Keresés

Részletes keresés

djh2 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 418
_latsam

Bowden is van meg jeladó is!Gondolom a jeladó a BC-hez kell!Amúgy az ebbe való BC nem egy nagy szám mert csak 3 funkciós...
Kössz a segítséget majd még érdeklődöm!

Előzmény: _latsam (416)
peppino5 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 417
Amikor elkezdtem az Omegá-ba BC-t építeni, akkor szembesültem vele, hogy a kábel a régi típusú BC-hez jó (1x26pin és 1x12pin) csatikkal rendelkezik.
Szerintem ha az enyém be volt kábelezve ('94 GL) ennél alapabb autót nem nagyon csináltak.
Szóval a BC amit szereztem újabb típusba való volt 32 pines csatival.
Gyártottam hozzá egy átalakítót, és akkor elkezdett nagyjából működni.
A pillanatnyi fogyasztás nem ment, ehhez hosszas keresgélés után az kellett, hogy a műszerfal rendszercsatijából áthúzzak egy kábelt ami a fordulatszám jelét átvitte.
Utána jött az, hogy az autóból az összes jeladó hiányzott, és a lámpa check-control egység is.
Ehhez másik hűtővizkiegyenlítő tartály stb kellett volna, amikben benne vannak a jeladók.
Ezeket a pineket földre kötöttem, így most nincs hibajelzés, és nem világít a check control sem.
Egyedüli hiba még azóta, hogy a megtehető km távot nem jól jelzi ki, ezt Tech 2-vel kellene korrigálni, majd egyszer elviszem.
A rádióm nem gyári, ilyenkor az RDS infók nem kerülnek kijelzésre és az a rész a kijelzőn üres marad. Ezt is lehet Tech2-vel állítani, nekem most a dátumot írja ki.
Ha vkinek kell Tech műszeres ember, tudok egyet aki 2000 huf környékén dolgozik és TECH 1 -2 műszere is van.

Kb ennyi.

Szóval én szívtam a BC-vel de megérte, ha bárkit érdekel az ügy szívesen segítek.

Királllly a tempomat!!!!!!!!!!!!!

_latsam Creative Commons License 2002.07.12 0 0 416
Nemt udhatod, hogy benne vannak-e. Nekem (omega) nincs bedrótozva a bord. Opelben külön szenzorok szerintem nincsenek, a motronic ad fogyasztási adatot a bordnak. Scorpionak amúgy sem bowdenes a sebességmérője->útimpulzus adott. Űzemanyagszint szintén. Más kell még egy bordnak?
Előzmény: djh2 (415)
djh2 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 415
Nem Opel hanem egy Ford Scorpio,csak hátha tudja valaki hogy a kábelek,meg a szenzorok benne vannak-e gyárilag?
Előzmény: peppino5 (414)
peppino5 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 414
Hála Balázsnak, beszerelésre került a tempomat.
És működik!!!

Milyen autóba szeretnél BC-t?

B Omegában tudok segíteni.

djh2 Creative Commons License 2002.07.10 0 0 413
Sziasztok!

Nem tudom,hogy ebbe a topicba volt-e szó boardcomp. utólagos beépítéséről?

MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.07.09 0 0 412
:: THE HUNGARIAN OPEL-TUNING MAGAZIN ::

peppino5 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 411
Köszönöm a felajánlásokat, de tényleg nem jó a B Caravanhoz az A Omega ülés alkatrészei.
Ráadásul a Sedan támlája is másképpen van megtámasztva.

Azért köszönöm.

Ha esetleg egy hasonszőrű autóval rendelkező ember kölcsönadná, akkor ígérem, hogy 1 nap alatt legyártatom.

Ittse Creative Commons License 2002.07.04 0 0 410
'napot!

Eladó Omega-2: 3,0V6, Irmscher motor+kasztni + Kamei, fólia, sportauspuff, sportfutómű, antracit metál, szürke bőr, automata, légkondi, napfénytető, motoros minden.

