Keresés

Részletes keresés

Vandorr Creative Commons License 2000.03.21 0 0 76
A főnök az főnök. Mindig utálni kell vajon? Vagy vannak-e jó főnökök.
Egy ismerőst azért rúgtak ki, mert rendszergazda volt egy más helyen, s bennt a munkahelyen szerelte a vincsit. Lejöttek és lefényképezték digitális fényképezővel a tetthelyet, azaz az asztalt! Hogy majd csatolják a felmondási dossziéjához!
A magyar szolgáltatót (nem netes) céget megvette a multi!
UTEFMPSZ!
Dorian Gray Creative Commons License 2000.02.25 0 0 75
Főnökeim az oktatóim.
Matek:Dzsenő admirális
Fehér köpenyben , színes krétáival rohangál, de csak fehérrel ír a táblára. Művészien tudja úgy magyarázni a matekot, hogy a megértés minimális legyen.
A többiről ne is beszéljünk.
UTEFM!!!
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.22 0 0 74
Főnökök, beosztottak, szabadúszók, jó reggelt! Itt az UTEFM!

Macibb

Laci Creative Commons License 1998.09.17 0 0 73
Én a hiba/pofátlanság/szemétség beismerésére és nyílvános megbánására írtam az erős gerincet.

De ahogy gondolod ego, ahogy gondolod.

ego Creative Commons License 1998.09.17 0 0 72
Kedves Laci!
(09-06 2:29 PM-re) Az erős gerinc szerintem nem ahhoz kell, hogy népszerű döntéseket hozzon az ember, hanem az ellenkezőjéhez. A szakszervezet és az ÜT eddig még nem balhézott. Lehet, hogy megúszom?
ribizli Creative Commons License 1998.09.17 0 0 71
Filamér!

Nem védekezésképpen, de ha a korábbi panaszomat elolvasod a különleges tudaokzóban, megérted, hogy miért is lógok az Interneten mostanság.
Egyéb esetben igazad lenne, de nem is töltenék itt ennyi időt!
ribizli

Laci Creative Commons License 1998.09.17 0 0 70
Szóval a főnököm

Hát elmesélem, hogy ma mit csinált.
A telefonom lemerülőben volt, és már csak reggel a kocsiban jutott eszembe, és nem akartam már hazamenni a töltőért.
Bejöttem, és megkérdeztem először az IT-sokat, hogy nincs-e nekik ilyen, mert tudom, hogy a cégen belül többeknek van olyan telcsije, mint nekem. De nem volt.
Erre megkérdeztem a főnökömet, hogy tudom neki is ilyen van, kölcsön tudná-e esetleg adni egy töltés erejéig. De neki sem volt bennt. Erre végigkérdezgette azokat, akikről tudta, hogy nekik is olyan van, és amikor senkinek nem volt bennt, alőször felajánlotta, hogy levigyem a kocsiába, és ott feltöltöm, de amikor látta, hogy nekem azért kéne közbe elkezdett gondolkozni, hogy hogyan tud nekem segíteni.
Erre eszébe jutott, hogy van neki egy pótaksija, és azt adta kölcsön amíg fel nem töltöm az enyémet.

Na ilyen az én főnököm, ezért sem akarok elmenni.

Filamér Creative Commons License 1998.09.16 0 0 69
ribizli: Nem így már nem passzol. :-)))) Azért, ha bejönnél az irodámba elbeszélgethetnénk erről a munkaidő alatti internetezésről. :-)))))
dyzs Creative Commons License 1998.09.16 0 0 68
Gombperec,

Igazad, van mindenki annyit keres a cégnél amennyit fizetnek neki. De ez azért igenis függ attól ki milyen fontos a cégnek. Én már adtam valakinek 70%-os fizetésemelést, mert amit csinált, az elengedhetetlen volt a cég működéséhez. Ha elment volna megállt volna az élet. Ergo igenis lehet nagy fizetésemelést elérni, de csak akkor, ha addig relatíve keveset kerestél, és amit csinálsz az nagyon nehezen pótolható.

