Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.12 0 0 97

Unicum

 

Előzmény: RIPityom (96)
RIPityom Creative Commons License 2002.03.28 0 1 96
Tegnap hallottam, mi a lényeg:
a malacok szopjanak, a kacsák előtt meg mindig legyen víz.

RiP

Titán625 Creative Commons License 2000.11.30 0 0 95
En nem ilyen elmeleti sikon kozelitek.
Az elt a foldon keletkezesekkor kozel sem volt ilyen inteligens, szep, eros, sok es stb.
Amive valt az elet, az az elet eredmenye(is).
Ami egyszer megszuletik az egyszer el is mulik, a foldi elet is(ismert elet forma).

1.A tulvilagi letet nem nevezhetjuk eletnek, ha van ha nincs.

2.A napsugaras szovegrol is erdekel a velemenyed.:)

3.A fugveny ivere a multbol (es a genekbol stb-bol)lehet kovetkezteteseket levonni.

4.Mert ne lenne ertelme elore felmerni a valoszinusegeket? Nem ertem.

5.Fajlagosan intenzivebb?:)

6.Onmagunk mint egyed megszuntetese lehet ertelemes, de az elet mint olyan megszuntetese semmikepp.

Előzmény: Pepin (94)
Pepin Creative Commons License 2000.11.28 0 0 94
Az elet vege a halal.
Hát... ezt elég sokan nem így gondolják, de az biztos, hogy tudni... nem tudhatja senki élő.

Az elet taplaleka a napsugar.
Ezt is lehetne vitatni, de nem teszem, mert kedves hasonlat...:-)

Az elet eredmenye(es ertelme): meg inteligensebb meg szebb meg erosebb meg tobb meg jobb ELET.
Csupa szubjektív jelzőt sorolsz fel... honnan tudod, hogy mi a még, még, még... ha nem ismered a célfüggvényt?

Nem igaz, hogy az eletnek nincs ertelme.
Van neki, csak értelme nincs értelmet keresni, mert IMHO túl van a megértési lehetőségeinken. (Ezért nem is erőltetem az utóbbi években ezt a topicot.)

Aki beteg abban keves az elet, ezert az EGESZSEG egy elfogadhato valasz.
De az a kevés is élni akar... és általában - mennyiségéhez képest - fajlagosan intenzívebben.

Az alkotas nem feltetlenul az elet ertelme.pl vannak alkotasosk melyek sulyosan veszelyeztetik azt.
Már miért ne lehetne egyfajta értelem önmagának megszüntetése is?

Előzmény: Titán625 (93)
Titán625 Creative Commons License 2000.11.28 0 0 93
Na most en jovok...:)

Az elet vege a halal.
Az elet taplaleka a napsugar.
Az elet eredmenye(es ertelme): meg inteligensebb meg szebb meg erosebb meg tobb meg jobb ELET.

Nem igaz, hogy az eletnek nincs ertelme.

Aki beteg abban keves az elet, ezert az EGESZSEG
egy elfogadhato valasz.

Az alkotas nem feltetlenul az elet ertelme.pl vannak alkotasosk melyek
sulyosan veszelyeztetik azt.

nagya Creative Commons License 1998.10.01 0 0 92
"Egy állat azt mondta énnekem
Hogy nem láthatom a lényeget
A lényeg igenis látható
Az más kérdés, hogy nem érdekel"

Ricse-ricse-Beatricse ! Hóóóóóóóó-Rukk !!!

Rettenet Creative Commons License 1998.09.30 0 0 91
Mint mindig! 77! (most lebuktam?)
Zak Creative Commons License 1998.09.30 0 0 90
Bocs, én a Galaxis Útikalaus Stopposok Elôzô Kiadás alapján informálódtam... ;-) miszerint az Élet, a Világmindenség meg Minden = 42 (de jure) + áfa (de facto)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.09.30 0 0 89
OFFTOPIC !

