Keresés

Részletes keresés

zividivi Creative Commons License 2009.06.29 0 0 47

//"...Már látom magam előtt, ahogy Kuncze, Pethő és a többiek a Horntól kölcsönkapott pufajkákba bújva, .."//

 

 

Nekik már nincs pufajkára szükségük,  kényelmesen lőhetnek a törvényeikkel is, kisiskolásoktól kezdve a nyugdíjasokig mindenkire a Parlamentből.

 

 

Azt nem tudom nem fordulnak-e élesbe, ha kiebrudalják a féliglőttek őket a Parlamentből végleg.

 

 

Még a NATOT is képesek szerintem a nyakunkra hozni, mint Hornék a béketábort.

Előzmény: Pooh (4)
Tamerlán Creative Commons License 2009.05.20 0 0 46
Nem elég ez a világválság, meg a sertésinfluenza,
de vannak, akik Balavány cikkeit olvassák.

Hajhhh... rettenetes időket élünk.

Itt már csak az összekapaszkodás segíthet.
Na, gyere, csörgőcsuli olvtárs...
(:–)))
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 43
mérsékelt kiegyensúlyozott politikai társadalmi mozgalmak amelyek az országért és a nemzetért próbálnak tenni valamit.
Ide sorolhatók a FIDESZ, JOBBIK, KDNP, Magyar Gárda, HVIM stb.



Van azért köztük néhány "mérsékelt(en) kiegyensúlyozott" fasiszta bűnözői szerveződés.

Kedves PinaBubus, ma már ne igyál többet! :)

Előzmény: bubus (40)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42

Az szdsz nem szélsőséges párt. lehet utálni mert deviánsvédő, de ez más tészta.

 

szélsőséges, a szélsőjobb és a szélsőbal

 

Az, hogy téged ki irritál, más kérdés.

bubus Creative Commons License 2009.05.20 0 0 40

 

  Magyarországon egyszerre jelen van a jobb és baloldali szélsőség.

 

  A baloldali szélsőség veszélyesebb mert beágyazodott a politikai és gazdasági hatalomba illetve az erőszakszervezetekbe.

 

A jobboldali szélsőség néhány marginális csoportocskából áll, amelyek egyrésze már régen meg is szünt.

  Ilyenek sorolhatók ide mint: Bácsfi Diána és Magyar Jövő, Szabó Albert és követői,

                                               Kuruc Infó.

 

 

A baloldali szélsőségek sokkal erőteljesebben vannak jelen a magyar társadalomban  ezek sokkal nagyobb veszélyt jelentenek.

 

  Ilyenek sorolhatók ide: Gyurcsány Klikk, Lendvai Ildikó, Apró Klán, SZDSZ, OCKÖ,

                                       RPM, RPA, Charta stb.

 

 

 És vannak a mérsékelt kiegyensúlyozott politikai társadalmi mozgalmak amelyek az országért és a nemzetért próbálnak tenni valamit.

 

  Ide sorolhatók a FIDESZ, JOBBIK, KDNP, Magyar Gárda, HVIM stb.

 

üdv PinaBubus

 

    

Tamerlán Creative Commons License 2009.05.20 0 0 39
Balavány nem hazudik a cikkében, de téged kétségtelenül kihagyott a profi szélsőségesezők közül.
Ez méltánytalanság volt részéről, ami most neked nagyon fáj.
Megértelek, csörgőcsuli olvtárs.
Jogos a háborgásod.
(:–)
Tamerlán Creative Commons License 2009.05.20 0 0 37
Félreértetted.

csörgőcsuli olvtárs csak azért háborog (egyébként jogosan),
mert ez a Balavány kihagyta őt a profi szélsőségesezők közül...
(:–)
Előzmény: mac.m (35)
mac.m Creative Commons License 2009.05.20 0 0 35
Mi nem igaz abból amit ír?
Előzmény: Törölt nick (34)
mac.m Creative Commons License 2009.05.20 0 0 33
http://www.mno.hu/portal/637803

Ki szélsőséges?

