Keresés

Részletes keresés

Blue Ditch Creative Commons License 2003.01.19 0 0 13
MGperY Creative Commons License 1998.10.16 0 0 12
a tigrises lemez cime, hajólemléxem:
Taking Tiger Mountain by Strategy. nagyon finom lemez, a lemezbörze helyett c. azóta megszüntetett rádiós műsorból vettem, fel, majd elhagytam a kazót .
nagyon finom zene. vót rajt' egy nóta h aszongya "put the straw under the baby", vmi harmóniumom nyomta + ének, ilyen altató dal, bibliás utalással.

ennyit tudok.

Szeles Creative Commons License 1998.10.15 0 0 11
kaviat (07-29-98 7:01 PM ) 
igen a (Philip) Glass pipi az tényleg tud.
lopni, azt tud. rém szemtelenül, mégis nagyon ügyesen. vesd össze: a columbiánál megjelent solo piano c. lemezét gurdjeff zongorazenéjének thomas de hartmann féle átiratával (kiadta a celestial harmonies)
a lentebb emlegetett bowie/eno: low szimfonikus átiratának 1993-as berlini ôsbemutatóján glass papával megtörtént jellemzô kis történetecskémet, ha érdekel valakit, szivesen elmesélem.
********
u2 nem is tudom melyik lemezen dolgozott együtt brian/brain énóval. melyiken?
the unforgattable fire (1985) az u2 ezért került enohoz, mert az eredeti producer (conny plank - külön téma a pasi) egy het kinlodás után elküldte ôket bono öszeférhetetlensége miatt. plank ajánlotta nekik régi cimboráját, brian enot, aki az u2 megkeresését kétszer elutasította. szerintem ez az egyetlen maradando u2 lemez.

továbbá nem tudom ismered-e azt a lemezt, amit a Talking Heads énekesével David Byrne_emberrel
csinált most hogy igy örexem már nem emléxem a cimére...
mint holist mondja, a "my life..." azonkívül csinált még eno a talking headsnek is egy idôtálló lemezt: remain in light. csak az utólsó számba hallgass bele valahol.
*********
holist ( 07-30-98 11:31 PM)  
A Brian Eno David Byrne album címe "My Life in the Bush of Ghosts", egy modern klasszikus.
Nekem (ha lehetek offtopic) egyébként épp Byrne papa tűnik a nagy embernek...

byrne és eno urak megbántani akarása nélkül: sem az említett lemez, de kettejük között a személyes kapcsolat léttre sem jöhetett volna jon hassell nélkül. az egész az ô ötlete volt. (korábbi munkáiból egyértelműen lekövethetô) eno/byrne kivették az ötletet a kezébôl és kitessékelték a projektbôl. lásd: karl lippegaus: die stille im kopf c. riportkönyve (amman verlag, zürich, 1988)
*********

igazán érdekesnek a thursday afternoon és a neroli c. újabb "holográfzenei" megnyilatozásait tartom.
az editions eg címkén a hetvenes évek közepén megjelent négyrészes "ambient" sorozata nélkül ma nem létezne az ambient, mint műfaji kategória. (bár ez sem a saját ötlete volt.)

ha valaki egy csodálatos ambient kazettát akar összeállítani, akkor annak melegen ajánlom:
brian eno & harold budd: plateaux of mirrors (1980, ambient2, editions eg)
brian eno & harold budd: the pearl (1985, editions eg) - ma a mindkettô a virgin music katalógusában

brian öccse, a zeneterapeuta (így monnyák?) roger is csinált pár érdekes dolgot. ezek közül a legfigyelemreméltóbb talán az elsô "voices" c. 1987 körüli lemeze, ami sajnos a mai napig nem jelent meg cédén.

FOOTFETISH Creative Commons License 1998.10.15 0 0 10
HELLÓ.
Pendragon Creative Commons License 1998.07.31 0 0 9
Kedves Kaviat !

SZVSZ ha ilyen kategorizálásokat csinálnánk, tuti hogy egymást ütő emberkékkel lenne tele, akik azon vitatkoznának, hogy az adott formáció vajh millen stilusú.

Ftp ügyben : Sajna amióta bezárták a nyárra az egyetemi szervereket, azóta pangás van...
Majd az ősszel...

Én most lépek 3 hétre Németo.-ba, remélem aug 24 után még találok valamit errefele.
Ha nem akkor Aug 29.

Üdv úgymint neked és kedves Kaviatné-nak : - ))

kaviat Creative Commons License 1998.07.30 0 0 8
holist !

