Keresés

Részletes keresés

WadAlma Creative Commons License 2007.05.12 0 0 60
Hello,

Latom reg nem mukodik a topic, de hatha benez valaki. Mit jelent ez az elso lakashoz jutas? Vagy merrefele lehet utanna nezni? Onkormanyzatoknal? vagy orszagos szinten van valamilyen tamogatas? Elvi vagy gyakorlati tamogatas?

koszi
Mazsiék Creative Commons License 2007.03.22 0 0 59

Szia!

Bár látom régi a kérdés, hátha még aktuális!?

Mi annyiban tudunk segíteni, hogy a mi esetünből fakadóan infókat adni neked!Mi most vettünk egy új lakást Dunaharasztiban-a Pagony Rezidenciában, és a Raiffeisentől vettünk fel hitelt, mert hasonlóan állunk mint ti!Tehát önerő nélkül mi a ezt a bankot ajánlanánk, mert a saját projekteknél(ez is pl. az nagyon rugalmas).Semmi túlbonyolítás, semmi plussz pénz nagyon segítőkészek!Van egy hiteltanácsadó iroda amivel kapcsolatban állnak, ők minden ügyet elindítanak, mindent elmagyaráznak!Nem tudom lakást már néztetek, mi az elképzelés?Aglomeráció esetleg?Mert ha igen, azt hiszem még vannak kisebb lakások, de ha nincs akkor Április végén kezdika következő ütem építését!A kivitelező  cégről annyit, hogy elég korrektek a lakások szépek, minden anyag bennük van májusban költözünk!!A határidők nem csúsztak el!15.000.000 lakás törlesztője 830006hó svájci frank alapú hitel-szerintem ezt kerestétek, nem?Igaz nem pest, de nagyon közel vagyunk hozzá, hévvel max.40 perc közvágóhíd, vonattal35 perc köki, busszal45 perc népliget.

A hiteltanácsadó neve:Bércesi Rita 06304750300 ők a Raiffeisennek dolgoznak, tehát ennél a banknál tudnak segíteni!

Azt ajánlom , ha érdekell nézd meg a Rezidencia honlapjáthttp://www.pagonyrezidencia.hu/!

Sok sikert kívánunk! A ház dolgairól olvashatsz a pagonyrezidencia index fórumon is !

 

Üdvözlettel:Csilla

Előzmény: Keksz.net (57)
dunahitel Creative Commons License 2006.10.05 0 0 58
Nálunk mindenkinek van hitele! Ha nincs, vagy nagyobbra cserélné, esetleg felújítaná ingatlanát vagy pénzre, van szüksége. Szabad Felhasználású hitel, ha sokfelé fizet rossz kondíciókkal. Hitelkiváltás! Mindezt egy helyen, egyszerűbben, mint gondolná! Ne higgye, hogy nem kaphat hitelt, ha… minimálbéres, jövedelemigazolás nélküli, vagy BAR-listás! Nálunk csak az nem kap hitelt, aki nem igényel! Már Dunaújvárosban, Dunaföldváron és Dunavecsén is. Elérhetőségeink: szolgaltatas@gportal.hu és www.dunahitel.try.hu  
Keksz.net Creative Commons License 2006.07.04 0 0 57
sziasztok! tele sok kerdessel varok nehany jo valaszt!

valaki mondjon nekem par jo szot, 5letet, tanacsot, rossz elmenyt, barmit ami egy kicsit is segithet a kovetkezoben:


kineztuk a lakast amit parommal meg szeretnenk venni, erteke 15.287.490 ft, elkeszules varhato datuma 2007 majus, azaz kb augusztus (vagy ezt mennyire veszik komolyan?) es nincs semmi oneronk, lakastakarek, semmi es a lakas fizetesenek a kovetkezo az utemezese:

100.000 ft foglalo, ra 2-3 hetre szerzodeskotes, van finaszirozo takarekszovetkezet, amirol meg soha nem hallottam viszont mar '95 ota mukodik!