Teleordítják a nyugati sajtót kormány közeli és nagyon SZDSZ közeli jogvédők, hogy micsoda kisebbségellenes pogromok folynak, s mennyire el van harapózva a rasszizmus Magyarországon. Amikor pedig kirekesztőkről és szélsőségesekről beszél az SZDSZ, végső soron az egész jobboldalt, sőt a lakosság nagyobb részét érti alatta. A balos logika szerint ugyanis a radikáljobb, ez a sötét métely átjár minden konzervatív, nemzeti szemléletű közösséget; a „szélsőség” a nemzeti-konzervatív oldal természetes szövetségese és kacsintópartnere.

gersu Creative Commons License 1999.08.17 0 0 32
Na tessék, már megint egy politikai topik a tasztalon. Őrjítő ez az összevisszaság.
Medwe Creative Commons License 1998.06.04 0 0 31
tlaci!
Örülök, hogy megint van egy ember, aki már AKKOR is tudta. Hogy akkor miért nem szólt, azt meg sem kérdezem.
De könyörgöm, ha ilyen okos vagy, akkor miért nem vagy gazdag?
Egyébként újból kérdezlek: melyik nómenklatúrára gondolsz?
Gyuluval visszajött a Lázár-Gáspár-Havasi Ferenc-Gyenes András-Losonczi Pál csapat?
Vagy Marjai elvtárs és Maróthy et.? Prieszol Olga? Bucigyuri?
Félre ne érts, az Istenért, ganajnak tartok sok reformkommunistát is, de egy kicsit árnyaltabban kellene címkézni!
tlaci Creative Commons License 1998.06.04 0 0 30
medwe - akkor pontosabban (mert tényleg bárkire rá lehet fogni): nem volt olyan tagja, aki tagja volt az MSzMP-nek, vagy MKP-nek.De persze nem a párttagságin múlik. A Horn kormányban meg a kifejezett nomenklatúra tért vissza. Aki meg nem, pl. Kuncze - az egész habitusa, az őőőőő-zése, a semmitmondása alapján bármelyik kommunistakormányban megállta volna a helyét.
Ez egy gyenge érv még a Pető Ivántól: mindnyájan itt éltünk, mindenki megkötötte a maga kompromisszumait. Ez így-úgy igaz, de nem ezért (:-)) veszélyes: elkendőzi azok felelősségét akik hazudtak és azokét, akik kénytelenek voltak hazudni. Még sarkosabban, ma az a bűnös, aki pl. III/III-as volt (mert ott Te is aláírtad volna!) és azok akik aláíratták, jelentéseket kértek, kaptak és azt kihasználták dicsfényben sütkéreznek. Én tudtam, hogy erre megy ki a "rendszerváltás", ma már mondhatom, hogy igazam lett?
Medwe Creative Commons License 1998.06.04 0 0 29
és ami a hazug szót illeti.
Üsd be az altavizslába.
A FIDESZ legalább ötször mondta a Parlamentben: ennek az ország hazug kormánya van. Egyébként abban igazuk is volt. Végig, amíg ellenzékben voltak. Hogy most mi lesz?
Már van 1 sejtésem.
Medwe Creative Commons License 1998.06.04 0 0 28
szia, tlaci! Hogy egy komcsi sem volt az MDF kormányban? Surján úr az volt, aki korábban HNF-es titkár volt, szerintem volt elvtársaitól kapta a feladatot, hogy verje szét a KDNP-t, amit őszinte örömömre meg is tett. Kupa úr is az volt, aki még Lázár, majd Grósz idején elég nagy volt ahhoz, hogy kitalálja az adót. Antall úrban is lehetett valami, ha igazgatói posztig vitte. Tudod, annakidején az ilyet nem adták ingyen. A főcsapos (Hóbagoly, Boross P., stb.) egy vendéglátó vállalatot irányított (az olyanok is kaptak pártfeladatot bőven). Kulin elvtárs (igaz ő nem volt kormánytag) a bölcsészkar párttitkára volt. És sorolhatnám.
Viszont nagyon tetszett a fórumállam egyik adumegjegyzése: Itt mindenkinek csak a másik kommunistája büdös!
tlaci Creative Commons License 1998.06.04 0 0 27
Egy kis Skorpió demagogia : "Ha a Horn kormany egy "poszkommunista, nepnyuzo, pufajkas, rablo, orszagot elado, nepnyomorito, korrupt, hazug stb ...", akkor milyen lehetett az elozo, ha a nep ezt valasztotta? "
A kormány (Antall-Boross) Lengyel László szerint korrupt volt. Ő tudta az árfolyamokat is, mi még nem.. A kormányban egy komcsi sem ült, de a végrehajtó hatalomban, a médiákban, a döntő helyeken szinte burjánoztak. Ilyen értelemben az is posztkommunista volt. A rablás is folytatódott ami a Németh-Grósz kormányban kezdődött. AMit a komcsik elvettek, semmit nem adtak vissza, csak cetlieket, amin elsősorban nem a kárvallottak, hanem a károkozók gazdagodtak meg. Pufajkásnak nem mondanám, de akkor csináltak egy senkiházi pufajkásból "koronás" királyt. A hazug szó kevesebb volt a csúcson, de a médiát elárasztotta. Egy szóval nem a kormány volt posztkomcsi, hanem az egész rendszer. Egy lényeges elem: egy Csepi féle KISZ funkci volt a nagy privatizőr, de alapvetően akkor is tocsikfélék jártak be az ÁVÜ-ÁPV -be, hogy végre magángazdaság legyen..
Wágner úr Creative Commons License 1998.06.03 0 0 26
Kilengéseim után itélve én :))))

