Keresés

Részletes keresés

pistike3 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1181

1 kis érdekesség kérem a téteket ,:-)))

ha jol tudom még most ez az 1 üzemel az országban

Jesu,Pelletdoki ?mi ez?:-))))

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1180

Szilárd tüzelő anyaggal működő tüzelő berendezést tilos aluminiummal bélelt kéménybe kötni. Kizárólag inox bélés használható. Ebbe a kategóriába tartozik a pelletes fűtőberendezés is.

Még tetézi a dolgot, a túlnyomással távozó égéstermék. Így a füstcső, kizárólag tömítő gyűrűvel ellátott, csatlakozású inox füstcsőlehet.

 

Én is kérdeznék. LUKRÉCIA kinek a "szülötte"?

Előzmény: ribbanc (1178)
Yager001 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1179
Sziasztok. A passzív ház topicban érdeklődtem, onnan irányítottak ide a következő kérdéssel:

"Ha jól emlékszem többen is írtátok, hogy olcsóbb lehet kivitelezni egy pelletkazános rendszert mint mondjuk egy hőszivattyúsat. Mik a tapasztalatok a pellenkazánokkal, kapcsolatban? Gondolok itt pl a pellet árára, minőségére...stb. Több helyről is hallottam, hogy a pellet drága, nem éri meg fűteni vele. Állítólag a jó minőségű fa pellet egyre kevesebb a piacon, és e miatt felment az ára. Mi erről a véleményetek? Hosszú távon mire lehet számítani...? Akik huzamosabb ideje pelletet használnak vettek észre változást a beszerzést, minőséget, árat illetően?
Ha jól tudom alternatívaként megjelent a piacon az un. agropellet. Ez az évente keletkezett mezőgazdasági hulladékokból előállított tüzelőanyag.
Használ valaki ilyet? Ez a fajta tüzelőanyag ugyanúgy használható a pelletkazánommal, amibe korábban mondjuk csak fapellet került......gondolok itt arra, hogy más az összetétele, más a hamu mennyiség ..stb."
ribbanc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1178

Kedves Fiuk

Nincs türelmem végig olvasni alaposan a topicot, de szeretném, ha segítenétek, mert úgy látom igen otthon vagytok a témában.
Mi most szeretnénk egy Lucrécia idro tip. vagy steel kazánt/kandallót venni központi fűtésre. /bocs ha rosszul írtam/. 130 m2 -t szeretnénk fűteni vele. Jelenleg gázkazánról megy a fűtés, a kéményünk bélelt /aluminiummal?/ igaz, hogy ebbe nem lehet a pelletes
kazánt bekötni mert az alu. megolvad? Bocs ha hülyén írtam de talán érthető számotokra mit akarok tudni. Nem találok kémény bekötési leírást sehol.

Köszi a segítséget.
/Ja és a magyarázattal gyertek le háziasszonyi szintre./
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1177
azt olvastam, azt hittem ugyanazok... akkor bocsi, várom a fejleményeket!!! A legtöbb topikot olvasom amibe írsz :)
Előzmény: wulfin (1176)
wulfin Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1176
Sajna meg nem, el voltunk most foglalva a legtomorseg meressel a hetvegen, de rajta vagyok az ugyon:)
Előzmény: bpmcwap1 (1175)
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1175
szia, még mindig várom a szakértői véleményt a a kandalló vs PH ügyben... beszéltél hétvégén a szakival??? Nem égne rátok a gatya a PH-ban mire a kandalló felmelegítené az 500literes tartályt?
Hogy számoltatok, mit lehet tudni??? THX!!!
Előzmény: wulfin (1174)
wulfin Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1174
Beepitheto vizteres pellet tuzter engem is nagyon erdekelne. Bar nezegettem hogy ezek a dobozos pellet kandallok vegul is korbe epithetok (van ennek valami akadalya es ertelme?:)
Előzmény: Törölt nick (1173)
Jesu Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1172
Nem ismerem a pontos forrást, elég kalandos úton került hozzánk. :)
Gyakorlatilag ezt Olaszországból hozták vissza.
Előzmény: Luiggi70 (1171)
Luiggi70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1171
És Romániának melyik részén vetted.Egy ismerős most néz egy helyet Aradon kb38-40ft/kg, egy adagoló csigás égetőben szerinted hogy égne?
Előzmény: Jesu (1170)
Jesu Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1170
Edilk. Ecoidro.
Páran együtt vettünk egy kamion fenyő pelletet, román gyártás.
Az ár nagyon kedvező volt. (~33Ft/kg mindenestül)
Előzmény: mclasky (1168)
mclasky Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1169
30/65-66-540
Előzmény: bezo63 (1166)
mclasky Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1168
Szia!