- teljes vételár 30%-át kell teljesíteni az adásvételi szerződés kötéskor
- teljes vételár 20%-át kell teljesíteni a földszinti födém elkészültekor
- teljes vételár 25%-át kell teljesíteni a szerkezetkész állapot elérésekor
- teljes vételár 20%-át kell teljesíteni a gépészeti berendezések felszerelésekor
- teljes vételár 5%-át kell teljesíteni a lakás birtokbaadásakor.

2en parommal netto 240-250ezret keresunk es 25-30 evben gondolkozunk es talan svajci alapu hitelben, mert pl a forint pofatlanul magas nekunk

az idealis torlesztoreszlet havi 85ezer lenne (de sztem ilyet ugysem talalunk)

a kerdesek, hogy mit, melyik banknal es hogy erdemes igenyelni?
mekkora az esely hogy Budapesten egy ilyen nagy tarsashaz nem epul fel es akik lefoglaltak, x milliot befizettek megszivjak?
a lakashitelnel amiket igy irnak h x ezer forint / honap a torlesztes az mennyire valos es milyen koltsegek lehetnek meg azon felul pl eletbiztositas? lakasbiztositas, stb
mennyivel lenne konnyebb dolgunk ha lenne ingatlanfedezetunk?
az uj ingatlan lehet a fedezet?
nem szeretnenk turelmi idot, vagy maximum csak annyit amennyi a szerzodeskotestol a teljes kifizetesig van (ha ilyet lehet, mert gondolom nem akkor kell kezdeni torleszteni ha a kivitelezo megkapta az osszes penzt hanem mar a legelejen)?
feszekrako hitelt elmeletileg nem vehetunk fel mert baratnom neven van mar 1 lakas, ahol az edesanyja a haszonelvezo!


kb ennyi...
elore is koszonom
üdv
K

UI: ugyis elojon meg majd valami, akkor ugyis irok a reakciokra
Töfröcsó Creative Commons License 2001.10.09 0 0 56
Milyen hitelt érdemes ma erre felvenni???
- Melyik pénzintézettől?
- Maximum mennyit?
- Milyen feltételek mellett?
MUZSI Creative Commons License 2001.06.10 0 0 55
???

ezt komolyan gondolod?

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.14 0 0 54
A felhagyott laktanyak hasznositasaval elvileg
egyet lehet erteni, de a baj az, hogy sok-sok penz kell hozza. Ezekbol az
epuletekbol gyakorlatilag csak a szerkezet (alap, fal,
fodem) hasznosithato, minden mast ki kellene cserelni es atalakitani a
jelenlegi elvarasoknak megfeleloen, ami velemenyem szerint nem sokkal
kevesebb, mint egy uj lakas epitese, viszont hogy sokkal bonyolultabb es
tobb bizonytalansagot tartalmaz az eredmenyet illetoen, az biztos.
Debrecenben jarva, a szegedi ut menten lattam ilyen kaszarnya jellegu
epuletek felujitasat, ha legkozelebb arra jarok, megkerdezem, mi a helyzet
a felujitas koltsegevel.

Teny, hogy a "vas es acel orszaganak" epitese kozben sok sulyos
aranytalansag szuletett, de a lakas kerdest nem szabad pusztan ezeknek az
aranytalansagoknak a megoldasara szukiteni. Meg csak nem is mobilitas
kerdese. Adni-venni-cserelni majd akkor lehet vastagon, ha lesz szabad
lakas boven, illetve ha lesz valamilyen oka a koltozkodesnek,
helyvaltoztatasnak.

