Keresés

Részletes keresés

cool28 Creative Commons License 2004.03.18 0 0 25
Megmondanátok, hogy lehet új témát nyitni a fórumon?
janozs Creative Commons License 2003.11.30 0 0 24
Sziasztok , egy hazifeladat kereten belul egy 6 kerdesbol allo kerdoiv kitoltesehez keresek onkenteseket kb 3 perc az egesz .
A kerdoivet a lenti link-nel talaljatok , meg 2 napom van ra .
Mindenkinek aki reszt vesz elore is nagyon koszonom !

KERDOIV

monihu Creative Commons License 2003.11.16 0 0 23
Hello!

Tud valaki tanácsot adni hol kapok CAm babakádba dugót?

csogu Creative Commons License 2003.11.03 0 0 22
Na mi volt ez??
Előzmény: Beteg Erik (20)
postast Creative Commons License 2003.11.02 0 0 21
Segítsetek, tudok e szerezni bárhol ma magyarországon négy feladóvevényre hó végi postai bélyegzőt? Nagyon SOS és természetesen viszonzom.
Az országban bárohol érdekel és sokat megér nekem.

A kérés komoly.

Az e-mail cím holnapig él, úgy gondolom utána a kérés is érvényét veszti. Remélem tud valaki segíteni. Köszönöm.

Beteg Erik Creative Commons License 2001.02.21 0 0 20
Kétségbeesetten kérek segítséget!!!!

28 éves magyar férfi vagyok. Négy hónapja furcsa betegség jeleit vettem észre magamon. Kihullott a szakállam, majd fokozatosan az összes szorzetem. A hajam azóta is foltokban hullik.
Eddig a következo vizsgálatokat végeztettem el:
- vérkép vizsgálat - negatív
- belsó szervek: máj, vese - rendben
- hasi ultrahang - negatív
- nyomelemek - negatív
- fogak - rendben
- mandulám - nincs
- prosztata vizsgálat - negatív
- pajzsmirigy - negatív
- nemi betegség - nincs
- allergia teszt - a parlagfú kivételeével negatív erre gyógyszert nem szedek
Ha valaki tud segíteni, akár tanácsokkal, hogy a továbbiakban milyen orvosi
vizsgálatokat végeztessek még , akár hasonló betegségben szenved, kérem
azonnal írjon ide a fórumra, de inkább az E-mail címemere: beteg_erik@freemail.hu !

AZs Creative Commons License 2000.08.17 0 0 19
sziasztok,
belevagok a probl.kozepebe. Paromnak 30. szulinapjara vmi egyedi dolgot szerettem volna, amire emlekezhet meg oreg koraban is. Amit kitalaltam, ahhoz persze utlevel kellene. Meg voltam gyozodve, hogy van neki. Tegnap este elszallt a remeny, az amugy is lejart utlevele meg sincs. Most all sorba szegeny, hogy beadja az igenylolapot (persze igy mar sajnos a fele meglepetes oda :((((, de felek, hogy szept.1-re meg sem lesz, akkor pedig nagy a baj :(((((
Ha tudtok SEGITSETEK. Hogy lehetne meggyorsitani? A surgossegit komoly bajokra lehet kerni, ez meg ahhoz kepest csak kicsi ugy.
Koszonom
AZs
gersu Creative Commons License 1999.12.14 0 0 18
Na? Találtál azóta?

UTEFM!!!

Előzmény: Laci (17)
Laci Creative Commons License 1998.06.26 0 0 17
Nos?
Laci Creative Commons License 1998.06.26 0 0 16
Tud valaki esetel olcsón használt, régebbi számítógépet szerezni?

Valami 486-os (de min. DX2), min kb 500Mb Hdd, 16Mb RAM kellene, a monitor esetleg lehet monokróm is, bár.. Nem nekem kell, egy barátom kérdezte, és megígértem neki, hogy utánanézek.

Vagy esetleg valamilyen más ötlet.


Jackie,

esetleg nálunk nincsenek ilyen kiselejtezett gépek, miket meg tudnék én is venni?

Laci

Trebitsch Creative Commons License 1998.05.20 0 0 15
Passz.
Sajnos normális szerelőt nem ismerek, de lehet, hogy csak azért, mert én enkezűleg szoktam.
Törzsasztaltársak?
pompom Creative Commons License 1998.05.20 0 0 14
Trebitsch, balhír hozója!
Abszolút nincs szándékomban, sőt, köszönöm a tényleg értékes hozzászólást!
A vezetéket nem nyomkodtam, de a kiegyenlítőtartályból bugyog a nedv rendesen.
Úgyhogy sajnos több mint valószínű, hogy igazad van.

Tehát a következő kérdés:
Létezik-e korrekt szerelő, megfizethető áron, aki velem is szóba áll (és megcsinálja szívem csücskét)?

Trebitsch Creative Commons License 1998.05.20 0 0 13
Hát, Pompom,

sajnos nix tömítőgyűrű, alighanem hengerfejes a motor, befúj a robbanás a víztérbe.

Az annyit jelent, hogy szerencsés esetben átégett a hengerfejtömítés, és azt kell cserélni, szerencsétlenebb esetben repedt a hengerfej.
Nem olcsó buli egyik se, mert a hengerfejet mindenképp le kell kapni, aztán kiderül a turpisság. Emiatt aztán hengerfej-tömítés csere mindenképp kell.

Azért, hogy biztos legyen a diganózis,
két dolgot mindenképp meg kell nézni:

1. Hideg motornál, ha beindítod, 30-40 másodperc alatt jó nagy nyomás alakul ki a vízben. A hűtőhöz menő vastag gumicsövet kell nyomkodni, ha hengerfejes, úgy bekeményít, hogy csak na. Ez már elég biztos jele a hengerfejességnek, ha közben bugyborékol a tágulási tartály, pláne.

