Keresés

Részletes keresés

Zete Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31099
Na, szép lett a zárójeles mondat.
Szal elő tudom keresni a teljes szöveget... :)
Előzmény: Zete (31098)
Zete Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31098
Csatlakozom a kedélyek lenyugodása miatt örvendezőkhöz! :)

És hogy új témát is adjak:

Eszembe jutott egy verssor (ha érdekel valakit, otthon elő tudom bányászom az egészet):

"Kilóméter óra és perc,
Csak ez a fő, Uraim!"

Kíváncsi vagyok, mit gondoltok:
1) Mikor született a szerzemény?
2) Ki lehet a szerző?

Tippeket, válaszokat ide a topikba!

Aki mindkettőre helyesen válaszol elsőként, az vendégem egy sörre, v. esetleg egy soft drink-re. A díjazás átvehető legkorábban a Cserhát 500 v. a Börzsönyi Éjszakai túrák idején.

VadMalac Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31097
Egyetértek.
A szintidőn túli díjazás-megadás olyan, mintha mondjuk valaki 50. lenne egy futóversenyen, de méltányosságból aranyérmet kap ő is, mondván: szegénykém, biztos meg tudta volna nyerni, de ma nem jött össze neki...
Előzmény: Joeyline (31086)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31096
Pontosan!

Sopánka nagy igazságokra világított rá.
A legfőbb mércéje a túra jó rendezésének, hogy idén is 618-an neveztek, pedig némi torlódás tavaly is volt. A ttúrázók szeretik ezt a túrát, járnak rá. Ha nem lenne jó ttúra, akkor nem tennék. Pont!

Előzmény: Sopánka (30998)
VadMalac Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31095
Már hogyne támogatnám :) És sver is, szerintem :)
Előzmény: zsolt.gyarmati (31083)
VadMalac Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31094
Pontosan nem tudom, de megnézem neked...
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31080)
Cam Mogó Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31093
Üdv Franken!
"2003. évi Corvin: kérnék hozzászólásokat, hogy milyen hosszú volt a sorban állás, stb, stb. (1 ember kezelte a kasszát, indított és töltött ki minden papírt)"
Ezúton szeretném kihasználni az alkalmat, hogy ismét elmondjam! A CORVIN rendezése egyszerűen SZUPER volt. Gördülékeny, sorbanállás nélküli volt az indítás is, a fogadás is. Nagyon szerencsés hely az óvoda, mert bent is lehet aludni, de kint az udvaron is. Előző este (az ott kapható!) sör mellett beszélgethettem Járosi Lacival, aki odajött hozzám, magányos alakhoz, pedig előtte nem is találkoztunk. A rendezők ott virrasztottak már péntek este, várták a késő éjszaka vidékről érkezőket. Ugyanezt tették a következő éjjel a beérkezőkkel. A beszélgetések, a nevezési lapot és az okleveleket kitöltő lánykoszorú csupa szép emlék. A szombat reggeli induláskor J.L. mindenkivel személyesen kezet fogott és volt hozzá egy pár kedves szava. Ugyanez este, az érkezéskor. A legjobb szó, amit találok erre a túrára: CSALÁDIAS. Persze lehet, hogy nem tömegtúra, de nekem a tavalyi túrarendezések közt a No 1. Minden elismerésem a rendezőknek.
Előzmény: Franken (31053)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31092
az index sz*rakodása miatt sikerült kétszer beírni ezt :)) na meg egy helyesbítés van benne
Előzmény: Törölt nick (31088)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31091
Megnyugtatlak, hogy a Vasas Maratont továbbra is minden október első vasárnapján rendezzük!
Előzmény: zsolt.gyarmati (31083)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31090
Ez így van!
Előzmény: altvizsla (30993)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31089
"A Téli Teljesítménytúrán nem tűnik nektek kevésnek a 650m szint? Annyira nem ismerem az útvonalat, de kicsit sok hegy "jön szembe" a vonalvezetésben..."

Bizony, nekem is anno egyből ezt szúrt szemet!
Nem néztem végig ugyan, de első saccra legalább 800-900 m van rajta.

Előzmény: emgergo (30990)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31088
Ja még valami.
Tudom hogy a Téli Mecsek áthelyezése a jól megszokott dátumról kényszer volt a fantasztikus kormányunk döntése miatt. (ezzel nem az MSZP-t szidom vagy a FIDESZ-t dícsérem mert egyformán ocsmány volt mind2 és így ez nem lehet politikai vita alapja) :)))
Előzmény: Törölt nick (31082)
lükepék Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31087
a dédapám szivarosdobozában, amit nemrég halásztam elő nagyszüleim pincéjéből... Tök szép fadoboz.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31044)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31086
"A rendezőnek a célba bevánszorgó túrázóval szembeállva kell(ene) megmondania, hogy a késés miatt nem adja át a kitűzőt - de szerencsére általában mérlegel, és jól teszi. Van aki átadja és van aki nem. Ez minden sportban így van: a játékvezető dönt."