Nagy tarsadalmi igazsagtalansagnak erzem azt, hogy
megszulethetnek emberek ugy, hogy nincs egy talpalatnyi hely sem szamukra
az orszagban. Megszuletik egy emberke, de "helyet" a lethez - a szo
szoros
ertelmeben - nem kap, szabalyokat viszont igen. Ezek a szabalyok jelenleg
olyanok, hogy a most szuletetteknek atlagos korulmenyek kozott eselyuk
sincs arra, hogy onallo eletterhez jussanak, mert az elotte szuletettek -
ezek mi lennenk - elfoglaltak minden helyet es a szabaly-rendszert is ugy
alakitottak ki, hogy az igy szerzett jog, a "tulajdon", a szabaly-rendszer
egyik legnagyobb "szentsege" legyen.
- - Tehat a "kesobb jovok" meg a szunetben sem foglalhatjak el a helyeiket.
Igazsagos ez? Nyilvan nem.

A lakas kerdes kapcsan szerintem elsokent ezen a tarthatatlan allapoton
kell valtoztatni. Helyet kell biztositani sorstarsainknak a Nap alatt.
Ha megfigyelitek, ebbol az aspektusbol mar nem a "tulajdon", hanem a
"sorstars" az elsodleges a szabaly-rendszerben. Ehhez persze az kell, hogy
az ember felfogja: joga es kepessege van megvaltoztatni a tarsadalmi let
szabaly-rendszeret. A tarsadalmi letunk egy nagy tarsasjatek, amelyben a
szabalyokat - az objektiv fizikai korulmenyek kozott - szabadon, a legjobb
belatasunk szerint megvalaszthatjuk.

Elfogadhatjuk azt, hogy a szabaly-rendszer alappillere a tulajdonjog, a
tulajdonhoz valo jutas joga legyen. Ekkor ez emberek fokent arra fognak
torekedni, hogy minel tobb tulajdonuk legyen, minel tobbet birtokoljanak a
kornyezetukbol egymas, es az utodaik rovasara. A gyengebbek es a hatranyos
helyzetbol indulok ebben a kuzdelemben a tarsadalmi let peremere, a
birtoklas "0" pontjara szorulnak, ok lesznek az un. hajlektalanok. Az
utodoknak pedig marad a kirabolt kornyezet frissen keszult ozon-lyukkal.
Ez az egyik alapallas, amikor az ember a tulajdonszerzes szolgalataban
all. Ekkor az ember szolga.

Viszont elfogadhatjuk azt is, hogy a szabaly-rendszer alappillere az
ember, a tulajdon pedig az ember szolgaja. Tulajdonra mindekinek szuksege
van, de nem minden aron, es nem minden hatar feletti mennyisegben. Ebbol
az alapallasbol mar termeszetes, hogy a masik embernek is jar valami, es
nem azert, mert szep, okos es szofogado, hanem azert, mert letezik. Es
hogy mi-minden kovetkezne meg ebbol az alapallasbol, most nem reszletezem,
de gondoljatok csak bele pl. a reklamipar tevekenysegebe, amelynek
kifejezetten az a celja, hogy az embert - az o" haszna erdekeben -
keszseges fogyasztova formalja. Micsoda abnormalis dolog ez innen, az
ember oldalarol nezve! Es ez ma legalis, feltorekvo iparag.

Visszaterve a lakas kerdesre, az altalam javasolt program azon tul, hogy
mozgasba hozna a gazdasagot, egy uj eletformat is jelentene, aminek
lenyege: eljunk ujra egyutt a termeszeti kornyezettel. Magunkeva kell
tenni azt a harmoniat, amely az elo rendszerek egeszseges mukodesehez
elengedhetetlen, hiszen a testunk reven mi is reszei vagyunk a termeszeti
kornyezetnek. Nem alakithatjuk eletterunket csakis a tarsadalmi
szuksegleteink szerint. A tarsadalom, a principiumanak megfeleloen,
haszonelvu. Pl. az a jo, ha minel rovidebb csovezetekrol minel tobb lakast
tudunk vizzel/gazzal/telefonnal stb. ellatni, es igy tovabb... Ebbol a
szempontbol ertheto a varosok novekedese, viszont - legalabb is
szerintem - nem normalis es nem egeszseges.