Zak !

Bocsi, azóta ez megváltozott, most éppen 77.
:-))

Zak Creative Commons License 1998.09.30 0 0 88
42
janus Creative Commons License 1998.09.30 0 0 87
Kár lenne ha elsülyedne ez a topic!
Bloor Creative Commons License 1998.06.22 0 0 86
Semmi.
De mégis, talán a sör.
Ysuysi Creative Commons License 1998.06.21 0 0 85
AZ ÉLET ÉRTELME ÉLNI.
És élni hagyni.
ütés Creative Commons License 1998.06.19 0 0 84
rúgás
Wágner úr Creative Commons License 1998.06.16 0 0 83
A Lényeg, hogy ez a Lényeg jöjjön ki belőle, aztán meg belénk! Egészségünkre!
Pepin Creative Commons License 1998.06.16 0 0 82
Köszönöm, kedves Wagner sztrovacsek. Érdekes kütyü, áttanulmányoztam. A Szmirnoff vodka finom ital, de kétlem, hogy ebben csinálnák - ez a rajz inkább elvi vázlat. Persze egy elvi vázlat ugyanolyan finom a virtuálban, mint egy grafika az italról:-)
Wágner úr Creative Commons License 1998.06.15 0 0 81
Na, ha itten szülinap is van, akkor a Pepinnek hoztam egy ajándékot, méghozzá nem valami segélyadományt, hanem szerszámot! Ezzel a LÉnyeggel hígíthatja a Sört, ráadásul olyan arányban, amint csak Lyól esik :)))

Egészségedre, Pepin sztrovacsek!

Pepin Creative Commons License 1998.06.15 0 0 80
Jé, egy zombi:-))

Köszönöm minden kedves törzsasztaltársnak, hogy születésnapom alkalmából előhozták régi topicjaimat! :-))

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.06.15 0 0 79
Hölgyeim, Uraim !

Nem kellene eltemetni még ezt a topicot ! Vannak frissen érkezettek, miért ne hallgatnók meg Őket is ?

Pepin Creative Commons License 1998.03.06 0 0 78
Nos, úgy látszik ez a téma egyelőre kifutotta magát: aki akart hozzászólt, aki hozzászólt elmondta a véleményét.
Köszönöm minden "lényegkeresőnek", hogy megosztotta velünk az elképzeléseit.
Cserfa Creative Commons License 1998.03.05 0 0 77
Kedves Bloor!

Hogy ne ezt a topicot írjam tele, értetlenségedre a választ az Új ember topicba írtam, olvasd el, hátha segít!
Azt a topicot én nyitottam, oda inkább írok, mert itt a lényeg helye, te meg nem ezt keresed.

SPS Creative Commons License 1998.03.05 0 0 76
Ezzel akár le is lehetne zárni ezt a topic-ot ! ;-)

SPS

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.03.05 0 0 75
Bloor !

Pedig egyszerű : a MATÁV kedvezmény a LÉNYEG.

Bloor Creative Commons License 1998.03.05 0 0 74
Van, aki azért ír, mert mondanivalója van. Értem. Van , aki azért ír hosszan, mert sok mondanivalója van. Megértem. Van, aki azért ír, mert azt hiszi, mondanivalója van. Ezt is megértem. Van, aki azért ír hosszan, mert azt hiszi, sok mondanivalója van. Hát, még ezt is megértem. Van, aki csak azért ír hosszan, mert azt várja, hogy tíz óra legyen és élvezhesse a Matáv kedvezményt. És még be is valja. Na, ezt már nem értem.
Pirítós Creative Commons License 1998.03.04 0 0 73
A lényeg az, hogy a gyerek lyó levegőn legyen.
Szerintem.
Üdvlihó,
Pirítós
Wágner úr Creative Commons License 1998.03.04 0 0 72
Drága jó Cserfa sztrovacsek!