Laci Creative Commons License 1998.09.16 0 0 67
Tényleg ego, szerintem is tegyél velük valami váratlan nagy jót, és akkor megúszod. Meg a lelkiismeretedet is lenyugtatod.
Persze az lenne a leghelyesebb, ha nyilvánosan bocsánatot kérnél tőlük, és adnál mondjuk egy nap szabit az összesnek pluszban (már ha ezt megteheted), de ehhez erős gerinc kell. De hátha...
Mallory Creative Commons License 1998.09.16 0 0 66
Akkor kirovom a penitenciát(? - biztos hogy így mondják? Nekem minden más jut eszembe róla... Na mindegy.):
szóval: min. félhavi fizetésnek megfelelô prémium kifizetése meglepetésszerűen, legkésôbb az októberben esedékes fizetéssel együtt.
Ja, mielôtt gyanúsítgatni kezdenétek: nem ego cégénél dolgozom. (Sôt a bombát sem én jelentettem be).
ego Creative Commons License 1998.09.16 0 0 65
Engem is furdal a lelkiismeret, azért "gyóntam" meg itt!
Mallory Creative Commons License 1998.09.16 0 0 64
ego,
ez tényleg szemétség volt... :-(
ego Creative Commons License 1998.09.16 0 0 63
A szemét főnök én vagyok! (448 dolgozóé.) Tegnap bombariadó volt az irodaházunkban. Először nem akartam kiüríteni az épületet, de a rendőrök szabályosan könyörgőre fogták, hogy nekik lesz bajuk, ha valami történik, ezért elküldtem mindenkit. Viszont! A munkatársaknak a portai számítógépen magán távozást kellett jelezniük. Nem volt potya szabadidő. Most aztán várhatom a szakszervezeti bizottságot meg az üzemi tanácsot.
ribizli Creative Commons License 1998.09.16 0 0 62
Filamér!

Tudtommal nem törzsvendég, és ex-NDK-s. És nem hiszem, hogy ilyet kérdezne.
Még mindig passzol?
ribizli

CooCooFooZoo Creative Commons License 1998.09.15 0 0 61
Gombperec ruleZ! Kiegészíteném azzal, hogy én a nemrégiben végrehajtott munkahelyváltásomkor közel 100%-os (!) "fizetésemelést" tudtam elérni azzal, hogy jól alkudtam az új helyen.

Ami a "helyben maradók" fizetésemelését illeti: erről sajnos szintén a felvételkor kell (kellett volna) megegyezni. Egy olyan országban, ahol napi téma az infláció, a jelölt komolyságát bizonyítja, ha ezzel is törődik. És ha lehet, ki kell alkudni és szerződésbe kell foglalni a "tavalyi infláció + x%" emelést, mondjuk minden áprilisra.

Itt van nekünk a nagy kapitalizmus. :)

Filamér Creative Commons License 1998.09.15 0 0 60
ribizli: Nem én vagyok véletlenül a főnököd? :-))))
ribizli Creative Commons License 1998.09.15 0 0 59
Az én főnököm egy ex-Stasi ügynök, gerinc nélkül, természetesen! Lehet, hogy néha van saját véleménye, de ügyesen titkolja.
Azt nem tanította meg neki senki, hogy az ember kiáll a munkatársaiért, vagy legalább akkor kinyitja a száját, amikor az ő balhéját másra próbálják kenni, nem helyesel!
Koncepció nincs, prioritások nincsenek, hülyeség, feledékenység dolog fontosságával egyenes arányban.
_Útálom!_
Aki pedig két hét múlva elmegy, miért próbálja még megkeseríteni az ittmaradók életét?
És hogy lehet, hogy az anyacégnél nem veszik észre az itteni magas fluktuációt?