De ez csak az oldalirányú mozgást érinti, mert függölegesnél nem szok előfordulni, csak én, lefordulni szoktam. Akárhányszor a magasba török, mint az angyal úgy elbukom, bizony. Hogy miért nem tudok sohasem felpakaszkodni arra a hordóra... ejnye, na próbáljuk csak meg mégegyszer.. Barátaim! Rómaiak! Hukk.., hát nem elfelejtettem..., na nem baj, Sört! Ez megy :))))

SWE Z. Creative Commons License 1998.06.03 0 0 25
Én.
korx Creative Commons License 1998.06.03 0 0 24
Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez :
Ki itt a szélsôséges?

tlaci az elején ezt irta : "SzDSZ. Rasszista, terrorista, kirekesztő, a többségi véleményt figyelembe nem vevő."

Az önmagában barokkos túlzás, nem is érdekes csak a "többségi véleményről" eszembe jutott valami.

Ahogy én látom a Többség az hülye. A Többség mindig csak a saját kicsinyes, pillanatnyi érdekeit nézi és nem képes hosszú távon elöre tekinteni szóval birkák. Ezt aknázzák ki a főkolomposok, akik kolomplják a primitiv birkáknak tetsző baromságokat és a legtöbb birka elindul a hangosabb kolompolás felé, még akkor is ha arra van a mocsár.
Szóval nem biztos, hogy mindig a többség véleményére kell hallgatni, ha valaki jót akar tenni mindenkivel, mert a mindenkire ható hosszabb távon elérhető, jó az a többség számára pillanatnyilag lehet, hogy rossz lesz, de olyan nincs, hogy mindig mindenkinek jó legyen. Ezt kéne megérteni az ostoba birkáknak, meg egy-két kolomposnak, és akkor talán elkezdhetne rendesen mükodni a világ.
A kérdéshez visszatérve, szerintem én vagyok szésöséges.

Üdv,
korx

santa Creative Commons License 1998.06.03 0 0 23
Ha már a közt. elnöknél tartunk, akkor mondja má' meg valaki, hogy hogya f@szba mentette fel (elnöki kegyelem - meg se kell indokolni, hogy miért atta!!!!) Farkas Flóriánt. Pedig a cigányvezért 3 vádpontban is bünösnek találták, erre árpi leállítja az egész eljárást. Mondja azt valaki, hogy ez teljesen jogos volt..
Trebitsch Creative Commons License 1998.06.03 0 0 22
Skorpió,

demagóg kérdésre igazi válasz: töketlen.