Elso az ember. A testben, lelekben egeszseges ember. Errol jut eszembe. Ha
jol hallottam, a jovoevi koltsegvetes a korhazak dologi kiadasairea "0",
azaz nulla forintot iranyoz elo. Hat igen, - a tarsadalmi hasznossag azt
kivanja, hogy ne koltsunk a gyenge, beteg, esetleg meg nyugellatast is
igenylo emberek eletenek meghosszabbitasara. A tarsadalom "eletkepes"
resze ugyis megtalalja maganak a megfelelo ellatast, a fergeseert meg nem
kar, csak a gond van vele. Termeszetesen ezt igy nem mondja ki senki, de a
tarsadalom otromba gepezete, ez a nagyra nott tarsasjatek, e felfogas
szerint mukodik.
Viszont van egy jo hirem. A szabalyokat meg lehet valtoztatni. Csak akarni
kell.

Töfröcsó Creative Commons License 2000.11.30 0 0 53
Hahaha
leástam ide és meghalok a röhögéstől!

Csokis2 1999.11.28 07:29 (51)

Lehetne akar utolso topic elore fuss is, de januartol tenyleg valtoznak a szabalyok, kamatok, kamattamogatasok. 2001 januartol meg tovabbi konyitesek varhatok. Tenyleg? Segitsetek irastudok! (Probaljuk meg politikamentesen, ha lehet.)

További könnyítések??? ;-))))
Mijen naivak is voltunk....

Előzmény: Csokis2 (50)
And67 Creative Commons License 1999.12.02 0 0 52
Kedves Csokis2!

Ne örülj, nem lesz itt még Kánaán.
2000-ben 110 milliárdot szánnak lakástámogatásra a költségvetésből, tehát érdemben nem többet, mint az idén. Ennek is jelentős része a korábbról származó kötelezettségek, mint például az eddig folyósított hitelek kamattámogatása.
Ami mindenki számára elérhető lesz, az egy mindössze 3%-os kamattámogatás, ez a szemkiszúrás kategóriájába se fér bele.
Nagycsaládosok, illetve 35 év alatti, tehát fiatal házasok maximum 8 milliós kölcsönt vehetnek fel komolyabb kamattámogatással, aminek hatására az adós által fizetendő kamat valóban 8-9% körül alakulhat. De mindez továbbra is csak az új lakások esetén lesz érvényes a hírek szerint. Persze a gond az, hogy a fiatal házasok, illetve a sokgyermekesek általában nem képesek 8 milliós hitelt felvenni még alacsony kamatra se. Ez a rész azért jelenthet előrelépést, miként azúgynevezett fél-szoc-pol is, ami azt jelenti, hogy az új lakás esetében járó szoc-pol felét meg lehet kapni lakásbővítésre, illetve komfortnövelésre.

Összefoglalva: a kormány igyekszik betartani a választási ígéretét, de már látja, hogy nincs rá pénze, anélkül pedig nem megy. Per pillanat félmegoldások születnek, amiket persze zseniális újításként mutatnak be, és olyan fellendülést jósolnak, hogy ha annak csak egy töredéke is bejön, csak pár hónapig lesz elég az a 110 milliárd Ft. Szerintük az új építések száma évi 20 ezerről 40 ezerre nő, a lakáshitelállomány pedig 100 milliárdról 1500-ra. Ezektől az intézkedésektől?! Ugyan már!