Ha valakit érdekel, dobjon meg egy méllel és egküldöm az eladó telszámát.

i

kelemenb Creative Commons License 2002.07.02 0 0 409
_latsam

De az Sedan, peppino5-é meg kombi(és de-vel nem kezdünk mondatot).

kelemenb

Előzmény: _latsam (406)
Zeuss Creative Commons License 2002.07.02 0 0 408
...mármint peppino5-nek. :o)
Előzmény: Zeuss (407)
Zeuss Creative Commons License 2002.07.02 0 0 407
_latsam,
nekem a Senatoron ilyen van. Ha kell kölcsön tudom adni.
Zeuss
u.i.:Hülye kérdés: Bontóba próbáltad?
Előzmény: _latsam (406)
_latsam Creative Commons License 2002.07.02 0 0 406
kelemenb: sőt ha nagyon hűek akarunk lenni az igazsághoz inkább 40%-20%-40% mivel középen va a bazi széles könyöktámasz és mögötte a nyitható ajtó hátra (sízsák zsák nélkül:)
Előzmény: kelemenb (405)
kelemenb Creative Commons License 2002.07.02 0 0 405
peppino5

Neked kombi B Omegad van nem? Ahhoz az A Omega pántja nem jó. Egyik 50-50% a másik 40-60% és a formája is teljesen más.

kelemenb

ui: megvan a tempomat

Előzmény: peppino5 (403)
_latsam Creative Commons License 2002.07.02 0 0 404
Nekem 4ajtós A omegám van amit most összefelé rakok mert jön a műszaki. De utána ha nem nagyon bonyi kiszedni, és ugyanaz az alkatrész akkor lemérhetjük.
Előzmény: peppino5 (403)
peppino5 Creative Commons License 2002.07.02 0 0 403
Az a baj, hogy fáj a szívem kiadni 15.000-et egy szaros vasdarabkáért...
Viszont, ha kölcsönadnád a tiedet 1 napra, akkor legyártatnám. :-))))
_latsam Creative Commons License 2002.07.02 0 0 402
Még mindig nem találtál? Inkább kiszedem az enyémből és nekedadom!:)
De ez nem igaz!:)
Sam
Előzmény: peppino5 (401)
peppino5 Creative Commons License 2002.07.02 0 0 401
Keresek B Omegához osztott hátsó üléshez, háttámla csuklópántot.
Ez az a bizbasz ami a két háttámlarészt összefogja.
tuff Creative Commons License 2002.07.01 0 0 400
sziasztok!

most vettem csak észre, hogy van külön Omega topic is :)
van egy 11 éves A Omegám, 2.0.
sikerült 2 hete az elejét picit összeszuttyantani és keresek hozzá bontott, vagy utángyártott lökháritót.
a gond az, hogy nem találok.
ez az Omegák 2. generációja, amin végig fut oldalt a krómozott diszcsik és szinre van fújva a lökháritó egy része.
ködlámpa is van benne.
ilyesmit keresek, valaki segitssen ! :))
külön krómcsik is érdekel !

köszi !!!

_latsam Creative Commons License 2002.07.01 0 0 399
Halihó! Következő kérdés: klíma leírás valakinek van-é? Most indul a klímajavítás második menete:ereszti a gázt a kicsike (nagyon lassan kb 1év alatt engedte el annyira, hogy már csekély a hűtés). Legutóbb megfestettük a gázt és hétvégén kilámpáztam, hogy a kompresszor összeillesztésénél engedi el (O-gyűrűk 800HUF/db munkadíj 8kHUF:). Namármost ha lenne valakinek a kompresszorról (HARRISON márkájú) valami leírása vagy robbantott/röntgen/bármilyen rajza az nagyban segítene abban, hogy szétgányoljam a klímámat. Ha ez is összejön házilag istenuccse beruházok egy töltőaparátba is:)
Sam
Yellopages Creative Commons License 2002.07.01 0 0 398
"""Na most akkor ez A vagy B omega?"""

Sracok! Gozom sincs az opelekrol! :) csak felmerult ez a problema... De ez nem gombolyu, akkor meg a regebbi.
azt sem tudom hany lampa vilagit, de raadom a gyujtast, kigyullad minden, mint 1 karacsonyfa. legalabb 15 lampa. De engem nem erdekelt, beinditottam, akkor minden elalszik. O meg nem tudja mik azok....
Ma este mindent megmondok!

koszi

Előzmény: _latsam (394)
zimurgy Creative Commons License 2002.06.28 0 0 397
kelemenb