Skorpió Creative Commons License 1998.06.03 0 0 21
A koztarsasagi elnok nem attol eros vagy gyenge, hogy mit ir ala, hanem hogy mire van joga.
Meg veletlenul sem fordulhatott az elo, hogy az MDF kormany rossz torvenyeket/rendeleteket akart hozni ?
Hogy a Bokros csomag hasznara valt-e az orszagnak vagy sem, azon lehet vitatkozni. Egyenlore ugy nez ki, hogy igen.
Angliaban 350 eve demokracia van. Nalunk 8 eve. Meg korrekciora szorul, amiben a kozt.elnoknek is szerepe van.

Egy kis demagogia : Ha a Horn kormany egy "poszkommunista, nepnyuzo, pufajkas, rablo, orszagot elado, nepnyomorito, korrupt, hazug stb ...", akkor milyen lehetett az elozo, ha a nep ezt valasztotta?

tlaci Creative Commons License 1998.06.03 0 0 20
Az anyázás a szelekció miatt van. Egy gyengének indult (by SzDSz) köztársasági pozició "erős" lett, mert az aláírás megtagadásával de facto vétójoga lett, de az nagyon szelektív volt. Az első szabad kormány sok rendeletét törvényét megvétózta így, a posztkomcsi kormányét még véletlenül sem! Demagóg leszek: a Hankissnak maradnia kellett az utcsó leheletéig, de a családokat anyagilag negnyomorító (és alkotmányellenes..) Bokros csomag igen sűrgős volt, pedig szóltak Neki, igaz nem a Mérleg utcából..
Nézd meg az angol királynőt mikor nem ír alá törvényt! Back to the topic!
Skorpió Creative Commons License 1998.06.03 0 0 19
Tlaci !

Idezet Töled : "közt. elnöknek illik fomálisan is betartania és tisztelnie a törvényeket"

Mintha eppen ezert anyaznatok egy masik topicban.

Skorpió Creative Commons License 1998.06.03 0 0 18
Medwe !

Dehogynem kommunikalt a neppel.
Azt mondta a Konya felesege a TV-ben, -lattam-, hogy NEM emelik a benzin arat.
(Valoszinuleg az elkovetkezendo öt percre gondolt.) Ezen ragott be mindenki.