Megtudhatom, hogy milyen pelletkazánt használsz?

Köszi
Előzmény: Jesu (1157)
kingababa1985 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1167
Bocs Jesu! Visszaolvastam és meg is találtam a kérdéseimre a választ!Annyi még érdekelne, hogy ti honnan szerzitek be a pelletet és melyik a legjobb fajta pellet?
bezo63 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1166
Szia Zsolt!!!!!!!
Köszi az infót. Ha adnál egy tel számot akkor felhívnálak,hogy egy kicsit bővebbet is megtudjak.

üdv

Zoli
Előzmény: mclasky (1146)
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1165
Nem igazán nevezném macerának. Lenne vegyes tüzelésű kazánod, akkor rájönnél mi a macera. :) Én fűtöttem szénnel/ fával vagy 10 évig vegyes kazánban... elég is volt 1 életre, ha lehet soha többet. Ez ahhoz képest maga a kényelem. Persze törődést igényel, többet mint a gáz, viszont sokkal kevesebbet, mint egy hagyományos kandalló. Annál jelentősen tisztább is.
Előzmény: Törölt nick (1161)
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1164
Nem tudom a pontos típusát fejből, amint megtalálom a doksit róla, akkor írom.
Előzmény: Törölt nick (1161)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1163
A kép lemaradott.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1162

Nekem az alsóban mennyi jön össze, azt nem tudom, mert minden porszívózásnál bedugom a csövet, oszt kirántja. de a cső elülső részén látom hogy olyan 5-8 mm bastagon van a cucc.

A terelő lemez az enyémben gyárilag nem volt. Azt hogy hiányzik e vagy nem azt nem tudom megítélni.

Nekem a fenyőpellettel illetve a nagy fenyő tartalmú pellettel, tavaly semmi koksz nem volt. Idén vettem egy szép mennyiség 70/30-as pelletet igen olcsón, ez viszont termeli a hamut rendesen, és bizony a koksz is megjelent a csészében.

De be lett állítva egy sűrű tisztító program, azóta jobb a helyzet.

Lehet, hogy veszek valami tiszta fenyőt és átkeverem vele.

Előzmény: Jesu (1160)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1161
Ahogy írjátok rengeteg macera van egy ilyen kandallóval...

Nem vetted észre hogy írtam neked, vagy nem tudod a választ az előbb feltett kérdésemre?
Előzmény: Jesu (1160)
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1160
A "vízszintes" az alsó? Nekem ott ritkán jön össze annyi, hogy tisztítani kell (~ most havonta), így többnyire amikor kiborítom a fiókot, kiporszívózom azt is. Abból lehet észrevenni, hogy lekapcsol hibával, vagy ha kormol az ablak sarkainál erősen két oldalt fent (visszacsap a láng). Olyankor a terelőlemezeket is le kell venni, mert csurig van. Akkor tellik durván lent, ha abba nem fér több.

A "kisajtó" jól zár, csak meg kell húzni a csavarokat. Rugós alátét van. Ha nem zár, le kell venni, kicsit igazítani rajta, hogy feszüljön neki.
A csészében mostanában kokszosodik, ha 3 napig nem pucolom. Tiszta fenyő pellet. Akkor van főleg kokszolás, ha kifogy, és elalszik magában. Nem szabad hagyni, mindig tölteni kell.
Előzmény: Törölt nick (1159)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1159

Az én tisztító rudam felső vége most egy hete, szinte fehér.

A "tömörítés" tetszik, de mit csinálsz a vízszintes tisztító nyílásokkal.

Jól zár a kis ajtó? A félre hajtható?

Az oldalát símán drótkefézem, jó vastag acélöntvény, tehát bírja.