Előzmény: Csokis2 (50)
dr.dent Creative Commons License 1999.11.28 0 0 51
Ne haragudjatok a nem témába vágó íráshoz,de ez az 1.hozzászólásom a neten.Teszt.Üdv.mindenkinek.
Csokis2 Creative Commons License 1999.11.28 0 0 50
Lehetne akar utolso topic elore fuss is, de januartol tenyleg valtoznak a szabalyok, kamatok, kamattamogatasok. 2001 januartol meg tovabbi konyitesek varhatok. Tenyleg? Segitsetek irastudok! (Probaljuk meg politikamentesen, ha lehet.)
Laci Creative Commons License 1998.06.30 0 0 49
And67,

30 év: igen, pont azért mondtam. És tudom jól, hogy ha 10-12 évre akarok valamit, akkor inkább nullszladós államkötvényt veszek, és nem hitelt (fel). Bár Pogár Viktor mondja, hogy csak akkor fog működni a dolog (már az infláció csökkenés, és a kamtláb csökkenés) ha hiszünk benne. Na ja.
Koncentállni, brrrr koncentrálni!

Laci

And67 Creative Commons License 1998.06.30 0 0 48
Laci

Azt ajándéknak hívják. :) Ráadásul az adófizetők pénzéből.
Egyelőre nincs róla szó, de még bármi lehet. Ha belegondolunk, a mostani szocpol, pontosabban lakásépítési támogatás az egy ilyen ajándék, csak olyan feltételekhez kötik, amiket nehéz teljesíteni. Ha nem így lenne, nem bírná el a költségvetés, és még az sem biztos, hogy gyarapodna a lakásállomány. Valószínűleg Orbánék is tudják, hogy itt qrva sok pénzt lehet elherdálni, ezért meg fogják hallgatni a hozzáértő vén PM-es rókákat.

A hosszú lejáratú hitelekről általában csak annyit, hogy a mai kamatszint mellett 10-12 évnél hosszabb futamidőre nem érdemes hitelt felvenni. Számolj csak utána (ha kell segítek), efölött a futamidő növekedése nem jár a havi törlesztőrészlet érezhető, számottevő csökkenésével. Vagyis a 30 éves hitelt eleve verd ki a fejedből.

Laci Creative Commons License 1998.06.30 0 0 47
And67,

köszi.
Szóval semmi olyan támogatás, hogy kiperkálják az x százalékát, vagy valami ilyen? Persze tudom, hogy a kedvező kamatú, meg hosszú lejáratú kölcsön is ilyen, de én úgy szeretnék beköltözni egy lakásba, hogy az tényleg az enyém, nem kell az elkövetkezendő 30 évben havonta törleszteni, és más ne rendelkezzen vele, csak én. Számomra ezt jelenti a lakáshoz jutás.
Az illeték szerintem is csak szöveg, amit a felsorolásba bele lehet venni, és a merketingesek csinálták, az ÁFA pedig tényleg hasznos lehet, ha az embernek úgyis van egy csomó pénze. Na inkább ezt kéne megpályázni.

Laci

And67 Creative Commons License 1998.06.30 0 0 46
Az új kormány a hírek szerint a következőket tervezi:
1. új, hosszúlejáratú lakáshitelek nyújtása
2. ÁFA-visszaigénylés a lakásépítéseknél
3. illetékkedvezmény a fiatalok első lakásszerzésénél

Az ÁFA-visszaigénylésről már leírtam a véleményemet, csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy ez csak annak jó, aki megengedheti magának az új lakás építését.
Az illetékkedvezmény szépen hangzik, de nem hiszem, hogy az illetéken múlna egy lakásszerzés.
A legizgalmasabb az új hitelek kérdése, erről még semmit se lehet tudni.
Milyen célra (építés, vásárlás, bővítés)?
Kiknek (egyedülállóknak, házasoknak, gyerekeseknek)?
Mekkora lakásra (bármekkora, vagy "méltányolható" szobaszám)?
Mitől lesz jobb, mint a mostani (alacsony kamat, kezest feleslegessé tévő állami garancia)?
Ki fogja nyújtani? Első megfogalmazásból úgy tűnik, hogy az állam, de valószínűbb, hogy banki feladat lesz, legalább is a lebonyolítás mindenképp. Csak nem emiatt akarják tartósan magyar tulajdonban tartani a Postabankot?