tlaci Creative Commons License 1998.06.03 0 0 17
medwe, van véleményem, csak hosszú, ne kezdjük a kulturkampfot, főleg ne egy FIDESZ kormány miatt, ami azért közelebb áll a SZADI-MaSZoP-hoz, csak most így kellett eladni az árut.. Nem akarom megvitatni a taxisblokádot, meg a lövetést, meg az Árpi bácsit. Ha nem menteti fel a taxisokat, akkor sem csukták volna le őket (bizonyítani nem tudom), de legalább megmarad a látszat, hogy azért a közt. elnöknek illik fomálisan is betartania és tisztelnie a törvényeket. Kérlek taxisokról ne! Inkább saját kocsiba szállok, ha lehet..
Egyébként abszolút értelmiséginek számítok és a nép egy "polgára" is vagyok, de a "rendszerváltás"-ba nem vontak bele és nem is jelentkeztem, nem vagyok forradalmár, anarchista, reformer, csak igyexem figyelni a dolgokat és nem mindent felejtettem még el, vagy a sorok között is kell olvassak (még a Kádár alatt tanultam főleg ugyanezen újságíróktól), azaz engem egy Népszabó elolvasása sem tud arra rávenni, hogy azonnal szaladjak behúzni az ixet a posztkommunizmusnak. Így utólag nagyon sok mindent eltaláltam előre, de ettől nem ájulok el magamtól. Kérdezzél bátran adok prognózist, több lesz a találati esélyem mint a Lengyel Lászlónak :-)
Amire büszke vagyok: amikor mindenki 1%-ot jelentett a MIÉP-nek, akkor nagy tétben lefogadtam, hogy bent lesz, sőt még 1 hónap és lenyomta volna a Szadit. Utána meg 1 hétig értetlenkedtek a "szakértők". Lsd. Internettó elég tendenciózus szavazásai. 100 rongyot nyertem és 200 000-et buktam volna. Lengyel László mennyit nyert a homály szövegével eddig?
Medwe Creative Commons License 1998.06.03 0 0 16
Ja, és abban meg teljesen egyetértünk, hogy a megmozd. törvényellenes volt. Bár nem voltam MDF párti (röhögtem is a zöldzászlós rokonszenvtüntetőkön, meg a tökrészeg belügyminiszteren) és blokádpárti sem, azon elgondolkoztam, hogy most akkor van a rendért felelős kormánya ennek az országnak, vagy nincs?
És tényleg, mi lett volna, ha néhány keményebb járgánnyal ÉS LÖVÉSEK NÉLKÜL áttörik a blokádot?
Medwe Creative Commons License 1998.06.03 0 0 15
tlaci, mi van Veled? Hozzászólsz, és semmi acsarkodás, gyűlölködés?
Még majdnem egyet is értek azzal, amit leírtál. Csakhogy. Én a taxisügy óta tartom nagyra a közt.elnököt. Addig azt hittem róla, hogy egy nyámnyám öregúr, akinek Antall majd kezében tartja az üstökét. A balhé kapcsán azonban olyan bölcsen szólalt meg, amire a magyar politikában talán Mátyás óta nem volt precedens.
Más.
Az értelemiség csinálta NEKÜNK.
1. Ki vagy Te, hogy többest használsz? Csak nem maga a nép?
2. Te nem vagy értelmiségi?
3. Kit tartasz annak?
tlaci Creative Commons License 1998.06.03 0 0 14
Kivételesen nem a benzin áráról akartam vitatkozni, sejtem elég nagy seft azis, hanem, hogy a TGM féléknek azonnal az utcára, a barikádokra kellett vonulniuk, előjött belőlük a hivatásos forradalmár és a Népszava már kürtölte is, hogy "Megbukott a kormány!". A megmozdulás abszolút törvényellenes volt (itt is kimutatta törvénytiszteletét a közt. elnök) ezen van vita? Ha a taxis sztrájkol - nem viszi el az utast, de nem terrorizálja a lakosságot. Az SzDSz meg forradalmat játszott. A másik: a nép nem úgy képzelte a rendszerváltást.. Ha egyáltalán képzelte valahogy, akkor elmondanám, hogy néhány értelmiségi készítette nekünk azt, gondolom világhatalmakkal a háttérben, a népet nem szokás megkérdezni, az csak úgy el van. Közben meg eltapsolták a nép által létre hozott vagyont, de nem akarok populista lenni..
Tény, hogy az SzDSz-ben vannak terrorista, bolsevista vonások, de legalább is több, mint a mumus MIÉP-ben..
Medwe Creative Commons License 1998.06.03 0 0 13
Szerintem a tlaci - aki egyre inkább belopja magát a szívembe (tehát lopós! >ez egy tlacis következtetés volt<) - maga Nyers Rezső álnéven!
Tehát oroszlánnak látom itt körmeit! De hol az oroszlán?

A taxisblokád pedig szerintem azért volt, mert
1. a kormány 26-ról 51-re akarta emelni a benzint
2. tette ezt úgy, hogy nem kommunikált a néppel
3. az emberek nagyobb részének meg tele volt a hócipője Antallékkal, csalódtak, nem ilyen rendszerváltást akartak.
Aki most hiányolja a balhét, mert 150 a benzin, az a Torgyi-féle populista baromságok áldozata, vagy más állatfajta.

Benoe Creative Commons License 1998.06.03 0 0 12
Még egy adalék: ha egy taxis azért tüntet, mert drága a benzin, az politika? És azok az ellen-tüntetők, akik kvázi a drágulás mellett tüntettek? Egyenlő mércét, ha lehetne.

Nem állítom, hogy nem próbálták sokan meglovagolni az ügyet, de az a meggyőződésem, hogy az alap-probléma az (akkor) megfizethetetlenül drága benzin volt. És csak utána jön (jött) a politika.

Azóta az emberek szkeptikusabbá váltak: nem hisznek benne, hogy érdemes tüntetni. Ha az elkövetkező 4 évben mégis sor kerülne rá, ezennel felhatalmazom monfondirt (vagy bárki mást), hogy tévedésemmel szembesítsen. Nem sokat kockáztatok, asszem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!