Az utóbbi mondat tényleg helytálló.
Ezzel együtt sajnálatosnak érzem, hogy a egyre több rendező úgymond "toleráns", ezzel veszít sportunk az értékéből, pedig a sportturisztika (melynek legfőbb alappillére a teljesítménytúrázás) a nemolimpiai versenysportágak közé tartozik. Attól még, hogy valaki egy 50 km-es, 12 órás szintedejű ttúrán 12 óra 10 perc alatt ér, az illetőtől senki el nem vitatja, hogy 50 km-t gyalogot, de az illető azt a TTÚRÁT NEM TELJESÍTTE!

A ttúrát az teljesíti, aki a rendező által megadott útvonalat végigjárta, igazolásai sorrendben szereplenek ÉS a rendező által megadott szintidőn belül ért célba!

Előzmény: laci069 (30985)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31085
Jamég valami.
Tudom hogy a Téli Mecsek áthelyezése a jól megszokott dátumról kényszer volt a fantasztikus kormányunk miatt. (ezzel nem az MSZP-t szidom vagy a FIDESZ-t dícsérem mert egyformán ocsmány volt mind2 és így ez nem lehet politikai vita alapja) :)))
Előzmény: Törölt nick (31082)
emgergo Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31084
Most fogom megkérni egy igen jelentős kreatív tehetséggel megáldott barátosnémat, hogy segítsen tervezni. Mindenképpen fát szeretnék használni.

Jelenleg meg egy tarisznyán vannak, időrendi sorrendben.

Előzmény: zsolt.gyarmati (31006)
zsolt.gyarmati Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31083
KÖSZI A TIPPEKET !
Igyexem igy eljárni...

Vasárnapi turákat rajtamkivül senki nem támogatja? Én elszántan harcolok érte...

Előzmény: altvizsla (31077)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31082
Én biztos hogy a Téli Mecsekre megyek egyrészt azért mert közelebb van (Pécs) másrészt azért mert a Mecsek szebb és végül de nem utolsó sorban azért mert a Botával való egyeztetés után valszeg én leszek fönt a Jakab-hegyen. Az egy időpontra rakást azért sajnálom mert gyakorlatilag mindkettő túrát lehet helyinek nevezni pécsiek esetében is. Egyébként egy nagyon jó duplázási legetőség is lehetett volna de hát így jártam. :))))

U.I. : remélem idén nem fogok elaludni a téli mecsek előtt :))
(már csak az Eisi miatt is) :))

Előzmény: Franken (31062)
csanya. Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31081
Zete 30906

Oké igy már értem.

Ryan 30939

Jó az irásod kár hogy én nem tudok ilyen szabatosan fogalmazni.

Franken 30965

Végre megszólalt egy rendezö is.Igy nem monhatják hogy a "csak" résztvevök kritizálnak.

Knee 30975

Senkit sem érdekel hogy kezdö vagy.Éppen annyi jogod van véleményt irni mint bárki másnak.Pont ez a lényeg a topikban itt mindenki egyenlö nincsenek egyenlöbbek....

csanya

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31080
Vadmalac! Mekkora táblákat használsz?
Előzmény: VadMalac (31068)
larzen Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31079
Rendezői info:
--------------------------------------------------
"A puszta télen" gyalogtúra útvonalleírása

Budapestről indulás a Rákóczi gyorssal 6:13-kor

Ha lekésted gyere a következővel, de hívd a 06-30-646-8399-et!

A leírás szerint gyere utánunk, ha tudunk, megvárunk!

? Rajt: 9:15-től 9:45-ig Kisköre - Tiszahíd vasúti megálló

a híd északi oldalán indulunk, átmegyünk a folyón, de nem tovább! (0,5 km)

' Lépcsőlejáró a Tisza bal partjára

lemegyünk a lépcsőn és rámegyünk a bal parti töltésre. Észak felé indulunk a
Tó irányába (1,5 km)

ƒ Tisza-tó Erőműhíd

derékszögű jobbkanyarral a Tó partján haladunk Abádszalók felé a Nagykunsági
csatorna torkalatáig (3 km)

" Nagykunsági csatorna torkolat

a csatorna déli partján a töltésen haladunk 3 km-t az országútig (DK felé az
abádszalóki állomás) Eddig 8 km összesen

... Országút- NK csatorna kereszteződése

tovább haladunk a csatorna parton DK irányba, (balról erdősáv, párszáz
méterre a vasút.) 3 km

? Szennyvíztisztító hídja - frissítőpont (11:45-12:45)

Tel: 06-30-265-8705
Itt áll a kísérő kocsi teával, takarókkal,

(Nem messze, a kisgyócsi állomást egy fatelep és egy rozoga épület jelzi.
Elhagyatott hely, de néhány vonat megáll.)

A csatorna Dél felé kanyarodik, már csak 5 km-t megyünk a partján a
következő hídig.