Byrne papa szintén elviszi a pálmát, és isten amit tud.

... arra gondoltam hogy pillanatnyi gyengeségem, azaz hogy nyitogattam ezt a topicot, veszélyes lavinát indithat el, mivel tutti hogy mindenkinek van valaki kedvencze, aki megérdemel szerinte egy külön topicot. ami persze ha csak a yahoo/music/artist alapján nézzük generélhat több tizezer topicot :-((( ugyhogy gondolom lehetne valami olyasmit csinálni, hogy támakörönként lennének a topcok, nem zenészenként pl: progressziv rock /yes ami külön topic is lehetne felőlem de visszafogom magamat/, jazz /ilyen már volt régen/, teknó van már néhány, ambient /ide jöhetne az agyeno, meg a future sound of london/, bowie :-)), +számláhatatlan rengeteg ...

kaviat rondaemberbácsi Tin Machine-t hallgat

holist Creative Commons License 1998.07.30 0 0 7
A Brian Eno David Byrne album címe "My Life in the Bush of Ghosts", egy modern klasszikus.

Nekem (ha lehetek offtopic) egyébként épp Byrne papa tűnik a nagy embernek...

holist

kaviat Creative Commons License 1998.07.30 0 0 6
Pendragon agyeno ismerője!

miket hallottál agyeno bácsitól ? láttál ftp-t ahol valami fenn van ? mert én 1et láttam, csak az ratio-s volt, és hagytam a fenébe...

u2-t köszi :-))

kaviat rondaemberbácsi csillagember

Pendragon Creative Commons License 1998.07.30 0 0 5
Ajjajaj huhu...

Neduddgi,neduddgi, majdleirom100x

Pendragon Creative Commons License 1998.07.30 0 0 4
Kedves Kaviatfeleségénekférjeembör!

A U2 ügyben netuddgi az illetékes, majd megpróbálom ideterelni :-)))))

A sok minden között, amiről sajna csak keveset tudok, kimagasló helyet foglal el AgyEno:-) munkássága. Csak azért kérdezgettem, mert ha még egy két terhelő bizonyiték akad vele szemben, akkor bizony nem ússzák meg az alapos vizsgálatot ama lemezei. Miután amilyen hülye vagyok, majd mindent meghallgatok, amit a neten kóborolva ajánlanak, ne tudd meg, hogy milyen vegyes képet mutat a CD kollekcióm:-))

kaviat Creative Commons License 1998.07.29 0 0 3
drága Pendragon!

hát hogyne válaszolnék! igen csak én néha a betüket próbálom az agyammal érted az agyammal értelmes szavakká alázni... :-)) igen a Glass pipi az tényleg tud. egyik kedvenc dolog a songs from liquid days ...

u2 nem is tudom melyik lemezen dolgozott együtt brian/brain énóval. melyiken?

eno bácsinak imádom még azokat az kezdeti zenéit is, ami a Tiger Mountain-on van /innen nem tudom jól idézni a cimet/, meg a másik igazán müxő lemeze az Another Green valami.

továbbá nem tudom ismered-e azt a lemezt, amit a Talking Heads énekesével David Byrne_emberrel csinált most hogy igy örexem már nem emléxem a cimére...

kaviat brianfun

Pendragon Creative Commons License 1998.07.29 0 0 2
Na akkor inditásnak egy két aprócska kérdésem lenne :

BRIAn Eno - ról lenne ittend szó ?
Glass = Philip Glass, egyik kedvencem ?
Ez az Eno bácsi nem alkotott anno a U2-val is ?
Na ennyi egyenlőre, hátha válaszolsz :-)

kaviat Creative Commons License 1998.07.28 0 0 1
további kedvenczek a Heroes, Law és ezek Glass féle reszinfonizálása... valami egyést hihetetlen hangulatokat tud csinálni hihetetlen eccerü hangszerekkel /mai szemmel persze/

kaviat rondaemberbácsi

kaviat Creative Commons License 1998.07.28 0 0 0
ki szereti, ki ismeri, mit tudunk róla ?

magam imádom a muzsikáját, mindenféle mellékhajtásokat is, azt is amit a Laurie Anderson nénivel csinált, az outside-ot a bowie papával, de imádom a szóló cucczait is. egyik abszolút kedvenzem, a NerveNet, a Fripp bácsi is sokat igazitott a dolgon...

véleménye, hozzászólások vagy hajjon ki ez a topik ha nem érdekel senkit...

kaviat rondaemberbácsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!