Salakosodás szokott lenni az égetőcsészében?

Előzmény: Jesu (1157)
kingababa1985 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1158
jesu milyen pelletet használsz és mennyiért veszed? enyhébb napokon mennyit égetsz el? melyik a legolcsóbb pellet és melyik a legdrábább?
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1157
Hát most nekem is több a hamu, többet eszik ebben a hidegben, bár nekem még így sem éri el a napi 15 kilót. Most nyitottam új BB zsákot és mintha ebben szemetesebb lenne a cucc. Megjelent vmi fehér homokszerű az oldalfalakon. Ti mivel tisztítjátok az oldalakat? Spaklival próbáltam, de a barázdákat elég nehéz. Neki szabad esni drótkefével?

Leírom még egyszer, hogy szoktam elodázni a teljes pucolást: amikor tisztítom a csészét, akkor spaklival kicsit megnyomkodom a fiókban ide-oda a hamut, attól a töredékére csökken a térfogata, majd belesöpröm, ami fent van a csésze mellett. 3-4 ilyen tömörítést lehet csinálni, míg végleg megtelik.

Előjött egy furcsaság. A felső húzogatós rudak (hőcserélő pucoló) közül a bal oldali begyújtás után megemelkedik. Annyira, hogy megemeli a kerámiát is, így az most billeg. Fogalmam sincs mi a franctól lehet, de bosszantó. Félek összetöri egyszer a kerámiát.
Előzmény: mclasky (1146)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1156
Milyen tipusú rosszul működő kazánja van az ismidnek? A srác nem fórumtag?
Előzmény: Jesu (1111)
wulfin Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1155

Tobbet er ha ezt az idot szamitgtara forditod. Sajat magad kis netezessel be tudod gyujteni az adatokat ahhoz hogy egy ilyen allitast ellenorizz es sokat lehet belole tanulni.

 

Kell egy solar calculator, pl ez:

 

http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps/radmonth.php?lang=en&map=europe

 

Kell egy futesi energiaigeny az epuletre aztan lehet mar durvan kalukalni legalabb is a nagysagrendek jol latszodnak.

 

Napenergiaval legegyszerubb es legolcsobb modon ugy lehet futeni hogy megfeleloen tajolod az epuletet nagy deli ablakfelulettel. De ez meg passziv hazakban se elegendo onmagban!

Előzmény: kingababa1985 (1152)
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1154
Hát a leírásban ez mellett van egy csillag (*) amihez az apró betűsben az tartozik, hogy "megfelelő szigetelés mellett".

No de ezt meg nem írják le sehol, hogy mi a megfelelő, amivel ezt számolták. Szokásos megvezetés. Utána nem hivatkozhatsz már semmire, mert akkor mutogatnak majd erre.

Ha újszerű a ház, azért ki kell fűtse. Ha nem tudja, akkor kezd el keresni a gyenge pontokat, és javítsd ki a házon (szigetelj) és vedd ezt egy figyelmeztetésnek, tanulási folyamatnak. Jobban jársz vele, mintha kicserélteted ezt a készüléket és fűtöd továbbra is az udvart pl. egy nagyobb teljesítményű készülékkel.
Előzmény: TTribiani (1141)
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1153
Ha van igazság a földön, akkor már nagyobb orra lehet, mint Pinocchiónak. Ne hidd el, hazugság. :) Főleg, hogy most télen, hiszen ha heti 1 napot süt a nap, akkor az már áldás. Arról nem beszélve, hogy a "Gpower" egy kalap ...r.
Előzmény: kingababa1985 (1152)
kingababa1985 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1152
hallottam, hogy 6 db grünpowerrel fűti valaki a házát. arra lennék kíváncsi, hogy ez lehetséges mindenféle rásegités nélkül? a csöves vizmelegitő napkollektorra gondolok.
meg fogom keresni az illetőt, mert holnap megyek arrafelé...
Axióma Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1151
Attol, hogy van rosszul kivitelezett hosziv. rdsz., attol meg nem mind rossz. Raadasul a levego-vizes hosziv. eseten eleve tudott, hogy nagy minuszokban leesik a COP.
Előzmény: Törölt nick (1150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!