? Fűzfás dűlő - segélykérő pont, telefonhívásra (06-30-265-8705)

DK felé fordulunk és a dűlőúton haladunk tovább 2 km után balról tanya,
(vigyázni a kutyákkal, bár általában csak az italszagú emberekre támadnak)
Balról ismét mellénk került a vasút. 2 km Kunhegyes város északi széle.

ˆ Cél: Széchenyi u. 38/a falusi vendégház (15:30-tól

Itt kemencében sült finomságok, meleg tea, forralt bor várja a téli puszta
hőseit.

Innen a vasútállomás 8 perc, de 1600-1900 Ft/fő szállásdíj ellenében érdemes
éjszakára is maradni

Vonat vissza: Bp-re: 16:06, 18:03, 20:06 (Kisújszállás felé)

16:12., 18:11, 20:44 (Kál-Kápolna felé)

Előzmény: whippy (31046)
Sopánka Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31078
én már csak ezt várom, ezért léptem be ide! ;-)

Lassan el is mondtunk mindent rendezésügyben, amit lehet. Ezek után az MVTE csináljon, amit jónak lát (de tényleg azt!!), te kedves túrázó pedig megszoksz vagy megszöksz. Békét kérek. Részemről az ügy lezárva.

Előzmény: VadMalac (31070)
altvizsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31077
A bebarnulás/sárgásodás (B/S jelenség) nálam kevésbé volt megfigyelhető. Tartsd a gyűjteményt napfénytől védett, száraz, és hűvös helyeken !!! Viszont a pecsétekkel baj van. Nekem az 1998-as K100 oklevelen már alig látszik a pecsét ! Ezzel nem tudok mit kezdeni :(
Előzmény: zsolt.gyarmati (31066)
altvizsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31076
Igen, lehetne "útvonalat direkt elhagyó" (UDE), vagy "alternatív útvonalat választó" (AUV). Sőt ha a zárójelben írt rövidítést használnánk talán nem sértődne meg senki, pl: Jé ott egy AUV !
Előzmény: Lombrágó67 (31065)
gethe Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31075
Üdv.

1. Tényleg mindenki adja le a túrái listáját (kiaálok be a pálya széléről), csak így van értelme!

2. Köszönöm a mintát a rendezésbeli segédkezésekkel kapcsolatban, s átnyújtom kchabenak tisztelettel.

-gethe-

Múzsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31074
Nekem parafatáblán voltak, amíg "legénylakásban" éltem.
Azóta átkerültek egy dobozba.
Új lakásunk egyik sarkában sem mutatott jól a gyűjtemény. :(.
Előzmény: zsolt.gyarmati (31006)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31073
Rendezések:
Karancs-Medves - pályalemérés
Kohász-kék - túravezetés
Dornyay Béla - ellenőrző pont
Előzmény: gethe (30958)
Franken Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31072
Tisztelt Topicosok (résztvevők és olvasók egyaránt)!

Eltelt egy újabb év, mindenki készül az idei évre, tervezget, beszélget a többiekkel, ki hova, mikor, miért.

A tavalyi évhez hasonlóan az idei évben is felkérnék mindenkit, akinek ingerenciája van arra, hogy a tavalyi éven még elmélkedjék egy kicsit, hogy a 2003 évi rendezvény időpontjában, nem rendezőként teljesített túráinak tetszési sorrendjét küldje el e-mail címemre, vagy a TTT e-mail címére, vagy Sztancsik György postacímére. Minden túrát kérnék felsorolni, ne maradjon ki egy sem. A nem beazonosítható időpontú és rendezésű túráknál kérnék valami támpontot megadni (pl. Tortúránál téli vagy nyári, vagy a Gyermekvasút nyomában/Bia 25 nappali vagy éjszakai).

Minden beküldőnek köszönöm a fáradozását.

Franken Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31071
Az én rendszerem mindig egy kicsit változott.

Már említettem a Magyarország térképeset, akkor a "tájegységbe lett betűzve".

Utána túránként csoportosítottam, mert, ahogy írtad jól mutat egy hármas széria. Ezt én akkor alkalmaztam, amikor hosszabb szériák gyűltek már össze.

Jelenleg időrendi sorrendbe van feltűzve az egész. Ez talán azért érdekes (nem biztos, hogy jó is), mert így lehet keresgélni, hogy hol van a többi része a sorozatnak, közben véletlenül is átsiklik a tekinteted egy másik, kedves darabon.

Előzmény: VadMalac (31067)
VadMalac Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31070
és ne űzzük el Vadmalacot megint a vitáinkkal, most hogy újra visszatért közénk! (bár egyre kevesebbet ír, de hát erre itt a fiatalság... :) )
:)))
Készül egy BHTCS-beszámoló, de annyi dolog van így január elején.... azért igyekszem lépést tartani a fiatalsággal :)


Előzmény: lükepék (31036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!