Én minden kocsmába betámolygok - márcsak, hogy lássam milyen új csempészárut hoztak a fijugg és mi az iható belőle :)))
Épp ezért a Te hosszú hozzászólásodat is már elolvastam. És szerintem ez is a Lényeg! Má´hogy az, hogy mindenki egész életén keresztül keres és kutat valamit (ki ezt, ki azt), ugyanakkor - szerintem - Sosem Találja meg azt, amit tényleg annyira keres, de ez nem is baj. Ha megtalálná, akkor nem lenne értelme tovább kutakodni. Az pedig, hogy ezt ki miképpen fogalmazza meg, az teljesen mindegy!
Na, csak ennyi! Megyek én is kutakodni...

Ja, még annyit, hogy ezek itt nem Chat-kocsmák, itt egyáltalán nem baj, ha bőlére vannak eresztve a dolgok, csak a tartalmuk legyen kellőképp tömény :))))

Cserfa Creative Commons License 1998.03.04 0 0 71
Kedves Wágner úr!

Köszi a bíztatást! Nem aggódom!

Egyébként csak itt fogtam magam vissza, de a Taoizmus-ba betettem egy hatalmas hozzászólást. Az meg azért született oly hatalmasra, mert vártam, hogy este tíz legyen, hogy nehogy megtaláljon, vagy inkább jobban megvágjon a Drága Jó Matáv Díjszabás (DJMD). Addig csak írtam, csak írtam, csak írtam, … De ennek a Taoizmus olvasói isszák meg a levét, nem ti.

Wágner úr Creative Commons License 1998.03.04 0 0 70
Drága jó Cserfa sztrovacsek!

Te csak ne aggódjá´! Mindenki tévedhet, azaz "Mindenkit érhet baleset!" Ha normális szöveged van (az sem baj, ha nem vagy annyira részeg, mint rosszmagam), akkor annyi topicot nyitsz, amennyit csak akarsz. Igaz, hogy jobb előbb körülnézni azok közt, amik vannak.
Szóval ne bánkodjá´má´! Igyál Egy Pofa Sört (az mindenkinek segít) :)))))

Cserfa Creative Commons License 1998.03.04 0 0 69
Kedves Pepin!

Én is úgy érzem, hogy a hit és vallás nem ide tartozik, szerintem a lényeg a tiszta lelkiismereten van.

Kedves Sehonnai Bitang Ember!

Én nem tudok, és nem is szeretnék vitázni az okosokkal, alapvetően műszaki ember vagyok. E-mail címem igazi, külön is lehet levelezni ezekről a dolgokról. Ahhoz én túl fiatal vagyok itt, hogy ilyen lényeges kérdésről új topicot nyissak. Nyitottam úja, de azt is csak tájékozatlanságom miatt, mert később vettem észre, hogy van már topic a bemutatkozásra. Kicsit aggódom is amiatt, hogy terhére voltam sok régi asztaltársnak. Ha akarsz, nyiss Te új topicot, ha van véleményem, vagy kérdés, majd ott hozzászólok.

Pepin Creative Commons License 1998.03.04 0 0 68
Kedves Sehonnai Bitang Ember és Cserfa!

Mindkettőtöknél felmerült, hogy ebbe a topicba tartoznak-e az általatok írt dolgok.
Az alapkérdés valahogy úgy hangzott, hogy kinek, mi a jó az életben. Ezt meg lehet fogni úgy, hogy mi az elvárás - van-e elvárás - velünk szemben, mi a teendőnk a teljesítés érdekében, és meg lehet úgy is, hogy nem merülünk le sejtett elvárások elemzésébe, hanem csak a kellemes dolgokat beszéljük meg.
Elég széles téma, sok minden belefér. Az első megközelítés nagyon hamar elvezet a hit és a vallás világába, ergo nem érzem úgy, hogy mivel most éppen ez van túlsúlyban, új témát kellene nyitni neki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!