bloki Creative Commons License 1998.06.24 0 0 45
And67,
Most tévedtem ide, köszönöm az információt.
Evilági dolgokhoz nem nagyon értek, majd keresek egy írástudót :).
Én is adtam neked információt, csak téveset, de BlumiDC kijavította. Bocs.
And67 Creative Commons License 1998.06.23 0 0 44
Az ÁFA-visszatérítést emlegetik leginkább. Köztünk szólva nem túl igazságos, hiszen azoknak nyújt nagyobb állami támogatást, akik nagyobb, drágább lakás építését engedhetik meg maguknak, vagyis nem feltétlenül a rászorulókon segít igazán. Régen a kacsalábon forgó paloták esetében is vissza lehetett kapni az ÁFA-t, célszerű lenne csak a méltányolható lakisigény kritériumával visszatérni az ÁFA-visszaigényléshez. Na, majd meglátjuk!
Laci Creative Commons License 1998.06.23 0 0 43
Köszi And67,

még valószinűleg majd tényleg fogok is kérdezni.
Egyébként nem tudod, hogy Polgárék mit számdékoznak ez ügyben csinálni, ha már így megígérték?

Laci

And67 Creative Commons License 1998.06.23 0 0 42
Laci!
Félreértesz. Egyébként a jogszabály valóságos unikum, minden betű, vessző számít, érdemes nagy figyelemmel napokig tanulmányozni.
A számításba vett, de nem feltétlenül megszülető 2 gyerek csak a méltányolható lakásigény megállapításánál játszik szerepet, plusz 1-2 szoba erejéig.
Előre felvenni úgy lehet, hogy hitelt veszel fel, azt előírásszerűen törleszted, ha megszületik a gyerek, az állam a támogatást úgy adja, mintha már a hitel folyósításakor is meg lett volna a gyerek, vagyis megtérítik az azóta keletkezett kamatokat is. De ez a támogatás csak a fennáló hiteltartozásod csökkentésére fordítható. Rossz hír, hogy mindez csak a házaspárok által felvett bankhitelek esetében működik. 106/1988 MT rendelet 2.§ (5)

Konkrétan a Te esetedre: előbb házasodj. Utána gondolkozhatsz azon, hogy pároddal bankhitelt veszel-e fel, vagy előbb vállaltok gyereket, a támogatást készpénz formájában megkapod, és hitelképességed függvényében további bankhitelt kérsz.
Sajnos nem tudok jobb hírrel szolgálni, de kérdezz csak nyugodtan.

Laci Creative Commons License 1998.06.23 0 0 41
And67,

ja, nem értem teljesen. Mert egyszer azt írod, hogy gyerekre előlegbe is lehet felvenni, és még az sem baj, ha nem lesz utánagyerek. Utána pedig azt, hogy a gyerek az alapja az egésznek. Egyébként könnyen lehet, hogy csak én nem értem, egy kicsit álmos vagyok (hiába, a korai kelés szabi után...).

Szóval, légyszi akkor fix paraméterekkel: mi a tehendő, ha nemhogy gyerek, de még asszonka sincs, és csak úgy a jövőt meglapozásilag kellene egy új kéró (márcsak a szocpol miatt). Mondhatom azt, hogy ha kapok egyet, akkor valahogy megpróbálok 5 éven belül azt a 2 lurkót is összehozni valahogy (de, azért így rendelésre nem az igazi). Szóval van erre valami 5leted?

