Keresés

Részletes keresés

janus Creative Commons License 2006.02.06 0 0 39

Hinnye no! Lehet, hogy köpönyegforgatónak látszom?

:-))))

Még tíz év se kellett és máris változott egy kicsit a véleményem! Hát igen, hol vannak már a régi szép idők, amikor az igazi férfi még tartotta magát az elveihez?

:-)))

Előzmény: Supernovablaster (38)
Supernovablaster Creative Commons License 2006.02.03 0 0 38
Kitarthattál volna az elveid mellett, felháborító!
Előzmény: janus (36)
SEDI Creative Commons License 2006.02.03 0 0 37

szia janus!!!

 

 

te tök jó fej vagy :DDDDD

 

 

szia: sedi

Előzmény: janus (36)
janus Creative Commons License 2006.02.03 0 0 36

Sziasztok!

 

Csak azért írok ebe a topicba, mert változtam az eltelt 8 év alatt. Kicsivel már jobban szeretem a zenét. Lehet újabb 8 év múlva már azt fogom írni, hogy tök jó a sok zene! :-)))

De félre a tréfával. Úgy látom, hogy a mai fiatalok már tényleg túlzásba viszik. Ez már kórosan káros. Szegénykék.

 

Sziasztok: Janus

 

Ui.: találkozom magammal 8 év múlva. Szia mostani én és vigyázz magadra, hogy még lássalak!!!

BlueBird Creative Commons License 2000.05.11 0 0 35
Koszi szepen, hogy beraktad, nekem nem volt ra idom.
Udv: BlueBird
Előzmény: break2 (33)
SOWHAT Creative Commons License 2000.05.10 0 0 34
Én kurvára nem tudok meglenni nélküle. Napi adag: 2 óra de lehet többet is :) I'm addicted..+ internet addicted ennél károsabb szenvedélyeim ne legyenek :)
break2 Creative Commons License 2000.05.10 0 0 33
A zene feldob, a zene letagloz, a zene kielegit, a zene felizgat, a zene porget, a zene harmonizal, a zene befolyasol

Ezert hallgatok en zenet.
----------------------------------------------
itt az ABBA szoveg amire utaltal:

http://www.sirius.com/~funnyguy/abbanaticfolder/abbalyricsfolder/thankyouforthemusic.html

Thank You For The Music

I'm nothing special, in fact I'm a bit of a bore
If I tell a joke, you've probably heard it before
But I have a talent, a wonderful thing
'Cause everyone listens when I start to sing
I'm so grateful and proud
All I want is to sing it out loud

So I say
Thank you for the music, the songs I'm singing
Thanks for all the joy they're bringing
Who can live without it, I ask in all honesty
What would life be?
Without a song or a dance what are we?
So I say thank you for the music
For giving it to me

Mother says I was a dancer before I could walk
She says I began to sing long before I could talk
And I've often wondered, how did it all start?
Who found out that nothing can capture a heart
Like a melody can?
Well, whoever it was, I'm a fan

So I say
Thank you for the music, the songs I'm singing
Thanks for all the joy they're bringing
Who can live without it, I ask in all honesty
What would life be?
Without a song or a dance what are we?
So I say thank you for the music
For giving it to me

I've been so lucky, I am the girl with golden hair
I wanna sing it out to everybody
What a joy, what a life, what a chance!

So I say
Thank you for the music, the songs I'm singing
Thanks for all the joy they're bringing
Who can live without it, I ask in all honesty
What would life be?
Without a song or a dance what are we?
So I say thank you for the music
For giving it to me

