Keresés

Részletes keresés

lujza Creative Commons License 2001.04.15 0 0 30
off speaker, hol jártál mostanában? :O

on

Nem voltam soha semmilyen párttag, most sincs nagy kedvem hozzá. :(((

Előzmény: speaker (29)
speaker Creative Commons License 2001.04.15 0 0 29
Már akkor "szabadságharcos" volt. (Azzal a nevetséges baromsággal 30 nap rendkívüli tanulmányi szabadság járt.)
Előzmény: badcard (27)
Derek Creative Commons License 2001.04.15 0 0 28
"nem moldova, hofi. "

Igazad van. Egyes poenjaik nagyon hasonlok.

Előzmény: badcard (27)
badcard Creative Commons License 2001.04.15 0 0 27
nem moldova, hofi.
más.
Franka elvtárs. korunk nagy nemzetvédoje. a magyar ifjúság kisztitkára, a marxista-leninista egyetem (foxi-maxi)kiváló hallgatója.

Előzmény: Derek (24)
MGperY Creative Commons License 2001.04.14 0 0 26
(jó olvasni a régieket: madár, szeles, owo...)
speaker Creative Commons License 2001.04.14 0 0 25
Mi van?
Előzmény: dakota (22)
Derek Creative Commons License 2001.04.14 0 0 24
"A származásommal kapcsolatos dilemmát meg úgy oldottam meg, hogy amikor azt kérdezték mi volt az apám foglalkozása, én nem a '45 előttit, hanem az utánit írtam be, mert már akkor nem merték konkrétan a '45 elöttt kérdezni, így nagypolgár helyett munkás származású lettem......"

Ismered a regi Moldova szoveget: miert rugtak ki az allasodbol es a partbol?
-Mert beirtam az oneletrajzomba,hogy a batyam nyilas?
Es a batyad?

O vezerigazgato,mert beirta az oneletrajzaba: ocsem kommunista.

Előzmény: madar (0)
dakota Creative Commons License 2001.04.14 0 0 22
Speaker őszinte pillanata.
Tényleg, hogy eltúnt speaker. :-)
Fine Tune Creative Commons License 2001.04.14 0 0 21
Nem rikácsol itt senki és szerintem nem is kell megkövetned senkit.
Nem te irányítottad a politikát, nem is te nyaltad ki a megszálló ruszkik seggét. Az a probléma, hogy éppen a volt MSZMP-s mai MSZP vezetők próbálják a volt párttagokat magukhoz rántani a sárba, mintha mondjuk közötted és Nagy Sándor vagy éppen Horn között nem lett volna semmi különbség.

Előzmény: madar (18)
H. Kovács Creative Commons License 2001.04.14 0 0 20
Mindenki volt... Ma már senki nem az. És, hogy el tudják felejteni egyik-napról a másikra. Még a Munkáspárt sem MSZMP. Csak a vagyont is adnák vissza!
Medwe Creative Commons License 1998.09.20 0 0 19
marhára untam a madarat.
Ezt most mégis azért bányásztam elő, mert úgy tűnik,most már nem emléxik a vallomására. PEdig nem is volt olyan régen...
madar Creative Commons License 1998.07.14 0 0 18
Kedves OWO!
Látod én helyetted is szégyellem magam. Egyébként biztos te is kicsit bánod már, hogy a könnyebbik végét fogtad meg a dolognak, és mentségedre legyen mondva, hogy a helyzet elég reménytelen volt ahhoz, hogy az ember könnyen így tegyen, ha egyáltalán emberi módon akart élni. Persze ez nem volt emberi mód, ma már tudjuk, de az ember nem tévedhetetlen. Én bizony megkövetek mindenkit, akinek az egykori állampárt bajt és bánatot okozott, és annyi tanulságot azért levontam magamnak tévedésemből, hogy soha többé, semmiféle politikai pártnak tagja nem leszek. Aki ilyen balekségre hajlandó volt, az jobb, ha nem akar mások életébe politikai szervezkedésben való részvétellel beleszólni. A véleményem azóta is meg van a dolgokról, azt hiszem nem is rejtettem véka alá, állampolgári jogaimmal élni is fogok (mondig elmegyek választani például), de közvetlenül politizálni nem fogok, mert valószínüleg alkalmatlan vagyok rá.
Rikácsolók, most örülhettek…
OWO Creative Commons License 1998.07.14 0 0 17
Hát igen, kedves "josarien", erről van szó, erről papoltam lentebb. Igazad van. Ők - az ide-oda ülögetők - a politikai kalandorok, szélhámosok.

Bye: OWO

josarien Creative Commons License 1998.07.14 0 1 16
Nagyon érdekes hozzászólások, de mi van a mostani pártok tagjaival?
Hány olyan ember van, aki innen - oda, onnan meg ide vándorol?
Aki már eleve a politikával foglalkozik, az :
1. Utál dolgozni.
2. a társadalmi előrejutását csak így tudja biztosítani.
3. A meggyőződése meg egy jókora kalap szart ér.
No ennyi...
robicsek Creative Commons License 1998.07.14 0 0 15
Szerintem nem feltétlenül szégyellje magát kedves OWO. Szégyelljem megam? Voltam KISZ tag (kisdobos, úttörő is persze) is meg Fideszes is, de ki nem sz@rja le ezt?
Ettől még lehetek jó ember is meg seggfej is.
Engels Creative Commons License 1998.07.14 0 0 14
Kedves Csülök.

