Keresés

Részletes keresés

mezsu1 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 103

Sziasztok!

 

Házfelújításhoz (tetőtér beépítés emeléssel) kivitelezőt keresek a XI. kerületben. Ismer valaki megbízható, jó szakembert, aki nem mellesleg rá is ér?

 

Köszönöm szépen.

adriatic.peroj Creative Commons License 2013.03.02 0 0 102

Hallo Mindenkinek!

 

 milyen falazatot érdemes preferálni, inkább a készház irányában érdemes mozdulni vagy inkább hagyományos anyagokat célozzam meg, mint pl. a tégla, ytong (a vályog talán túlzás). A www.proinno.hu alatt elég meggyőző érvek vannak a hagyományos falazatokra vonatkozóan.

Köszönöm

 

kelloegem Creative Commons License 2011.12.02 0 0 100

Úgy gondolom a fagerendát egyszerűbb támfalra rögzíteni és esztétikai szempontból is jobb választás (mivel a gerendák oldalról látszani fognak) ezért maradnék a faszerkezetnél.

 

A terasz 5,2 x 4 (~21) m2 lenne. Szabadban lesz, oldalfalak és tető nem lesznek. Burkolatnak egyszerű hajópadlót tervezek. A faszerkezet önsúlya kb. 1,5 t. További terhelések: néhány növény, emberek és - ami talán a legnagyobb terhelés - télen a hó. Fél méter friss hó 21 m2-en 3,1 t. Ezek alapján kb. 6 t terhelésre tervezném.

 

Előzmény: KömKel (99)
KömKel Creative Commons License 2011.12.02 0 0 99

Ha csak sima tető lenne, akkor elég lenne az 5x15-ös pallós födém is, 60 cm-ként, vagy egy 10x15-ös 80-90 cm-ként (fagerenda)

 

A teraszra viszont attól is függ, hogy milyen terhek lesznek rajta. Milyen burkolatot tervezel rárakni, milyen rétegrenddel? Mekkora az alapterülete a terasznak, hogy hasznos terhet lehessen rá számolni?

 

Nem lenne jobb betongerendában gondolkodni?

Előzmény: kelloegem (98)
kelloegem Creative Commons License 2011.12.02 0 0 98

Sziasztok!

Teraszt tervezek kiépíteni és ehhez kérném a tanácsaitokat.

A leendő teraszt mintegy 3 méter magasan lenne, alatta két kocsinak beálló. A beálló három oldalról körbe van véve támfalakkal és fallal, ezek tartanák a gerendákat. Az U alak szélessége 5,2 méter ezt kellene áthidalni gerendákkal. A szakirodalomban azt találtam, hogy a gerenda vastagsága a fesztáv minimum 1/16-a kell legyen illetve a gerenda keresztmetszete 4/7 – 5/7 arányú legyen. Ezt figyelembe véve minimum 32,5x18,5-ös gerendát kell terveznem.  Ha kicsit túlméretezem és 35x20-as gerendát rakok az megfelelő lehet?

 

Másik elképzelésem, hogy gerendánként 2 db 35x6-os vagy 35x8-as gerendát összefogok (köztük 6-8 cm hézaggal) és ezt alkalmaznám gerendaként (nem tudom, hogy melyik egyszerűbb/olcsóbb).

 

A gerendákat 60-80 cm-enként tervezem, rájuk hajópadló kerülne.

 

Elegendő-e ha a gerendát a falra rögzítem a találkozási pontnál vagy szükséges lenne mondjuk egy 45 fokos alátámasztás (amit szintén a falra tudnék rögzíteni). Ez utóbbit elkerülném ha lehetséges az autóbeállók miatt.

 

Ezek az alapvető kérdések, később biztos felmerül még több is.

 

Köszi a segítséget,

Bence

medig Creative Commons License 2011.09.29 0 0 97

Szia!

 

Sokféleképpen meg lehet csinálni, izlés kérdese...