Előzmény: BlueBird (32)
BlueBird Creative Commons License 2000.05.10 0 0 32
Nagyon orulok, hogy feleledt ez a topic es ratalaltam, mert szeretem a zenet, nem tudnek meglenni nelkule.
A rengeteg zene nagyon jo!
Sajnos a munkahelyemen nem lehet hallgatni, csak amikor a fonokok nincsenek bennt. Pedig eszrevettem, hogy kifejezetten gyorsabban gepelek, ha valami jo, ritmusos zenet hallgatok.
A vezetes zene nelkul nem megy igazan, utalok nema csondben vezetni, kulonosen, ha egyedul ulok a kocsiban.
Egyedul olvasas kozben nem szeretek zenet hallgatni, zavar.
Egyhazi korusba jarok, tanultuk (egyebek kozt): Beethoven: C-dur mise, Mozart: Requiem, Verdi: Requiem, ezen kivul van sajat CD-nk is, gyakran beteszem oket ilyenkor en is enekelek, szerencsere kertes hazban lakunk szomszedok nem nagyon halljak (eddig meg nem szoltak legalabbis). Ha sokaig nem megyek korusba (akar csak 1 v. ket het, vagy a nyari szunet), baromira hianyzik, allandoan az ott tanult enekek jutnak eszebe. Elvonasi tuneteimet az emlitett muvek gyakori hallgatasaval es eneklesevel igyekszem csokkenteni.
Van egy ABBA dalszoveg, ami ezt a legjobban meg tudja fogalmazni az I say thank you for th music, majd holnapra megnezem.
Szerintem nem lehet eleg zenet hallgatni.
Amiket szeretek: Queen, Madonna, ABBA, Depeche Mode, Cure, REM, Cher, Corrs, U2, Cranberries, Scooter, Enya, Yello, Aqua, Vangelis, J-M-J, Mike Oldfield, ir nepzene (Riverdance, Bran), Annie Lennox - Eurithmics, Frank Sinatra, Kern Andras, tobb most nem jut eszembe.
A komolyzenehez nagyobb elmelyultseg szuksegeltetik (amelyikben nincs enek, ugy ertem) - legalabbis nekem -, szeretem: Mozart, Debussy, Beethoven, Bach (tole csak azokat, amikben nem enekelnek!), Vivaldi, Haydn, Orff (Carmina Burana), Pachebel muveit.
Bocs, ha hosszu voltam.
Az opera mufajaval meg egyaltalan nem probalkoztam, tudnatok valamit ajanlani egy kezdonek? (Valami konnyut, hogy ne menjen el elsore a kedvem az egesztol.)
Koszi: BlueBird
BahnScorper Creative Commons License 2000.05.10 0 0 31
Ehh, a zene az, amely segít kilábalni a padlós helyzeteimből - megnyutat, jókedvre derít, vagy segít, hogy kiadjam magamból az energiáimat - vagy kellemes aláfestést ad bizonyos helyzetekben, és/vagy elűzi az unalmat is! A csend engem csak felidegesít ("this terrible silence stops me...")! Szóval a túlzott zenehallgatás nem jelent rosszat - feltéve, ha nem valami aggyatlan tuctucot nyomat a delikvens, vagy lakodalmas zenét/magyarnótát...
break2 Creative Commons License 2000.05.10 0 0 30
en szinte allandoan hallgatok zenet. A munkahleyemen hallgatom a http://my.mp3.com-ot az autoban a radiot, otthon meg a CDimet

Most utaltok?