Hát nem vetted észre, hogy nincs kérdés...? Beugrottál, kedves törzstárs. ;->

OWO Creative Commons License 1998.07.14 0 0 13
Nos, szerintem az a helyzet, hogy nem a hithű, valódi, meggyőződéses párttagokkal van a probléma, legyen az bármely párt (MSZMP, MDF, SZDSZ, ...stb), hanem azokkal van a probléma, akik ma ilyen, holnap olyan ideológiákat hirdetnek. Ezek a köpönyegforgatók romboltak az elmúlt évtizedekben, rombolnak ma, és fognak rombolni az elkövetkezendő években is. Én is voltam KISZ-tag 1982-ig. Nem szégyelem. Szégyelje magát az, aki szintén volt KISZ-tag(titkár !), MSZMP-tag és ma SZDSZ-es, FIDESZ-es, vagy eyéb. Ne mondjátok azt, hogy nincs ilyen, mert ti is tudjátok, hogy nem igaz !

Bye: OWO

aTom Creative Commons License 1998.07.14 0 0 12
Hat igen. Én is csak a KISZ tagságig vittem.
Nem voltam sem pofajkás mint Horn, sem III/III-as mint Mr. 28.5millió, nincs is most pártom.
Az igazi baj, hogy egyebem sem nagyon...
Csülök Creative Commons License 1998.07.14 0 0 11
A kérdés teljességgel érdektelen!
Nekem pl. egyáltalán nem az a bajom madárral, hogy az előző rendszerben (színleg?) komenista volt. Azok közül sok értelmes, okos embert ismerek. Sőt, hogy valami idegborzolót is írjak, azok között is volt okos, jószándékú ember aki tényleg kommunista volt.
U.I.:
Én KISZ tag voltam. Mea culpa, mea maxima culpa!
Piszkos Fred Creative Commons License 1998.07.14 0 0 10
Én úttörő voltam, meg kisdobos is. Az is baj? Most akkor én is szégyeljem magam?
rezső Creative Commons License 1998.07.14 0 0 9
Azért remélem nem vettek meg, mert én nem voltam az. Tudniillik minden ellenkező híreszteléssel ellentétben, nem volt kötelező...
soltika Creative Commons License 1998.07.14 0 0 8
kakukk Madár
Ezt eddig is sejtettem , na de mire ez a nagy
elán? Most ácsolod magadnak a kereszfát ?
És azt várod hogy valaki felszegezzen rá?
Vagy csak unatkoztál, és már nincs több irodalmi ötleted ?
Vagy csak a Csurifonököt utánzod/tehetségesen?/?

soltikaalkoholista/idült/ + Dr. Finci kutya
FoMSZMP vezér önmarcingáló

Wágner úr Creative Commons License 1998.07.14 0 0 7
Ne bántsátok már ezt a Madárt - már sokszor csuklottam, hogy ez nem érdem, csupán állapot!

Csupán a nagy utálkozást, azt nem értem.
Miafranc ez a nagy meakulpázás?

Mindig az a történet jut az eszembe, amit azt hiszem egyszer már elcsuklottam:
Jézus a közismert "bűnös asszony" jelenetnél mondja:
- Az vesse rá a bűnösre az első követ, aki önmaga bűntelen.
Erre jön is egy bazi nagy kő, puff! Erre meg felkiált:
- Anyám! Hányszor mondtam már, hogy ne mászkálj állandóan utánam!

Hát, ennyi! Sört!

Cserfa Creative Commons License 1998.07.13 0 0 6
Én soha, se KISZ. Pedig '57-es vagyok. Ej, ej madár, köpönyeg erre, köpönyeg arra, hitel 1/2.
BlackLion Creative Commons License 1998.07.13 0 0 5
madar:Miert kellene buntudatodnak lenni??Miert ne vallalhatnad nyiltan, hogy parttag voltal?Vegyel peldat Horn Gyularol, aki ugyan nagy hulye, de legalabb nyiltan bevalotta, hogy o bizony pufajkas volt. Lassan kilenc eve folyik az egykori parttagok magyarazkodasa(erre a legjobb peldak menetrendszeruen a HVG utolso oldalan talalhatoak), nekem oszinten es nyersen szolva tele van a tokom ezzel.
Mogorva Creative Commons License 1998.07.13 0 0 4
madár!

Oda se neki, egy vállalati párttitkár is tévedhetett. :))

robicsek Creative Commons License 1998.07.13 0 0 3
Én nem.
Szeles Creative Commons License 1998.07.13 0 0 2
Madár
(07-13-98 8:46 PM)
tuggyuk. már leírtad ezt egyszer valahol.
Kami Kaze Creative Commons License 1998.07.13 0 0 1

Szevasz Madár!

Ide most nem sokan jönnek, mivelhogy divat az amnézia. (Lásd, Horn... topic)

madar Creative Commons License 1998.07.13 0 0 0
Én is MSZMP tag voltam. Megjegyzem azért léptem bele, "osztályidegen" származásom ellenére, mert már untam a vállalati párttitkár naponkénti baszogatását, aki szerint egy ilyen "fiatal tehetség" a pártban tehet a legtöbbet a "reformokért". Szegény anyám először rosszul lett, amikor meghallotta, mire készülök, de később, ő, akitől 30 évig hallottam, ezt már guggolva is kibírjuk, mert egyszer úgyis jönnek az amerikaiak, maga mondta: lépj be, az oroszok itt maradnak örökre, és a Kádárral bratyizó amerikaiak le vannak tojva.
A származásommal kapcsolatos dilemmát meg úgy oldottam meg, hogy amikor azt kérdezték mi volt az apám foglalkozása, én nem a '45 előttit, hanem az utánit írtam be, mert már akkor nem merték konkrétan a '45 elöttt kérdezni, így nagypolgár helyett munkás származású lettem......
Azóta is szégyenlem, de hát mit lehessen tenni. Én is azzal mentegetem magam, hogy nem voltam egyedül…

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!