Laci

Töfröcsó Creative Commons License 1998.06.23 0 0 40
And67 :-)))))
And67 Creative Commons License 1998.06.23 0 0 39
Na mi van, nehezen emészthető, vagy mindenki gyereket csinál?
And67 Creative Commons License 1998.06.22 0 0 38
bloki, és mindenki, akit érdekel

A 106/1988-as MT rendelet szabályozza a lakáscélú állami támogatásokat, ennek van egy végrehajtási rendelete (PM-ÉVM 77/1988). Amit a köznyelv szocpol-nak hív, annak a hivatalos neve ma "lakásépítési kedvezmény", mértéke az első gyerek után 200 eFt, a második és harmadik gyerek után 1 millió Ft, az összes többi után újra 200 eFt. Feltétel, hogy a lakás új legyen, vagy annak minősüljön (magad építesz vagy értékesítés céljára épített lakást vásárolsz, + 2 igen ritka eset). További feltétel, hogy "méltányolható" lakásigényt elégítsen ki a lakás, ez szobaszám- és bekerülési költségkorlátot jelent a beköltözők számának függvényében. Fiatal házasoknál (mindketten fiatalabbak 35-nél) 2 db meg nem született gyerek is figyelembe vehető a beköltözők számának megállapításakor és később sem baj, ha a gyerekek nem születnek meg.

Csak megszületett gyerek után vehető igénybe a támogatás, és csak egyszer az életben. Arra viszont lehetőség van, hogy egy banktól hitelt vegyél fel (feltéve, hogy hitelképesnek bizonyulsz), mert a később megszületett gyerek után kamatostul megkapod az állami támogatást, ami a még fennálló hiteltartozásodat csökkenti. Ha a gyermek megszületésének időpontjára már visszafizetted a bankhitelt, nagyot szívtál, mert semmit sem kapsz: lakásproblémádat saját magad megoldottad, ezek szerint nem szorulsz állami támogatásra. Ha a gyermekáldáskor kevesebbel tartozol, mint a támogatás + kamat, megszűnik a tartozásod, nem kell tovább törlesztened, de ebben az esetben sem élvezed teljes mértékben az állami segítséget. Éppen ezen sajátosságok miatt dolgozta ki az OTP a "halasztott kamatfizetésű" lakáshitel konstrukcióját, ahol a törlesztőrészlet a havonta keletkező kamatoknál is alacsonyabb, így a tartozás csak nő, de a gyerekszületéskor drasztikusan lecsökken, esetleg meg is szűnik. Ha részletesen is érdekel, menj be egy OTP fiókba, nagyon jó modellszámításokat tudnak bemutatni a tartozás alakulásáról, a havi törlesztőrészlet változásáról annak függvényében, hogy mikorra tervezel gyermeket.
A lényeg mindenesetre az, hogy a jelenlegi rendszer azok számára előnyös, akiknek már van gyerekük. Lakás nélkül persze nem szivesen vállal az ember gyermeket. Ráadásul feltétel, hogy a lakás új legyen, ami persze drágább. Ezek után nem csoda, hogy egy új építésű közepes méretű lakás kb. annyival drágább egy használtnál, mint amennyi az állami támogatás mértéke.

Bocs, hogy hosszú, de a rendszer igen bonyolult.

Töfröcsó Creative Commons License 1998.06.19 0 0 37
SCULLY!

Nem hallottál annak idején walami POLIGRUPO, vagy mia szősz kócerájról. Na ott csináltak valami hasonló szisztémát és ha yool emlákszem be is csődöltek. Párezren meg szaladtak a lóvé után!

scully Creative Commons License 1998.06.18 0 0 36
Akit érdekel, nekem van egy másolat a szerzôdésrôl (Promo-Indra), de nekem túl bizarr volt, hogy a szerencsére bízzam magam (azóta inkább tôzsdézek :-) ). Itt a cég tulajdonképpen nem is sokkal száll be, mert összeáll 20 emberke, és ôk fizetgetnek x törlesztôrészletet, és ha elegendô összegyűlik (1 lakásnyi) akkor van sorsolás a 20 között.