PETYUS Creative Commons License 1999.08.24 0 0 29
Ha zenét hallgatok, akkor azzal valami célom van.
Pl. meg akarom tanulni, vagy valami ilyesmi.
Ehhez teljesen hasonló művelet, amikor nem hallgatom, csak nézem a kottát. Ebből persze hiányzik az előadó játékmódja, de ezt azzal pótolom, hogy elképzelem, én hogyan játszanám.
Aztán olyan is van, hogy se hang, se kotta, csak úgy elképzelem az egészet.
Néha le is kottázom, de többnyire elszáll a feledésbe.
Nem baj, van másik.
Dorian Gray Creative Commons License 1999.08.24 0 0 28
A rengeteg zenét nem szeretem.Megárt a sok megunom. Néha jó.
Különösen a színházban.
gumicsiz man Creative Commons License 1999.08.24 0 0 27
Én átlagban 30 perc zenét hallgatok. De előfordul, hogy be viszek a munkahelyemre néhány lemezt és akkor szinte egésznap. Ilyenkor valami lágy háttér zenét.
Előfordul, hogy kedvesemmel aki a feleségem, este meghallgatunk néhány kedvencet, beszélgetünk arról, hogy milyen gondolatokat ébreszt bennünk a zene, vagy másról, vagy hallgatunk. Sajnos erre mostanában egyre kevesebb az idő.
Ysuysi Creative Commons License 1998.06.18 0 0 26
Én egyfolytában zenét hallgaok, de amikor elfoglalom magam, hiéba szól, teljesen süket leszek.
Ez persze a szerencsés eset, mert azt jelenti, hogy annyira leköt az a valami, amit csinálok.
DE ez tulajdonképpen nagyon rossz, mert azt hiszem, hogy ismerek egy zenét, de a francokat, mert pl. fel se ismerem legközelebb.Már nagyon régen ültem le csak azért, hogy zenét hallgassak.Az embereknek nincs idejük, ezért van a walk-man, amit én se kedvelek.
Én koncertekre járok.
Wágner úr Creative Commons License 1998.06.17 0 0 25
Banya, kedves! Hát akkor vidd haza, otthon van a gépben hangkártya? Szépen letöltöd a munkahelyen és floppyn hazaviszed, egyszerű ez, még sorba sem kell állni érte, mint a pultnál a Sörért. Persze útközben vehetsz Egy Pofa Sört, azt odaadod a párodnak, te meg meghallgatod a zenét, amig elvan vele :)))
banya Creative Commons License 1998.06.17 0 0 24
Wágner úr, kedves!
Télleg nagyon kedves, azt szeretem is nagyon.
Ami a technikai részét illeti: Kicsit szégyellem, de a dolgozóból vagyok köztetek, így hát "hozott anyag...". Nem dicsekvésből, de az otthoni jószág szop, nyal, herét himbál (bocsika a kiszólásért), mivel hites uram ámítástechnikus (hardwer), na de nem netezik.
Zoltanius Creative Commons License 1998.06.13 0 0 23
Az eredeti témafelvetésre a válaszom: Zene nélkül mit érek én?
Naponta több órát hallgatok zenét, ha ideszámítjuk a háttérrádiózást is.
Utálom a csöndet, szóljon valami mindig, ami kifejezi a hangulatomat, vagy épp akkor megragad.
czy Creative Commons License 1998.06.12 0 0 22
Jó, ha én magamnak választom. Ha a benzinkútnál is hallgatnom kell valamit, az nem.
Alien Creative Commons License 1998.06.12 0 0 21
Embere válogatja, ki mennyi zenét hallgat. Annyi viszont jo a zenében, hogy kiszakítja az embert a mindennapok monotonitásából.
Amikor pedig egy számára régebben hallott dal ismét felcsendül, előkerülnek az ahhoz a pillanathoz fűződő emlékei. Ilyenkor elgondolkozik, hogy mennyit is változott azóta az élete. (Jó vagy rossz irányba,s hogy
mit hol rontott el, esetleg mit csinált volna másképp.)
Mindenképp érdemes egy kis időt szakitani zene hallgatásra.
Wágner úr Creative Commons License 1998.06.12 0 0 20
banya, kár :( Pedig a Mrs. Robbinsont tettem fel. Hát vegyél egy akármilyen hangkártyát a masinádba, vannak már egész olcsók is, ennyit megér igazán.
bandy Creative Commons License 1998.06.12 0 0 19
És ahhoz mit szóltok, hogy akárhova megy az ember, mindenhol szól valami? Hangosabban vagy halkabban, de szól. Strand, áruház, metró, étterem, kocsma...
Szerintem ez környezetszennyezés. Persze én nem tudok pl. dolgozni vagy tanulni zenére, attól meg herótom van, ha valahol egész nap szól a rádió.

b.

banya Creative Commons License 1998.06.12 0 0 18
Wágner úr, drága!
Biztos nagyon lyó lehet, de a jószágom nem képes lejátszani!!!!
De azért köszi.
Wágner úr Creative Commons License 1998.06.11 0 0 17
Na, ha úgyis szól egész nap, akkor ez talán Lyó lesz a banyának:)))
banya Creative Commons License 1998.06.11 0 0 16
Nálam napközben a melóhelyen háttérként szól a rádió, de leginkább fogalmam sincs mi megy benne. Persze ha jó zenét hallok (ritkán) csak odahegyezem kicsit a fülem. Ellenben este, mikor éppen tele van a szamócamintás napozóm a melóval, a családdal meg egyébként is a következőképpen relaxálok:
Számítógép elé le (valami idegnyugtató játék), hideg ital (alkohol), fülhallgató fel, benne (nekem) jó zene. Úgy mint: Charlie, Ákos, Queen, Hobó, Simon & Garfunkel, Vivaldi, Bach, P.Mobil, stb. De semmi tecno, rap, meg mindenféle divatos, menő őrület! :-(((
chubbie Creative Commons License 1998.06.11 0 0 15
Szerintem zene nelkul nem elet az elet.A mennyiseget embere valogatja,epp most olvastam,hogy a nyilasok igenylik leginkabbb,s megnyugodtam,hogy akkor megsem vagyok beteg.Nekem ugyanis tanulas mellett este mindig szol(csak azert nem mindig,mert neha tanulnom is kell).
A fo pihenesi formam vizsgaidoszakban,hogy felteszem a fulhallgatot,es elmegyek setalni,mikozben nezem a jo noket es a jo kocsikat.Kozben meg akar gondolkodni is lehet,bar nalam a filozas kisse veszelyes.Hajlamos vagyok elgondolkodni/almodozni egy egesz delutant.
A Walkmanrol annyit,hogy igy sokkal jobb,egyebkent hatulrol nem is latszik,meg figyelek,hogy ne zavarjon mast,szoval lehet azt diszkreten is.
A zenet ketfelekeppen lehet hallgatni.Aki valaha is tanult zenelni,az nem veletlenul hallgat sokretubb anyagot,mint a divatosbanda-fanok.
Laci Creative Commons License 1998.06.10 0 0 14
Redy,

