sem voltam rá képes, de Isten tett képessé rá). Szóval nem mankó és kész.

Laci

GANDALFO Creative Commons License 1998.07.29 0 0 66
Hy Maci!

Szoval csak nekem nem lehet itt es erről beszélni?

Medwe Creative Commons License 1998.07.29 0 0 65
Kedwes GANDALFO!
Áss egy kicsit lejjebb.
Találsz egy topikot.
Ez a címe:
van Isten, vagy nincs Isten.

Egy biztos.
Van benne több mint 300 hozzászólás.
Ott megtalálod a kérdésedre a választ.
Ebben a topikban nem ez a téma.
Üdv.
medw

Maminti Creative Commons License 1998.07.29 0 0 64
Laci, természetesen két emberen keresztül nem tudok (nem is áll szándékomban) megítélni egy közösséget. Rólad is és Valentine-ról is (bár vele még csak virtuálisan találkoztam ugyan), csak a legjobbakat tudom mondani. Viszont sajnálatosan találtam negatív példát is a Hit Gyülekezetnél. Bár ne találtam volna, ugyanis az illető egész közeli rokonom, és az addig kedves, jó humorú vagány srácból egy átformálódott valaki lett, aki már nem önmaga többé. Kétszer-háromszor járt nálunk is "téríteni", és hidd el nekem, majdnem megijedtem tőle: a szemei teljesen zavarosak voltak, mintha be lett volna lőve, egyetlen értelmes, saját gondolatot nem lehetett tőle hallani. A tökéletes agymosás klasszikus példája állt előttünk. Aztán eltűnt és a szülei azóta sem tudják, hogy hol van, merre jár.

Ismétlem, ebből a két példából nem lehet, és nem is szabad általános következtetéseket levonni egy adott közösségre, ezért is szerettem volna tudni a Ti véleményeteket.

GANDALFO Creative Commons License 1998.07.29 0 0 63
Nos Szeretteim, a véleményem már évek óta nem változott, és ez a remek "vita" sem változtatta meg.
A vallás, a hit egy kapaszkodó (de a mankó sem rossz, csak azt már lehurrogtátok) olyan embereknek, akiknek szükségük van valamire, ami erőt adjon neki. Lelki értelemben.
Azonban: most vihart akarok kavarni-> Isten nincs!
Ha csak a fele igaz lenne a róla/róluk elmondott sok-sok blődlinek, nagyon nem így nézne ki a világ.
Ha valakinek van kedve hozzámszólni- tegye, de egyet kérek, ne hivatkozzon a BIBLIÁRA! Több HITessel is beszélgettem már, és egyéb metodusk híveivel is, de halálra idegesített, hogy egy irodalmi alkotással akarták igazolni igazukat. :(
Nem tudtok jobbat?

Egyébiránt a Lacika nem is olyan tökös gyerek, csak folytatása a magyar betyárvilágnak...

Medwe Creative Commons License 1998.07.29 0 0 62
Laci!
Úgy döntöttem, mégsem intézem el 1 lyópofival a dolgot.

Nem tetszett a válaszodban, hogy nem a gondolataimra reagáltál, hanem önkényes kiragadtál belőlük részeket, és olyannal szálltál vitába, amit vagy nem állítottam, vagy az a mondatom, amiben elhangzott, nem arról szólt.

És mi az, hogy "nos?"
Először is nem tettem fel ezt a kérdést, mert nem akarok senkit sem rongálni.
Másodszor amit válaszoltál, éppen megerősít engem abban, ami miatt ezt az egészet felvetettem.

Aszondod, Istent is zavarja.
Ne haragudj már, Isten ímélt küldött Neked? Vagy ez is benne van a Szentírásban? (akkor jelöld meg a helyet, kérlek!)
Továbbra is elfogadhatatlan számomra, amikor egy ember Isten nevében beszél, elmondja, hogy Istennek mi tetszik, hogy Isten mit gondol, stb.stb.

Mankó.
Senki nem állította, hogy féllábú vagy. Aszontad, Neked működik Istennel, ezér csinyálod. Ha nem csinyálnád, nem működne, igaz?
Pont úgy, mint ahogy a féllábúnak sem működik mankó nélkül a járás, csak marha nehezen.

Szerinted mi lesz azokkal az emberekkel pár év múlva, akiket majd akkor meg kellene néznem???

Medwe Creative Commons License 1998.07.29 0 0 61
Laci!
Lya, ha tudod, akkor az más.
(Tudás Gyülekezete nincs?)
;-)))
Laci Creative Commons License 1998.07.29 0 0 60
myname,

szerinted te tökéletesebb vagy náluk?
Ha olyan gyarlók, miért barátkozol velük?

Laci Creative Commons License 1998.07.29 0 0 59
medwe sztrovacsek,

"májkrém barátunk környezetében van nem 1 hitgyülis arc, és ő ezekből indukálja a véleményét az egész mozgalomra."
-Ha akarja, csak ennek lehet, semmi köze magához a gyülekezethez

"A gyümölcsöket én nem arra értettem, amit Te rágalomnak neveztél. Azok állítások, és lehet, hogy tévesek. Én nem vagyok biztos abban, hogy szándékos ferdítések."
-Te nem vagy biztos, én meg tudom. És egyébként az tényleg nagyon zavar, amikor valaki magát kereszténynek mondja, és elfeletkezik arról a parancsolatról, hogy ne tégy hamis tanubizonyságot felebarátod ellen.
És ez nem csak engem zavar. Nézd meg ezeket az embereket egy pár év múlva. Istent is zavarja.