2. Ha ez nincs, és csak meleg motornál rosszalkodik, ki kell szedni a termosztátot, és ellenőrizni egy fazék vízben, a tűzhelyen.
Amikor 80-90 fokos a víz (ha nincs hőmérő, még nem forr, de már apró buborékocskák, gőzölögés) teljesen nyitnia kell.
Bár, sajna, ha 130 fokra forraltad, pláne kevés vízzel, elég jó eséllyel már akkor is átégett a tömítés, ha eredetileg csak a termosztát volt rossz.

ui.: A balhír hozóját nem helyes csúnya szavakkal illetni... :)

pompom Creative Commons License 1998.05.20 0 0 12
Bocsi, eddig, nem jutottam gépközelbe!
Nem a hollandiai Pompom vagyok. (tudtommal)
A kocsim egy régi ('84) Alfa Romeo Giulietta,
2.0 Td.
A hibajelenség:
hűtővízmutató 130 foknál (?!), a csövekben hol van, hol nincs víz, a hűtővíztartóban forr az olajos víz, vagy vizes olaj.:-(((
Több mint valószinű, hogy a tömítőgyűrű éghetett el(?),
A vízfogyasztásom meg napi 4.5 liter, úgyhogy ma már inkább pihentetem.
A trabi tényleg büdi, meg zajos, de városban rulez!! (ja és sokkal könnyebb tolni!!!)
SWE Z. Creative Commons License 1998.05.19 0 0 11
A bovdenes benzinmérő élő tapasztalója vagyok. Tanács: ha lejtőn állsz, akkor mindíg tele a tank. Egyébként a 12,5 reális fogyasztási érték.
Ismeritek az egy fokozatú ablaktörlőt, amit ütemre kell megállítani?
ZöPö Creative Commons License 1998.05.19 0 0 10
Ez mind semmi! Mert nem is olyan régen a Bogarakban nem volt ablakmosó-szivattyú, hanem a pótkereket kellett 4 atmoszférára nyomatni, kis vezetéken csatlakozott az ablakmosó tartályra, és a túlnyomás nyomta ki a vizet az ablakra.

És a mechanikus (leffegő) index? :-))

Trebitsch Creative Commons License 1998.05.19 0 0 9
Marha jó...
(Bocs :)

Szóval: A bowdenes benzinóra a régi bogarakban úgy nézett ki, hogy az elöl lévő tankban (elöl ugyebár a csomagtartó van...) van egy úszó, ami egy mozgó karra van erősítve. A kar másik vége pedig egy bowdent húzgál, ami bemegy a műszerfalra (fél méter), és ott direktben mozgatja a mutatót.
Mechanika rulez!

Laci Creative Commons License 1998.05.19 0 0 8
Trebitsch,

a trabicsot én sem szeretem, mert mindig azt mondja, hogy: Rendet teremtettem, rendet teremtettem.

Egyébként milyen az a bovdenes benzinóra?

Laci

Trebitsch Creative Commons License 1998.05.19 0 0 7
Laci,

csak voltam bogaras, de a nosztalgiám az megmaradt, legalábbis, ha autókra gondolsz... :)
Az a 12-13 liter, az viszont sok. Akkor van, legtöbbször, ha az automata szivató rendetlenkedik. Ilyenkor inkább a sofőrt szivatja, mint a motort, de lehet rajta segíteni. Ámbár olyan kicsire, mint a kézi szivatós porlasztóval (8-8.5) nem lehet leszorítani, a kényelemnek úgy félliternyi ára van.
A Trabiccot viszont nem szeretem, salynos.
Büdös. Zajos. Ezenkívül föláll a szőr a hátamon, akárhányszor meglátom a tankot, benn a motortérben, 30 centire a gyertyáktól... Meg a csöpögős benzincsap! Rémálom.

A bogár, az igen. Az más. Az eléggé régiekben pl. bowdenes a benzinóra. Nem ám villanydrót, meg ilyen úri huncutságok... :)

Laci Creative Commons License 1998.05.19 0 0 6
Trebisch,

te bogaras vagy? (magas labda) És mennyit eszik a fiú? Nekünk amikor egy rövid ideig az volt 12-13 lityka lazán becsúszott a gégecsövébe bele százanként.

Egyébként nem véletlenül Trabics?
Na jó, jó csak vicceltem, nem kell mindjárt bántani.


Laci

Trebitsch Creative Commons License 1998.05.19 0 0 5
Én meg a bogarat. A VW-t. A levegő nem fagy meg, nem forr föl, és nem szivárog.
Pepin Creative Commons License 1998.05.19 0 0 4
Ha netán mégsem tudnánk segíteni, javaslom a HIX Auto-t.
Trebitsch Creative Commons License 1998.05.19 0 0 3
Hogy kicsit eccerűsítsük az életet:
Autó típusa, évjárata, mi a gondja mondja... :)
ZöPö Creative Commons License 1998.05.19 0 0 2
Talán, ha a problémát hallhatnánk... :-))
HAME Creative Commons License 1998.05.19 0 0 1
Pompom,
Te az az IRC-s hollandiai pompom vagy?
Trebitsch Creative Commons License 1998.05.19 0 0 0
Próbáljuk ki, PomPom,

hátha tudok segíteni. Nem biztos, persze, de prószáljuk meg! :)

pompom Creative Commons License 1998.05.19 0 0 topiknyitó
Topicom célja, ha tudunk, segítsünk egymásnak a real élet problémáiban is.
Nekem pl. sűrgősen kellene egy automobil hűtési rendszerében járatos egyén helpje.
Ne hagyjatok pácban (forró hűtővízben)!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!