Ha amúgy is járható a födém, akkor én az "útvonalat" a kéményekig végigraknám pl. fél méter szélesen valamilyen vastagon, olcsó EPS-el, majd tetejére OSB-t ugyanolyan szélesen, csak hogy le legyen súlyozva... Párateknikai problémát szerintem nem okoz ez a szélesség.

 

Otthon 25-30 mm-es vastag, 15cm széles deszkából (létraszerűen merevítve, gyapottal bélelve, fentről deszkázva) csináltam magasítást, de ott is csak a közlekedő utat, hogy el lehessen jutni a padlás egyik sarkából a másikig... mondjuk ott 80cm széles volt asszem... volt olyan rész ahol az utvonalat jó állapotú raklappal raktam végig a magasítás tetején, az is kitömve szigetelővel...  kinek mennyi ideje van, és mennyi felesleges raklapja :)

 

 

üdv.,

MediG

Előzmény: miklos2peter (96)
miklos2peter Creative Commons License 2011.09.29 0 0 96

Szia

Igazából semennyire nem akarom terhelni.A kéményekhez való eljutáshoz kell.

na meg pár régi lom ,üres papirdobozok stb...

Tehát a legnehezebb súly a kéményseprő lesz rajta.

Köszönöm a választ.

Üdv

KömKel Creative Commons License 2011.09.29 0 0 95

Bőven ki fogja birni, amit leirtál az a hagyományos fafödém.

Nem tudom mennyire akarod terhelni, de lehet az 5x15-ös pallókat jobb lenne 60 cm-ként rakni.

Előzmény: miklos2peter (94)
miklos2peter Creative Commons License 2011.09.28 0 0 94

Sziasztok

 

Szigetelni szeretném a padlásomat, de nem tudom mennyire terhethetőek a 80cm enként rakott 15*15 ös fagerendák,A legnagyobb fesztáv 4,5 méter.

Jelenleg csak alulról van burkolva(deszka nád stb)felülről nyitott.Szeretném megemelni 15 cm el hogy járható maradjon a cellulóz szigetelés után is.

Ezt ugy képzeltem el hogy a gerendákra keresztbe rakok 5*15 ös padlódeszkát élére állitva 80cm enként és azt deszkáznám.

Igy már lenne 30cm es szigetelésem.

Szerintetek kibirja ezt a terhet??

Tisztelettel:

M.Peti

 

davinci007 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 93

Sziasztok!

 

ne tudom, hogy jó helyre írok-e, de nem találtam jobb topikot, ezért ide írom.

 

Van egy régi ház (vájog), amit leszeretnénk bontani és a helyére egy újat építeni. A probléma csak az, hogy a régi háznak van egy pincéje, amiben víz áll. Na most nekünk a pincére nem lenne szükségünk. Mivel kellene betemetni a pincét, mennyi időt kellene vele várni, hogy arra rendes alapot lehessen rakni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 92

Helló mesterek.

Van egy remek vezeték nélküli MAX szegbelövőm és hozzá  cirka 25000 darab 50-es,75-ös és 90-es szeg és természetesen gázpatronok.A szegbelövő alkalmas lambériához is.Mindössze 3 kg,remekül kiegyensúlyozott.Itt megnézhetitek.

http://www.toolbarn.com/maxtools-gs683ch.html

Ha valakit érdekel,email címem megtalálható.

Üdv.