Mankó:
Na, vannak, aki mindig ezzel jönnek. Tudom én is ezeket, de hidd már el, hogy nem vagyok féllábú. Nem kell nekem mankó.
Már mondtam, most mégegyszer mondom, hogy: ha nem működne a dolog Istennel, nem csinálnám. Higyjétek már végre ezt nekem el!
Az öngyilkossági korból pedig már rég kinőttem, amikor megtértem (20 évesen), de egyébként előtte sem voltak komoly öngyilkossági szándékaim, volt egy barátom, aki folyamatosan ezzel játszott, és elég hamar megunkdorodtam ettől a viselkedéstől. (De nem a barátomtól)


"Te, mondd, ha kivonjuk belőled a Hit Gyülekezetét és tanításait akkor mi maradna Belőled???"

Akkor bennem maradna a hit Istenben, élő közösség Istennel, rengeteg csodálatos élmény vele, és a Szent Szellem ereje, valamint Jézus Krisztus!
Nos?


Maminti,
Téged olvasván kezd egy olyan érzésem kialakulni, hogy két Hit Gyülekezet van, az egyikbe Te jársz, ahol megtaláltad az életed értelmét"
-Nema gyülekezet az életem értelme, hanem a Jézus Krisztussal való személyes közöség. Ez az életem értelme! A gyülekezet ehhez csak egy kis tuning.

"a másikat a "külsősök" látják, illetve a hatásaival találkoznak: lelkileg megnyomorított illetve átformált emberek, akik közül vannak olyanok is, akik a Gyülekezetért saját családjukat is megtagadják."

Ez két dolog. Van egy pár valóban olyan ember, aki már frusztrált volt a világban is, és akkor bejön a gyülekezetbe (hogy megtér-e azt nem tudom, de szerintem soxor nem, mert akor nem maradna ilyen), és ott is frusztrált. Ehhez semmi köze sem a gyülekezetnek, sem nekem. Ez az emberke magánügye, mgha meg is próbálnak neki sokan segiteni. Ha engedi megszabadul, ha nem akkor ilyen marad. Ha egy ilyennel találkozol (az a gond, hogy valamiért az ilyenek vonzzák egymást, és néha kisebb csoportokban vannak, ezért sokan azt hiszik, hogy ez a gyülekezetre általánosan jellemző karakter), akkor ne ítéld meg a gyülekezetet egy ilyen élmény alapján.
Tessék megnézni Valentine-t, és engem pl. Nem dicsekvés, csak mérd hozzánk azokat a híreket, amiket terjesztenek. Szerinted illik ránk? Mert mi inkább vagyun reprezentaív minta.
Az pedig, hogy ki miért az csak Isten tudja, meg az ördög, de sokan fújnak ellenünk, és szekta-kampányokat, valamint rágalomhadjáratokat indítanak ellenünk. Hogy miért jó ez nekik? A közös ellenség című pszichológiai fogalomról hallottál már? Kell az embereknek egy ellenségkép, és ebbe a szerepbe próbálnak minket belekényszeríteni. Ők lássák. Nézd meg ezeknek a fő hangoztatóit: miépesek, és katolikusok (tisztelet a kivételnek). De erről is csak azt tudom mondani, hogy nézd meg ezeket az embereket egy pár év múlva.

Minden jót,
Laci

myname Creative Commons License 1998.07.29 0 0 58
Mindenkinek ! A Hit mindenkinek a legszemélyesebbb belső ügye, amit szigorúan tiszteletben kell tartani. Én ezt teszem ! Köztük élek - ez azt jelenti, hogy barátaim ismerőseim és kollégáim között is vannak olyanok akikről tudom, hogy a Hit Gyülekezet tagjai. Soha egyiket sem próbáltam lebeszélni, kibeszélni az általuk választott gyülekezetből. Nem téma egyszerűen. De ez nem jelenti azt, hogy nem formálhatok véleményt róluk. Köztük élek, ahogy mondtam. Nem lehet, hogy ne legyen véleményem. És tudom ám azt is, hogy nagyon, de nagyon gyarló emberek ők, akik a hétköznapi cselekedetikben észre sem veszik az apróbb-nagyobb hibáikat.Persze ezt nem lehet ám a pofájukba dörgölni, mert roppant érzékenyek. Lehet, hogy durván hangzik sztrovacsekek, de ez így van. Azért mert én nem vagyok a gyülekezet tagja, azért ismerem az embereket, sőt úgy érzem, hogy nagyon is jól ismerem őket. És ismerem magamat is.
josarien Creative Commons License 1998.07.29 0 0 57
Gottlieb!
Mesélj mán egy picit, mi az istent csináltak veled a csuhások, hogy így kivagy akadva rájuk!
Maminti Creative Commons License 1998.07.29 0 0 56
Valentine, eddig sem értettem... :) Egyébként mi baj van a diszkóval?
Gottlieb Creative Commons License 1998.07.28 0 0 55
Valentine!

Azért tökös gyerek, mert vaan vér a pucájában a papokat cumira venni.

Aki ezt teszi, az csak rendes ember lehet, és sajnos ehhez ma kell egy kis bátorság is.

Valentine Creative Commons License 1998.07.28 0 0 54
De hogy ennek az egésznek mi köze ahhoz, hogy
Varga Lacika tökös gyerek!???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!