"Why is it, that the world never remembers of the latest Johan Gamboutty de von Ausfern Slendenslitter Chrascanbon Fried Diggle Dingle Dengle Dongle Dangle Burst Ein von Kneckertrasher Applebanger Horowitz Tickle Danzig Grandelnotty Spellthinker Grandlich Gumblemayer Spellter Wasser Kurstlich Himble Ein Bahwagen Bitte Ein Nurnburger Brestwursten Mit Zwei Marke Luber Hundsfut Gumber Aber Schonen Danker Kalpfleisch Mitter Aucher von Haustkopf of Ulm"
(bocs az esetleges helyesírási hibákért, csak kiejteni tudom)

Szóval vele mi lesz? Ő nem?

Redy Creative Commons License 1998.06.10 0 0 13
A zene csak nagy mennyiségben jó! Pontosan reggeltől éjjelig:-)
Egy zenészenk ez alapvető szükséglete!
Csülökkel egyetértek a zenehallgatás két alaptípusát illetően. Sajnos nekem sincs sokszor időm az elmélyült, karosszékben hátradőlve típusú zenehallgatáshoz.
A komolyzene meg szerintem mindenkinek tetszene, ha fektetne egy kis energiát a megismerésére. Odafigyeléssel rengeteg gyönyörű dolgot lehet bennük felfedezni. Persze nem muszáj minden műfajt kedvelni, pl. én éppen az operát nem csípem annyira, de mivel egy oratóriumkórusban énekelek, ezért Mozart, Beethoven, Bach, Ravel, Handel, Berlioz jöhet!
Redy
bubu Creative Commons License 1998.06.09 0 0 12
jó.
minel tobb annal jobb
opera : szerintem mozarttal kezdjed, (dongiovanni pl) aztan, ahogy oregszel, majd megszokod a tobbit is ;-)))
santa Creative Commons License 1998.06.09 0 0 11
MOst ehhez a vókmen dologhoz csak annyit, hogy most már szerintem egyáltalán nem divat. Viszont nemrégen még az volt, az biztos. (akkoriban volt olyan, hogy sokaknál magnó sehol, csak a hallgato, a dugo meg be a polo alá) Én ettôl függetlenül nem szeretem a walkmant. Pedig nem nagyon tudnám elképzelni egy napomat sem zene nélkül. Folyamatosan hallgatom (kivéve az utcán), meg naponta vagy 1-2 órát zenélek is. Az jobb, mint a passzív hallgatás! Szóval nálam ébredéskor zene be, aztán elalvás elôtt közvetlenül ki. (vagy akkor sem)
Látomás Creative Commons License 1998.06.09 0 0 10
sas.aSk

Miért lenne divat vókment hallgatni?? Iszonyú korlátolt ember lehetsz, ha az alapján döntöd el mit csinálsz, hogy az divat-e v. sem. Nekem kifejezetten jól esik zenét hallgatni az utcán, buszon, metrón v. akárhol, amíg beérek a munkahelyemre. Teljesen feldobja a hangulatom, felfrissít az álmos reggeleken. Gondolkodni meg ráérek, a munkahelyemen, otthon tusolás közben, lefekvés elôtt v. még ezer más alkalommal.
A többivel 1etértek gondolatokat és érzéseket ébreszt, különben miért hallgatnánk.

Ui.:nem kell mindent a divatra fogni, v. ne tegyük ami jólesik mert divattá vált. Persze lehet olyat is mondani, hogy alaphelyzetben nem művel valaki olyan dolgokat ami késôbb divatos lehet.
Megeshet.

LáToMáS

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!