Axióma Creative Commons License 2010.09.29 0 0 91
Akkor kisse tevedtem.
1. a sima ytongban tevedtem (tuti hogy az hoszig. vakolat nelkuli adat a 0.3 ?),
2. nem tudtam hogy neked 0.25-os van (azt se nagyon, hogy van olyan)
Ettol fgtl egyreszt a 0.25-os fal nem tudom, hogy mennyire PH-szint (sajna meg 5 ev mulva lesz csak esedekes); masreszt a vakolas ahhoz kepest irrealis draga, hogy hosziggel mennyiben lenne (ar/ertek ara'nyban).
Amugy bocsi hogy beledumaltam, de az eredeti kerdesedre nem tudok valaszt adni. Ill. csak azt tudom valaszolni, hogy az ytong ajanlastol nem biztos, hogy erdemes elterni ugy, hogy nem tudod, hogy mi az oka az ajanlasnak.
Előzmény: csaszara (90)
csaszara Creative Commons License 2010.09.29 0 0 90

Hát ezt nem tervezem! :)

Eleve passzívházas Ytongot A+-t vettem 0,25 K értékkel, 4 ismerősnek van 37,5-es normál Ytong háza (0,3 K) hőszigetelés nélkül, és rendkívül dícsérik. A 18 cm-es monolit födémre megy 20-25 cm hőszigetelés, az ablakok 3 rétegűek.

Előzmény: Axióma (89)
Axióma Creative Commons License 2010.09.29 0 0 89
Ho. Tudom, azt mondjak, hogy 37.5 ytongra mar nem kell (a mai magyar elirasok szerint, ha jol remlik az ajanlast magat ma'r nem eri el igy sem a hoszig. erteke). Meg lehet, hogy ha a tobbi nincs hozza igazitva (ablak, plafon), akkor nem annyira jo az a'r-ertek ara'ny. De a vakolas sincs ingyen, ahhoz is be kell allvanyozni, tehat nem olyan nagy a kulonbseg, azaz nagy valoszinuseggel behozza az arat, ha rogton felrakatsz 8-12 cm eps-t is.
Előzmény: csaszara (88)
csaszara Creative Commons License 2010.09.29 0 0 88
Vízszigetelésre vagy hőszigetelésre gondolsz?
Előzmény: Axióma (87)
Axióma Creative Commons License 2010.09.29 0 0 87
En inkabb szigetelnem. De ezen a kijelentesen felteszem nem lepodsz meg:)
Előzmény: csaszara (86)
csaszara Creative Commons License 2010.09.29 0 0 86

Sziasztok!

 

37,5-es Ytongból épült családi házunk külső vakolása előtt állunk. A falazat egyenes, függőben, síkban van.

 

Idén szeretném még vakoltatni, jövőre pedig majd nemesvakolatot kap a falazat.

 

A kőművesem érdekes ötlettel állt elő:

vékonyvakolatként húzzuk be hőszigetelő ragasztóval (Sakret KSD), behálózva, 3-5 mm vastagságban. jövőre meg majd erre jöhet a nemesvakolat.

 

Ha a sima felület el is érhető ilyen módon, hiszen a falazat egyenletes, de lezárja-e ez a falazatot a külső hatásoktól annyira (hideg, csapóeső), mint egy kültéri vakolat? 

 

A legfőbb félelmem a víz, mert van a házban síkterasz, amely alatt fűtött tér van és az esővíz rendesen veri a sarkokat, éleket, a teraszról pedig a falon folyik le a víz (igaz, azóta már fel van szerelve a vizet megdobó lemezelés a terasz élein).

 

Hallott már valaki ilyen megoldásról, van ilyen tapasztalat?

 

Előre is köszönöm!

 

 

 

 

 

Axióma Creative Commons License 2010.08.26 0 0 85
Peldaul hogy keves a 10 centi.
Nezz be hol milyen folia (lehetseges paraproblema) miatt a (HO)szigetelesek topikba, ott jobban hozzaertok vannak.
Előzmény: MadDekken (84)
MadDekken Creative Commons License 2010.08.26 0 0 84
Sziasztok!