Írd össze, hogy milyen hosszúságú, színű, és keresztmetszetű vezetékek kellenének. Az Opelnél alkalmazott keresztmetszetek: 0,35 0,5 0,75 1,0 1,5 2,5 4,0 6,0 mm2. Méterben nem sok féle vezetékem van, méretre vágott, de be mégsem épített vezetékekhez tudtam egy időben hozzájutni. Csatlakozóházak: nem tudom, hogy Te milyen szintű rajzokkal rendelkezel; ha csak szervizcélra készített kapcsolási rajzzal, akkor az -tudtommal- nem tartalmazza a csatlakozók pontos beazonosítását. Ebben az esetben próbáld körülírni, hogy miről van szó. Ha viszont -például- azt írod, hogy ZPF 5-1 ,arról tudom, hogy az a fényszóró-csatlakozó. Már egyszer írtam Neked: a lehetőségeim erősen korlátozottak, ennek ellenére néhány topictagnak már sikerült a kért -egyszerűbb- kábeleket legyártanom.

latsam

Szivaccsal olyan helyeken bandázsolunk, ahol fennáll a veszélye annak, hogy a kábelköteg a karosszériához érve zörögne, + a műszerfalkötegben sok helyen.

üdv.: zimurgy

Előzmény: kelemenb (387)
Lozsa Creative Commons License 2002.06.28 0 0 396
A fekete füst 99% hogy túl dús a keverék (túl sok benzint kap).
Lehetséges okok:
- vízhőfokmérő hidegebbet mér a valósnál.
- Légtömegmérő el lett állítva, vagy csal
- Injektor rendszernyomás túl nagy
- Lambda szonda halott

stb...

AMúgy ha rádugjátok egy hordozható CO mérőre akkor egyből kiderül a turpisság... Esetleg motorfékpadon kell mérni a gázemissziót.

Előzmény: _latsam (394)
kelemenb Creative Commons License 2002.06.28 0 0 395
_latsam

A check controll-os onnan ismerszik meg, hogy gyújtáskor a lámpasor legeslegjobb oldalán világít sok lámpa(talán a szélső nyolc tartozik oda). Az A Omega műszerfalán a fed. computer egy műanyag darabbal el van választva a műszerfaltol, a B-nél közvetlenül a műszerek mellett van a kijelző(még a plexi alatt) és maszk nélküli.

kelemenb

Előzmény: _latsam (394)
_latsam Creative Commons License 2002.06.28 0 0 394
Yellopages:
Ha a gyújtáskor sok lámpa világít akkor az check controll-os. kelemenb arra gondolt amelyik egy kis motort ábrázol villámmal a közepén.
Na most akkor ez A vagy B omega? Mert MV6 csak B omegából volt (ez az újabb gömbölyűbb). A kék füst jelzi az olajzabálást a feket inkább gyújtásproblémára utal ha jól tévedek. Egy 3.0 omega szerintem kis gyújtáshibával is megy mint az állat. Dehát 20liter benzinből nem is csoda.
Az a baj, hogy találgatunk. Tényleg pontosabb infók kellenének a szekérről. A vagy B omega, melyik 3.0 motor, milyen katalizátor.
Előzmény: Yellopages (385)
qwer1234 Creative Commons License 2002.06.28 0 0 393
Érdekel valakit fordulatszámmérős műszerfal egység (jég)kék háttérvilágítással és 105.000 km-el ?
kelemenb Creative Commons License 2002.06.28 0 0 392
_latsam

Sajnos ez az ami nincsen(esetleg OPEL-től annyiért mint a komplett auto).

kelemenb

Előzmény: _latsam (390)
_latsam Creative Commons License 2002.06.28 0 0 391
Köszi Lozsa, mostmár értem. Én azt nem kalkuláltam bele, hogy nem nagyon van szélcsend a szívócsőben még zárt szelepnél sem.
Előzmény: Lozsa (384)
_latsam Creative Commons License 2002.06.28 0 0 390
kelemenb
Szerintem jobb ha rendelsz egy komplett full-fullos omega kábelköteget. Abban biztos lesz minden ami neked kell!:)
Mostanába szerintem sokat fogok kérdezősködni a topicon. Készül a kocsim műszakira ami ebben a korban már nagy esemény:)
Előzmény: kelemenb (387)
_latsam Creative Commons License 2002.06.28 0 0 389
zimurgy: köszi a választ. Tegnap azért írtam, mert egy csomó szervízet és boltot végigkérdeztem, és nagyjából gőzük nem volt mit akarok. Aztán egy faluszéli autósboltban vettem. Két fajta is volt TESA márkanév alatt. Most ezzel kijavítottam a kábelkötegeket, de legközelebb nálad érdekődöm kábelügyben:)
A zajcsillapító szivacscsíkot mire használjátok?
Előzmény: zimurgy (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!