Mellesleg a cég sumákol, kb. fél évig tudakozódtam felôlük, már minden együtt volt, hogy belépek, és SZÓ SEM VOLT OLYENRÓL, HOGY MAJD SORSOLÁSSAL DÖNTENEK, CSAK ARRÓL, HOGY NÉHÁNY HÓNAP ÉS MEGKAPOM A PÉNZT. Bocs, hogy kiabálok, de még jó, hogy az utolsó betűig átolvastuk a szerzôdést, amit mellesleg alig akartak odaadni, mondván, nem szórólap. Úgy hirdetik magukat, hogy kamatmentes lakáshitel v. ilyesmi. Féligazságokkal könnyű csábítani...

Egyébként sok ember ott szívja meg, hogy azt hiszi tud vállalni x összeget, pedig csak 2/3*x-et v. x/2-t tudna. Ha pedig nem fizetsz, csá...

Vigyázzatok a pénzetekre jóemberek!

Üdv.
SCULLY

TamasS Creative Commons License 1998.06.18 0 0 35
Sziasztok!

Bár ez nem is a reklám helye, és nem vagyok a cég beépített kampányembere, de a Promo-Indra foglalkozik ilyen részletre fizethető lakásokkal. Csak sajna nem lakhatsz benne az elejétől. Havonta vannak sorsolások és licitek. Aki a legtöbbet licitálja a hónapban az megkapja a lakást és tovább úgy fizet, hogy benne lakik. Akit pedig kisorsolnak, annak Hawaii... Mintha albérlet lenne, de a sajátját fizeti.
Hátrány: ha nagy licittel nem nyomulsz be az elején, illetve nem vagy olyan szerencsés, hogy kisorsolnak, akkor akár tíz évig is fizethetsz anélkül, hogy benne laknál.
De ha valakinek az elején van már kb. 60% önereje, akkor a licitnél megszerezheti a lakést az első hónapokban....

Jó, ez tényleg nem a reklám helye, további infóért ne is engem zargassatok, nem tudok többet a dologról... (nem kapok jutalékot meg ilyesmi...)

TamasS

scully Creative Commons License 1998.06.17 0 0 34
Skizoid, (és persze mindenki, akit erdekel...)

Az OTP meg még vmelyik másik bank rendelkezik lakáshitel konstrukcióval. Ez annyit jelent, hogy kifizetik a lakásod 40-50%-át, (az ugye már eggyütt 2-2.4 M) és neked 10 éven keresztül kell visszafizetned. Jelzálog persze van rajta addig.

Bár Viktorék is kirukkohatnak valamivel...

Üdv.
SCULLY

Skizoid Creative Commons License 1998.06.17 0 0 33
SCULLY,

kicsit. Mikroszkópikusat. Azért legyen benne retyó, meg fürdőszoba. Bármit, ami olyan 1.2mill kápével kihozható.

scully Creative Commons License 1998.06.17 0 0 32
Skizoid!

Szerintem nekik egységes szerzôdéseik vannak, és a sorok között laikus számára sok (kedvezôtlen) dolog lehet. Egy jó ügyvéd le tudná ellenôrizni.

Az ami azonban nem tetszik, hogy az ingatlant, amit meg akarsz szerezni, ôk mérik fel, és ha a tulaj 1 millióval többet kér, akkor azt neked kell elôteremteni. Persze gondolom nekik is kell egy határ, hogy egy 32nm-es lyukra ne adjanak 60 milliót...

Azt sem tudom, milyen hosszú átfutási idejük lehet, mert nem biztos, hogy az eladó hónapokig várna a pénzére, inkább eladja másnak, aztán kezdôdik elölrôl a keresôsdi.

Skizoid, Te mekkora lakást keresel?

Üdv.
SCULLY

Skizoid Creative Commons License 1998.06.16 0 0 31
Kösz SCULLY!

Igen, én is ezt hallottam, hogy a ciki az lehet, ha a cég megszűnik. De valahogy csak be lehet a szerződésbe építeni valami védelmet. Ha meg nem, akkor persze nem szabad megpróbálni.

Skizoid

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!