Hagyományos kocka családi házam van, saras födémmel. Szeretnék födém szigetelést csinálni. Gondoltam leterítek 10cm-es kőzetgyapotot a padláson, könnyen megoldható és nem is olyan drága. Van szerintetek ennek valami buktatója?
józsi06 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 83

ha fa gerendas rugalmas anyag regen több mázsa tengerit felhordtak a padra es ne szakadt le a mai napig.jo annak nincs mozgasa egy kis padlo erősitessel meg oldhato.meg egyreteg plussz osb lap  a butrokat szerintem most is elbirja.impegralt

gipszkarton 5 cm üveg gyapot de ha csak ha keves a pénzed.  mindegyik szarufahoz egy oszlop függőlegesen vizszintesen tetőlec folia stb...  nem recseg a tető remelem.              

istvan62 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 81
A leírt adatok alapján a fagerendák teherbírása általános helyen megfelelőnek tűnik, de mindenképpen meg kell vizsgálni, hogy minden gerenda teljes hosszában egészséges, nem korhadt, nem rovarrágott. Amennyiben a munkát engedélyezteted, akkor a megmaradó fafödémről faanyagvédelmi szakértői véleményt is kell készíttetni.
Az esetleges megerősítésről az alapján kell dönteni, hogy a födém kap-e valahol többlet terhet (pl: tető letámasztása), megelégszel-e a szerelt válaszfallal, megelégszel-e egy rugalmasabb, és kisebb hanggátlású fafödémmel. Ezek alapján jöhet az, hogy a födémet helyenként, vagy teljes felületen megerősíted, esetleg kicseréled. Ebben az esetben viszont a nagyobb tehernövekedés miatt nagyobb hangsúllyal vetődik fel az a kérdés, hogy a födém alatti nyílások fölött lévő kiváltásoknak milyen az állapota, teherbírása.
Előzmény: fruju (78)
fruju Creative Commons License 2010.01.23 0 0 78
Üdvözlöm a fórum tagjait. Tetőtér beépítését tervezzük, ebben szeretném kérni a tanácsaitokat, javaslataitokat. A jelenlegi állapot: fafödém 4,80 m fesztáv, 10x15 cm gerenda 60 cm-enként. Közte a szokásos szigetelések, a gerendák fölött egy gyalult-lapolt deszkaburkolat van. Nem tudom eldönteni, hogy a jelenlegi fagerendákat erősítsem meg (pl. palló rátéttel) és akkor csak száraz aljzatot készítenék, vagy a fagerendák közé pl. horg. C 200 szelemenekkel+trapézlemezzel+könnyűbetonnal készítsek egy önálló födémet? Van valakinek hasonlóban tapasztalata, vagy javaslata?
cityba Creative Commons License 2009.09.19 0 0 77
Mekkora tetőtér lesz az?? Milyen igényekkel?? Miért ekkora a szórás? Van tervező által készített árazatlan költségvetés?
Előzmény: Mimi01 (54)
Napsugár4 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 76
y
hannabori Creative Commons License 2009.07.13 0 0 75

Ezek most készültek:

 

misbelief Creative Commons License 2009.06.25 0 0 74
Nehéz volt rátalálni, Ön az oldal szerkesztője :)
Előzmény: Törölt nick (73)
NeomatiK Creative Commons License 2009.06.22 0 0 72

Ebben a topikban ("Gyorsépítés-könnyűszerkezet" c. ) biztos többeket érdekelne a tapasztalatod:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008782

Előzmény: fényeske (71)
fényeske Creative Commons License 2009.06.18 0 0 71
Nemrég építettünk egy nagypaneles, fagerendás készházat. Jók a tapasztalataink. Érdekel valakit bővebben? Nem kanadai, nem amerikai gyorsház, hanem Németo.-ban előregyártott panelekből épült. Családi ház, nagyon jó.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 70
Szia!
Mi is most készülünk venni tőlük egy családi házat,és minden simán megy,csak a bank ahonnan vennék fel a projekt hitelt az szarakodik..Szöreg és vidéke tk.szöv.Ha van kérdésed szivessen válaszolok.
Üdv


Kriszcsibe
Előzmény: warren76 (69)
warren76 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 69
Helló,

kifejtenéd ezt bővebben?
épp most készülök kecót venni tőllük.

üdv
Előzmény: Törölt nick (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!