Keresés

Részletes keresés

gersu Creative Commons License 2000.04.06 0 0 8
Szerintem az UTEFM munkája erőteljesen megváltoztatja a grafikonokat...

gersu

DcsabaS Creative Commons License 1998.07.04 0 0 7
Hát akkor következzék 3 grafikon, az iNteRNeTTo Törzsasztal utóbbi 100 napjának hozzászólásait elemzendő (847 topic, 30123 hozzászólás). Az első egy hisztogramos megjelenítése a topicok népszerűségének (hozzászólási számának) és gyakoriságának az összefüggéséről. (A hisztogram készítésekor 5-ös ablakokban átlagoltam a népszerűséget.) A második ugyanez, csak függvényszerű ábrázolással. Sejthető valami exponenciális jelleg, ami azt fejezi ki, hogy az egyes hozzászólók a topicok aktuális népszerűségétől független valószínűséggel szólnak hozzá. A logaritmikus ábrázolás (3. ábra) mutatja, hogy amíg a gyakoriság nem esik le statisztikusan kezelhetetlenül alacsony értékekre, ez így is van. A gyakoriság közeelítő sűrűségfüggvényét ( G=125exp(-N/32) ) is megadtam.

Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1998.07.04 0 0 6
nahat!

Köszi!

Hát, nem valami koncentrált az eloszlásunk. Sőt, inkább eléggé egyenletesnek tűnik.

Diolen Mobi

PS. Azt külön köszi, hogy én vagyok a chart címe :)

nahat Creative Commons License 1998.07.03 0 0 5
Mobi!

Itt van, és mint mondtam, csak hozzávetőleges, de a fizikusok meg szociológusok meg hasonlók ezt is olvassák...

Rasek!

Nem mindegy, ha egyszer velős tartalma van? :-)

Ubi!

Te csak igyad a tejádat és szeggyed a gyóccert, hogy meggyógyuljál!

nahat

nahat Creative Commons License 1998.07.03 0 0 4
Mobi!

Egy kis csalással igen. Ugyanis az x tengelyt nem nagyon tudom manipulalni, viszont az ugyis csak egy konstanssal van leosztva (100/T, ha jol ertettem), vagyis eleg osszenyomni a _rajzot_.

nahat

Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1998.07.02 0 0 3
Kedves nahát!

Nagyon teccik a grafikonod! Át tudnád úgy alakítani, hogy az Y tengelyen a kummulált hozzászólások száma legyen az összes hozzászólások számára vetítve, az x tengelyen pedig a relatív népszerűség? Formalizálva:

y(i)=SUM(h(j),j=1...i) / H * 100
x(i) = i / T * 100, ahol

T a témák száma,
i (1...T) az adott téma népszerűség szerinti helyezése,
h(i) hozzászólások száma az i. legnépszerűbb témához,
és H az összes hozzászólás száma.

A grafikon, amit így kapsz, a hozzászólások koncentrációját mutatja, (0,0)-tól indul és (100,100)-nál ér véget. Ha pld. a grafikon tartalmazza a (10,60) pontot, az azt jelenti, hogy a témák 10%-a vonzza a hozzászólások 60%-át.

Kiváncsi vagyok, hogy működik-e a 20:80-as hüvelykujjszabály...

Diolen Mobi

RaSeK Creative Commons License 1998.07.02 0 0 2
Nahát!!!!!!

u.i.: ez a topic hol fog elhelyezkedni két hét múlva????

kiskekec

Zölduborka Creative Commons License 1998.07.02 0 0 1
De!

De inkabb gyakorolj! :o))

Ubi

nahat Creative Commons License 1998.07.02 0 0 0
Megpróbálom nem szétcseszni a képernyőt, de hát ki tudja. Szóval, az X tengelyen a topic rangosorolása van, népszerűség szerint, az Y tengelyen meg a hozzászólások száma. A két hiba az az én balfaszságomból van, egyébként nagyon egyenletes.

Nem érdekes?

nahat Creative Commons License 1998.07.02 0 0 topiknyitó
Lehet, hogy nem fog láccani, tehát...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!