Tudom, a kérdések költőiek, de most sokkal jobban érzem magam. És a pszichológus barátom szerint ki kell élni az agressziót. Hát ez megvolt.
:-)))
ribizli

Mallory Creative Commons License 1998.09.09 0 0 58
Laci,
kösz az érdeklôdést, itt vagyok.
Most éppen semi akut bajom nincs a fônökeimmel. Igaz, hogy nem is javultak. Szóval minden a régi.(Azahogy a közvetlen fônököm mintha még tutyimutyibb lenne, de lehet hogy ez csak érzékcsalódás.)
Laci Creative Commons License 1998.09.09 0 0 57
Köszi érdeklődésedet.

Még nem, de azért úgy néz ki enélkül is alakul valami. Na, de nem akarom elkiabálni

BLaci Creative Commons License 1998.09.09 0 0 56
Kedves Laci !
Kijött a lépés?
Laci Creative Commons License 1998.09.09 0 0 55
De jó ez a topic!

Hol van Mallory?

Laci Creative Commons License 1998.07.06 0 0 54
czy,

köszi, hogy így aggódsz értem, de én most nem nagymértékű fizetésemelésre gondoltam, hanem csak egy kisebbre (persze ez is relatív), ami ugy már csak az infláció miatt is kijár, meg a mai világban elég jó fizetés kell ahhoz, hogy az embernek ne legyen szüksége mindíg több pénzre, mint amennyije van.
Azért asszem meg fogom próbálni a dolgot, ha úgy jön ki a lépés.

Laci

czy Creative Commons License 1998.07.04 0 0 52
Laci!

"azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy akkor hogyan kérjek magamnak fizetésemelést, ha ilyen nehézségű munkáért egyszerűen nem lehet mondani, hogy több jár "
Ha ezt tényleg így látod, és így is van, akkor nehéz lesz, és kockázatos.

üdv
czy

Laci Creative Commons License 1998.07.02 0 0 51
Köszi Trebitsch,

igazad van. Egyébként jutni jut, az tuti. Remélem járni is fog.

Laci -a szüzi :)

Trebitsch Creative Commons License 1998.07.01 0 0 50
Laci,

ne marháskodj már. A főnököd pont olyan ember, mint te. Egészen pontosan tudja, hogy neked kellemetlen fizetésemelést kérni; ettől aztán neki is.
Próbáld meg egészen természetesen, egyszerűen, normálisan, komolyan. Hidd el, nálad van a gát, nem nála. Próbáld meg magadat a helyébe képzelni... fog menni. Aztán rájössz, hogy ha tőled kérnének ilyesmit, belátnád, hogy 2 eset van: Járna, vagy nem járna, a többiekhez képest. Aztán jön a következő kérdés, ha jár:
1. Járni jár, de nem jut...
2. Jár is, jut is, megláttyuk, mennyi.

Ne legyél már szűzlány, téged nem fognak kapacitálni... :)

Laci Creative Commons License 1998.07.01 0 0 49
dyzs,

nincs így. Nem von el, csak hát ilyen az ember, egy bizonyos szint alatt mindig többet szeretne, és ha van rá lehetőség...

Egyébként nem gondolnám, hogy az alábbi szöveggel menne. Pedig jó fej, és normális is a főnököm. Szeretem is

dyzs Creative Commons License 1998.07.01 0 0 48
Laci!

Csatlakozom myname-hez. Nálam mindig az őszinteség a legmegfelelőbb út. Ha normális a főnököd, akkor nála is. Mondd el neki azt is, hogy ez a dolog nagyon foglalkoztat, és elvon a munkától. (mert gondolom így van)

myname Creative Commons License 1998.07.01 0 0 47
Laci ! Próbáld meg pontosan ezzel a szöveggel ! A lényeg benne van !
Laci Creative Commons License 1998.07.01 0 0 46
Kedves főnnökök,

azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy akkor hogyan kérjek magamnak fizetésemelést, ha ilyen nehézségű munkáért egyszerűen nem lehet mondani, hogy több jár (bár rengeteget hoz a cégnek amit csinálunk), de hát egyszerűen nekem meg kevés, és azért időnként csak kell emelni a fizetéseket is, nem? Mellesleg nem gondolnám, hogy a főnököm munkája sokkal nehezebb lenne, mint az enyém, és hát ugye...
Szóval?

Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!